Άσχημη γυναίκα είναι μόνο η απεριποίητη;

Vogue001

Νεοφερμένος

Ο Mαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μα φυσικά. Δεν μακιγιάρεσαι για τους άντρες, αλλά για να είσαι καλύτερη απ' τις φίλες σου. :P
η σωστη προσεγγιση του θεματος,φιλε μου,ειναι οτι μακιγιαρεσε για εσενα. μακιγιαρεσαι λεω οτι σοβαντιζεσαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
η σωστη προσεγγιση του θεματος,φιλε μου,ειναι οτι μακιγιαρεσε για εσενα. μακιγιαρεσαι λεω οτι σοβαντιζεσαι ;)
Ααα κάτσε μισό για να καταλάβω.
Δηλαδή οποιοδήποτε είδους μακιγιάζ ή οποιαδήποτε χρήση καλλυντικού απλά και μόνο για να καλύψει κάποια ατέλεια το θεωρείς σοβάδισμα.:P
Προσωπικά σοβάδισμα θεωρώ όταν κάποια φοράει τόνους μέικ απ κλπ κλπ.:P
Επί του θέματος,η μόδα που έχει επικρατήσει τα τελευταία χρόνια και καμία κοπέλα δε βγαίνει έξω χωρίς μακιγιάζ παλιότερα δεν υπήρχε.
Σε άλλες εποχές μου είχαν πει οι γιαγιάδες μου μια χαρά βγαίναν έξω και χωρίς αυτό το κόμπλεξ "Χωρίς μακιγιάζ δε με προσέχει κανείς".
Διαφωνώ με την αντίληψη αυτή ότι όντως απεριποίητη είσαι και άσχημη. Τέλος να προσθέσω ότι οι παλιές γυναίκες αποτελούσαν (μέχρι όταν ζούσαν) την απόρριψη της σημερινής αντίληψης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ααα κάτσε μισό για να καταλάβω.
Δηλαδή οποιοδήποτε είδους μακιγιάζ ή οποιαδήποτε χρήση καλλυντικού απλά και μόνο για να καλύψει κάποια ατέλεια το θεωρείς σοβάδισμα.:P
Προσωπικά σοβάδισμα θεωρώ όταν κάποια φοράει τόνους μέικ απ κλπ κλπ.:P
Επί του θέματος,η μόδα που έχει επικρατήσει τα τελευταία χρόνια και καμία κοπέλα δε βγαίνει έξω χωρίς μακιγιάζ παλιότερα δεν υπήρχε.
Σε άλλες εποχές μου είχαν πει οι γιαγιάδες μου μια χαρά βγαίναν έξω και χωρίς αυτό το κόμπλεξ "Χωρίς μακιγιάζ δε με προσέχει κανείς".
Διαφωνώ με την αντίληψη αυτή ότι όντως απεριποίητη είσαι και άσχημη. Τέλος να προσθέσω ότι οι παλιές γυναίκες αποτελούσαν (μέχρι όταν ζούσαν) την απόρριψη της σημερινής αντίληψης.:)
σωστή σε βρίσκω.
το να βάλεις λίγο μεικ απ άμα βγείς για ένα καφέ δεν το θεωρώ σοβαντισμα...
αλλά εγώ να πώ την αλήθεια το καλοκαίρι,που δεν βγάζω και πολλά σπυράκια,δεν βάζω καθόλου μέικ απ όταν βγαίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το θέμα δεν είναι να μην βάφεστε, το θέμα είναι να μην γίνεστε σαν κλόουν. Υπάρχουν κοπέλες που αν τις δεις χωρίς το στόκο δεν τις αναγνωρίζεις γιατί είναι χάλια, αλλά υπάρχουν και κοπέλες που βαμμένες δεν αναδεικνύουν την ομορφιά τους αλλά αν τις δεις άβαφες σου φεύγει η μαγκιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
σωστή σε βρίσκω.
το να βάλεις λίγο μεικ απ άμα βγείς για ένα καφέ δεν το θεωρώ σοβαντισμα...
αλλά εγώ να πώ την αλήθεια το καλοκαίρι,που δεν βγάζω και πολλά σπυράκια,δεν βάζω καθόλου μέικ απ όταν βγαίνω
Εγώ βαριέμαι και δεν έχω δυνάμεις.
Με τέτοια κάψα προσπαθώ να μην επιβαρύνω τον οργανισμό μου άδικα.
Στο άδικα συμπεριλαμβάνεται και το μακιγιάζ.:P
Μόνο αν βγω βράδυ και έχω υπομονή.:P

