Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,221 μηνύματα σε 74,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Καπνιστές] Επιλογή μάρκας

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 14:57, 13-06-11:

Γεία σας Παιδία

Έχο ένα μικρό πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθειά σας και τις γνώσεις σας παρακαλώ...

Γενικώς δεν είμαι καπνιστής και δεν μπορώ να πώ ότι τρελαίνομαι για το τσιγάρο... Όμως καμιά φορά στην παρέα άμα η κατάσταση είναι ωραία και περναώ καλά μπορεί να μου έρθει η επιθυμία για ένα τσιγάρο. Εδώ λοιπόν προκύπτει ένα μικρό πρόβλημα... Μπορείτε να με χαρακτηρίσετε όπως θέλετε με αυτό που θα πώ αλλά επειδή δεν θελώ να κάνω τράκα και να μην ξέρω τι έχει μέσα το τσιγάρο μου και επειδή οι περισσότεροι από τους καπνιστές φίλους μου κάνουν καπνό προτιμώ να αγοράζω ένα πακέτο δικό μου και να καπνίζω όποτε εγώ επιθυμώ... Μπορείτε να μου προτείνετε μια μάρκα που να είναι ελαφριά και να μην μου δημιουργήσει πρόβλημα; Έχω διαβάσει το post του φίλου iJohnnyCash σχετικά με τις μάρκες και επίσης έχω καπνίσει τα παρακάτω Marlboro, Marlboro Gold, Old Horborn White, Camel, Camel Light, Winston και Drum White. Μπορείτε να βοηθήσετε;

Σας Ευχαριστώ Για Τον Χρόνο Σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 13-06-11 στις 15:21. Αιτία: αφαίρεση μορφοποίησης για ευκολότερη ανάγνωση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bopajgo
H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 15:18, 13-06-11:

και εγώ που νόμιζα ότι το πρόβλημα των τσιγάρων είναι ότι συνεχώς ακριβαίνουν!!!....

χμμμμ.. τα έχουμε περάσει κι άλλοι (σχεδόν) αυτά... να ξέρεις πάντως ότι το πιο πιθανό είναι αν πάρεις πακέτο να συνεχίσεις να παίρνεις και να κάνεις και περισσότερα... προφανώς δεν το λέω με μαμαδίστικη διάθεση (δε με παίρνει άλλωστε ), αλλά είσαι σίγουρος ότι αυτό θες??.... και κανένα στην τράκα που και που μια χαρά είναι μωρέ....

anyway, από αυτά που έχεις δοκιμάσει δεν έχεις έστω κάποια γνώμη??... μπορούν φαντάζομαι αρκετοί (καλύτεροι γνώστες σε σχέση με μένα) να σου πουν ποιος καπνός είναι σχετικά "ελαφρύς", αλλά από εκεί και πέρα είναι προσωπικά και θέμα γούστου......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 17:35, 13-06-11:

Κοίταξε να δείς, το στριφτό του Oldhorborn μου φαινόταν το πιο ελφρύ απο αυτά που έχω δοκιμάσει... αλλά δεν ήξερα να στρίβω καλά και έτσι το παράτησα... έτσι και αλλιώς γιατί να μάθω να στρίβω;;; για ένα τσιγάρο την εβδομάδα;;;; Δεν λέει... Να το αυξήσω και να κάνω περισσότερα δεν το νομίζω γιατί δεν κυκλοφορώ συνεχώς με πακέτο... Μόνο όταν ξέρω ότι θα πάω σε κανένα πάρτυ ή τίποτα παρόμοιο... Απλά δεν καταλαβαίνω διαφορά την ώρα του καπνίσματος... Μονο μετά που χοντραίνει η φωνή μου...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bopajgo
H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 17:44, 13-06-11:

οκ, για τα "ετοιμα" τσιγάρα θα αφήσω να σε κατατοπίσει καλύτερα κάποιος άλλος....

