Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Δέχεται λέει τώρα "συμφωνία-γέφυρα" ο μεγάλος ηγέτης του Ελλαδιστάν!
Κοινώς "φέρτε κάνα φράγκο γιατί χανόμαστε και το πληρώνω όσο όσο"!
Περαστικά στους ψηφοφόρους του "ΟΧΙ" που ονειρεύονταν δραχμές και δανεικά χάρισμα!:lol:

Τη επόμενη φορά τον βλέπω και με γραβάτα τον ηγέτη μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Περαστικά στους ψηφοφόρους του "ΟΧΙ" που ονειρεύονταν δραχμές και δανεικά χάρισμα!:lol:
Επειδή είμαι ο μόνος που είπε για διαγραφή χρέους, θα σου απαντήσω: εγώ δεν είπα ότι θα το έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ, ούτε ότι αυτό σήμαινε το όχι. Εσείς φαγωθήκατε ότι το ΟΧΙ σημαίνει ρήξη και δραχμή. Εγώ δεν πήγα καν να ψηφίσω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δέχεται λέει τώρα "συμφωνία-γέφυρα" ο μεγάλος ηγέτης του Ελλαδιστάν!
Κοινώς "φέρτε κάνα φράγκο γιατί χανόμαστε και το πληρώνω όσο όσο"!
Περαστικά στους ψηφοφόρους του "ΟΧΙ" που ονειρεύονταν δραχμές και δανεικά χάρισμα!:lol:

Εχεις φαει τετοια φαπα απ το 60% που παραμιλας. Απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε το δημοψηφισμα, η κυβερνηση ειπε πως θα παει για συμφωνια αν επικρατησει το "οχι". Μια βδομαδα οι του "ναι" μας επρηξαν με την δραχμη. Η κυβερνηση ελεγε και ξαναελεγε πως δεν τιθεται τετοιο ενδεχομενο.Τωρα "περαστικα σ'αυτους που ψηφισαν οχι". Γελαν και τα ταβανια με τις βλακειες που γραφονται εδω και 2 μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Εχεις φαει τετοια φαπα απ το 60% που παραμιλας. Απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε το δημοψηφισμα, η κυβερνηση ειπε πως θα παει για συμφωνια αν επικρατησει το "οχι". Μια βδομαδα οι του "ναι" μας επρηξαν με την δραχμη. Η κυβερνηση ελεγε και ξαναελεγε πως δεν τιθεται τετοιο ενδεχομενο.Τωρα "περαστικα σ'αυτους που ψηφισαν οχι". Γελαν και τα ταβανια με τις βλακειες που γραφονται εδω και 2 μερες.

Τη φάπα θα τη φας εσύ, η οικογένεια σου και όλοι οι υπόλοιποι νεοελληναράδες μπαταχτσήδες φραπεδόμαγκες σύντομα...εγώ έχω να πληρώσω!;)
Και μη νομίζετε ότι "εντάξει βρε αδερφέ όλοι μια οικογένεια είμαστε", "μετά το δημοψήφισμα όλοι θα είμαστε ένα"...όχι, δεν είμαστε!
Το 60% από εδώ και πέρα θα γίνει αποδέκτης της καθολικής περιφρόνησης του υπολοίπου 40%, όχι μόνο στα λόγια αλλά και με πράξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Τη φάπα θα τη φας εσύ, η οικογένεια σου και όλοι οι υπόλοιποι νεοελληναράδες μπαταχτσήδες φραπεδόμαγκες σύντομα...εγώ έχω να πληρώσω!;)
Και μη νομίζετε ότι "εντάξει βρε αδερφέ όλοι μια οικογένεια είμαστε", "μετά το δημοψήφισμα όλοι θα είμαστε ένα"...όχι, δεν είμαστε!
Το 60% από εδώ και πέρα θα γίνει αποδέκτης της καθολικής περιφρόνησης του υπολοίπου 40%, όχι μόνο στα λόγια αλλά και με πράξεις...

