Το νησί

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
διαβασα πριν λιγες μερες το βιβλιο (μεσα σε μια μερα lol) και εχω δει τα 6 πρωτα επεισοδια. Ειναι απο τις λιγες φορες που με συναρπαζει περισσοτερο η σειρα απο οτι το βιβλιο.... συνηθως προτιμω τα βιβλια απο τις σειρες/ταινιες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έρχομαι με τα ποσοστά τηλεθέασης:eek:

Προχτές, το νησί ξεπέρασε κάθε προσδοκία, κάνοντας:
80,1% γενικός και 86,3% στα νεανικά κοινά
Eφτά εκατομμύρια Έλληνες και Ελληνίδες, ήταν συγχρονισμένοι/ες στους δέκτες τους

:stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Έρχομαι με τα ποσοστά τηλεθέασης:eek:

Προχτές, το νησί ξεπέρασε κάθε προσδοκία, κάνοντας:
80,1% γενικός και 86,3% στα νεανικά κοινά
Eφτά εκατομμύρια Έλληνες και Ελληνίδες, ήταν συγχρονισμένοι/ες στους δέκτες τους

:stunned:

Χαίρομαι που δεν ανήκω στη μάζα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έρχομαι με τα ποσοστά τηλεθέασης:eek:

Προχτές, το νησί ξεπέρασε κάθε προσδοκία, κάνοντας:
80,1% γενικός και 86,3% στα νεανικά κοινά
Eφτά εκατομμύρια Έλληνες και Ελληνίδες, ήταν συγχρονισμένοι/ες στους δέκτες τους

:stunned:
JJ κόψε κάτι.... Τα ποσοστά που διαβάζεις είναι επί των ανοικτών δεκτών (μάλλον το μέγιστο, όχι το μέσο) και όχι του συνόλου των δεκτών. Τα πραγματικά ποσοστά φαίνονται στο link
Tα έχει όλα εκτός από το χθεσινό επισόδειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
JJ κόψε κάτι.... Τα ποσοστά που διαβάζεις είναι επί των ανοικτών δεκτών (μάλλον το μέγιστο, όχι το μέσο) και όχι του συνόλου των δεκτών. Τα πραγματικά ποσοστά φαίνονται στο link
Tα έχει όλα εκτός από το χθεσινό επισόδειο.
Θες να πεις, ότι η τοπική εφημερίδα και η κουτσομπόλα της διπλανής πόρτας δεν ενημερώνονται σωστά;

Κριμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Χτες δεν το ειδατε το νησι? Τα ποσοστα? Χτες εγω δεν το ειδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χαχα εγω το ειδα χθες γ πρωτη φορα κ μου αρεσε! κριμα αυτος ο ανταρτης, μου μυριζεται οτι παλι προβληματα θα εχει μ αυτη που παει ν μπλεξει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ δεν το δα. Θα το δω Σάββατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Το βαζει και τα σαββατα? Μπορεις επισης να το δεις και στο καναλι του mega:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
από το internet θα το δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΤΣΑ.:P
Ρε σειιιιιιιιιιιιις. Τι τέλειο που είναι τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά και πέρασαν τα χρόνια; Άρχισε να αποκτά πολύ ζουμί η υπόθεση. Η Αννούλα, απαπαπα πεταχτούλα, το παίζει σε διπλό ταμπλό.:redface:
Ο Δημητράκης μεγάλωσε και έχει τον ίδιο τρόπο ομιλίας.
Ο Αντώνης πολύ άντρας κι έτσι ε;:look:
Βέβαια, ήταν λίγο περίεργο χωρίς την Ελένη, αλλά νομίζω καλά κάνει και υπάρχει αυτό το "κενό" που νιώθουμε.
Προβλέπω να γίνεται όσο πάει και καλύτερο πάντως. Πιο πιασάρικο και όχι τόσο κλαψιάρικο.:pfff:
Επίσης η Αννούλα, η Ευγενία Δημητροπούλου(λολ έχω συμμαθήτρια με ακριβώς το ίδιο όνομα-άσχετο), παίζει δύο ρόλους ε; Και την Αννούλα και την άλλη την κοπελίτσα του σήμερα, με την περούκα(τι μόδα κι αυτή με περούκες) που πήγε να μάθει για το νησί. Και έλεγα τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει.