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:40, 14-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lonely_Rider
Δεν θελώ να κάνω τράκα και να μην ξέρω τι έχει μέσα το τσιγάρο μου
Μπορεί να σου αρέσει
(Μην ανησυχείς, τα πειραγμένα τσιγάρα κάνουν μπαμ ακόμη και στο πιο newbie βλέμα)

Anyway & Σοβαρά, από τις μάρκες που έχεις καπνίσει δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους καπνός σου αρέσουν. Εννοώ αν προτιμάς πλούσιες γεύσεις ή ουδέτερες κτλ. Βλέπω ωστόσο ότι από την συλλογή σου λείπει το Princes, δοκίμασε το (το κόκκινο (όχι το medium, και αυτό κόκκινο είναι).

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 13:03, 14-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Μπορεί να σου αρέσει
(Μην ανησυχείς, τα πειραγμένα τσιγάρα κάνουν μπαμ ακόμη και στο πιο newbie βλέμα)

Anyway & Σοβαρά, από τις μάρκες που έχεις καπνίσει δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους καπνός σου αρέσουν. Εννοώ αν προτιμάς πλούσιες γεύσεις ή ουδέτερες κτλ. Βλέπω ωστόσο ότι από την συλλογή σου λείπει το Princes, δοκίμασε το (το κόκκινο (όχι το medium, και αυτό κόκκινο είναι).
κόκκινο δεν είναι λιγάκι βαρύ?

πάντως κι εγώ πιστεύω, αν δεν θες να το ξεκινήσεις, καλύτερα μείνε στην τράκα !!!

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 16:34, 14-06-11:

Όυτε και γω ξέρω ακόμα αν προτιμώ να είναι ουδέτερο ή όχι... Αλλά αυτά τα έχω επιλέξει μόνος μου σαν μάρκες επειδή είχα ακούσει ότι ήταν ελαφρυά... Επίσης εχτές δοκίμασα και Black Devil... νόμισα ότι θα πεθάνω... Μπορεί να μείνω στα Marlboro Gold... παρ' όλα αυτα θα δοκιμάσω και τα Prince...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:42, 14-06-11:

Αν θες πραγματικά ελαφριά τσιγάρα, δοκίμασε πχ Silk Cut κίτρινο ή Assos Lights, που έχουν χαμηλες περιεκτικότητες σε πίσσα και νικοτίνη.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:51, 21-06-11:

Davidoff gold.
Νομίζω θα σε καλύψει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:06, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Davidoff gold.
Νομίζω θα σε καλύψει.
υπάρχουν αντρικά και γυναικεία τσιγάρα ; αυτά είναι γυναικεία ή είναι η ιδέα μου ; γενικά δεν βλέπω ποτέ άντρα να καπνίζει Davidoff. Δεν έχουν ωραία γεύση πάντως. Κανένα τσιγάρο. 'Ολα βρωμάνε και έχουν απαίσια γεύση, εκτός από τα Old Holborn (φυσικά και οι καπνοί πίπας, αλλά αυτοί είναι για όσους από τον πλανήτη ζουν σε κράτη).

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:11, 21-06-11:

Κυκλοφορούν σε σλιμ και σε κανονικά.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:21, 21-06-11:

υπάρχουν αντρικά και γυναικεία τσιγάρα ;
Υπαρχουν και κανονικα γκολντ. Κι ειναι ωραια τσιγαρακια.
Παντως εμενα θα μου κακοφαινοταν αν εβλεπα πχ τυπο να καπνιζει σλιμ τσιγαρα. Παρεπιπτοντως ουτε εγω καπνιζω σλιμ. Επισης δε μου αρεσουν τα πουρα, κι οποτε τα μυριζω φευγω χιλιομετρα.

