Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια!!! Μου αρέσει ένα αγόρι αλλά δεν ξέρω τίποτα γι΄ αυτόν μόνο το όνομά του.. Τον είχα δει τυχαία σε ένα μαγαζί αλλά δεν έχουμε ούτε κοινές παρέες ούτε τίποτα.. Τι να κάνω ώστε να τον γνωρίσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Βρες μια δικαιολογία, όλο και κάτι κοινό θα βρεις.

"Εσύ δεν ... "

Βέβαια θα σου πει όχι, εε και μετά σιγά σιγά θα τον τυλίξεις. Απλά να ενδιαφέρεσε, και μην γίνεις πολύ πιεστική, και θα το πάρει το μήνυμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν τον ξέρω καθόλου και δεν ξέρω πως να τον προσεγγίσω.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια!!! Μου αρέσει ένα αγόρι αλλά δεν ξέρω τίποτα γι΄ αυτόν μόνο το όνομά του.. Τον είχα δει τυχαία σε ένα μαγαζί αλλά δεν έχουμε ούτε κοινές παρέες ούτε τίποτα.. Τι να κάνω ώστε να τον γνωρίσω??
Μισό λεπτό. Μπερδεύτηκα. Προχθές μας έλεγες ότι έχεις αγόρι.
Παιδιά αν ο σύντροφός μου ζητάει κάτι τέτοιο το οποίο δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα πως μπορώ να το αποφύγω πιο ευγενικά??
(Ο ενεστώτας δεν είναι υποθετικός). Χώρισες με τον προηγούμενο ή τους θέλεις και τους δύο;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μισό λεπτό. Μπερδεύτηκα. Προχθές μας έλεγες ότι έχεις αγόρι.
(Ο ενεστώτας δεν είναι υποθετικός). Χώρισες με τον προηγούμενο ή τους θέλεις και τους δύο;

Λογικά της αρέσει να σκέφτεται διαφορετικά υποθετικά σενάρια σε μορφή λογικών δέντρων, όπως πως θα πω στο αγόρι μου ότι δεν θέλω να του κάνω στοματικό αν μου ζητήσει, αφού καταφέρω να του δείξω ότι του αρέσω και αν τον προσελκύσω. Θα πρέπει να είναι πολύ καλή στο σκάκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Λογικά της αρέσει να σκέφτεται διαφορετικά υποθετικά σενάρια σε μορφή λογικών δέντρων, όπως πως θα πω στο αγόρι μου ότι δεν θέλω να του κάνω στοματικό αν μου ζητήσει, αφού καταφέρω να του δείξω ότι του αρέσω και αν τον προσελκύσω. Θα πρέπει να είναι πολύ καλή στο σκάκι :D


χαχαχα κάπως έτσι έχει η κατάσταση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κατάλαβα θα ναι από αυτές τις φορές που βλέπουμε κάποιο μανάρι στο μετρό για μερικά λεπτά και έπειτα φεύγει από κοντά μας χωρίς να πει ούτε το ονοματάκι του. Γιατί φυσικά θα έπρεπε να το καταλάβει ότι εσένα σου αρέσει και να έρθει να σου συστηθεί και μετα να κανονίσετε την επόμενη έξοδό σας. Το ίδιο ισχύει και το με παιδί που είδες στο μαγαζί. Περίμενες μαγικά να έρθει να σου μιλήσει ενώ μπορεί ούτε να σου είχε ρίξει μια ματιά. Αν σάρεσε τόσο και ήταν μόνος, ας έκανες εσύ την πρώτη κίνηση, κάτι θα εβρισκες να ρωτήσεις πχ "με συγχωρείς αλλά κάποιον μου θυμήζεις, μήπως έχεις καμία σχέση με τον τάδε;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Κατάλαβα θα ναι από αυτές τις φορές που βλέπουμε κάποιο μανάρι στο μετρό για μερικά λεπτά και έπειτα φεύγει από κοντά μας χωρίς να πει ούτε το ονοματάκι του. Γιατί φυσικά θα έπρεπε να το καταλάβει ότι εσένα σου αρέσει και να έρθει να σου συστηθεί και μετα να κανονίσετε την επόμενη έξοδό σας. Το ίδιο ισχύει και το με παιδί που είδες στο μαγαζί. Περίμενες μαγικά να έρθει να σου μιλήσει ενώ μπορεί ούτε να σου είχε ρίξει μια ματιά. Αν σάρεσε τόσο και ήταν μόνος, ας έκανες εσύ την πρώτη κίνηση, κάτι θα εβρισκες να ρωτήσεις πχ "με συγχωρείς αλλά κάποιον μου θυμήζεις, μήπως έχεις καμία σχέση με τον τάδε;"

