• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Μη ενέσιμη μεσοθεραπεία και κόστος

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ μόλις ξεκίνησα.Εντυπωσιακό αποτέλεσμα!Τη συζήτηση την ξεκινάω γιατι μέχρι χθές ήξερα οτι η μεσοθεραπεία είναι ενέσιμη.Ήμουν βαθειά νυχτωμένη.....Αποτέλεσμα χωρίς πόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και εαν δεν ειναι ενεσιμη, τοτε τι ειναι?
Ποιο το κοστος της μιας συνεδριας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γίνεται με την μέθοδο του ηλεκτρισμού(Όχι ιονισμός και Όχι ραδιοσυχνότητες που είναι μούφα) και επιτυγχάνεται η ίδια διείσδυση με την ενέσιμη(Μόνο που δέν έχει παρενέργειες καθόλου,εν αντιθέση με την ενέσιμη).Το κόστος πάει με την εφαρμογή ανάλογα το σημείο.Εγώ ας πούμε έκανα γλουτούς και πλήρωσα 100 ευρώ.Την επόμενη φορά θα κάνω μηρούς+γλουτούς μαζί και θα πληρώσω 150.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαλιστα...
Και παρατηρησες διαφορα με την πρωτη κιολας συνεδρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι.....Με βγάλανε φωτογραφία πρίν και μετά απο το κινητό μου και μου και το είδα.Και αυτό το κάνουν για κάποιους δυσκολόπιστους.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαλιστα...Και ποσες συνεδριες σου ειπαν οτι χρειαζεσαι?
Φανταζομαι εχει σχεση με την ενταση και εκταση του προβληματος. Σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μου είπαν οτι πρέπει να κάνω γύρω στις 5-7 φορές.Γιατί ρωτάς όμως?Έχεις κάνει και το ξέρεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οχι. :)
Κοινη λογικη, αι γκες :)

Και για να καταλαβω...το προβλημα σου ποσο εντονο ειναι? Μικρο, μετριο ή μεγαλο?
Απλα για να καταλαβω σε τι προβλημα αντιστοιχουν οι 5-7 που ειπες οτι χρειαζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Απλά για να καταλάβεις.Οκ.:hmm:Το πρόβλημα μου λοιπον είναι μέτριο κατ'αυτούς,μεγάλο για μένα.:/:Σε κάλυψα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαλιστα....οκ :)
Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Thanks.You too whatever you do:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ κάνει να ρωτήσω τι είναι η μεσοθεραπεία; :redface: Πρώτη φορά την ακούω... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ κάνει να ρωτήσω τι είναι η μεσοθεραπεία; :redface: Πρώτη φορά την ακούω... :redface:
Δρά στην μέση στοιβάδα οπου εκεί δημιουργούνται οι βλάβες και ανάλογα με τις ουσίες που χρησιμοποιούνται τις καταπολεμά;).Όταν λέμε βλάβες ενοούμε ρυτίδες στο πρόσωπο και κυτταρίτιδα και χαλάρωση για το σώμα:(.Υπάρχουν 2 μέθοδοι για να εισχωρήσουν αυτές οι ουσίες.Ενέσιμη και μή ενέσιμη.
Άλλοι χρησιμοποιούν τη μία μέθοδο και άλλοι την άλλη:).Είναι ότι πιό καινούριο υπάρχει για την κυτταρίτιδα.Και πίστεψέ με....όποιος την κατηγορεί σάν μέθοδο.........σίγουρα δεν την έχει δοκιμάσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Εγώ κάνει να ρωτήσω τι είναι η μεσοθεραπεία; :redface: Πρώτη φορά την ακούω... :redface:

Λέγοντας Μεσοθεραπεία αναφερόμαστε στην εισαγωγή (έγχυση) συγκεκριμένων ουσιών μέσα στο δέρμα (ενδοδερμικά) για την αντιμετώπιση διαφόρων προβλημάτων.

Είναι μία μέθοδος που εφαρμόζεται για πάνω από μισό αιώνα, σε αρκετές παθήσεις που αφορούν ιατρικές ειδικότητες όπως η Δερματολογία η Νευρολογία, η Ορθοπεδική, η Παθολογία κ.α.