Αυτα που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ, εκτος ντραμ λευκου και ολντ χολμπορν, ειναι βαρια, Αν θελεις κατι ελαφρυ, ζητα στο περιπτερο να σου δωσουν κατι σε 0,1. Καποτε καπνιζα τετοια, ημουν αθλητρια , δε θυμαμαι καν τη μαρκα, και θυμαμαι οταν με ειχε δει ο προπονητης μου (καπνιστης) μου ειχε πει ''γιατι ρε παιδακι μου;'' Του λεω ''α αυτα ειναι ελαφρια, τα εχω βαφτίσει ''αθλητικα τσιγαρα''
Παντως απο τη στιγμη που δεν καπνιζεις, το θεωρω κουτο να κανεις εστω και μια φορα στο τοσο. Τωρα κοιτουν ολοι να το κοψουν, εσυ κοιτας πως να το αρχισεις, εστω και λιγο;

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:23, 21-06-11:

δε θυμαμαι καν τη μαρκα
Cortina μήπως;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:28, 21-06-11:

Cortina μήπως;
Οχι, ειναι πολυ γνωστη μαρκα, λευκα απεξω με λιγο γαλαζιο ή ροζ αν θυμαμαι, αλλα τωρα εχω σκαλωσει ενω παλευω ωρα να θυμηθω. Τα εκανα για λιγο, γιατι μετα το γυρισα. Τα ελαφρια μου προκαλουν... αηδια να το πω. Νομιζω οτι ρουφαω αερα, παρα καπνο

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:03, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Παντως απο τη στιγμη που δεν καπνιζεις, το θεωρω κουτο να κανεις εστω και μια φορα στο τοσο. Τωρα κοιτουν ολοι να το κοψουν, εσυ κοιτας πως να το αρχισεις, εστω και λιγο;
σε μένα μιλάς ; επειδή με έχεις quotarei. εγώ έχω κάτι χρόνια που καπνίζω.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:16, 21-06-11:

Να πω την αλήθεια, αν και κάποτε έκανα light (Davidoff White, Dunhill fine cut White κτλ), δεν καταλαβαίνω το νόημα των light τσιγάρων. Έτσι και αλλιώς, θέμα υγείας δεν τίθεται (link), ίσως μάλιστα να είναι και χειρότερο (link)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:44, 21-06-11:

Στον θεματοθέτη

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 20:26, 22-06-11:

Εγώ παιδιά προτιμώ να κάνω και αέρα δεν έχω τέτοιο θέμα... Πάντως σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας με βοήθησαν πολύ μπορώ να πω.... Τώρα κάνω τα Silk Cut και νομίζω ότι σε αυτά θα μείνω...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:39, 22-06-11:

Silk cut!! Αυτα έλεγα! Μπράβο ρε συ! Τα λευκά. Ενας αέρας κοπανιστός. Ενα ''αθλητικό τσιγάρο''
Για μενα καλυτερα μην καπνιζεις καθολου, αλλά είναι επιλογή σου

Παράθεση

kiriazispao4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kiriazispao4ever
Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε στις 14:16, 12-01-14:

Απο καπνό,Assos άσπρος ή old holborn ασπρος είναι πιο ελαφρύς ή ο καρέλιας(είναι αρωματικός ? ) ?υπάρχει άλλος πιο ελαφρύς?
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε μια λίστα με καπνούς στα 15gr που ξέρετε
αααα και αν μπορείτε να μου πείτε για την 'κιτρινίλα' σε δόντια ,δάχτυλα...προκαλείται σε μεγάλυτερο βαθμό απο στριφτά ή έτοιμα τσιγάρα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kiriazispao4ever : 12-01-14 στις 14:19. Αιτία: προσθήκη ερώτησης :P
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 15:10, 12-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από kiriazispao4ever
Απο καπνό,Assos άσπρος ή old holborn ασπρος είναι πιο ελαφρύς ή ο καρέλιας(είναι αρωματικός ? ) ?υπάρχει άλλος πιο ελαφρύς?
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε μια λίστα με καπνούς στα 15gr που ξέρετε
αααα και αν μπορείτε να μου πείτε για την 'κιτρινίλα' σε δόντια ,δάχτυλα...προκαλείται σε μεγάλυτερο βαθμό απο στριφτά ή έτοιμα τσιγάρα?
Ο πιο ελαφρύς από όσο έχω δοκιμάσει εγώ είναι ο Virginia o κίτρινος.. Νομίζω αυτός είναι δηλαδή.. Assos δεν έχω δοκιμάσει καπνό, αλλά Old Holborn άσπρο και Virginia κίτρινο έχω κάνει και νομίζω από όλους αυτός μου φαίνεται ο πιο ελαφρύς..
Στα 15; Χμμ.. Assos, Craven, όλοι οι Drum, o Lucky Strike, (ο Καρέλια 15άρης ή 20άρης είναι, δεν θυμάμαι..).. δεν μου 'ρχεται κάτι άλλο..
Για κιτρίνισμα δεν ξέρω.. Νομίζω στους τοίχους-τα έπιπλα και αυτά πάντως πιο εύκολα κάνουν τα έτοιμα παρά τα στριφτά, και γενικά τα στριφτά έχουνε πιο "light" μυρωδιά ίσως..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