χαχαχαχα ακριβώς έτσι όπως τα παρουσιάζεις είναι αλλά το θέμα είναι πως ντρέπομαι να τον πλησιάσω.. Δεν ξέρω τίποτα γι' αυτόν και θα γίνω ρεζίλι..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι τώρα πια οι πιθανότητες να τον ξανά δεις είναι απειροελάχιστες, εκτός και αν ξανά περάσεις από το ίδιο μαγαζί και περιμένεις μέχρι να ρθει, μπορεί να είναι το στέκι του οπότε να πηγαίνει σχεδόν καθημερινά. Κανείς δεν ξέρει τίποτα για τον άλλον μέχρι να γνωριστούν! Όλα από κάπου αρχίζουν οπότε σιγά το ρεζίλι που θα γίνεις, αν μιλήσεις μετά δεν θα έχεις την απορία τι θα γινόταν αν είχες μιλήσει και κυρίως δεν θα σου χε γίνει απωθυμένο. Αν είναι γραφτό να στε μαζί θα ρθουν έτσι οι καταστάσεις που θα τον ξανά πετύχεις μονάχα θυμήσου να αξιοποιήσεις την ευκαιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι τώρα πια οι πιθανότητες να τον ξανά δεις είναι απειροελάχιστες, εκτός και αν ξανά περάσεις από το ίδιο μαγαζί και περιμένεις μέχρι να ρθει, μπορεί να είναι το στέκι του οπότε να πηγαίνει σχεδόν καθημερινά. Κανείς δεν ξέρει τίποτα για τον άλλον μέχρι να γνωριστούν! Όλα από κάπου αρχίζουν οπότε σιγά το ρεζίλι που θα γίνεις, αν μιλήσεις μετά δεν θα έχεις την απορία τι θα γινόταν αν είχες μιλήσει και κυρίως δεν θα σου χε γίνει απωθυμένο. Αν είναι γραφτό να στε μαζί θα ρθουν έτσι οι καταστάσεις που θα τον ξανά πετύχεις μονάχα θυμήσου να αξιοποιήσεις την ευκαιρία.

Ουφ μου φαίνεται πολύ δύσκολο όλο αυτό.. Δηλαδή θα πάω στο τραπέζι που κάθεται και θα του μιλήσω έτσι στο άκυρο??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τα άκυρα και τα απρόοπτα είναι τα καλύτερα. Κοίτα αν τον έχεις ψυχολογήσει για ήρεμο, ευγενικό, καλοσυνάτο άνθρωπο τότε ναι, αν είναι αγρίκος και πιστεύεις πως θα σου απαντήσει με ειρωνία και αγένεια τότε άστο καλύτερα, ή πάρε το ρίσκο και όρμα, δεν θα τον βρίσεις κιόλας!:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Ουφ μου φαίνεται πολύ δύσκολο όλο αυτό.. Δηλαδή θα πάω στο τραπέζι που κάθεται και θα του μιλήσω έτσι στο άκυρο??:worry:
Όμως, μην του πεις από την αρχή αυτά που δεν θέλεις να κάνεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Όμως, μην του πεις από την αρχή αυτά που δεν θέλεις να κάνεις.



χαχαχαχα δεν παλεύεσαι!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κορίτσι, από αυτοπεποίθηση πώς πας γενικά; Αν είναι να είσαι σαν μαζεμένο ταπεινό μικρό χαμομηλάκι παίρνοντας διάφορες αποχρώσεις ντομάτας όταν ανοίγεις το στόμα σου, μην επιχειρείς να πιάνεις επί τούτου κουβέντες με αγνώστους που σου γυαλίζουν σε διάφορους χώρους (άλλο να προκύψουν φυσικά και να πεις ότι τις συνεχίζεις). Δεν θα φαίνεται cute, θα φαίνεται άσχημο και ίσως απελπισμένο.

