[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Με μια γρήγορη αναζήτηση δεν είδα να υπάρχει κάτι παρόμοιο..

Εδώ λοιπόν, γράφουμε ποια είναι τα αγαπημένα μας καλλυντικά για πρόσωπο και σώμα.. μακιγιάζ, κρέμες κτλ..

Για να ξέρουν και οι υπόλοιπες τι να πάρουνε και τι όχι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αναφερόμαστε σε καλλυντικά με την έννοια κρέμες, σαμπουάν κλπ ή προιόντα μακιγιάζ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ξεκινάω εγώ:

Αγαπημένες σκιές: όλες της mac βασικά, έχω τρέλα με αυτή την εταιρία, αλλά πιο συγκεκριμένα τρελαίνομαι για το pigment old gold και για τις σκιές Swish και Freeze

Κραγιον: το hue της mac παλι και τα λιπ γκλος της που μοσχοβολάνε μπισκοτάκι...

Μασκαρα: l'oreal η διπλη (δεν θυμαμαι πώς λεγεται).. παλια επαιρνα τη hypnose της lancome αλλα παραήταν ακριβή εφ'οσον τη δουλειά που θέλω την κάνει εξίσου καλά αυτή που έχω τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αναφερόμαστε σε καλλυντικά με την έννοια κρέμες, σαμπουάν κλπ ή προιόντα μακιγιάζ;

κυριως προιοντα μακιγιαζ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αχα...
Λατρεύω το makeup σε στικ της Maybelline (δεν θυμάμαι πως λέγεται το προιόν).
Επίσης σχεδόν ο,τι προιόν μακιγιάζ έχω πάρει απο Estee Lauder το λάτρεψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ τωρα που ειπες estee lauder.. εχω παρει και ενα καταπληκτικο βερνικι νυχιων, οχι τοσο στο χρωμα, οσο στο γεγονος οτι κραταει απιστευτα πολυ καιρο... σουπερ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ναι, και εγω ειχα ενα bronzer απο Estee Lauder και ηταν απλα καταπληκτικο. Αλλα δεν το ξαναεβγαλαν γμτ. Απο μασκαρα οσες και να εχω παρει δεν ημουν τρελα ευχαριστημενη οποτε ακουω προτασεις! Θελω καποια που να μην κολλαει καθολου, αυτο ειναι το κυριο που με ενδιαφερει.

Α! Αν και οχι ακριβως καλλυντικα, τρελαινομαι για ολα τα προιοντα καθαρισμου της Vichy, και το αντηλιακο γαλακτωμα της.

Ας ειναι λιγο πιο γενικο το θεμα λεω εγω, εαν συμφωνει το evouli βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βερνίκι νυχιών έχω να χρησιμοποιήσω πολύ καιρό, ειδικά με χρώμα :redface: (βαριέεεμαι απίστευτα την προσοχή που πρέπει να δίνω στα νύχια μου μετά, μην χτυπηθούν και φύγει κλπ)
Εγώ αναφερόμουν σε ρουζ, σκιές, μάσκαρα και μολύβι χειλών που έχω πάρει απο Estee Lauder.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Clinique

.-

οτιδήποτε και να πήρα από αυτήν την εταιρία μου κάθησε τέλεια, μου αρέσουν οι αποχρώσεις της σε σκιές, τα πάντα τα πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως io-io παρ'οτι εγώ έμεινα ευχαριστημένη απο τη μάσκαρα της EL που πήρα (δεν θυμάμαι όνομα γμτ) δεν θα στην πρότεινα. Στο θέμα "κολλήματος" είναι σαν τις άλλες, απλά μου αρέσει που τονίζει τις βλεφαρίδες αρκετά (μήκος-όγκος), σε αντίθεση με άλλες που είχα δοκιμάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Κοιτα, γενικα εμενα οι βλεφαριδες μου ειναι πολυ μακριες, οποτε τονιζονται ευκολα. Αλλα ετσι και κολλησουν, αστα να πανε. Γι'αυτο και επιμενω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοιτα, γενικα εμενα οι βλεφαριδες μου ειναι πολυ μακριες, οποτε τονιζονται ευκολα. Αλλα ετσι και κολλησουν, αστα να πανε. Γι'αυτο και επιμενω.
Καλή τύχη τότε :P
Εμένα είναι κοντές και λεπτές οπότε κυρίως με ενδιαφέρει να τις μακραίνει και να τους δίνει όγκο (κι ας τις κολλάει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ναι, και εγω ειχα ενα bronzer απο Estee Lauder και ηταν απλα καταπληκτικο. Αλλα δεν το ξαναεβγαλαν γμτ. Απο μασκαρα οσες και να εχω παρει δεν ημουν τρελα ευχαριστημενη οποτε ακουω προτασεις! Θελω καποια που να μην κολλαει καθολου, αυτο ειναι το κυριο που με ενδιαφερει.

Α! Αν και οχι ακριβως καλλυντικα, τρελαινομαι για ολα τα προιοντα καθαρισμου της Vichy, και το αντηλιακο γαλακτωμα της.

Ας ειναι λιγο πιο γενικο το θεμα λεω εγω, εαν συμφωνει το evouli βεβαια.

καλε ναι, οτι θελουμε θα λεμε.. :)

για μασκαρα εχεις δοκιμασει καμια της lancome? κατα τη γνωμη μου εχει τα καλυτερα μασκαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
καλε ναι, οτι θελουμε θα λεμε.. :)

για μασκαρα εχεις δοκιμασει καμια της lancome? κατα τη γνωμη μου εχει τα καλυτερα μασκαρα..

