Μέση ζωή σε μία ανεπτυγμένη χώρα ή ζωάρα σε μία υποανάπτυκτη χώρα;

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Λοιπόν,τι προτιμάτε?Να έχετε μία μέση αξιοπρεπή ζωή σε μία ανεπτυγμένη χώρα ή να είστε πλούσιοι σε μία υποανάπτυκτη χώρα της Αφροασίας?
Εγώ θα προτιμούσα το πρώτο.Καλύτερα να ζω στο Παρίσι κι ας μην είμαι Ωνάσσης,παρά να ζω στη Νιγηρία και να έχω 15 μαύρους να μου κάνουν αέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena.joan

Νεοφερμένος

Η Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Λοιπόν,τι προτιμάτε?Να έχετε μία μέση αξιοπρεπή ζωή σε μία ανεπτυγμένη χώρα ή να είστε πλούσιοι σε μία υποανάπτυκτη χώρα της Αφροασίας?
Εγώ θα προτιμούσα το πρώτο.Καλύτερα να ζω στο Παρίσι κι ας μην είμαι Ωνάσσης,παρά να ζω στη Νιγηρία και να έχω 15 μαύρους να μου κάνουν αέρα!

θα προτιμουσα να ζησω με αξιοπρεπεια σε καποιο μερος που θα μου προσφερει την αναλογη ευτυχια...και δεν με νοιαζει αν αυτο το μερος ειναι η αφρικη,το πακισταν, η γαλλια, η ελλαδα η αμερικη...κτλ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το πρωτο βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το πρώτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Το πρώτο εννοείται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Το δεύτερο! Και στην Ελλάδα αυτή την στιγμή υποτειθεται οτι εχουμε μια μεση φυσιολογικη ζωη σε ενα κατα τα αλλα <<ανεπτυγμενο>> κρατος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ζωαρα ρε. Και οσα σου λειπουν απο την ανεπτυγμενη χωρα τα αναπληρωνεις με τα παραπανω χρηματα. Και τα αεροπλανα για το εξωτερικο δεν τελειωνουν.

Βεβαια εξαρταται τι λεμε υπαναπτυκτη. Αλλο Ελλαδα ή Ουγγαρια ξερω γω, κι αλλο Αιθιοπια και Νιγηρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Σαφώς το πρώτο. Θα ένιωθα αρκετά άβολα να ξεχωρίζω με τη χλιδάτη ζωή μου, ενώ συμπολίτες μου θα πάλευαν για τα προς το ζειν.
Πέραν αυτού, δεν είναι μόνο τα υλικά αγαθά και η τροφή του σώματος, είναι και η ανάγκη τροφής του πνεύματος σε όλες της τις εκφάνσεις, την οποία θα είχα περισσότερες πιθανότητες να ικανοποιήσω σε μια ανεπτυγμένη χώρα, απ'ό,τι σε μια
"αναπτυσσόμενη" η οποία πρώτο και κύριο μέλημά της έχει (φυσικό και αναμενόμενο) το βιοποριστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το δεύτερο αλλά εξαρτάται το τι ορίζει ως αξιοπρεπής και τι ως πλούσιος. Ο πλούσιος κάνει ζωάρα σε όποια χώρα και να είναι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top