Σχολιασμός φθηνών laptops

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι με εχει εξιταρει λιγο https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1, αν και ποτε δεν συμπαθισα την acer. i5 στα 2.60, με Nvidia 2gb, και 4 gb Ram που μπορω να την παω μεχρι τα 8, νομιζω ειναι το καλητερο συστιμα που εχω δει, και ειναι και αρκετα χαμηλα στην τιμη!

η αλήθεια είναι ότι το acer είναι υπερβολικά καλό για τη τιμή του. Απλά όποιο λαπτοπ και να διαλέξεις, να πάρεις και μια ψήκτρα, οπωσδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ψηκτρα ιδι υπαρχει και ειναι εξ αναγκης στον standard εξοπλισμο τοσες ωρες που θα πρεπει να δουλευει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ψηκτρα ιδι υπαρχει και ειναι εξ αναγκης στον standard εξοπλισμο τοσες ωρες που θα πρεπει να δουλευει... :P

Κρόνε όταν λες δεν τον κλείνεις ποτέ, εννοείς ποτέ?
Ούτε σε φάση αναμονής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κλεινει μονο σε περιπτωση που θα τον μεταφερω αλλου ή εκτακτα για αλλους λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Για τα πράγματα που είπες ότι τον θες,προγραμματισμό και λοιπά, και τα dell είναι αρκετά καλά και βολικά.στην σχολή μου υπάρχουν πολλά παιδιά με dell και τους έχουν κάτσει αρκετά καλά.τώρα για το λειτουργικό που είπες και ότι θες να και κάνεις επεξεργασία μουσικής και ηχογραφήσεις υποθέτω, μία καλή λύση είναι και τα ubuntu studio.είναι ένα κλασσικό patch των linux + προγράμματα για μουσική,σκηνοθεσία κ.α. και φυσικά είναι δωρεάν.
αφου είσαι και προγραμματιστής τα linux είναι ότι πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν θελω να παω σε linux για αρκετους λογους, και ουτος η αλλος εχω συγκεκριμενα προγραμματα που δουλευω και δεν υπαρχει λογος να αλλαζω πλατφορμες. Αλλωστε αφου εκανα την δουλεια μου με το παλιο μου λαπτοπ, οτι και να παρω τωρα για αυτα τα προγραμματα κανει. Το gaming ειναι το κυριο ζητημα που εχει και απαιτησεις απο το hardware.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κλεινει μονο σε περιπτωση που θα τον μεταφερω αλλου ή εκτακτα για αλλους λογους.
Ωχ! Κατάλαβα.

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι. Σε αναζήτηση καινούριου λαπτοπ. Θα ήθελα πολύ να πάρω επιτραπέζιο αλλά δεν θα εξυπηρετούσε τις ανάγκες μου γιατί τον κουβαλάω από δω και από κει.
Εγώ δεν έχω πολλές απαιτήσεις από τον υπολογιστή μου. Απλά έχω εδώ και περίπου 7-8 χρόνια το ίδιο λάπι-τόπι ,έναν ΙΒΜ, ο οποίος δείχνει να τα φτύνει σιγά σιγά. Είναι πάρα πολύ μα πάρα πολύ μα πάρα πολύ αργός και κολλάει συνέχεια για ώρες. Αργεί πολύ να κατεβάσει τις σελίδες ή τις κατεβάζει τμηματικά. Μαρτυράω. Δεν ξέρω αν οφείλεται στην ταχύτητα του επεξεργαστή ή αν έχει 5.000 ιούς μέσα αλλά πραγματικά δεν αντέχω άλλο. Για αυτό το κριτήριο για αγορά καινούριου, όπως καταλαβαίνετε είναι να είναι ταχύτατος. Το έχω καημό.
Άρα για αυτό το σκοπό τι πρέπει να προσέξω στα τεχνικά χαρακτηριστικά του;

Τους toshiba και τους acer δεν τους έχω και σε πολύ εκτίμηση. Βέβαια με όποιους το συζήτησα με είπαν ηλίθια και ανίδεη, αλλά πραγματικά μου έχουν κάτσει λίγο στραβά αυτές οι μάρκες. Θα ήθελα να ξαναπάρω IBM αλλά δεν κυκλοφορούν πια στην αγορά. Οπότε σκέφτομαι για lenovo που απ' ότι ξέρω είναι η ίδια εταιρεία ή κάτι τέτοιο.

