Φόρτιση του laptop...

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
έχω ένα hp 2 χρόνια τώρα. Το δουλεύω σχεδόν πάντα στην πρίζα χωρίς την μπαταρία όμως. 2-3 φορές τον μήνα την βάζω καθώς και κάθε φορά που γίνεται χαλασμός έξω.(χωρίς το ρεύμα όμως)

ξέρει κανείς να μου πεί πώς/γιατί αποφορτίζεται ή μπαταρία όταν δεν είναι στο pc?
όταν την βάζω την βρίσκω πάντα στο 89-90%.

p.s. μετά απο δύο χρόνια κρατάει ακόμα 1.30-1.45 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimkoul

Νεοφερμένος

Ο Dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
μπορει απλα να ειναι λογω της ηλικιας της μπαταριας
αλλιως παιζει και να μην το εμφανιζει ο μετρητης σωστα.πχ εμενα κατι εχει παθει και μου δειχνει συνεχεια 98% μεχρι ξαφνικα να μου πει πως εφτασε στο 5% για να το φορτωσω
-----------------------------------------
ααα ξεχασα να πω σαν διαρκεια ειναι σχεδον μια χαρα(θα μπορουσε κανα 10λεπτο παραπανω λογικα-αναλογα και με τη χρηση που κανεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ το έχω μόνιμα στην πρίζα, χωρίς την μπαταρία. Είναι το καλύτερο πιστεύω.

Πληροφοριακά, κρατά 2 περίπου ώρες στο max:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγώ το έχω μόνιμα στην πρίζα, χωρίς την μπαταρία. Είναι το καλύτερο πιστεύω.

Πληροφοριακά, κρατά 2 περίπου ώρες στο max:)

Κι εγώ το ίδιο, στην πρίζα μόνιμα...Βάζω μπαταρία όταν ξέρω ότι μπορεί να κάνει διακοπή ρεύματος ή αν είναι χάλια ο καιρός έξω επειδή λόγω κακοκαιρίας κάποιες φορές κόβεται για δευτερόλεπτα το ρεύμα και επανέρχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
οι μπαταρίες κρατάνε, τουλάχιστον στο δικό μου 2 και κάτι ώρες στο πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας.... Πάντως από όσο μου είπαν η ζωή της μπαταρίας είναι περίπου 2 χρόνια... Μπορείς να την αλλάξεις αν θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
οι μπαταρίες κρατάνε, τουλάχιστον στο δικό μου 2 και κάτι ώρες στο πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας.... Πάντως από όσο μου είπαν η ζωή της μπαταρίας είναι περίπου 2 χρόνια... Μπορείς να την αλλάξεις αν θες...

Μπορείς να πάρεις 5-6 να έχεις ν' αλλάζεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μην ανησυχείς το έχω υπ' όψιν μου.... Σίγουρα σε κανένα ταξίδι Θεσσαλονίκη-Πάτρα...Θα χρειαστώ 3-4 για να περνάω την ώρα μου παίζοντας manager....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μην ανησυχείς το έχω υπ' όψιν μου.... Σίγουρα σε κανένα ταξίδι Θεσσαλονίκη-Πάτρα...Θα χρειαστώ 3-4 για να περνάω την ώρα μου παίζοντας manager....:)

Α ναι; Εγώ για πλάκα το 'πα:D

Πόσο κοστίζει μία μπαταρία περίπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Α ναι; Εγώ για πλάκα το 'πα:D

Πόσο κοστίζει μία μπαταρία περίπου;

Δεν το έχω ψάξει και πολύ αλλά κάπου στα 50-80 πρέπει να πάει τουλάχιστον για το δικό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κυκλοφορούν και κάτι θηριώδεις μπαταρίες των 12 κυψελών ξέρω γω, πολύ ζουμί.
Πάρτε ΕΕΕ PC, κρατάει 6+ ώρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Οι μπαταρίες των φορητών χρειάζονται κάποια ειδική φροντίδα, ιδιαίτερα οι παλιές. Ας μην ξεχνάμε το calibration μια φορά το μήνα (πλήρης φόρτιση, μετά πλήρης αποφόρτιση μέχρι να κάνει sleep, αναμονή 5-6 ώρες, και πλήρη φόρτιση). Αυτό θα διατηρήσει την τωρινή χωρητικότητα της μπαταρίας κοντά στην αρχική. Βέβαια μετά από περίπου 400-500 κύκλους ζωής(φόρτιση- αποφόρτιση) (στα apple τόσο είναι) η μπαταρία είναι για πέταμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stepan

Νεοφερμένος

Ο Stepan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ο φορητός μου είναι συνέχεια στο ρευμα και κρατάει γυρω στις 4 ώρες με κανονικη χρήση και τον έχω 2,5 χρονια. Φτου μην το ματιαξω:P;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τι μοντέλο είναι ακριβώς αν επιτρέπεται; Απο περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εμενα ουτε 1 ωρα....παει η μπαταρια μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
theodora πόσο καιρό τον έχεις και κρατάει η μπαταρία μόλις 1 ώρα; Κανονικά ένα 2ώρο έπρεπε να το έχει στο τσεπάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
τν εχω ενα χρονο και κατι μηνες..πες εναμισι χρονο..αλλα εγω εκανα τν εξης βλακεια:τν ειχα συνεχεια στην πριζα..οποτε τωρα δεν κραταει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
τν εχω ενα χρονο και κατι μηνες..πες εναμισι χρονο..αλλα εγω εκανα τν εξης βλακεια:τν ειχα συνεχεια στην πριζα..οποτε τωρα δεν κραταει!

Ε αυτό θα φταίει, πιστεύω, και τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
εγω τον εχω 3-4 μηνες και ειναι συνεχεια στη πριζα! συνεχεια ομως.... και κραταει μια ωρα και κατι, αλλα απο την αρχη τοσο κρατουσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Tι και αν πέρασαν σχεδόν δύο χρόνια από τότε που άνοιξα το thread, μυαλό δεν λέω να βάλω! :P
Kαι αυτή τη μπαταρία την κατέστρεψα:redface:
Υπάρχει τρόπος να ενδυναμώσω την μπαταρία ή χλωμό;
Μια καινούρια μπαταρία πόσο κοστίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Περίπου 100 ευρώ
Αν δεν βρεις Ελλάδα, ψάξε σε amazon και ebay
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top