Ειδικά στην Δερματολογία, η Μεσοθεραπεία τα τελευταία χρόνια, χρησιμοποιείται όλο και πιο συχνά για την αντιμετώπιση παθήσεων όπως η ακμή, η ψωρίαση, το έκζεμα, ενώ έχει γίνει ιδιαίτερα δημοφιλής στον τομέα της Κοσμητικής Ιατρικής, όπου και εφαρμόζεται κυρίως για την καταπολέμηση της κυτταρίτιδας για την ανανέωση του προσώπου, για την σύσφιξη του χαλαρωμένου δέρματος, σε ουλές, αλωπεκίες κλπ. με αξιόλογα κατά περίπτωση αποτελέσματα.

ΜΗ ΕΝΕΣΙΜΗ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Μία νέα, πολύ βολική και ανώδυνη τεχνική, αφού καταργεί την ανάγκη για τσιμπήματα από βελόνες, ονομάζεται Kρυολιπόλυση ( Cryolipolyssis ). Η Κρυολιπόλυση, είναι μία μέθοδος ΜΗ ΕΝΕΣΙΜΗΣ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, με την οποία επιτυγχάνεται η διαδερμική μεταφορά προϊόντων Κοσμητικής Ιατρικής τόσο στο σώμα όσο και στο πρόσωπο. Στο σώμα η μη ενέσιμη μεσοθεραπεία δίνει πολύ καλά αποτελέσματα όσον αφορά την κυτταρίτιδα, το τοπικό πάχος και την επιδερμική σύσφιξη του σώματος.

Πώς γίνεται:

Με τον συνδυασμό Ψύξης και Μικρό-Ηλεκτρικού Ρεύματος, επιτυγχάνεται η ενδοδερμική διείσδυση των ουσιών χωρίς βελόνα : με μία εξειδικευμένη συσκευή,
εφαρμόζονται ειδικά μικρορεύματα στην προς θεραπεία περιοχή -η οποία ταυτόχρονα ψύχεται μέσω της κεφαλής του μηχανήματος- με αποτέλεσμα να αυξάνεται τόσο η ταχύτητα, όσο και το βάθος διείσδυσης των δραστικών συστατικών. Στο σώμα η μη επεμβατική αυτή τεχνική επιτυγχάνει βαθύτερη διείσδυση στο λιπώδη ιστό ουσιών που προκαλούν υπεραιμία και βοηθούν στην αντιμετώπιση της κυτταρίτιδας και του τοπικού πάχους. Πρόκειται για φαρμακευτικές ουσίες (καφεΐνη, προκαίνη, πεντοξυφιλίνη, υαλουρονιδάση, φωσφατυδιλχολίνη κλπ) που έχουν λιπολυτικές, αγγειοσυσταλτικές, συσφικτικές και αποιδηματικές ιδιότητες βελτιώνοντας την μικροκυκλοφορία και την αποδόμηση των λιποκυττάρων.

κλίκι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Πονάει αυτό??Δηλαδή είναι καλό να το κάνει κάποιος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Λέγοντας Μεσοθεραπεία αναφερόμαστε στην εισαγωγή (έγχυση) συγκεκριμένων ουσιών μέσα στο δέρμα (ενδοδερμικά) για την αντιμετώπιση διαφόρων προβλημάτων.

Είναι μία μέθοδος που εφαρμόζεται για πάνω από μισό αιώνα, σε αρκετές παθήσεις που αφορούν ιατρικές ειδικότητες όπως η Δερματολογία η Νευρολογία, η Ορθοπεδική, η Παθολογία κ.α.

Ειδικά στην Δερματολογία, η Μεσοθεραπεία τα τελευταία χρόνια, χρησιμοποιείται όλο και πιο συχνά για την αντιμετώπιση παθήσεων όπως η ακμή, η ψωρίαση, το έκζεμα, ενώ έχει γίνει ιδιαίτερα δημοφιλής στον τομέα της Κοσμητικής Ιατρικής, όπου και εφαρμόζεται κυρίως για την καταπολέμηση της κυτταρίτιδας για την ανανέωση του προσώπου, για την σύσφιξη του χαλαρωμένου δέρματος, σε ουλές, αλωπεκίες κλπ. με αξιόλογα κατά περίπτωση αποτελέσματα.