Πάντως και για μεταχειρισμένο σκέφτομαι. Ούτως ή άλλος δε θέλω να τον κρατήσω και μια ζωή τον υπολογιστή όπως αυτόν που έχω τώρα. Θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να ξαναγοράσω κάτι στο μέλλον αν χρειαστεί. Σάμπως και τον πιο τέλειο υπολογιστή να πάρεις τι διάρκεια ζωής θα έχει; Κάποια στιγμή στα 3-4 χρόνια θα αρχίσει τα νερά του και αυτός. Άσε που βγαίνουν συνέχεια και καινούριοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δεν θελω να παω σε linux για αρκετους λογους, και ουτος η αλλος εχω συγκεκριμενα προγραμματα που δουλευω και δεν υπαρχει λογος να αλλαζω πλατφορμες. Αλλωστε αφου εκανα την δουλεια μου με το παλιο μου λαπτοπ, οτι και να παρω τωρα για αυτα τα προγραμματα κανει. Το gaming ειναι το κυριο ζητημα που εχει και απαιτησεις απο το hardware.

Αν σπουδάζεις προγραμματισμό, δεν γίνεται να μην δουλεύεις σε linux και να προτιμάς τα windows.τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το πιθανοτερο ειναι με μια περιποιηση του λογισμικου σου να "ξανανιωσει" το pc, κριμα δεν ειναι να δωσεις λεφτα για καινουργιο χωρις να το δοκιμασεις; Κανε ενα φορματακι, και αμα δεν στρωσει αγοραζεις αλλων.
Αν το μονο που θες ειναι να ειναι γρηγορο στο web browzing, οτι και να παρεις σου κανει...


@giogWgiog βρε παιδι μου, γιατι θες να τα κανουμε ολοι με τον ιδιο τροπο; Που ξερεις αν θα κανω ενα παρτιτιον με linux ή τι "σοΐ" προγραμματισμο κανω ή δεν ξερω και εγω τι; Καλα, χρησα τα linux, αλλα δεν καληπτουν τις δικες μου αναγκες... Και τα windows με καληπτουν και για τον προγραμματισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Το πιθανοτερο ειναι με μια περιποιηση του λογισμικου σου να "ξανανιωσει" το pc, κριμα δεν ειναι να δωσεις λεφτα για καινουργιο χωρις να το δοκιμασεις; Κανε ενα φορματακι, και αμα δεν στρωσει αγοραζεις αλλων.
Αν το μονο που θες ειναι να ειναι γρηγορο στο web browzing, οτι και να παρεις σου κανει...

Κρόνε τον έχω κάνει άπειρες φορές φορμάτ και ξαναρχίζει τα ίδια μετά. Βαρέθηκα. Πώς δεν κρατιέμαι τόσο καιρό και δεν τον έχω πετάξει από το παράθυρο ούτε κι εγώ ξέρω.
Ε εντάξει είπαμε δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά δεν το θέλω μόνο για web browzing.
Δεν τίθεται θέμα. Θα πάρω καινούριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos;3681013 Το πιο βασικο:
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1[/url], αν και ποτε δεν συμπαθισα την acer. i5 στα 2.60, με Nvidia 2gb, και 4 gb Ram που μπορω να την παω μεχρι τα 8, νομιζω ειναι το καλητερο συστιμα που εχω δει, και ειναι και αρκετα χαμηλα στην τιμη!

το diablo θα παιζει σαυτο το acer. γενικως μεχρι και σε high το σηκωνουν ανετα οι περισσοτερες average καρτες. κανα far cry μην αρχισει να σαρεσει μονο. οσο για την acer κατι για μαπα σερβις ειχε ακουστει παλιοτερα αλλα αυτα ειναι και "τυχερα" του καθενος ως ενα βαθμο. δες και κανα dell. ολο για αυτα ακουω τελευταια. α και οσο αφορα στα παιχνιδια καλα μη περιμενεις απο λαπτοπ πολλα πραγματα. διαζυγιο απτην καρτα γραφικων δε θα παρεις μεχρι να ξαναγορασεις αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
το diablo θα παιζει σαυτο το acer. γενικως μεχρι και σε high το σηκωνουν ανετα οι περισσοτερες average καρτες. κανα far cry μην αρχισει να σαρεσει μονο. οσο για την acer κατι για μαπα σερβις ειχε ακουστει παλιοτερα αλλα αυτα ειναι και "τυχερα" του καθενος ως ενα βαθμο. δες και κανα dell. ολο για αυτα ακουω τελευταια. α και οσο αφορα στα παιχνιδια καλα μη περιμενεις απο λαπτοπ πολλα πραγματα. διαζυγιο απτην καρτα γραφικων δε θα παρεις μεχρι να ξαναγορασεις αλλο.