Το θέμα δεν είναι να μην βάφεστε, το θέμα είναι να μην γίνεστε σαν κλόουν. Υπάρχουν κοπέλες που αν τις δεις χωρίς το στόκο δεν τις αναγνωρίζεις γιατί είναι χάλια, αλλά υπάρχουν και κοπέλες που βαμμένες δεν αναδεικνύουν την ομορφιά τους αλλά αν τις δεις άβαφες σου φεύγει η μαγκιά.
Αυτά για να μαθαίνεις ποια διαλέγεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η απεριποιητη γυναικα δεν σημαινει οτι ειναι και ασχημη. Μπορει να εχει υπεροχο σωμα, υπεροχο χρωμα ματιων και υπεροχα μαλλια απλα να μην αξιοποιει οσο θα επρεπε αυτα τα χαρακτηριστικα της. Και επειδη ειδα οτι κυριαρχει το θεμα με το μακιγιαζ ναι ολες θα εχει τυχει να βαφτουμε λιγακι αλλα πρεπει να καταλαβουν πως το μεικαπ δεν κανει θαυματα..... Βλεπω γυναικες που βαζουν 1 τονο μεικαπ νταξ απο εκει και περα ειναι απλα αηδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι να μην βάφεστε, το θέμα είναι να μην γίνεστε σαν κλόουν. Υπάρχουν κοπέλες που αν τις δεις χωρίς το στόκο δεν τις αναγνωρίζεις γιατί είναι χάλια, αλλά υπάρχουν και κοπέλες που βαμμένες δεν αναδεικνύουν την ομορφιά τους αλλά αν τις δεις άβαφες σου φεύγει η μαγκιά.

το θέμα δεν είναι αυτό αγαπητέ άκη,το θέμα είναι τα αγόρια,πουυ αντί να αποθαρρύνουν αυτά τα τσίρκα,επικροτούν αυτήν την προσπάθεια να σταθούν 5 ώρες απέναντι από τον καθρέπτη με το πινέλο στο χέρι,με το να τους κάνουν κοπλιμέντα και με το να μην παίρνουν τα μάτια τους από πάνω τους..:)
είμαι σίγουρη ότι αν άρχιζαν όλα τα αγόρια να τις αγνοούν όσο φοράνε τόοοοοοοοοοοοοσο μεικ απ,θα τα πέταγαν όλα τα σύνεργα από το παράθυρο,την επόμενη στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μένα άσχημη γυναίκα είναι μόνο η απεριποίητη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η απεριποιητη γυναικα δεν σημαινει οτι ειναι και ασχημη. Μπορει να εχει υπεροχο σωμα, υπεροχο χρωμα ματιων και υπεροχα μαλλια απλα να μην αξιοποιει οσο θα επρεπε αυτα τα χαρακτηριστικα της. Και επειδη ειδα οτι κυριαρχει το θεμα με το μακιγιαζ ναι ολες θα εχει τυχει να βαφτουμε λιγακι αλλα πρεπει να καταλαβουν πως το μεικαπ δεν κανει θαυματα..... Βλεπω γυναικες που βαζουν 1 τονο μεικαπ νταξ απο εκει και περα ειναι απλα αηδια
Άμα είναι γαριδογκόμενα και το καλύτερο σώμα του πλανήτη να έχει θα είναι πάλι άσχημη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Άμα είναι γαριδογκόμενα και το καλύτερο σώμα του πλανήτη να έχει θα είναι πάλι άσχημη.

Δηλαδη θα ντρεποσουν να κυκλοφορησεις με μια τετοια κοπελα διπλα σου? Κριμα... Ειναι ασχημο να κρινεις την εξωτερικη εμφανιση περισσοτερο απο τον χαρακτηρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η εξωτερική εμφάνιση δεν γινεται να μην εχει σκεση με το χαρακτηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Χαχαχ ολοι ετσι την πατανε:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί το λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δηλαδη θα ντρεποσουν να κυκλοφορησεις με μια τετοια κοπελα διπλα σου? Κριμα... Ειναι ασχημο να κρινεις την εξωτερικη εμφανιση περισσοτερο απο τον χαρακτηρα!
Όχι δεν θα ντρεπόμουν επειδή δεν θα κυκλοφορούσα καν. Το πρόσωπο είναι το παν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όχι δεν θα ντρεπόμουν επειδή δεν θα κυκλοφορούσα καν. Το πρόσωπο είναι το παν.
Χαίρομαι που λέει ένας επιτέλους την αλήθεια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Θοδωρη μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί οι άνθρωποι φημιζόμαστε για τα λόγια και όχι για τις πράξεις.

Ρε παιδί μου η προσωπικότητα ενός ανθρώπου απεικονίζεται κάπως στις εκφράσεις του και(προφανώς) στην εξωτερική του εμφάνιση. Άλλη είναι καγκουρογκόμενα. άλλη κλαμπού άλλη καλλιτεχνικού κλπ. Το ίδιο βλεβαια ισχύει και για τους άντρες. Συνήθως για τους ανθρώπους που έχουν περιορίσει τον εαυτό τους σε μια ομάδα και γι'αυτό ντύνονται με συγκεκριμένο τρόπο συνήθως μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα(συνήθως χαζοί:P). Αντίστοιχα και για τους 'φυσιολογικούς' ανθρώπους μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα(π.χ. σνομπ, μορφωμένος).

Δε πολυκαταλαβαίνω τι εννοείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι δεν θα ντρεπόμουν επειδή δεν θα κυκλοφορούσα καν. Το πρόσωπο είναι το παν.

:stunned::| πειτε μου οτι δεν το διαβαζω αυτο:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εννοω οτι το ομορφο περιτυλιγμα δεν εχει παντα ομορφο δωρο.
(δεν ξερω αμα με πιανεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top