ΜΗ ΕΝΕΣΙΜΗ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Μία νέα, πολύ βολική και ανώδυνη τεχνική, αφού καταργεί την ανάγκη για τσιμπήματα από βελόνες, ονομάζεται Kρυολιπόλυση ( Cryolipolyssis ). Η Κρυολιπόλυση, είναι μία μέθοδος ΜΗ ΕΝΕΣΙΜΗΣ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, με την οποία επιτυγχάνεται η διαδερμική μεταφορά προϊόντων Κοσμητικής Ιατρικής τόσο στο σώμα όσο και στο πρόσωπο. Στο σώμα η μη ενέσιμη μεσοθεραπεία δίνει πολύ καλά αποτελέσματα όσον αφορά την κυτταρίτιδα, το τοπικό πάχος και την επιδερμική σύσφιξη του σώματος.

Πώς γίνεται:

Με τον συνδυασμό Ψύξης και Μικρό-Ηλεκτρικού Ρεύματος, επιτυγχάνεται η ενδοδερμική διείσδυση των ουσιών χωρίς βελόνα : με μία εξειδικευμένη συσκευή,
εφαρμόζονται ειδικά μικρορεύματα στην προς θεραπεία περιοχή -η οποία ταυτόχρονα ψύχεται μέσω της κεφαλής του μηχανήματος- με αποτέλεσμα να αυξάνεται τόσο η ταχύτητα, όσο και το βάθος διείσδυσης των δραστικών συστατικών. Στο σώμα η μη επεμβατική αυτή τεχνική επιτυγχάνει βαθύτερη διείσδυση στο λιπώδη ιστό ουσιών που προκαλούν υπεραιμία και βοηθούν στην αντιμετώπιση της κυτταρίτιδας και του τοπικού πάχους. Πρόκειται για φαρμακευτικές ουσίες (καφεΐνη, προκαίνη, πεντοξυφιλίνη, υαλουρονιδάση, φωσφατυδιλχολίνη κλπ) που έχουν λιπολυτικές, αγγειοσυσταλτικές, συσφικτικές και αποιδηματικές ιδιότητες βελτιώνοντας την μικροκυκλοφορία και την αποδόμηση των λιποκυττάρων.

κλίκι :)

Να διορθώσω κάτι μικρό.
Η κρυολιπόλυση είναι λίγο ξεπερασμένη .Γίνεται με ιονισμό και τελικώς δέν έχει πολύ καλά αποτελέσματα.:/:

Αυτό που κάνω εγώ είναι λιγότερο απο 1 χρόνο στην Ελλάδα.Βασίζεται μόνο σε μικρορεύματα.Όσο για τα αποτελέσματα,εγώ που έχω κάνει 2 φορές για κυτταρίτιδα και χαλάρωση είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Πόσο κρατάει το αποτέλεσμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ που έχω κάνει 2 φορές μόνο μου κρατάει καμια βδομάδα μετά την κάθε φορά.
Μου είπε όμως μια φίλη μου που έκανε 10 φορές και τέλειωσε τον Απρίλη,οτι της έχει κρατήσει έως σήμερα(δηλαδή 7 μήνες).Έμένα μου είπαν οτι θα χρειαστώ γύρω στις 7 φορές.Διαφέρει πάντα, ανάλογα το μέγεθος του προβλήματος του καθενός.:/:
Πολύ σημαντικό είναι να τις κάνεις στην ώρα τους τις θεραπείες.Μία φορά την εβδομάδα δηλαδή.

Αυτά ξέρω για τώρα να σου πώ.Περισσότερα όταν τελειώσω κι εγώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Μου αρέσει πολυ έτσι όπως τα λέτε,έχω ενθουσιαστεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top