τσ, τσ.πως και δεν προτείνεις κανένα macbook;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τσ, τσ.πως και δεν προτείνεις κανένα macbook;:P:P

χαχαα ευτυχως που μου χει περασει το κολληματακι με τα video games αλλιως ουτε sims δε θα μπορουσα να παιξω με την τρομερη αγορα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
το diablo θα παιζει σαυτο το acer. γενικως μεχρι και σε high το σηκωνουν ανετα οι περισσοτερες average καρτες. κανα far cry μην αρχισει να σαρεσει μονο. οσο για την acer κατι για μαπα σερβις ειχε ακουστει παλιοτερα αλλα αυτα ειναι και "τυχερα" του καθενος ως ενα βαθμο. δες και κανα dell. ολο για αυτα ακουω τελευταια. α και οσο αφορα στα παιχνιδια καλα μη περιμενεις απο λαπτοπ πολλα πραγματα. διαζυγιο απτην καρτα γραφικων δε θα παρεις μεχρι να ξαναγορασεις αλλο.


Diablo οτι και να παρω θα το παιζει...:P Το θεμα ειναι ειναι να μην μεινω σε τοσο χαμηλων απαιτισεων παιχνιδια... Η για να στο θσω ακομα πιο απλα, οταν πειρα το προηγουμενο, σκεφτομουν οτι θα το κρατισω μια διετια μαξ και οτι μολις βγει το diablo IIΙ (αναμενοτανε πολυ πιο νωρις τοτε...:P) θα επερνα εναν πυργο μονο για gaming. Δεν μου εκατσαν ομως ολα καλα στην ζωη, και το laptop το κρατισα κοντα 5 χρονια, και εδω και 2-3 χρονια ενιωθα τον πονο οτι δεν ητανε δυνατο για αρκετα πραγματα και με περιοριζε. Την ιδια περιοδο ομως ενας φιλος μου εδωσε 100 ευρο παραπανω και δεν το πειρε βιαστικα, περιμενε να πεσει καμια καλη προσφορα, και το εχει ακομα, και του τρεχει και το Diablo III σε ικανοποιητικο βαθμο...
Για αυτο θελω οτι παρω τωρα να εχει οσο το δυνατων περισσοτερες πιθανοτιτες να αντεξει απο αυτην την αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
υπαρχει καμοια προταση για laptop με i5 , ram 4GB στο 500αρι;
ολα τα αλλα χαρακτηριστικα δεν με απασχολουν και τοσο και απο εκει περιμενω να πεσει η τιμη. Θελω να ειναι γρηγορο και να εχει ισχυ (i5) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
υπαρχει καμοια προταση για laptop με i5 , ram 4GB στο 500αρι;
ολα τα αλλα χαρακτηριστικα δεν με απασχολουν και τοσο και απο εκει περιμενω να πεσει η τιμη. Θελω να ειναι γρηγορο και να εχει ισχυ (i5) .

skroutz it!:P
με μια αναζητηση που εκανα με τα χαρακτηριστικα που θες,βρηκα τα εξης μοντελα:
εδω για σκληρο εβαλα την επιλογ που εχει 301-500 gb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
turbox και futzitzu πέτα τα,,κρατα τα αλλα
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά κακά τα ψέματα, δε νομίζω να χρειάζονται τα λάπτοπ πια. Οι περισσότεροι δεν τα βγάζουν ποτέ απο το σπίτι. Επιπλέον αν θες να σερφάρεις και είσαι έξω χρησιμοποιείς κινητό ή τάμπλετ. Αν θες να τρέχεις "βαριές" εφαρμογές, γιατί να μην πάρεις ένα desktop με τα μισά χρήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top