Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Shoelift


https://www.google.gr/search?q=shoe...hVJPRoKHeFPDgsQ_AUIBigB#imgrc=w90sFKeAq8XijM:




Elevator shoes


https://www.google.gr/search?q=shoe...gpaf3M:;zCFDeL1Ymw6oDM:&imgrc=P4xDpWBigpaf3M:



https://www.google.gr/search?q=shoe...evator+shoes+vin+diesel&imgrc=Tv8AG7xZJxTUqM:



ολο το holywood φοραει shoelifts επισης οι πιο πολλοι διασημοι προσθετουν 5 εκατοστα απο το αληθινο υψος τους
στα στατιστικα τους για να παρουν ρολους

ο Justin bieber ειναι 170 και δηλωνει οτι 175 (το υψος του με shoelifts)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Shoelift


ο Justin bieber ειναι 170 και δηλωνει οτι 175 (το υψος του με shoelifts)

Αυτό δεν είναι τίποτα, στο βίντεο που παρέθεσα παραπάνω ο Κούγιας-Μητσικώστας δηλώνει αρχικά 2,12 και πέφτει τελικά στο 1,59:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι τίποτα, στο βίντεο που παρέθεσα παραπάνω ο Κούγιας-Μητσικώστας δηλώνει αρχικά 2,12 και πέφτει τελικά στο 1,59:P



Γενικα ολοι ψεμματα οι διασημοι για το υψος τους

Daniel craig (174-175) δηλωνει 178
Brad pitt (175-178 δηλωνει 180
Vin diesel (177) δηλωνει 183
Justin Bieber (170) δηλωνει 175
Jason statham(174)δηλωνει 178
Jean Claude Van Damme(174) δηλωνει 178
Jared Leto(175)δηλωνει 180
Jamie Dornan(177) δηλωνει 183
Colin Farrel 175(δηλωνει 178
Matt Damon 175(δηλωνει 178

και πολλοι αλλοι


θα μου πεις
και εσυ πως τa ξερεις ολα αυτα εχεις αποδειξεις?

αμα θες σου στελνω λινκ απο Heightist-forums που σχολιαζουν το αληθινο υψος διασημων με ξυπολυτες φωτογραφιες και προσωπικες εμπειριες (ατομα που τους εχουν γνωρισει απο κοντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γενικα ολοι ψεμματα οι διασημοι για το υψος τους

Daniel craig (174-175) δηλωνει 178
Brad pitt (178 δηλωνει 180
Vin diesel (177) δηλωνει 183
Justin Bieber (170) δηλωνει 175
Jason statham(174)δηλωνει 178
Jean Claude Van Damme(174) δηλωνει 178
Jared Leto(175)δηλωνει 180

Με τη διαφορά ότι, αν είδες το βίντεο, θα διαπίστωσες ότι είναι σατυρικό. :P Οι τύποι από πάνω "μεταβάλλουν" το ύψος τους στην πραγματική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Με τη διαφορά ότι, αν είδες το βίντεο, θα διαπίστωσες ότι είναι σατυρικό. :P Οι τύποι από πάνω "μεταβάλλουν" το ύψος τους στην πραγματική ζωή.



Γενικα ολοι αυτοι δηλωνουν το υψος τους με παπουτσια-τακουνια η με shoelifts
κανενας δεν λεει το αληθινο του υψος
ακομα και οι ψηλοι του holywood που ειναι 185-190 και αυτοι προσθετουν 2-3 cm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γενικα ολοι αυτοι δηλωνουν το υψος τους με παπουτσια-τακουνια η με shoelifts
κανενας δεν λεει το αληθινο τους υψος
ακομα και οι ψηλοι του holywood που ειναι 185-190 και αυτοι προσθετουν 2-3 cm

Δηλαδή όλοι έχουν το "σύνδρομο" του Μητσικώστα-Κούγια;:P Αχρείαστο μου φαίνεται, ειδικά για τους πολύ ψηλούς:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δηλαδή όλοι έχουν το "σύνδρομο" του Μητσικώστα-Κούγια;:P Αχρείαστο μου φαίνεται, ειδικά για τους πολύ ψηλούς:hmm:



οχι απλα ολοι θελουν να αγγιζουν την τελειοτητα ,αμερικη ετσι παει η πρωτος και καλυτερος η τιποτα....
ειναι τελειομανεις και "shallow" ετσι το λενε οι αμερικανοι
ειναι ψειρες ρε αδερφε να το πουμε αλα Ελληνικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
έχεις ψάξει τα πάντα για το ύψος, για τα παπούτσια που σου δίνουν ύψος, για το πόσο ψηλοί είναι οι διάσημοι
τόσα μηνύματα για το ύψος..
σου έχει γίνει εμμονή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
θα του πήρε κάνας ψηλότερος τη γκόμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Οι κοντοί συνήθως μπαίνουν από μικροί στην νοοτροπία του ότι πρέπει να κάνουν compensate για το ύψους τους και γι'αυτό προσπαθούν περισσότερο. Napoleon complex.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Οι κοντοί συνήθως μπαίνουν από μικροί στην νοοτροπία του ότι πρέπει να κάνουν compensate για το ύψους τους και γι'αυτό προσπαθούν περισσότερο. Napoleon complex.




ισχυει .

παντως εδω το θεμα ειναι, οτι τωρα πια δεν ειναι αναγκη να εισαι κοντος για να σε πουν κοντο...
τωρα πια και τους κανονικους τους λενε κοντους

τον brad pitt λεγανε κοντο που ο τυπος ειναι 180 οποτε τι μου λές τωρα για napoleon complex

που στην πραγματικοτητα για να χτυπαει στο ματι καποιος ως κοντος πρεπει να ειναι 168-170 η κατι τετοιο


εγω ρε ειμαι 182 και τοσα χρονια ψηλο με φωναζαν τα κοριτσια και οι φιλοι μου και ξαφνικα απο ψηλος εγινα
κανονικος?
νταφαγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω υπερβάλλεις. Εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ να αποκαλούν κοντό έναν 1,80
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ο μ.ο στην ελλαδα ειναι 1.78 νομιζω. Για εμενα αμα ο αλλος ειναι 1.85 αρχιζεις να τον λες ψηλο. απο 1.80 και πανω εισαι μετριος προς ψηλος. Απο 1.75-1.80 εισαι κανονικος. Καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι όταν ένας άντρας είναι ψηλός είναι ωραίος. Κι αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι το πρόσωπο δεν παίζει και τόσο ρόλο στον άντρα. Δε χρειάζεται να έχει πρόσωπο Brad Pitt (που προσωπικά δεν τον βρίσκω ωραίο κι ας παραδέχομαι ότι έχει πολύ όμορφο πρόσωπο).

To μόνο που με χαλάει είναι τα κιλά. Επομένως, ναι, ένας ψηλός άντρας (1,80+) με καλή φυσική κατάσταση (εννοώ υγιής, όχι τούμπανο), είναι πολύ ελκυστικός. Δεν το βρίσκω παράξενο. Προφανώς, όταν μιλάμε για πράγματα που έχουν να κάνουν με γούστα, δεν υπάρχει τίποτα παράλογο ή άξιο απορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μια ψηλή γυναίκα μόνο ένας κομπλεξικός με το ύψος του θα την χαρακτήριζε άηδία.
εμένα όσο πιο ψηλή είναι μια γυναίκα τόσο πιο πολύ με τραβάει. και να με περνάει ακόμα με τακούνια δεν έχω θέμα
η ουσία είναι στις αναλογίες και στο πρόσωπο

επίσης το να λές τόσες σελίδες τα ίδια και τα ίδια, να χαρακτηρίζεις τους ψηλούς σκατόφατσες και να μας λές πόσο πολύ τεστοστερόνη έχεις (αν και μέτριο ύψος), το να ξέρεις απο έξω πόσο ύψος έχει ο κάθε διάσημος, βγάζει και αυτο μεγάλο κομπλεξισμο σε θέματα ύψους

το παράδειγμα με τον 1,92 φίλο σου αστείο..
και εγω τόσο είμαι και μια χαρά τα καταφέρνω, και ο πρίντεζης στο 2,10 οπως βλέπουμε κατω δεν τρώει και χυλόπιτες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να πω πως έχω θέμα με το ύψος. Γενικά το γούστο μου είναι κάπως ιδιαίτερο. Όπως και να έχει, αν η κοπέλα έχει πρόσωπο ή/και(το "ή" εξαρτάται από το δυνατό χαρτί της κοπέλας) σώμα που να μου αρέσουν τότε το ύψος δε θα το δώσω σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
μια ψηλή γυναίκα μόνο ένας κομπλεξικός με το ύψος του θα την χαρακτήριζε άηδία.
εμένα όσο πιο ψηλή είναι μια γυναίκα τόσο πιο πολύ με τραβάει. και να με περνάει ακόμα με τακούνια δεν έχω θέμα
η ουσία είναι στις αναλογίες και στο πρόσωπο

επίσης το να λές τόσες σελίδες τα ίδια και τα ίδια, να χαρακτηρίζεις τους ψηλούς σκατόφατσες και να μας λές πόσο πολύ τεστοστερόνη έχεις (αν και μέτριο ύψος), το να ξέρεις απο έξω πόσο ύψος έχει ο κάθε διάσημος, βγάζει και αυτο μεγάλο κομπλεξισμο σε θέματα ύψους

το παράδειγμα με τον 1,92 φίλο σου αστείο..
και εγω τόσο είμαι και μια χαρά τα καταφέρνω, και ο πρίντεζης στο 2,10 οπως βλέπουμε κατω δεν τρώει και χυλόπιτες:P





Τα μπερδεψες λιγο δεν ειπα οτι οι ψηλοι εχουν σκατοφατσες

εννουσα οτι
τι να το κανεις το υψος αν εχεις τερμα σκατοφατσα ??


παρε παραδειγμα τον ποδοσφαιριστη Marouane Fellaini που παροτι εχει γαματο υψος η φατσα του τα χαλαει ολα


απλα αν εχεις σκατοφατσα και εισαι ψηλος καπως λιγο σε κανει λιγοτερο ασχημο το καλο υψος

αλλα και παλι στις πιο πολλες γυναικες δεν θα εχεις περαση

θα εχεις περαση μονο σε οσες γυναικες ειναι "heightist" δλδ προτιμανε τον αλλο να εχει χαλια μαπα και τα χιλια κακα του κοσμου εμφανισιακα αρκει να ειναι ψηλος



το ιδιο και για μια γυναικα που ειναι ψηλη ..

αν αυτη η ψηλη ειναι τελιως πλακα. λέπτη . χωρις οπισθια στηθος κλπ ...
η αν δεν εχει εμφανισημο προσωπο δεν θα τραβαει και πολυ την προσοχη ασχετως και αν ειναι ψηλη
με μεγαλα ποδια κλπ



αν και ολα αυτα ειναι βλακειες προσωπικα πιστευω αυτα τα θεματα περι του υψος

προερχονται απο τιποτα χαζοκοριτσακια νεαρα σε ηλικια 16-23 χρονων

οι γυναικες 25 και ανω δεν δινουν δεκαρα, τους αρκει και μονο που εισαι πιο ψηλος απο αυτες

ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ μετραει αν εχει κατι να προσφερει πχ ασφαλεια αν ο αντρας εχειμια καλη δουλεια που του προσφερει λεφτα η αν εχει αυτοπεποιθηση μετρανε πιο πολυ απο το υψος


τωρα το να απαιτει να την περναει ο αντρας ακομα και με το 15 ποντο τακουνι το θεωρω κουφο

αμα ειναι ετσι τοτε γιατι να βαλει τακουνια η γυναικα αφου ετσι και αλλιως ο ψηλεας θα την περναει και παλι?

προσωπικα εγω το βρισκω πολυ σεξι οταν με περναει η γυναικα με τακουνια νιωθω οτι κυκλοφορω με γυναικαρα διπλα μου
και οχι με νιαναρο....





ετσι και αλλιως ΟΜΟΡΦΟ συνηθως λεμε καποιον που εχει ομορφο προσωπο οχι καποιον

που ειναι ψηλος

η μηπως θελετε να μου πειτε αν δεις εναν ψηλο με την φατσα του marouane fellaini στον δρομο θα πεις

"πω πω ενας κουκλος " για τι θα βαλω τα γελια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
1.65-1.75, θεωρώ πολύ ωραίο ύψος για γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το κατάλληλο ύψος για εμένα είναι αυτό που θα φορέσω 15ποντο τακούνι (που λέει ο λόγος) και ο άλλος θα είναι και πάλι ψηλότερος από μένα. Δηλαδή 1,80-1,83-1,85. Να μην τον φτάνω με τίποτα βρε αδερφέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yolandi

Νεοφερμένος

Η Yolandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγώ δε βγαίνω με άντρες κάτω από 1.90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top