Οχι! Αλλα αφου μου τη συστηνεις θα την δοκιμασω, μιας και αυτη που εχω εχει σχεδον τελειωσει.

Αφου λεμε οτι θελουμε, να πω και το αγαπημενο μου σαμπουαν ever?
Organics με καρυδα και UVA filter, το πορτοκαλι! Τελειο και τοσο καλοκαιρινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Οχι! Αλλα αφου μου τη συστηνεις θα την δοκιμασω, μιας και αυτη που εχω εχει σχεδον τελειωσει.

πριν πολλαααααααααααα χρονια :P μια φιλη μου ειχε τις τελειες βλεφαριδες και την ρωτησα τι μασκαρα φορουσε.. μου ειπε την ampicils, lancome..
αυτη δεν ξερω αν υπαρχει πλέον αλλα εγω, οπως προανεφερα, χρησιμοποιουσα την hypnose (δλδ την πηρα δυο φορες, που εγω δεν παιρνω ποτε 2 φορες την ιδια μασκαρα) και ημουν πολυ ευχαριστημενη.. απλα να ξερεις οτι οταν ειναι πολυ γεματο το μπουκαλακι (δλδ στην αρχη) μπορει και να σου κανει κομπους ή να στις κολλησει.. :/: μπορεις να παρεις ομως το ειδικο χτενακι και δεν θα εχεις προβλημα.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τα προιοντα της estee lauder:
1.μασκαρα, Lash XL (maximum length mascara), projectionist (high definition volume mascara)
2.high gloss ultra brillance με χρωμα το 11 BLUSH (ροζ αποχρωση)
3. double matte, oil control pressed powder (ιδανικη για μικτα και λιπαρα δερματα)
4.το eye concealer σε υγρη μορφη, διαφανο και φυσικο αποτελεσμα
-Πολυ καλο ειναι το lip gloss Dior kiss το οποιο ειναι αχρωμο αλλα πολυ σταθερο...
-Αρκετα σταθερες και οικομικες ειναι οι σκιες ματιων ColorAppeal της L'oreal
-Ευχαριστημενη επισης απο τα μολυβια χειλιων της Bourjois
- Ενυδατικη σωματος η Φαιδρα και η Βανιλια της Fresh Line (Απιστευτα αρωματα , πολυ ενυδατικες)
- Πολυ ικανοποιημενη επισης απο τα προιοντα του Κορρε οσον αφορα στις κρεμες προσωπου, ματιων και γενικα περιποιησης προσωπου.
- Η Fresh Line εχει βγαλει το "ΗΡΑ" skin regenarating Oil mix, ενα λαδακι που κανει απολεπιση και απαλυνει τις λεπτες γραμμες του προσωπου
και αλλα πολλα αλλα βαριεμαι να γραφω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχω γράψει εδώ?
Πάντως έχω εγκαταλείψει αυτές τις μεγάλες μάρκες, βλ. Estee κλπ... Είδα μπόλικα από τα προϊόντα τους να έχουν χημικά που δε γουστάρω και πλέον έχω:

Σαπούνι προσώπου Av?ne, εδώ και 12 χρονια σταθερά.
"ξεβαφτικο" από Johnson's, ένα "αφριζον" σα σαπούνι (δε θέλω βαμβάκια)... δε θυμάμαι πως λέγεται, αλλα είναι πολύ αγνό και απαλό!!!
Mascara ti Great Lash Maybelline, η Max Factor Lash perfection. Έχω και του Κορρε, που 'ναι και φυτική. Συμπαθέστατη τι βρίσκω.
Αν ποτε φορέσω πούδρα, είναι από Avene, αυτή με το μωσαϊκό, αν και έχω και ένα makeup Shisheido, άψογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Σαπούνι προσώπου Avene και τα μαντηλάκια για απολέπιση-ενυδάτωση της Neutrogena.
Ενυδατική Biotherm και 1 της Mastic Spa.
Μάσκαρα Dior.
Μακιγιάζ Channel, Clinique και Urban Decay, βρετανική που δεν βρίσκω Ελλάδα.
Lip-Gloss L'oreal.
Body-lotion έχω αγάπη για τις διάφορες που βγάζει το Beauty Shop!
Και Lip-Therapy, βαζελίνη για χείλη που δεν βρίσκω Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σοφια ζωης:
Gel καθαρισμου-> Avene, αυτο το πρασινομπλε
Ενυδατικη-> biotherm-aquasource
Μake up-> Estee lauder-doublewear
Σκια-> mac/satin taupe
Κραγιον-> lancome/juicy rouge απο τα juicy tubes μου φαινεται
Mascara-> diorshow
Αυτα δεν τα αλλαζω με τιποτα, τα αλλα παιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως io-io παρ'οτι εγώ έμεινα ευχαριστημένη απο τη μάσκαρα της EL που πήρα (δεν θυμάμαι όνομα γμτ) δεν θα στην πρότεινα. Στο θέμα "κολλήματος" είναι σαν τις άλλες, απλά μου αρέσει που τονίζει τις βλεφαρίδες αρκετά (μήκος-όγκος), σε αντίθεση με άλλες που είχα δοκιμάσει.

+1 (και είναι κατάμαυρη!)

Από μανώ νυχιών, μεγάλη ανθεκτικότητα έχουν τα Biolife (κι εχει κι ένα φοβερό κόκκινο). Ρουζ της bourjois. Ιριδίζουσα πούδρα Yves Saint Laurent. Μολύβια ματιών erre due. Κρέμα σώματος body shop, άρωμα καρύδα ή μάνγκο.

Θα επανέλθω από το σπίτι, γιατί κάποια δεν τα θυμάμαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top