Θα τους αποκεφαλίσετε δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Θα τους αποκεφαλίσετε δηλαδή;

Όχι φιλαράκο, απλούστατα θα γίνει ό,τι προανέφερα (απολύσεις, μετανάστευση επιχειρήσεων κ.λπ.) και επί της ουσίας μετά απ' όλα αυτά τη "νύφη" θα την πληρώσει περισσότερο το 60%!
Και δε συζητάω καν για το αντίκτυπο που θα έχει αυτό από εδώ και πέρα στην καριέρα και κοινωνική ζωή του καθενός εντός κι εκτός Ελλάδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Όχι φιλαράκο, απλούστατα θα γίνει ό,τι προανέφερα (απολύσεις, μετανάστευση επιχειρήσεων κ.λπ.) και επί της ουσίας μετά απ' όλα αυτά τη "νύφη" θα την πληρώσει το 60%!
Και δε συζητάω καν για το αντίκτυπο που θα έχει αυτό από εδώ και πέρα στην καριέρα και κοινωνική ζωή του καθενός εντός κι εκτός Ελλάδας...
Οτι να ναι, εσυ και το 40% σε αλλη χωρα θα ζειτε και δε θα σας επηρεασουν τα οσα θα συμβουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μεγάλο μέρος του 60% δεν έχει τίποτα παραπάνω να χάσει. Δεν φοβάσαι τις απολύσεις όταν είσαι άνεργος (25% γενικό και 50% στους νέους). Κωνσταντίνε που ζεις? Απολύσεις και μετανάστευση επιχειρήσεων γίνονται εδώ και 5 χρόνια. Στην πόλη μου έφυγαν μαζικά οι επιχειρήσεις το 2009-2010. Το νέο μνημόνιο που απέρριψε ο λαός (αλλά έρχεται έτσι και αλλιώς) ανέβαζε και άλλο τις φορολογίες στα νομικά πρόσωπα. Εκεί να δεις μετανάστευση επιχειρήσεων που θα γίνει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Τη φάπα θα τη φας εσύ, η οικογένεια σου και όλοι οι υπόλοιποι νεοελληναράδες μπαταχτσήδες φραπεδόμαγκες σύντομα...εγώ έχω να πληρώσω!;)

Και μετα την λεν σε μας για τον "διχασμο". Δεν παρεξηγω ομως. Ξερω πως οι ελληνες νεοφιλελεδες ειναι ολοι στην κατηγορια μπογδανου. Με mentally challenged ατομα δεν μπορεις να θυμωσεις.

https://luben.tv/stream/59585
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Οτι να ναι, εσυ και το 40% σε αλλη χωρα θα ζειτε και δε θα σας επηρεασουν τα οσα θα συμβουν;

Μια επιχείρηση άμα "ζοριστεί" φορολογικά κάνει μερικές απολύσεις, φορτώνει παραπάνω δουλειά στους υπόλοιπους εργαζόμενους και βγαίνει και με κέρδος!Κι άμα ζοριστεί πέρα από ένα σημείο, φεύγει για άλλες πολιτείες!

Ο άνεργος (που νομίζει ότι με το να κάνει κωλοδάχτυλο στους Ευρωπαίους με το ένα χέρι και να ζητά ελεημοσύνη με το άλλο πετυχαίνει οτιδήποτε άλλο από το να ξεφτιλίζεται) τι θα κάνει άραγε;;;

Αν ρωτάς εμένα προσωπικά ούτως ή άλλως είμαι αυτό τον καιρό σε διαδικασία μετανάστευσης (το μαγαζί έχει φύγει ήδη, τέλος του χρόνου φεύγω κι εγώ), οπότε όπως γράψατε εμένα και μερικούς άλλους (που τα κουτσοκαταφέρναμε) στα αρχίδια σας με την ψήφο σας, άλλο τόσο θα σας γράψω κι εγώ φεύγοντας...

