Προτάσεις για camping στην Ελλάδα

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έψαξα, αλλά δεν βρήκα παρόμοιο θέμα, αν και κάτι θυμάμαι να έχω διαβάσει κάπου. :redface:
Σκέφτομαι να πάω κάμπινγκ φέτος για λίγες ημέρες και ψάχνω προτάσεις για κάτι καλό και οργανωμένο. Έχει κάποιος κάποια πρόταση; Μου είπαν πως είναι πολύ ωραία Χαλκιδική στον Αρμενιστή και Καλαμίτσι.
Υπόψιν έχω να κάνω κάμπινγκ απ' όταν ήμουν 11 και είχαμε τροχόσπιτο. Θέλω πολυτέλεια ..όση πολυτέλεια δηλαδή είναι δυνατή σε camping!

Ευχαριστώ.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Kοιτα στη Χαλκικιδη το δευτερο ποδι ειναι υπεροχο..Εχει τελειες θαλασσες και πολυ πρασινο.Το κακο ειναι οτι τα Σ/Κ γινεται χαμος..Οποτε αν εχεις την πολυτελεια πανε καθημερινες ή τουλαχιστον η μερα αφιξης να ειναι καθημερινη,ωστε να βρεις ανετα το μερος που σου αρεσει για να στησεις..

Στο δευτερο ποδι εχει πολλα καμπινγκ.Τα πιο γνωστα οπως ειπες ειναι ο Αρμενιστης και το Καλαμιτσι..Ο Αρμενιστης εχει πιο νεαροκοσμο.Εχει πολυ πρασινο με πευκα και καθαρες για καμπινγκ τουαλετες.Απο την αλλη το Καλαμιτσι ειναι πιο οικογενειακο..Εχει βεβαια και νεους,αλλα λιγοτερο τρεντοφαση.Και τα δυο ειναι τα πιο ακριβα στο δευτερο ποδι..Αν δεν θελεις σκηνη εχει και στα δυο και τροχοσπιτα και σπιτακια..Το πλατανιτσι δεν στο προτεινω μιας που θελεις πολυτελεια.Παραειναι χυμα κατασταση.Το λακαρα εχω ακουσει οτι ειναι καλο,αλλα δεν εχω παει..Απο την αλλη μερια του ποδιου κοντα στη Τορωνη υπαρχει το isa,που ειναι μικρο και οικογενειακο.Για ζευγαρι ειναι οτι πρεπει..

Αρμενιστης: https://www.armenistis.gr/
Καλαμιτσι: https://www.thalattacamp.gr/
Λακαρα: https://www.lacara-camp.gr/
Ιsa: https://www.camping-isa.gr/

Aν θελεις οποιαδηποτε παραπανω πληροφορια,πες το..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Eλαφόνησος Λακωνίας.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μποράτιε παιζί μου πες κάτι παραπάνω για το κάμπινγκ εκεί.
Επίσης ξέρετε τιμές; Γιατί μπήκα στο σαιτ του Αρμενιστή και απ' όσο το υπολόγισα βγαίνει κάνα 30άρι την ημέρα για δύο άτομα, μια σκηνή, ρεύμα και αμάξι. Τζίζουζ δλδ.. γιατί να μη δώκω 50 και να πάω σε δωμάτιο; :blink:
Jrot θενκς α λοτ για τις πληροφορίες, αν ξέρεις και κάνα άλλο καλό κάμπινγκ οπουδήποτε, πες (απλώς μόνο για Χαλκιδική έμαθα και γι' αυτό το είπα). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κάπου έχουμε ένα θέμα για την Ελαφόνησο.
Κάνε ένα search, θα έκανα εγώ, αλλά είμαι δουλειά και δεν έχω πολύ χρόνο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Kοιτα Αρμενιστης και Καλαμιτσι ειναι φωτια στις τιμες..Εμεις δωσαμε 26 ευρω τη μερα 2 ατομα,σκηνη,αμαξι και σκυλι..Χρεωνουν μεχρι και το σκυλι οι αθλιοι..Τωρα το σ/κ παιζει να παμε σε αλλο,οποτε θα σε ενημερωσω..

Κατα τα αλλα ξερω για καμπινγκ στη Θασο και στη Σαμοθρακη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
(απλώς μόνο για Χαλκιδική έμαθα και γι' αυτό το είπα). :)
Πλατανίτσι, οργανωμένο που λέει ο λόγος η κουκουβάουνες χύμα στο κύμα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Βρε επιμηθεα η Kayira ειπε οτι θελει πολυτελεια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ντινάκι για ποση πολυτελεια μιλάμε? Γιατί πρωινό στο κρεβάτι ας πούμε δεν θα σου φέρει το room service σε όποιο κάμπινγκ κι αν πας!!!! :P

Δυστυχως δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από οργανωμένο καμπινγκ. Και πέραν τούτου, αν έχει νερό για ντους και χ@στρες για μένα είναι υπερπολυτελές!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε όχι, δεν θέλω και πρωινό στο κρεβάτι, σιγά :pfff:
Αλλά θέλω οπωσδήποτε καθαρές τουαλέτες με βρύσες που τρέχουν κανονικά, επαρκώς φωτιζόμενες τη νύχτα (να μπορώ και να βαφτώ αν θέλω), με μίνι μάρκετ μέσα και αν έχει και κάνα εστιατοριάκι/μπαράκι δεν θα με χαλάσει. Βασικά ξέρω ένα στο Δρέπανο που είναι καλό, αλλά το ψήνω για Χαλκιδική μήπως περάσω καμιά βόλτα κι από Καβάλα μετά. :)

ΥΓ: 26 ευρώ;;;!!! Βέβαια είναι τα μισά λεφτά από το δωμάτιο (αν είμαι τυχερή και βρω δωμάτιο με 50 ευρά). Μου φαίνεται θα κάτσω Αθήνα τελικά.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παντως για Αρμενιστη αν θες να πας Αυγουστο μην εχεις πολλες ελπιδες.. πριν 3 βδομαδες μου ειπαν πως θα μπορουν απο 20 αυγουστου και μετα να κανουν κρατησεις, ηταν φουλ. Παρε ενα τηλεφωνο καλυτερα πριν χαλαστεις αδικα για τα λεφτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α ούτως ή άλλως λέω για μετά τις 17.8 :D
Thanks πάντως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Bρήκα αυτό το κάμπινγκ που έχει φυσιολογικές τιμές (βγαίνει 15 ευρώ για 2 άτομα με αμάξι και ρεύμα). Έχει πάει κανείς; Βρωμάει κάτι κι έχει τόσο τραγική διαφορά τιμής από τα υπόλοιπα;

https://www.camping-pitsoni.gr/greek/greece.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εδώ έχει όλα τα campings της Χαλκιδικής: https://www.campsite.gr/gr/map.htm

Το ψάχνουμε κι εμείς, αλλά οι πολυτέλειες που ζητάμε είναι αυτές που ανέφερε το Yuki, κατά προτίμηση να μην έχει πολύ κόσμο και να είναι καθαρούλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Βρωμάει κάτι κι έχει τόσο τραγική διαφορά τιμής από τα υπόλοιπα;
Ποτε δεν ξερεις.. :P:P



Καμια προταση για εδω κοντα, στην Αθηνα (σχετικα κοντα δλδ, πχ Ευβοια..) υπαρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Άμα μαθει κανείς τίποτα για το ..Πιτσόνι, ας πει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ποτε δεν ξερεις.. :P:P



Καμια προταση για εδω κοντα, στην Αθηνα (σχετικα κοντα δλδ, πχ Ευβοια..) υπαρχει;

Ναι αμε...Στην Αγια Αννα. Ειναι απο τα πιο γνωστα καμπινγκ ανα την Ελλαδα και κυριως στους Αθηναιους.
Ειναι πολυ καθαρο. Μπορεις να νοικιασεις σκηνη, να φερεις δικη σου ή ξυλινα σπιτακια.
Δε θυμαμαι τιμες, αλλα μου εχει μεινει η εντυπωση πως ηταν οικονομικο σχετικα.
Εχει μεσα πισινα, τη θαλασσα ακριβως απεναντι απο το καμπινγκ, μαγαζι με ψιλικα-τσιγαρα, 2 μπαρ και εστιατοριο με κατι μεριδες "να" και πολυ οικονομικα.
Κατα κυριο λογο εχει νεαρο κοσμο και ξερω οτι για να βρεις κατι ελευθερο ειναι δυσκολο.
Παντως ειναι πολυ ομορφα. Καταπρασινο τοπιο (Βορειος Ευβοια ειναι αυτη τελος παντων...:)), καλο φαγητο και φθηνο, εαν θελεις να φας εκτος καμπινγκ...

https://www.clubagiaanna.gr/
Μπες στο σαιτ, ειναι κατατοπιστικοτατο με φωτογραφιες και ενα σωρο αλλες πληροφοριες...!!!;)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Καταρχήν ένα πολύ καλο site (για μένα το καλύτερο) για να ξεκινήσεις την αναζήτηση κάμπινγκ σε οποιαδήποτε περιοχή της Ελλάδας θέλεις είναι το e-camping.gr. Έχει παρα πολλές καταχωρήσεις ταξινομημένες ανά περιοχή, και ο καθένας μπορεί να γράψει και σχόλια για αυτά που πήγε, ή να τα ψηφίσει σαν αγαπημένα κλπ. Έτσι παίρνεις μια γενική ιδέα για τα δημοφιλή, διαβάζεις πληροφορίες που δε θα βρείς στο site του κάμπινγκ (για ευνόητους λόγους!), μαθαίνεις και στο περίπου τι κόσμο τραβάει, αν είναι ακριβό/φτηνό σε σχέση με τις παροχές του κλπ. Φυσικά δεν έχουν όλες οι καταχωρήσεις σχόλια, για παράδειγμα αυτό που ανέφερες δεν είχε ούτε σχόλια ούτε ψήφους, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει ότι δεν είναι καλο, απλά δεν έτυχε κάποιος να γράψει.

Από κει και πέρα όλη η Χαλκιδική και ειδικά το δεύτερο πόδι κυριολεκτικά πήζει από κάμπινγκ, οπότε αν δε σας αρέσει αυτό, πάτε στο διπλανό ή στο παραδιπλανό. Ας πούμε στη Συκιά Τορώνης που είναι αυτό που είπες, υπάρχουν σίγουρα άλλα 4 τουλάχιστον, όμως δεν έχω πάει σε κάποιο από αυτά για να το προτείνω, και είναι άλλωστε και θέμα γούστου η όλη υπόθεση.

Το μονο που μπορώ με σιγουριά να σου πω, είναι αν τελικά αποφασίσεις να πας Χαλκιδική, να προτιμήσεις το δεύτερο πόδι και να κανεις τις μετακινήσεις από και προς Θεσ/νίκη μεσοβδόμαδα γιατί τα ΣΚ η κίνηση δεν παλεύεται. Aντε κοριτσάκι, καλές διακοπές να έχετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evlo

Νεοφερμένος

Η Evlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω θα σου προτεινα να πας καπου στο εξωτερικο.Οπως Αγγλια και αν ψαχνεις για φτηνα εισητηρια μπες στο www.easyjet.com ή www.myhellas.com !:D!Αν παλι προτιμας καπου μεσα στην Ελλαδα θα σου προτινα την Λεσβο.Α,και για ξενοδοχεια στο www.booking.gr!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seli

Νεοφερμένος

Η seli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΥΓ: 26 ευρώ;;;!!! Βέβαια είναι τα μισά λεφτά από το δωμάτιο (αν είμαι τυχερή και βρω δωμάτιο με 50 ευρά). Μου φαίνεται θα κάτσω Αθήνα τελικά.. :P
Ειλικρινά έκανα λογαριασμό μόνο και μόνο για να σχολιάσω αυτό εδώ...Ρε κοπελιά τι ψάχνεις δηλ.κάμπινγκ με 5 ευρώ?Έλεος!!!
Αν θες,έχει και τζάμπα...Πάνε σε καμιά παραλία ξεχασμένη από το Θεό και στήσε σκηνή...Μόνο βενζίνες θα ξοδέψεις...Εμ θες χλίδα εμ έχεις τρύπες στις τσέπες...Που πας ρε Καραμήτρο??? (Πφφφφ Αθηναία...Τι να πεις???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top