Διακοπές μόνος/μόνη;

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
αν περνας καλα μονος σου ειναι μεγαλη μαγκια...γενικα ...

αυτο που αν δεν βρισκεις παρεα η η παρεα σου δεν θελει να κανει αυτο που θες εσυ, σε αποτρεπει να μη το κανεις..πχ αν θες να πας σε μια συναυλια και δε βρισκεις ατομο να πας δεν θα πας; η θα φας στη μαπα τον καθενα που δεν ταιριαζεις; δεν ξερω γιατι θα πρεπει να εισαι απαραιτητα κρεμασμενος απο μια παρεα για να περασεις καλα και να κανεις πραγματα...

συμφωνω απολυτα ! πολλες φορες εχει τυχει κανενας απο τους φιλους μου να μη θελει ή να μην μπορει να παει καπου που προτεινω και να εχω παει μονη μου..γενικα μου αρεσει η ιδεα του να κανω πραγματα και μονη μου...τωρα οσον αφορα στις διακοπες πιστευω οτι αν ημουν παντελως μονη θα ειχα μεγαλο φοβο-αυτη ειναι δηλαδη η αναστολη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
επαναφερω το θεμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Απο την περιγραφη μου φαινεται οτι ο τυπος απλα δεν εχει την καταλληλη παρεα για διακοπες :P .Πάντως εμένα μου φαίνεται καλή αυτή η ιδέα(εξαρτάται και ποιος την υλοποιεί) αν και εγώ δύσκολα θα το έκανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraoula10

Νεοφερμένος

Η fraoula10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα!! Σκεφτομαι κ εγω να το τολμησω αν και διατηρω τις επιφυλαξεις μου; Ποια νησια θεωρειτε καταλληλα για ανοιξη - καλοκαιρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χμ, δε νομιζω να πηγαινα διακοπες μονη μου, θα βαριομουν πιστευω, μπορει και να σκιαζομουν λιγακι...
Κανα μονοημερακι ναι, γιατι οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraoula10

Νεοφερμένος

Η fraoula10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χαχα δε με βοηθας.. πιο παλια δε θα τολμουσα ουτε βολτα αλλα το σκεφτομαι αλλιως πλεον. πιστευω οτι σου δινει μια ωραια αισθηση ελευθεριας-ανεξαρτησιας. και πως το εχεις φανταστει το μονοημερακι εστω; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχμ ενταξει, δεν ξερω... Ισως καπου κοντα το καλοκαιρι με πλοιο ας πουμε απο τον Πειραια ή με αμαξι καποιο παραθαλασσιο μερος να κανα τη βουτια μου να πινα τον καφε μου, να κολατσιζα κατι και να γυρνουσα. Ισως και μεχρι μια επαρχιακη πολη, Ναυπλιο ας πουμε? Η Χαλκιδα? Να κανα και μερικα ψωνια ετσι για να περασει η μερα μου? Και μετα επιστροφη. Δεν ξερω η διανυκτερευση εκτος σπιτιου μου μονη μου δε μου αρεσε ποτε ιδιαιτερα αλλα οκ ειναι στον ανθρωπο. Εγω ας πουμε γενικα την θελω την παρεα, να πω δυο κουβεντες. Βολτα εννοειται πηγαινα και πηγαινω μονη μου. Θα παω πχ για ψωνια και μετα θα κατσω καπου να πιω εναν καφε. Οκ δε θα κατσω αναμεσα στις παρεες, ισως καπου πιο απομονωμενα, αλλα το εχω κανει. Διαβαζω και κανα περιοδικο.Η μια βολτα μεχρι την παραλια να φαω ενα παγωτακι, αλλα να ειναι μερα. Την νυχτα δε μαρεσει να κυκλοφορω μονη μου. Κι οσο σκεφτομαι οτι πιτσιρικα ξενυχτουσα και γυρνουσα μονη, απορω!
Εσυ αν θελεις να πας, να πας. Ποσων χρονων εισαι? Γιατι αν εισαι πολυ μικρη, να μην πας :P Αλλα αμα πιστευεις θα σου κανει καλο, γιατι οχι? Αρκει να λαβεις και μετρα ασφαλειας, δηλαδη να μεινεις καπου κεντρικα ας πουμε, να εχει κοσμο το βραδυ εκει που θα κυκλοφορησεις κλπκλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraoula10