Α και μη το ξεχάσω, μόλις ξεκαθαρίσει η κατάσταση ελπίζω να σταματήσουν και τα συσσίτια, κοινωνικά παντοπωλεία κ.λπ. σύντομα, εμείς είμαστε οι μαλάκες που πληρώνουμε το φαγητό μας κανονικά κι εσείς τρώτε τζάμπα και ψωνίζετε είδη super market σχεδόν τζάμπα;;;:mad:
Μεγάλο μέρος του 60% δεν έχει τίποτα παραπάνω να χάσει. Δεν φοβάσαι τις απολύσεις όταν είσαι άνεργος (25% γενικό και 50% στους νέους). Κωνσταντίνε που ζεις? Απολύσεις και μετανάστευση επιχειρήσεων γίνονται εδώ και 5 χρόνια. Στην πόλη μου έφυγαν μαζικά οι επιχειρήσεις το 2009-2010. Το νέο μνημόνιο που απέρριψε ο λαός (αλλά έρχεται έτσι και αλλιώς) ανέβαζε και άλλο τις φορολογίες στα νομικά πρόσωπα. Εκεί να δεις μετανάστευση επιχειρήσεων που θα γίνει :hehe:

Ο άνεργος που δεν ψάχνεται και δεν περιμένει πότε θα έρθει η μέρα που θα δουλέψει δεν λέγεται "άνεργος", λέγεται ΑΕΡΓΟΣ...

Αυτοί λοιπόν από εδώ και πέρα που θα φύγουν/κλείσουν και οι τελευταίες επιχειρήσεις (και θα μείνουν μόνο φούρνοι, super market, cafe-bar και γυράδικα) μπορούν να το πάρουν απόφαση ότι δε θα βρουν δουλειά ποτέ και να γίνουν μόνιμοι θαμώνες των Mikel και Bruno, χωρίς φόβο και πάθος!:rolleyes:
Και μετα την λεν σε μας για τον "διχασμο".
Από εδώ και πέρα θα νιώσετε στο πετσί σας τις συνέπειες του να βάζετε τους συμπολίτες σας απέναντι με το πρόσχημα του "δε γαμιέστε, εγώ δεν έχω τίποτα να χάσω"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Α και μη το ξεχάσω, μόλις ξεκαθαρίσει η κατάσταση ελπίζω να σταματήσουν και τα συσσίτια, κοινωνικά παντοπωλεία κ.λπ. σύντομα, εμείς είμαστε οι μαλάκες που πληρώνουμε το φαγητό μας κανονικά κι εσείς τρώτε τζάμπα και ψωνίζετε είδη super market σχεδόν τζάμπα;;;:mad:
Απαράδεκτος για μία ακόμη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Πείτε και άλλα στερεότυπα με φραπεδόβιους (που δεν ξέρουμε ούτε για ποιο ποσοστό του πληθυσμού ισχύει).
Μπορείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εισαι απλα γραφικος, θεωρεις τον νεοελληνα αεργο του φραπε, οπως τον θεωρουν ολοι οι βολεμενοι!! Τραβα να το πεις μπροστα στο 60% των νεων με πτυχιο αυτο, οτι δουλειες υπαρχουν, αλλα προτιμουν να πινουν καφεδες!!! Στο καλο, δε θα λειψουν σε κανενα νοοτροπιες σαν τη δικια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο άνεργος που δεν ψάχνεται και δεν περιμένει πότε θα έρθει η μέρα που θα δουλέψει δεν λέγεται "άνεργος", λέγεται ΑΕΡΓΟΣ...

Αυτοί λοιπόν από εδώ και πέρα μπορούν να το πάρουν απόφαση ότι δε θα βρουν δουλειά ποτέ και να γίνουν μόνιμοι θαμώνες των Mikel και Bruno, χωρίς φόβο και πάθος!:rolleyes:

Σωστός στο κομμάτι των αέργων (οι οποίοι είναι λίγοι σε σχέση με τους άνεργους) αλλά εγώ άλλου κατέληξα. Την συμφωνία στην οποία οι περισσότεροι ψηφίσαμε όχι, και εσύ ψήφισες ναι, ένα πολύ σημαντικό στοιχείο ήταν ότι ανέβαζε και άλλο τις φορολογίες στις επιχειρήσεις. Αυτήν την στιγμή είναι σχεδόν αδιανόητο να κρατήσεις μια κερδοφόρα μικρή επιχείρηση πόσο μάλλον να ξεκινήσεις μια start up. Πριν καν ξεκινήσεις να δουλεύεις πληρώνεις και πληρώνεις. Start up στην Ελλάδα ούτε για ανέκδοτο δεν κάνει πλέον. Οπότε και με το ναι πάλι θα φύγουν οι επιχειρήσεις. Όσες τα έβγαζαν με το ζόρι θα κλείσουν με την αβάσταχτη φορολογία. Ο μικροεπιχειρηματίας ειδικά χτυπιέται άσχημα με κάθε μνημόνιο. Εσύ λοιπόν που υποστηρίζεις πολύ τον ιδιωτικό τομέα (και εγώ άλλωστε από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε για να ανοίξει η παραγωγή της Ελλάδας), πως ακριβώς βλέπεις να επιβιώνει αν κάθε δυο χρόνια έχουμε νέα μέτρα που τον σκοτώνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Εισαι απλα γραφικος, θεωρεις τον νεοελληνα αεργο του φραπε, οπως τον θεωρουν ολοι οι βολεμενοι!! Τραβα να το πεις μπροστα στο 60% των νεων με πτυχιο αυτο, οτι δουλειες υπαρχουν, αλλα προτιμουν να πινουν καφεδες!!! Στο καλο, δε θα λειψουν σε κανενα νοοτροπιες σαν τη δικια σου

Υπάρχουν δουλειές...ξέρεις που;Στα ΧΩΡΑΦΙΑ...αλλά σιγά μη πάει ο 20χρονος κλαρινογαμπρός με το iPhone στο ένα χέρι και το freddo στο άλλο να καλλιεργήσει τη γη!

Το έκαναν οι Αλβανοί όλα αυτά τα χρόνια, έστειλαν τα λεφτά στη χώρα τους έφτιαξαν εργοστάσια, ξενοδοχεία κ.λπ. και θα έρθει η μέρα που θα γυρίσει ο τροχός και θα έχουν ΕΣΑΣ εργάτες, να μου το θυμηθείτε...
Την συμφωνία στην οποία οι περισσότεροι ψηφίσαμε όχι, και εσύ ψήφισες ναι...
Η συμφωνία για την οποία ψήφισε το 40% των Ελλήνων "ΝΑΙ" (για να μη πάω πιο πίσω σε mail Χαρδούβελη κ.λπ.) θα ήταν ΟΑΣΗ μπροστά στο γαμίσι που έρχεται!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Υπάρχουν δουλειές...ξέρεις που;Στα ΧΩΡΑΦΙΑ...αλλά σιγά μη πάει ο 20χρονος κλαρινογαμπρός με το iPhone στο ένα χέρι και το Freddo στο άλλο να καλλιεργήσει τη γη!
Δώσε στο λαό και άλλα στερεότυπα μανμου. Δίνεις ρέστα απόψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Δώσε στο λαό και άλλα στερεότυπα μανμου. Δίνεις ρέστα απόψε.

Truth hurts, I know...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Ο δρόμος για μια ισχυρή ελληνική οικονομία είναι η αγροτική παραγωγή και η βιομηχανική ανάπτυξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades:
Truth hurts, I know...
ο,τι να 'ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εμένα δεν με νοιάζει ούτε ο μισθός, ούτε η θέση, ούτε η πείνα και η φτώχεια σε περίπτωση δραχμης.
και με μια κονσέρβα την ημέρα να μας έχουν, παραμένουμε στην θέση μας στρατιώτες ότι και να γίνει.
θα επιβιώσω.

αυτο που φοβάμαι με την ρίξη είναι ο πεινασμένος οικογενειάρχης η ο απελπισμένος συνταξιούχος που όταν δεί τα αποτελέσματα της κυβέρνησης θα θελήσει να λιντσάρει τους υπαίτιους ή να κλέψει για να ζήσει.
και δεν έχω καμία ψυχολογική διάθεση ούτε όρεξη να τους εμποδίσω απο το να μπουκάρουν σε δημόσια κτίρια ή να κλέψουν για να φάνε.

ελπίζω άμεσα σε συμφωνία και παραμονή στο ευρώ με κάθε κόστος, γιατί ξέρω οτι η ρίξη θα γυρήσει το επίπεδο ζωής 50 χρόνια πίσω. και με σταση πληρωμών οι κρατικές δομές για ένα διάστημα θα καταρεύσουν, όπως και πολλοί ηθικοί φραγμοι στην κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top