Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Σου απάντησα αλλά μάλλον στάθηκες στην αρνητική και δεν διάβασες ολόκληρο το ποστ μου! :P

Ισχύει. Είχα ως προτεραιότητα να στην πω πρώτα και δεν το πρόσεξα.

Είναι απόψε στις 10!

Ευχαριστώ πολύ πανηγυρτζούλα!!:clapup:

Ααα, δεν φοβάμαι μήπως με πουν μεινστριμ, γιατί εκτός του ότι ήδη με λένε, είμαι και μαρέσει! :D Είμαι 22 χρονών αν δεν είμαι τώρα, πότε θα είμαι?! ^^

Παντόφλα που θα χες φάει αν ήσουν κόρη μου ρε...:P

Αν και πιστεύω ότι αν κάνω κόρη, μάλλον χαζομπαμπάς θα γίνω και θα της τα δίνω όλα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η σπαστικιά: :)

Komvos.edu.gr
φεστιβάλ το [festivál] Ο (άκλ.) : σύνολο καλλιτεχνικών εκδηλώσεων διαγωνιστικού ή μη χαρακτήρα, ποικίλης διάρκειας, συχνά θεσμοθετημένων, με ενιαίο περιεχόμενο, που συνήθ. αφορά ένα ορισμένο καλλιτεχνικό είδος ή σπανιότερα το έργο ενός καλλιτέχνη: ~ τραγουδιού / κινηματογρά φου / χορού / μουσικής / τζαζ / ποίησης / Mότσαρτ / Επιδαύρου / Kαννών. || (επέκτ.) σύνολο πολιτικών, καλλιτεχνικών και ευρύτερα πολιτιστικών εκδηλώσεων που οργανώνουν σε ετήσια συνήθ. βάση πολιτικές νεολαίες: ~ νεολαίας / KNΕ-Οδηγητή.

πανηγύρι το [panijíri] Ο44 : 1.ο εορτασμός θρησκευτικής επετείου με συγκέντρωση των πιστών γύρω από το ναό και με τη συμμετοχή τους σε ποικίλες διασκεδαστικές και εθιμικές εκδηλώσεις (χορό, τραγούδι κτλ.): Tο ~ της Παναγίας. Tο ~ του χωριού μας. Tριήμερο ~. 2. γενικά, ομαδική ζωηρή διασκέδαση· γλέντι: Xαρές και πανηγύρια. ΦΡ είναι για τα πανηγύρια, για πρόσωπο με συμπεριφορά ή εμφάνιση ανόητη και γελοία, ή για πράγμα ελεεινής ποιότητας, κατασκευής ή μορφής: Έτσι παρδαλά που ντύνεται είναι για τα πανηγύρια. έγινε του Kουτρούλη* ο γάμος / το ~. 3. (ειρ.) για θορυβώδες επεισόδιο (καβγά, διαπληκτισμό κτλ.) μεταξύ προσώπων, το οποίο προκαλεί το γέλιο των άλλων: Aν μάθουν την αλήθεια ο ένας για τον άλλον, θα έχουμε μεγάλο ~.
[μσν. πανηγύριν (στη σημερ. σημ.) < ελνστ. πανηγύριον `υπαίθρια αγορά΄ υποκορ. του αρχ. πανήγυρις `γενική συγκέντρωση΄]

https://www.neurolingo.gr
Συνώνυμα - Αντίθετα
πανηγύρι ουσ.

Σ: πανήγυρη λόγ.
Σ: γλέντι, ξεφάντωμα προφ.
Σ: καβγάς προφ., τσακωμός προφ.
Σ: εμποροπάζαρο, εμποροπανήγυρη, παζάρι1

Στα ελληνικά τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα βρίσκω εγώ οι λέξεις φεστιβάλ και πανηγύρι ΔΕΝ ταυτίζονται.
Κοινώς Valder (και Πατρέα), μην πας να μας την βγεις και από πάνω να το υποβιβάσεις θέλεις χρησιμοποιώντας αυτήν την κλισέ λέξη :P
Μη μασάς ρε συ λαβ! :P

(λυκ το ξέρεις ότι εγώ σε συμπαθώ νι??? :D:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
(λυκ το ξέρεις ότι εγώ σε συμπαθώ νι??? :D:redface:)

Νὰ ὑποθέσω ἐμεῖς σοῦ εἴμαστε ἀντιπαθεῖς...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Η σπαστικιά: :)

Komvos.edu.gr
φεστιβάλ το [festivál] Ο (άκλ.) : σύνολο καλλιτεχνικών εκδηλώσεων διαγωνιστικού ή μη χαρακτήρα, ποικίλης διάρκειας, συχνά θεσμοθετημένων, με ενιαίο περιεχόμενο, που συνήθ. αφορά ένα ορισμένο καλλιτεχνικό είδος ή σπανιότερα το έργο ενός καλλιτέχνη: ~ τραγουδιού / κινηματογρά φου / χορού / μουσικής / τζαζ / ποίησης / Mότσαρτ / Επιδαύρου / Kαννών. || (επέκτ.) σύνολο πολιτικών, καλλιτεχνικών και ευρύτερα πολιτιστικών εκδηλώσεων που οργανώνουν σε ετήσια συνήθ. βάση πολιτικές νεολαίες: ~ νεολαίας / KNΕ-Οδηγητή.

πανηγύρι το [panijíri] Ο44 : 1.ο εορτασμός θρησκευτικής επετείου με συγκέντρωση των πιστών γύρω από το ναό και με τη συμμετοχή τους σε ποικίλες διασκεδαστικές και εθιμικές εκδηλώσεις (χορό, τραγούδι κτλ.): Tο ~ της Παναγίας. Tο ~ του χωριού μας. Tριήμερο ~. 2. γενικά, ομαδική ζωηρή διασκέδαση· γλέντι: Xαρές και πανηγύρια. ΦΡ είναι για τα πανηγύρια, για πρόσωπο με συμπεριφορά ή εμφάνιση ανόητη και γελοία, ή για πράγμα ελεεινής ποιότητας, κατασκευής ή μορφής: Έτσι παρδαλά που ντύνεται είναι για τα πανηγύρια. έγινε του Kουτρούλη* ο γάμος / το ~. 3. (ειρ.) για θορυβώδες επεισόδιο (καβγά, διαπληκτισμό κτλ.) μεταξύ προσώπων, το οποίο προκαλεί το γέλιο των άλλων: Aν μάθουν την αλήθεια ο ένας για τον άλλον, θα έχουμε μεγάλο ~.
[μσν. πανηγύριν (στη σημερ. σημ.) < ελνστ. πανηγύριον `υπαίθρια αγορά΄ υποκορ. του αρχ. πανήγυρις `γενική συγκέντρωση΄]

https://www.neurolingo.gr
Συνώνυμα - Αντίθετα
πανηγύρι ουσ.

Σ: πανήγυρη λόγ.
Σ: γλέντι, ξεφάντωμα προφ.
Σ: καβγάς προφ., τσακωμός προφ.
Σ: εμποροπάζαρο, εμποροπανήγυρη, παζάρι1

Στα ελληνικά τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα βρίσκω εγώ οι λέξεις φεστιβάλ και πανηγύρι ΔΕΝ ταυτίζονται.
Κοινώς Valder (και Πατρέα), μην πας να μας την βγεις και από πάνω να το υποβιβάσεις θέλεις χρησιμοποιώντας αυτήν την κλισέ λέξη :P
Μη μασάς ρε συ λαβ! :P

(λυκ το ξέρεις ότι εγώ σε συμπαθώ νι??? :D:redface:)

Κι όμως:




(Εσύ;;; Με συμπαθείς;;;:eek: Από πότε;;;:teasing: )


ΥΓ: Θα προσπαθούσα να το υποβιβάσω αν δεν ήταν ήδη υποβιβασμένο. Απλά είμαι ειλικρινής (και πάλι όμως θα το δω από περιέργεια και γιατί μου αρέσουν οι αριθμοί στο τέλος με τις βαθμολογίες, έχουν πλάκα) :P


Νὰ ὑποθέσω ἐμεῖς σοῦ εἴμαστε ἀντιπαθεῖς...:redface:

Κοίτα το ζηλιάρη, αμέσως να τσιτώσει μόλις δει να με συμπαθεί μια γυναίκα ΑΑΑ κλάσεως (σα τα ομόλογα).