Νεοφερμένος

Η fraoula10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ειμαι 27 και φαινομαι πολυ μικροτερη. εγω εχω διανυκτερευσει μονη οταν πηγαινα στην πολη οπου σπουδαζα για να δωσω καποια μαθηματα (ειχα μετακομισει κ πηγαινα ως επισκεπτρια πλεον σε ξενοδοχειο). ενταξει αλλη περιπτωση.γνωριμα μερη και οχι διακοπες αλλα διαβασμα, αντε κ καμια μικρη βολτιτσα. αυτο με το βραδυ εχω κ εγω ενα θεμα.. γενικα ειμαι πολυ προσεκτικη ,επιφυλακτικη και δεν ρισκαρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπον εγω λεω πηγαινε ενα μονοημερακι για αρχη κι επειτα το ξανασκεφτεσαι για περισσοτερες μερες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν θα είναι τόσο άσχημα να πάει κάποιος μόνος του διακοπές φαντάζομαι. Κάθε άλλο. Θα επιλέγει μόνος του αυτό που γουστάρει να κάνει χωρίς να περνάει η ώρα με άσκοπους διαλόγους με την υπόλοιπη παρέα για το τι θα κάνουν μετά. Σε κάθε ταξίδι βρίσκεται έστω ένας να σου κάνει παρέα, στην διαδρομή τουλάχιστον. Γνωρίζεις κόσμο, μαθαίνεις ιστορίες τους, λες και εσύ τα θέματά σου. Ένα σωρό γενικά. Και στο κάτω κάτω γιατί να χάσεις την ευκαιρία να πας διακοπές και να μείνεις στην πόλη με την αφόρητη ζέστη που έχει συνήθως το καλοκαίρι, επειδή δεν μπορούν ή δεν θέλουν οι φίλοι σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τοενακαιτοαλλο

Νεοφερμένος

Ο Τοενακαιτοαλλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειχα παει πριν 3 χρονια κρητη..καλα ηταν, οχι τελεια αλλα πολυ καλυτερα απο το να εμενα σπιτι..εμεινα σε καμπινγκ, εκανα μπανακια, βολτες με την μηχανη, αξιοθεατα κτλ..απλα γενικα αποφευγα καποια μερη που θα ενιωθα αβολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχω έναν γνωστό που πήγε 1 εβδομάδα στην Ταυλανδη. Τον ζήλεψα προς στιγμην...Μπράβο του που το τόλμησε σκέφτηκα...εγώ θα είχα βαρεθεί από τη δεύτερη κι ολας μέρα! Ασε που είμαι και μπουμπούνας με τους χάρτες. Στην Ταυλανδη θα πηγαινα, στη Γροιλανδία θα βρισκόμουν. Δεν είμαι εγώ γι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Έχω έναν γνωστό που πήγε 1 εβδομάδα στην Ταυλανδη. Τον ζήλεψα προς στιγμην...Μπράβο του που το τόλμησε σκέφτηκα...εγώ θα είχα βαρεθεί από τη δεύτερη κι ολας μέρα! Ασε που είμαι και μπουμπούνας με τους χάρτες. Στην Ταυλανδη θα πηγαινα, στη Γροιλανδία θα βρισκόμουν. Δεν είμαι εγώ γι αυτά.


xaxaxa εισαι σιγουρη πως έχεις καταλαβει τι πηγε να κανει στην Ταϋλάνδη για να λές ότι θα βαριόσουν αν ήσουν άντρας εκει από την 2η μέρα; =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τι γίνεται στη Ταυλανδη καλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Λίγο κακό να κάνεις χιούμορ με το sex tourism στην Ταϋλάνδη... Τα περισσότερα εκδιδόμενα άτομα δε δουλεύουν καν με τη θέλησή τους.

Ον τόπικ, θα ήθελα πολύ κάποια στιγμή να πάω διακοπές μόνη μου, αλλά κάπου στην Ελλάδα, θα φοβόμουν σε ξένη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Αααα σεξοτουρισμος... δεν το ήξερα για την Ταυλανδη! Μπράβο του μπουλη γνωστού μου, δεν είναι και τόσο μπούλης τελικα :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Αααα σεξουουρισμος... δεν το ήξερα για την Ταυλανδη! Μπράβο του μπουλη γνωστού μου, δεν είναι και τόσο μπούλης τελικα :cool:


Καλα δεν το ήξερες; είναι πασίγνωστο.
Ειχε πάει ένας γνωστος και μας έλεγε ότι έχει γυρισει και θέλει να ξαναπάει.


Σε τρακάρουν λέει στο δρομο από μονες τους και σε ρωτάνε αν θέλεις μασάζ.

Λίγο κακό να κάνεις χιούμορ με το sex tourism στην Ταϋλάνδη... Τα περισσότερα εκδιδόμενα άτομα δε δουλεύουν καν με τη θέλησή τους.

Ον τόπικ, θα ήθελα πολύ κάποια στιγμή να πάω διακοπές μόνη μου, αλλά κάπου στην Ελλάδα, θα φοβόμουν σε ξένη χώρα.


Δεν έκανα χιούμορ με τον σεξοτουρισμο στην Ταϋλάνδη κυρια δικηγόρε. Έκανα χιουμορ με το ότι η Ζιλντα δεν το γνώριζε.
Επισης (επειδή με εσάς τους δικηγόρους κανεις δεν μπορει να είναι σιγουρος) να επισημάνω αν και είναι αυτονοητο, ότι δεν αναφέρθηκα ποτέ σε τέτοια άτομα και δεν ξέρω αν δουλεύουν ή όχι με την θέληση τους. Φαντάζομαι οι αρχές της χώρας θα επέμβουν αν χρειαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Διακοπές μόνη μου στην Ελλάδα δεν θα έκανα, αλλά εξωτερικό θα πήγαινα μόνη μου. Έχω ήδη κάνει μέρος ταξιδιου μόνη μου στο εξωτερικό για να συναντήσω παρεα σε άλλη πόλη (ακόμα και σε άλλη χώρα :P ), όποτε τώρα ξέρω ότι μπορώ να τα καταφέρω να πάω κάπου εντελώς μόνη μου. Δεν είναι κάτι δύσκολο και δεν πρέπει να μας φοβίζει η οργάνωση του ταξιδιού ή το αν θα χαθούμε (να’ναι καλά και τα gps :D ).Ακόμα και αν τύχει καμία στραβή, όλα διορθώνονται. Επίσης, δεν θεωρώ ότι θα ήταν βαρετό. Από το να είσαι με μια παρεα που δεν ταιριάζετε, είναι πολύ καλύτερο να πας κάπου μόνος και να κανεις και να δεις αυτά που εσυ θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Αααα σεξοτουρισμος... δεν το ήξερα για την Ταυλανδη! Μπράβο του μπουλη γνωστού μου, δεν είναι και τόσο μπούλης τελικα :cool:

δεν σας πιστεύω εσάς! Δεν είναι μπούλης αλλά μάγκας που ξενιτεύεται για να πηδήξει επί πληρωμή φτηνά κι ανώμαλα;;;; Υπάρχει μεγαλύτερη λουζεριά απ' αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
δεν σας πιστεύω εσάς! Δεν είναι μπούλης αλλά μάγκας που ξενιτεύεται για να πηδήξει επί πληρωμή φτηνά κι ανώμαλα;;;; Υπάρχει μεγαλύτερη λουζεριά απ' αυτό;

Εντάξει θα πήγε θα ειδε και καναδυο μέρη αν κρίνω από τις φωτό που ανέβασε, θα έκανε τα μπάνια του και το βράδυ yolo. Που το κακό; Στην Αθήνα που πηδούν ακριβά δλδ τι γίνεται; Δεν κατάλαβα το διαχωρισμό σου βσκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top