Puzzle!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

Θεωρειται χομπι και πολλοι ανθρωποι αφιερωνουν αρκετο χρονο για να φτιαξουν ενα puzzle. Καποιοι το θεωρουν βαρετο και αλλοι κουραστικο και χρονοβόρο, ομως υπαρχουν και ανθρωποι που το θεωρουν διασκεδαστικο και δημιουργικο!
Ποια η αποψη σας για τα puzzle;
Εχετε φτιαξει ποτε puzzle ; και αν ναι ποσα κομματια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Puzzle! :clapup:
Μου αρέσουν πάρα πολύ - μικρή έκανα όλοι την ώρα. Πιο πολύ μου άρεσαν αυτά των 500 και 1000 κομματιών. Είχα σταματήσει για ένα διάστημα γιατί έτρεχα τα τελευταία δυο χρόνια πάνω κάτω και δεν υπήρχε χρόνος για αυτή την πολυτέλεια! Αλλά τώρα θα ξεκινήσω ξανά οπωσδήποτε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν εχεις καμια φωτο ανεβασε την:) Εγω πιο πολυ με 1000 εχω ασχοληθει χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχω κανει 500 ή και 1500. Το κακο με εμενα ειναι οτι σχεδον παντα χανω ενα κομματι.Τωρα τελευταια ειμαι πολυ προσεκτικος αλλα παλια συνεβαινε συνεχεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω τα σκυλοβαριεμαι,,

αλλα η αδελφη μου εφτιαχνε απο μπεμπα,,1000-2000 κομματια.
με ωραια τοπια,,και τωρα τα εχουμε κολλησει σαν πινακες στο σαλονι..

εξαιρετικα..:D


Εχετε φτιαξει ποτε puzzle ; και αν ναι ποσα κομματια; :)
μονο κατι με τον προμηθεα και παιδικα αρχαιοελληνικα..
90κομματια το πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ειναι ακριβα να τα κορνιζωσει καποιος; Βαλε καμια φωτο αμα θες. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ειναι ακριβα για να τα κορνιζωσεις αλλα εξαρταται και απο τα μετρα και την ποιοτητα που θα εχει το περιγραμμα.
Εγω φτιαχνω συνεχεια με την κολλητη μου , ειναι πολυ διασκεδαστικο και πιστευω οτι βοηθαει στην σκεψη και αντιληψη.Εχουμε κανει και με πανω απο 3000 κομματια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Αχ, τι ήθελα και το διάβασα αυτό το θέμα..

Τώρα θα έχω μια καινούργια εμμονή μέχρι να την τελειωποιήσω. Έχω ένα puzzle με 1000 κομμάτια εδώ και χρόνια και ποτέ δεν το έχω ξεκινήσει.

Αυτό θα κάνω αυτή την εβδομάδα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχουμε κανει και με πανω απο 3000 κομματια :P
:eek::eek::eek: Αυτα ειναι! Περιμενω φωτο για το 3000+ :)
Αυτό θα κάνω αυτή την εβδομάδα :D
Τι θεμα εχει το puzzle;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σε πολλά φωτογραφεία έχουν την δυνατότητα αφού τους δώσεις εσύ μια φώτο να σου την κάνουν κομματάκια παζλ (όσα τους ζητήσεις εσύ!!). Θέλω εδώ και πολύ καιρό να κάνω ένα τέτοιο χρησιμοποιώντας μια φωτο που να δείχνει εμένα και τα αδέρφια μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κανω εγω την αρχη και ελπιζω να ανεβασουν κι αλλοι puzzle που εχουν φτιαξει...:)
Το συγκεκριμενο ειναι 1000 κομματια και απεικονίζει ενα μερος στην Ιταλια, την Riviera .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Φωτογραφία0014.jpg
    Φωτογραφία0014.jpg
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 1,683

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπράβο σας παιδιά για το κουράγιο και την υπομονή σας!
Είχαμε φτιάξει κι εγώ με την κόρη μου μερικά, αλλά είναι όλα στην Αθήνα κι έτσι δεν μπορώ να τα φωτογραφίσω. Όχι πάρα πολλά κομμάτια, μέχρι 1500 νομίζω και κυρίως με θέμα τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών που είχαμε τρέλα τότε.
Είχαμε βρει μία ειδική κόλλα στο εμπόριο που τη στρώνεις στο puzzle από την επάνω μεριά και το κολλάει.
Επίσης είχα δει κι αυτό, αλλά δεν ξέρω αν το πουλάνε στην Ελληνική αγορά:


Είναι για να μπορείς να το μαζεύεις και να μην το έχεις μες τη μέση όσο το φτιάχνεις. Τέλειο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Για την ειδικη κολα που λες δεν το ηξερα και ομολογω πως θα ηθελα να αγορασω μια γιατι τα φτιαχνω και μετα κατω απο το κρεβατι (οπου τα τοποθετω) χαλανε λιγο οι ακρες (οχι παντα).Σχετικα με την εικονα που εχεις βαλει γνωριζω οτι προσφατα τα πουλουσε μια γνωστη αλυσιδα εμπορικων καταστηματων αλλα εγιναν αναρπαστα και δεν τα προλαβα :/: . Οντως οπως λες τελειο και παρα πολυ βοηθητικο ειναι αφου ετσι λυνεις το προβλημα του χορου και μειωνεις παρα πολυ τον κινδυνο να χασεις κομματια.Ειναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ να φτιαχνεις 999 κομματια και ενα να την εχει κοπανησει . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στα βιβλιοπωλεια την εχουν την κολλα
και στα ειδη παιχνιδιων,,τζαμπο κλπ.

κανεις ωραιο πινακα το παζλ,,απλα παιρνεις ενα νοβοπαν,,στο λιγο μεγαλυτερο μεγεθος..απο το παζλ.

και βαζεις την κολλα και πανω στο παζλ,ποτιζοντας απο κατω,,και πανω στο νοβοπαν.

με δυο επιφαεις χαρτονια,,γυριζεις ισια αναποδα το παζλ,το μεταφερεις κλπ χωρις να το διαλυσεις

θελει λιγο κολπο,αλλα γινεται ωραιο μετα ,βαζεις και ξυλακια στις ακρες και κρεμας πινακα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και στο Jumbo τη βρίσκεις την κόλλα. Είναι αυτή:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Μεχρι πριν απο λιγο καιρο θεωρουσα οτι το να φτιαχνεις puzzle ειναι πολυ βαρετο και ανουσιο!!!:/:Αλλα μολις αρχισα να φτιαχνω ενα(1000 κομματια)αλλαξα γνωμη!!!Καθομουν με τις ωρες και εφτιαχνα,παρασυρθηκα...Οταν το τελειωσα,εντυπωσιαστηκα!!Ηταν τελειο και τωρα ειναι ετοιμο για κρεμασμα!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μεχρι πριν απο λιγο καιρο θεωρουσα οτι το να φτιαχνεις puzzle ειναι πολυ βαρετο και ανουσιο!!!:/:Αλλα μολις αρχισα να φτιαχνω ενα(1000 κομματια)αλλαξα γνωμη!!!Καθομουν με τις ωρες και εφτιαχνα,παρασυρθηκα...Οταν το τελειωσα,εντυπωσιαστηκα!!Ηταν τελειο και τωρα ειναι ετοιμο για κρεμασμα!!! :clapup:

Το αποτελεσμα ειναι που σε δικαιωνει ! Ανεβασε καμια φωτο να δουμε τι εφτιαξες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Το αποτελεσμα ειναι που σε δικαιωνει ! Ανεβασε καμια φωτο να δουμε τι εφτιαξες :)

Προσπαθω να ανεβασω,αλλα μου κολλαει...:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειχα φτιάξει πριν πολλά χρόνια σε παζλ το Πυργο του Αιφελ 2000 κομμάτια, το έκανα πίνακα και δώρο
Μη σου πω θα ήθελα να ξαναρχίσω, αλλά θέλω να βρω κάτι πολύ καλό να το κάνω κι αυτό πίνακα
Ποια καταστήματα άραγε έχουν αμέτρητες επιλογές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
5000:clapping::worship:
κοιτα puzzle μπορεις να βρεις απο το jumbo και carefour μεχρι και σε εξιδανικευμένα μαγαζια οπου υπαρχει πλυθωρα αλλα ακριβα..Εγω μεχρι τωρα παιρνω τα απλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top