Εμένα με συμπαθεί, αλλά είμαι σίγουρος ότι εσένα σε λατρεύει. Ε Ρεζ; ( της βάζει κρυφά ένα πεντακοσάρικο στην τσάντα της) Ε ΡΕΖ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Νόμιζα ότι ήταν γνωστό ότι ο Πατρέας είναι μεγάλη αδυναμία μου(!) :eek:

βαλ: komvos vs magenta

τι να σε πω κι εγώ...
I have no idea ποιό είναι πιο αξιόπιστο από το άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το ένα είναι μεταφραστής, ενώ το άλλο λεξικό? Νομίζω έχει διαφορά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Νόμιζα ότι ήταν γνωστό ότι ο Πατρέας είναι μεγάλη αδυναμία μου(!) :eek:

βαλ: komvos vs magenta

τι να σε πω κι εγώ...
I have no idea ποιό είναι πιο αξιόπιστο από το άλλο...

Δε με νοιάζει ποιό είναι πιό αξιόπιστο, εγω το πανηγύρι θα το δω.:P

Να τες οι μεγάλες αγάπες, τα μεγάλα λαβράκια που βγάζω σήμερα εδώ μέσα!

Άει στο διάολο, συγκινήθηκα!:cry_x:


Αρχική Δημοσίευση από love angel παρεξηγησιάρικο αγγελούδι:
Το ένα είναι μεταφραστής, ενώ το άλλο λεξικό? Νομίζω έχει διαφορά! :P

Εσύ σιωπή! Δε φτάνει που καθόμαστε σα μαλάκες να ψάξουμε τι είναι σωστό επειδή όλο αυτό ξεκίνησε από μια αρνητική σου, μας κάνεις και υποδείξεις τώρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Νόμιζα ότι ήταν γνωστό ότι ο Πατρέας είναι μεγάλη αδυναμία μου(!) :eek:

Ἀδυναμία μου, ἀγάπη μία μου ποὺ λέει καὶ τὸ ἆσμα:P

Ἂν πάντως ὑπῆρχε φέτος ἕνα τραγοῦδι ὅπως αὐτὸ ποὺ ἔστειλε ἡ Ἀρμενία τὸ 2010, ἐγὼ τὸ ψήφιζα κιόλας (λέμε τώρα :P)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν παρεξηγήθηκα βρε βαλ! Η αλήθεια είναι ότι σπάνια βάζω αρνητικές αλλά αυτό δε σημαίνει πως παρεξηγήθηκα! Βάλε μου και εσύ μία να πατσίσουμε! :P

Αλήθεια η Αρμενία φέτος που βρίσκεται? Γιατί δεν τραγούδησε? Κρίμα και συνήθως στέλνει ωραία τραγουδάκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Η σπαστικιά: :)

(...)
Στα ελληνικά τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα βρίσκω εγώ οι λέξεις φεστιβάλ και πανηγύρι ΔΕΝ ταυτίζονται.
Κοινώς Valder (και Πατρέα), μην πας να μας την βγεις και από πάνω να το υποβιβάσεις θέλεις χρησιμοποιώντας αυτήν την κλισέ λέξη :P
Μη μασάς ρε συ λαβ! :P

(λυκ το ξέρεις ότι εγώ σε συμπαθώ νι??? :D:redface:)

O τυφλοπόντικας:P

Στα ελληνικά σήμερα όντως οι δύο λέξεις (φεστιβάλ και πανηγύρι) δεν ταυτίζονται.