Στα λέει μια master του είδους που συνήθως περιορίζεται στο οφθαλμόλουτρο... :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Κορίτσι, από αυτοπεποίθηση πώς πας γενικά; Αν είναι να είσαι σαν μαζεμένο ταπεινό μικρό χαμομηλάκι παίρνοντας διάφορες αποχρώσεις ντομάτας όταν ανοίγεις το στόμα σου, μην επιχειρείς να πιάνεις επί τούτου κουβέντες με αγνώστους που σου γυαλίζουν σε διάφορους χώρους (άλλο να προκύψουν φυσικά και να πεις ότι τις συνεχίζεις). Δεν θα φαίνεται cute, θα φαίνεται άσχημο και ίσως απελπισμένο.

Στα λέει μια master του είδους που συνήθως περιορίζεται στο οφθαλμόλουτρο... :D :P

Μια απ' τα ίδια.. Γενικά δεν έχω καθόλου αυτοπεποίθηση αλλά προσπαθώ να αποκτήσω.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Γειά σας. Με ενδιαφέρει ένας συμφοιτητής μου και θα ήθελα να του ζητήσω να βγούμε καμιά φορά, όμως φοβάμαι μην με απορρίψει. Πρίν λίγο καιρό, είχε πεί πως θέλει να πάει σε μια παράσταση. Έψαξα περι τινος πρόκειται και θα ήθελα να την παρακολουθήσω και εγώ. Είναι καλή ευκαιρία θαρρώ για μια έξοδο μαζί του. Θέλω να του ζητήσω να πάμε μαζί αλλά πάλι φοβάμαι ότι θα πεί όχι. Έχετε καμία συμβουλή;

Συγγνώμη αν δεν το γράφω στο κατάλληλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.
Γειά σας. Με ενδιαφέρει ένας συμφοιτητής μου και θα ήθελα να του ζητήσω να βγούμε καμιά φορά, όμως φοβάμαι μην με απορρίψει. Πρίν λίγο καιρό, είχε πεί πως θέλει να πάει σε μια παράσταση. Έψαξα περι τινος πρόκειται και θα ήθελα να την παρακολουθήσω και εγώ. Είναι καλή ευκαιρία θαρρώ για μια έξοδο μαζί του. Θέλω να του ζητήσω να πάμε μαζί αλλά πάλι φοβάμαι ότι θα πεί όχι. Έχετε καμία συμβουλή;

Συγγνώμη αν δεν το γράφω στο κατάλληλο θέμα.

Πες του το στα ισια.Προτεινε του κανεναν καφε. Εγω το βρισκω πολυ ωραιο.
Για την παρασταση(θεατρο(?),σινεμα(?)) μπορεις να του πεις : Να τον ψαρεψεις ποτε θα παει και ποια ωρα και να πεις οτι θα πας με μια φιλη σου αλλα αυτη τυχαια δεν θα τα καταφερει τελικα.

ΥΓ : Φοβασαι μην σε απορριψει :jumpy::jumpy: Εμεις τοτε τι θα πρεπει να κανουμε ; Να κλαιμε αν μας απορριψετε ;
Γιατι λετε(πολλες) οτι ειναι ευκολο να προσεγγισεις καποια ας αντιστρεψουμε για μια μερα τους ρολους. Θα ερθει η συντελεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ προτείνω να φέρεις επί σκοπού τη συζήτηση για το πότε είναι η παράσταση, αν θα πάει κλπ και να του προτείνεις να πάτε μαζί. Μετά, στο τέλος τής βραδιάς, μπορείς να του προτείνεις και καφέ (τάχα μου να συζητήσετε τα της παράστασης). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Η παράσταση Lancelot είναι στο Μέγαρο Μουσικής γύρω στις 27 αν θυμάμαι καλά Ιανουαρίου. Σκέφτηκα να του πω ότι θέλω να κλείσω εισιτήρια για να προλάβω και αν θέλει να πάμε μαζί (αφού αυτός την ανέφερε σε πρώτη θέση)... Πάλι όμως φοβάμαι μην πει τίποτα "Δεν ξέρω αν θα πάω ακόμη" για να με αποφύγει..

Αύριο έχουμε μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάλι όμως φοβάμαι μην πει τίποτα "Δεν ξέρω αν θα πάω ακόμη" για να με αποφύγει..

Ακόμα και αν δε πάει στη συγκεκριμένη παράσταση, αν ενδιαφέρεται/του αρέσεις θα αντιπροτείνει κάτι παρόμοιο για κάποια άλλη στιγμή. Οπότε δε χάνεις κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top