Αυτά.
Περιμένουμε τα επόμενα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
δεν ξερω ρε παιδια αλλα εγω το βαρεθηκα και τα τελευταια 2 επεισοδια δεν τα ειδα.Θεωρω οτι πηγαινε πολυ αργα και δεν ξερω τωρα με την αλλαγη και τους νεους ηθοποιους ακομα παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Πρωτη φορα μου αρεσει σειρα/ταινια περισσοτερο απο βιβλιο. Το οτι δινει τοσο περισσοτερες πληροφοριες, το κανει super ενδιαφερον, σαν να καλυπτει κενα που υπηρχαν στο βιβλιο. Επισης πολυ καλοι οι μεγαλοι ηθοποιοι, και τα προσωπα που προστεθηκαν ενω δεν υπηρχαν στο βιβλιο εχουν γαματες ιστοριες. Πολυ ευχαριστημενη μεχρι τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομίζω διαφωνώ.

Ναι. Η σειρά είναι από τις ωραιότερες αισθητικά σειρές. Ναι. Είναι πολύ καλοί οι ηθοποιοί. Ναι. Η σκηνοθεσία είναι πολύ καλή.

Αλλά, όχι! Το βιβλίο είναι μακράν καλύτερο και λεπτομερές.

Δεν θυμάμαι ποιός το έχει πει, αλλά και εγώ θα προτιμούσα "Το νησί" να ήταν ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστός στο ραντεβού μου. Σε αντίθεση με τους άλλους μετά το τέλος του καινούριου επεισοδίου του νησιού είμαι έτοιμος να κάνω την κριτική μου.


Σήμερα το νησί ήταν ένα ωραίο love story. Είχε πολλά πράγματα και ήταν καλό επεισόδιο, είχαμε ένα love story μεταξύ Βανδουλάκη και Άννας που οδήγησαν σε αρραβώνες η ζήλια του Αντώνη όμως ήταν ολοφάνερη σε όλο το επεισόδιο. Εφαρμόζεται καινούρια θεραπεία που προκαλεί παραισθήσεις και έτσι οι θεραπευόμενοι βλέπουν το την αφίσα να ανοιγοκλείνει το στόμα της. (ένα εφέ που σίγουρα θα ζήλευαν οι σεναριογράφοι του lost. Είχαμε και άλλο εφέ το καραβάκι της εικόνα να πλέει στην γαλάζια θάλασσα. Στο νησί ήρθε το ρεύμα και καθώς ήρθε το ρεύμα και πριν έρθει είχαμε μια θανατηφόρα μάχη και καθώς ήρθε τον θάνατο του τέως Προέδρου του νησιού. Την παράσταση έκλεψε η κούρσα του Βανδουλάκη (70 χρόνια μετά το αυτοκίνητο αυτό ως αττίκα αυτή την φορά θα στοιχίζει τα ίδια και ακόμα περισσότερα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αποφευγω το Νησι,,σαν τη λεπρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγω το ειδα λιγο... Ε, ενταξει δεν μου πολυ αρεσει το νησι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πόσο χάρηκα που ψόφησε ο άλλος ο βλάκας. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Είναι μια καταπληκτική σειρά...:D Σου δίνει την δυνατότητα να γνωρίσεις πως ζούσαν τότε μ'αυτή την αρρώστια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Μόνο μια λέξη μπορεί να χαρακτηρίσει αυτό το επεισόδιο "απογοήτευση".

Εκνευριστικά αργή δράση και παράλληλα σημαντικά κομμάτια δεν μας τα δείχνουν. Δεν έδειξε καθόλου τη οικογένεια του Δημητράκη και την φυγή της. Απλώς ανέφερε ο Γιώργης στην Ελένη ότι έφυγαν από τη Πλάκα. Την αποστροφή ολόκληρης της τοπικής κοινωνίας στις οικογένειες με μέλος της λεπρό τις έδειξαν σε δυο σκηνές. Η πρώτη σκηνή στο καφενείο και η δεύτερη η σκηνή με το μαντήλι. Αυτές οι σκηνές δεν με πείσανε. Δεν μου δώσανε να καταλάβω το μέγεθος αυτής της αποστροφής.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της σειράς είναι οι ηθοποιοί για τους δευτερεύοντες ρόλους. Τα παιδάκια στην Σπιναλόγκα παίζανε άθλια, το ίδιο και οι κάτοικοι του νησιού. Η σειρά μέχρι τώρα δεν έχει καθόλου ανατροπές και είναι στατική. Δεν σου δίνει τη διάθεση να παρακολουθήσεις το επόμενο επεισόδιο.

Τα νούμερα θα συνεχίσουν να είναι ψηλά αλλά για μένα είναι κατώτερη των προσδοκιών.

ε καλα ντε μη τη βλεπεις και εσυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top