Όμως, το φεστιβάλ προέρχεται από το λατινικό festivus το οποίο επιβίωσε στα μεσαιωνικά γαλλικά και αγγλικά ως festivus (με την ίδια μορφή). Η λέξη festival αναφέρεται ότι απαντάται για πρώτη φορά ως ουσιαστικό στα 1590 περίπου (μέχρι τότε χρησιμοποιούνταν ως επίθετο του festivus - festive) και σήμαινε ακριβώς τον εορτασμό μιας θρησκευτικής γιορτής. Ας μην ξεχνάμε ότι στον ευρωπαϊκό μεσαίωνα οι θρησκευτικές γιορτές ήταν ίσως οι μόνες αφορμές για λίγη διασκέδαση κυρίως για τους χωρικούς.

(λέτε κάτι να ήξερε η EBU? ;))

Για την ιστορία, κι εγώ θα το δω, όπως κάθε χρόνο όπου προσφέρω την υποστήριξη μου σε όλους τους κατατρεγμένους δημιουργούς, αν και δεν έχω συνέλθει από τον άδικο αποκλεισμό από τον τελικό του 2008 του Dustin :'( (:P)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αλήθεια η Αρμενία φέτος που βρίσκεται? Γιατί δεν τραγούδησε? Κρίμα και συνήθως στέλνει ωραία τραγουδάκια!

Νομίζω πως η χώρα απέσυρε την συμμετοχή της για πολιτικούς λόγους(διαφορές με το Αζερμπαϊτζάν κτλ).
Γενικότερα οι χώρες σε εκείνη την περιοχή δεν τα πάνε και ιδιαίτερα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Πᾶμε γιαγιάδες γερὰ γιὰ πρωτιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Πλάκα είχαν οι γιαγιάδες!


ΥΓ: Το βλέπω στο Web TV της ΕΡΤ σε πολύ καλή ποιότητα. Όποιος θέλει να το δει και να μη φύγει από το πισί: https://www.ert.gr/webtv/index.php/web-tv-live/net-live.html

ΥΓ1: Βλέπω τώρα και την Ιταλία και την Εσθονία και αναρρωτιέμαι: Που πάμε εμείς με τις άφωνες Ελευθερία και Ήβη; Οι τύποι από άλλες χώρες έχουν ΦΩΝΕΣ, άσχετα αν τα τραγούδια δεν είναι τρελά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Νομίζω πως η χώρα απέσυρε την συμμετοχή της για πολιτικούς λόγους(διαφορές με το Αζερμπαϊτζάν κτλ).
Γενικότερα οι χώρες σε εκείνη την περιοχή δεν τα πάνε και ιδιαίτερα καλά.

Λόγος με ονοματεπώνυμο: Ναγκόρνο Καραμπάχ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Γιατί σας άρεσε της Νορβηγίας?Ήταν το πρώτο που είδα στον τελικό και με άφησε αδιάφορο...
Εν τω μεταξύ, η ΕΡΤ ποτέ δεν επιτρέπει να βλέπεις web tv εκτός Ελλάδας, τώρα βέβαια με τη Eurovision με αφήνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Πω πω τα χει πετάξει όλα η άτιμη η δικιά μας έξω... Θα τον παίξουν μέχρι και τα αλογάκια του Καραμπάχ... Καλύτερη από την Ήβη στη φωνή (σχετικά)


Για πάμε μια Σουηδία τώρα να γουστάρουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
ΥΓ1: Βλέπω τώρα και την Ιταλία και την Εσθονία και αναρρωτιέμαι: Που πάμε εμείς με τις άφωνες Ελευθερία και Ήβη; Οι τύποι από άλλες χώρες έχουν ΦΩΝΕΣ, άσχετα αν τα τραγούδια δεν είναι τρελά.

Ἡ Νίνα Ζίλι συγκεκριμένα εἶναι ἀπὸ τὶς ἀγαπημένες μου ἑρμηνεύτριες. Πιστεύω ὅτι θὰ πάῃ καλά.

Πω πω τα χει πετάξει όλα η άτιμη η δικιά μας έξω... Θα τον παίξουν μέχρι και τα αλογάκια του Καραμπάχ... Καλύτερη από την Ήβη στη φωνή (σχετικά)


Για πάμε μια Σουηδία τώρα να γουστάρουμε!