bkar1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη bkar1997
Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O bkar1997 έγραψε στις 22:49, 15-01-14:

Τα στριφτά έχουν πιο αγνό καπνό.ΤΟ καταλαβαίνετε εύκολα, αν πιάσετε καπνό στριφτού είναι μαλακός, ενώ του έτοιμου ειναι ροκανίδια.

Παρα ταυτα προτιμω έτοιμα, θα σου πρότεινα εύκολα Winston Blue για κάτι μαλακό ή Lucky Strike.Αν θες κάτι πιο βαρύ και πιο "κυρίλα", οχι δηλ. ενα στα γρηγορα, Dunhill International ανεπιφύλακτα.

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:52, 16-01-14:

Ρε παιδια να ρωτησω κατι; Ο φιλος μου παιρνει εδω και καιρο καπνο malboro τον ασπρο. Τις τελευταιες. 2 φορες μυριζει σαν χασις. Βαζουν τιποτα μεσα. Σας ετυχε;

Παράθεση

Mitroglou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mitroglou
Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Mitroglou έγραψε στις 21:54, 16-01-14:

Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες που αναφέρθηκαν σε καπνό. Καλύτερα κάνε καπνό ελαφρύ, παρά έτοιμο τσιγάρο.

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Ρε παιδια να ρωτησω κατι; Ο φιλος μου παιρνει εδω και καιρο καπνο malboro τον ασπρο. Τις τελευταιες. 2 φορες μυριζει σαν χασις. Βαζουν τιποτα μεσα. Σας ετυχε;
Την έχω παρατηρήσει και εγώ αυτή τη μυρωδιά. Από φίλο που ασχολείται περισσότερο, έμαθα πως κάτι βάζουν στα λάδια (δε ξερω καν αν το λέω καλά)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 17-01-14 στις 13:06. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 01:48, 17-01-14:

Παράθεση

Mitroglou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mitroglou
Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Mitroglou έγραψε στις 16:03, 17-01-14:

θα πω Davidoff gold γιατί είναι καλά τσιγάρα και ελαφριά αλλά προσπάθησε να μην παίρνεις το πακέτο κάθε φορά που θα βγαίνεις για ποτό ή καφέ. άστο για ειδικές μόνο περιστάσεις αλλιώς φίλε μου θα γίνεις ο μεγαλύτερος καπνιάς του κόσμου

Παράθεση

ΑλέξανδροςΦ1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΑλέξανδροςΦ1
Ο ΑλέξανδροςΦ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ΑλέξανδροςΦ1 έγραψε στις 08:58, 27-05-15:

Γεια σας παιδιά είμαι καπνιστής εδώ και 3 χρόνια και θα ήθελα να βρω πιο ελαφριά τσιγάρα. Αυτή τη στιγμή καπνίζω το camel μπλε μαλακό, ξέρει κάνεις αν υπάρχουν λίγο πιο ελαφριά camel; με πίσσα και μονοξείδιο γύρω στο 4 με 5;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 16:05, 01-03-16:

Έχω ξεκινήσει το κάπνισμα εδώ και 4 μήνες .Από την 1η φορά που δοκίμασα μου άρεσαν πολύ τα Marlboro gold και συνεχίζω με αυτά .Το θέμα είναι ότι θέλω να μαζέψω λίγα χρήματα για το καλοκαίρι και αν συνεχίσω έτσι δεν βλέπω να έχω τίποτα.Όλοι μου λένε να πάρω στριφτά αλλά δεν έχω ιδέα ούτε από μάρκες ,ούτε ξέρω να στρίβω και το βρίσκω πολύ βαρετό σαν διαδικασία .Έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση πέρα από το να το κόψω?
Παράθεση

Queen_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Queen_
H Queen_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Queen_ έγραψε στις 14:34, 12-04-16:

για χρόνια κάπνιζα πακέτο lucky strike μετά ξεκίνησα με καπνό για οικονομικούς λόγους (Marlboro) όμως έχω την εντύπωση πως έχουν χαλάσει τον καπνό, έκτος το ότι τον έχουν μικρύνει πολύ. Γενικά δεν συμφέρει...έψαξα πάρα πολλούς καπνούς και κανένας δε με ικανοποιεί & κατέληξα ξανά στο πακέτο.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 19:28, 12-04-16:

Καπνός Καρέλια!
Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 827 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 19:51, 12-04-16:

Εγω τον "oriental mist" του καρελια κανω και αμα παρω πακετο "καρελια μαλακο".
Παράθεση

Crusth_crab1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Crusth_crab1
Ο Crusth_crab1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Crusth_crab1 Αλο έγραψε στις 01:13, 21-06-17:

Να σε ρωτησω κατι ρε συ το λευκο να παρω η το κιτρινο?
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:03, 21-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Crusth_crab1
Να σε ρωτησω κατι ρε συ το λευκο να παρω η το κιτρινο?
Ανάλογα τι καπνό καπνίζεις, αν θέλεις το τσιγάρο σου ελαφρύ θα πάρεις το λευκό. Αν το θες κάπως πιο βαρύ, τότε θα πάρεις το κίτρινο. Στις περισσότερες μάρκες ισχύει αυτό, εσύ για ποιά ενδιαφέρεσαι;
Παράθεση

Crusth_crab1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Crusth_crab1
Ο Crusth_crab1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Crusth_crab1 Αλο έγραψε στις 11:19, 25-06-17:

Κοιτα εγω πρωτη φορα θα δοκιμασω οποτε λεω να παρω το ασπρο
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:04, 25-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Crusth_crab1
Κοιτα εγω πρωτη φορα θα δοκιμασω οποτε λεω να παρω το ασπρο
Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις μια και δεν έχεις δοκιμάσει ξανά, αλλά γιατί βρε παιδί μου να το ξεκινήσεις;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 09:33, 26-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Dr.K
Έχω ξεκινήσει το κάπνισμα εδώ και 4 μήνες .Από την 1η φορά που δοκίμασα μου άρεσαν πολύ τα Marlboro gold και συνεχίζω με αυτά .Το θέμα είναι ότι θέλω να μαζέψω λίγα χρήματα για το καλοκαίρι και αν συνεχίσω έτσι δεν βλέπω να έχω τίποτα.Όλοι μου λένε να πάρω στριφτά αλλά δεν έχω ιδέα ούτε από μάρκες ,ούτε ξέρω να στρίβω και το βρίσκω πολύ βαρετό σαν διαδικασία .Έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση πέρα από το να το κόψω?
Άρχισε ηλεκτρονικό πιο οικονομικά θα σου βγει κατά πολύ φτηνοτερο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 26-06-17 στις 09:46.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    MIRANTA2k17

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • [Καπνιστές] Πίπα - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 93 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-10-13 στις 15:06.
    • [Καπνιστές] Χύμα καπνός - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-13 στις 17:50.
    • [Καπνιστές] Ελάφρια τσιγάρα! - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 29 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-04-10 στις 21:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους