Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εγκατεστησες τιποτα τωρα τελευταια το οποιο θα μπορουσε να επιρεασει τον driver ηχου σου; Με αλλα λογια μηπως μετα απο μια εγκατασταση καποιου προγραμματος εγινε αυτο.

Αν πας μεσω πινακα ελεγχου δεν υπαρχει επιλογη να εμφανιζεται το εικονιδιο ηχου στο taskbar;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι πηγα τωρα στις "ιδιότητες γραμμής εργασιών και μενού έναρξης" και στην
"περιοχή ειδοποιήσεων", ενώ κανονικά υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται πάντα η ένταση ήχου, η επιλογή αυτή είναι ασπρη και δεν μπορώ να την πατήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχει απαναφορα ρυθμισεων ;
Στον πινακα ελεγχου πηγαινε εκει που λεει για τον ηχο και τις ρυθμισεις του (δεν θυμαμαι πως το λεει ακριβως) . Δηλαδη αν δεν βρηκε κατι στην περιοχη "ιδιότητες γραμμής εργασιών και μενού έναρξης" τοτε πηγαινε να δεις εκει που σου ειπα.
Μηπως εχεις τον driver της καρτας ηχου σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
πήγα εκεί έτσι κ αλλιώς διότι δεν έχω από που αλλού να ρυθμίσω την ένταση. το ψαξα τωρα λίγο παραπάνω αλλά δε βρήκα κάποια σχετική επιλογή.
drivers? (μα τι λες τωρα; κατι μου λεει μόνο σα λεξη:redface:)
παντως αλλες φορες που το ανοιγω εμφανίζεται. μια ετσι μια αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το ιδιο προβλημα ειχε το παιδι στο λινκ αλλα αυτος ειχε εγκαταστησει bluetooth audio και επηρέαζε. https://e-pcmag.gr/forum/eikonidio-entasis-ixou-stin-taskbar

Παραξενο , που μια φαινεται και μια οχι. Αλλα θα μου πεις vista ειναι ,οτι θελουν κανουν :)
Σαν τελευταια επιλογη προτεινω:
1) Αναμενεις μπας και καποιος εχει αντιμετωπισει κατι τετοιο και σε βοηθησει.
2) Βρισκεις το σωστο driver(οδηγο) της καρτας ηχου σου (αν τον εχεις αγορασει τοτε ενδεχεται να ειναι στα cd που ειχες παρει) και τον κανεις ξανα εγκατασταση.
3) Αν ειχες κανει καποια εγκατασταση η οποια επηρεάζει , τοτε την κανεις απεγκατασταση και βλεπεις ή επαναφερεις τον υπολογιστη σε προηγουμενη ημερομηνια (2-3 μερες πριν) . Εκτος και αν προσφατα εχεις κανει μια εγκατασταση την οποια δεν θες να χασεις.

Αυτα θα σκεφτομουν εγω. Με ιδιαιτερη προτιμηση στο (2) και τελευταια το (3). Τωρα ξασου!

θα το ψαξω λιγο ακομα κι αν βρω τιποτα τοτε στελνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να τρέχω τη κίνηση του ποντικιού πιο γρήγορα; Από τις ρυθμίσεις του υπολογιστή το έβαλα στο φουλ αλλά για κάποιο λόγο θέλω ακόμα πιο γρήγορη ταχύτητα.. Γνωρίζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ΔΕν νομιζω να γινεται αυτο που λες. Υπαρχουν ομως ποντικια που εχουν ρυθμιστη ταχυτητας και εχουν και επιλογες σε πολυ γηγορες ταχυτιτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Όπως λέει ο Κρόνος, αν έχεις πρόβλημα τότε κατά πάσα πιθανότητα το ποντίκι σου υποστηρίζει ρύθμιση των DPI που σαρώνει (γιατί αλλιώς οι ρυθμίσεις των windows στα απλά ποντίκια βολεύουν τον περισσότερο κόσμο. Ποιο ποντίκι έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Είναι πολυ απλό..δε δέχετε τπτ :)
Εντάξει δε πειράζει..έψαξα αρκετά και δε βρήκα τίποτα..δε θα υπάρχει..

Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καιγομαι! Βοηθεια!
Εχω δυο προβληματα, η τουλαχιστων αυτα εχω εντοπισει μεχρι στιγμης!

Προβλημα πρωτο, εχω ενα wireless desktop της microsoft, μεχρι την Παρασκευη δουλεβε παντα χωρις να χρειαστει connect κλπ. Σημερα που τα ξανασυνδεσα τιποτα... Προσπαθισα να κανω connect, παλι τιποτα... Λεω κατι επαθε το laptop (γιατι μου βγαζει και το δευτερο προβλημα). Δοκιμασα αλλες θυρες, εκανα μερικα restart αλλα ακομα τιποτα. Θεωρισα δεδομενο πως τα επαιξε το laptop, ισως να ηρθε η ωρα για ενα format, οποτε δοκιμασα στο netbook, αλλα παλι τιποτα.
Η μπαταριες ειναι οκ, δεν ειναι εκει το προβλημα... Τι αλλο να κοιταξω;


Προβλημα δευτερο... Δεν ανοιγει ο opera με τιποτα... Τον ανοιγω, δειχνει οτι παει να φορτωσει και ξαφνικα σταματαει. Αν τον ξαναανοιξω μου πεταει σφαλμα οτι καποιος αλλος χρηστης ηδη τον χρησιμοποιει...

Τι εγινε; Επεσε καταρα στο laptop μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανε επαναγκατασταση στον οπερα
και
για το wireless desktop δεν καταλαβ τι ειναι και τι εννοεις..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
κανε επαναγκατασταση στον οπερα
και
για το wireless desktop δεν καταλαβ τι ειναι και τι εννοεις..:worry:
.
Ειναι ασυρματο πληκλτρολογιο και ποντικι. Δεν λεει να συνθεθει και να λειτουργεισει, ουτε με το laptop ουτε με το netbook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Προβλημα πρωτο, εχω ενα wireless desktop της microsoft, μεχρι την Παρασκευη δουλεβε παντα χωρις να χρειαστει connect κλπ. Σημερα που τα ξανασυνδεσα τιποτα... Προσπαθισα να κανω connect, παλι τιποτα... Λεω κατι επαθε το laptop (γιατι μου βγαζει και το δευτερο προβλημα). Δοκιμασα αλλες θυρες, εκανα μερικα restart αλλα ακομα τιποτα. Θεωρισα δεδομενο πως τα επαιξε το laptop, ισως να ηρθε η ωρα για ενα format, οποτε δοκιμασα στο netbook, αλλα παλι τιποτα.
Η μπαταριες ειναι οκ, δεν ειναι εκει το προβλημα... Τι αλλο να κοιταξω;

Δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση τους drivers ή καλύτερα κατέβασε τους τελευταίους από το site της Microsoft.
https://www.microsoft.com/hardware/en-us/downloads
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχει drivers, το εψαξα. Ειναι plug and play και καλα μαλλον...
Με τους πειραματισμους παντος καταφερα να δουλεψει το πληκτρολογιο... Προσπαθισα να κανω ακριβος το ιδιο για να δουλεψει και το mouse αλλα δεν επιασε, εχασα και την συνδεση του πληκτρολογειου. Τελικα καταφερα να ξανα συνδεσω το πληκτρολογειο (που με καιει πιο πολυ) και για mouse εβαλα προς το παρων ενα αλλο.Καποια αλλη στιγμη ισως κοιταξω και για το mouse τι παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
ποιο μοντέλο είναι ακριβώς; το γράφει από την πίσω μεριά του πληκτρολογίου
Τι λειτουργικό έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Microsoft Wireless optical Desktop 700 v2
Εχω Vista

Το παραξενο της υποθεσης ειναι οτι λειτουργουσε κανονικοτατα, ξαφνικα το επαθε ολο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
όντως δεν έχει αλλά μάλλον είναι ενσωματωμένοι στο λειτουργικό. Δοκίμασε το εξής:

Πάνε και κάνε τους απεγκατάσταση από τον πινακα ελέγχου (αφού το έχεις αποσυνδέσει-δούλεψε με κάποιο άλλο ποντίκι προσωρινά), και μετά από επανεκκίνηση, ξαναβάλε το βύσμα. Λογικά θα πάει να κάνει εγκατάσταση εκ νέου. Αν πει κάπου για να ψάξει online για drivers, άστο να ψάξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
όντως δεν έχει αλλά μάλλον είναι ενσωματωμένοι στο λειτουργικό. Δοκίμασε το εξής:

Πάνε και κάνε τους απεγκατάσταση από τον πινακα ελέγχου (αφού το έχεις αποσυνδέσει-δούλεψε με κάποιο άλλο ποντίκι προσωρινά), και μετά από επανεκκίνηση, ξαναβάλε το βύσμα. Λογικά θα πάει να κάνει εγκατάσταση εκ νέου. Αν πει κάπου για να ψάξει online για drivers, άστο να ψάξει

Δεν υπαρχει κατι σχετικο γι ανα κανω απεγκατασταση.
Δεν εχει σημασια ομως μαλλον,ουτος η αλλος χρειαζομουν ενα format και μου εχει βγαλει και αλλα προβληματα, μαλλον θα του κανω ενα το βραδυ να στρωσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Να κάνω και εγώ μία ερώτηση. Όταν κατεβάζω torrents δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίντερνετ διότι "σέρνετε". Δηλαδή σαν όλη η δυνατότητα του ίντερνετ που έχω να πηγαίνει στο κατέβασμα του torrent. Αλλά χτες που πήγα σε έναν φίλο μου αυτός κατέβαζε κανινικά και συγχρόνως είχε ανοίξει και 2-3 καρτέλες ( facebook, youtube...) και το skype. Μήπως φταίει το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ?? ( vuse)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω εχω bittorent και λειτουργω κανονικα,,απλα οταν μπαινω νετ,,κοβει ταχυτητα κατεβασμα,,τα ρυθμιζει,,αλλα δεν σερνεται,,αλλα ριχνει ταχυτητα λογικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top