Ἐπιτελεῖ κοινωνικὸ ἔργο ἡ κοπέλα. :P

Τὸ τραγοῦδι τῆς Σουηδίας μοῦ φαίνεται πολὺ ὑπερεκτιμημένο πάντως...

Ἐνῷ τὸ τραγοῦδι τῆς Τουρκίας εἶναι ὅ,τι πιὸ gay ἔχω ἀκούσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Άκου πάθος η Ισπανία.... Τελικά δε χρειάζεται να τα πετάει κανείς έξω σε ένα διαγωνισμό τραγουδιού για να πάει καλά. Νομίζω οι δικοί μας ακόμα να το καταλάβουν αυτό.


ΥΓ: Άει μωρή κότα εκφωνήτρια, άκου "χάνεται στο χρόνο, το 1982"... λες κι εμείς του '83 είμαστε γέροι.

ΥΓ1: Τουρκία άθλια όπως πάντα. Ασύνταχτο γυφτοτουμπερλέκ τραλαλά.

ΥΓ2: Γερμανία αδιάφορη, στον πάτο τους να μπει για όσα μας κάνουν...

ΥΓ3: Αδιάφορος και ο Μαλτέζος. Τον φαντάζεστε σε κλαμπ να καμακώνει γκόμενα έχοντας αυτόν τον άθλιο φράχτη στην κεφάλα; Ελεεινός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μονο εμενα μου φαινεται καπως προσβλητικο απο πολλες αποψεις,αυτο με την φετινη μας παρουσια?Δηλαδη ειμαστε τοσο αταλαντοι που ουτε φωνη εχουμε,ουτε τραγουδι,ουτε απο χορευτικο ουτε τιποτα και το μονο που εχουμε να επιδειξουμε ειναι κωλους και κιλοτακια?Ενταξει για τα ζωαδια τους Ελληνες που χαιρονται με κατι τετοια δεν θα ασχοληθω,γνωστη η μαλακια που δερνει τον νεοελληνα

Της Τουρκιας ωραιο ρε Βαλντερ,γιατι ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Μονο εμενα μου φαινεται καπως προσβλητικο απο πολλες αποψεις,αυτο με την φετινη μας παρουσια?Δηλαδη ειμαστε τοσο αταλαντοι που ουτε φωνη εχουμε,ουτε τραγουδι,ουτε απο χορευτικο ουτε τιποτα και το μονο που εχουμε να επιδειξουμε ειναι κωλους και κιλοτακια?Ενταξει για τα ζωαδια τους Ελληνες που χαιρονται με κατι τετοια δεν θα ασχοληθω,γνωστη η μαλακια που δερνει τον νεοελληνα

Έλα ντε! Ωραία κοπέλα η τύπισσα, κανείς δε νομίζω να το αρνείται, αλλά νομίζουμε ότι αν πουλήσουμε μ...ί, θα τα πάμε καλά. Γιατί, έχουμε βγάλει τίποτε σπουδαίο μουσικά που να στέκεται στο εξωτερικό; Μόνο κάτι Ντέμι+Καράφλας με το Ζωγράφισέ μου τ αστέρια ξέρουν να παπα-ραπάρουν...

Όταν οι ευρωπαίοι προπονούνται στη φωνητική, εμείς πατάμε το playback για εσωτερική κατανάλωση, και μόλις μας δώσεις ένα μικρόφωνο αρχίζουμε τις τσακισμένες νότες και το γδύσιμο.

Της Τουρκιας ωραιο ρε Βαλντερ,γιατι ετσι?

Δε μπορώ το στυλάκι τους, μονίμως αυτό το αναρχοανατολιτικο μπουγιουκλού με μπόλικα σαρμαδάκια και ναργιλέ επάνω στο έντεχνο τίποτα. Άθλιοι.

ΥΓ: ΠΑΡΤΕ ΖΕΛΙΚΟ ΣΕΡΒΙΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΟΡΥΦΩΣΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΩΣ! ΧΩΣΕ ΜΕΓΑΛΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top