[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έκανα μια βόλτα στα hondos center σήμερα και έπεσα πάνω στα προιόντα της Εssence και είδα ότι είναι υπερβολικά οικονομικά. Δεν τα ήξερα καν. Τα έχει δοκιμάσει καμία; Αν ναι, πώς σας φαίνονται;

Ο,τι εχω δοκιμασει , make up , μολυβι χειλιων ,σκιες και οζα (στην Αθηνα νομιζω το λετε μανο :P ) μου βγηκε πολυ καλο. Πολυ οικονομικα και καλα ειναι αυτα της golden rose αν και σιγουρα για τοοσο καλες τιμες κι εγω αμφιβαλλω για την ποιοτητα τους, αλλα απο την αλλη ολες χρησιμοποιουν βλαβερα χημικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για essence δεν τρελαίνομαι γενικά.
Προτιμώ να πάρω αντίστοιχα προιόντα από W7 και Sleek, MUA και Catrice, όπου οι τιμές είναι στα ίδια επίπεδα.

Πήρα πρόσφατα μόνο την κλασσική διάφανη πούδρα της Essence,
επειδή ξέρω πως είναι εγγύηση για τα χρήματα της (5-6 ευρώ έκανε)
Έτυχε και ήμουν στο hondos και βαριόμουν να ψάχνω αλλού.

Επίσης πήρα ένα κραγιόν της essence που παρ' όλο που έλεγε στη συσκευασία πως είναι matte (δεν ειχε τέστερ να το δοκιμάσω),
όταν το πήρα σπίτι και το άνοιξα, ήταν ένα απλό lip gloss που φορούσαν δεκαετίες πριν, τραγικό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά τι έχετε να προτείνεται για όγκο; Έκοψα τα μαλλιά μου σε lob και χάνουν εύκολα τον όγκο τους. Κάτι σε αφρό θα ήθελα μάλλον!

Άσχετο 2., μετά από ταλαιπωρία ετών, βρήκα την καλύτερη ενυδατική προσώπου για τις ανάγκες μου:


:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά τι έχετε να προτείνεται για όγκο; Έκοψα τα μαλλιά μου σε lob και χάνουν εύκολα τον όγκο τους. Κάτι σε αφρό θα ήθελα μάλλον!

Άσχετο 2., μετά από ταλαιπωρία ετών, βρήκα την καλύτερη ενυδατική προσώπου για τις ανάγκες μου:


:D

Εγω που ειμαι εκ φύσεως σγουρομάλλα χρησιμοποιώ τον αφρό της lorvenn για τα σγουρά μαλλιά
Ειναι λιγο πιο ακριβως απο τους κλασσικούς ευρύας κατανάλωσης αλλα για μένα αξίζει τα λεφτά του.
Δίνει όγκο και σχηματίζει τη μπουκλα στα σγουρά μαλλιά όπως λίγοι απ' όσους έχω δοκιμάσει στα τόσα χρόνια με την ζούγκλα που εχω στο κεφάλι μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά τι έχετε να προτείνεται για όγκο; Έκοψα τα μαλλιά μου σε lob και χάνουν εύκολα τον όγκο τους. Κάτι σε αφρό θα ήθελα μάλλον!

Άσχετο 2., μετά από ταλαιπωρία ετών, βρήκα την καλύτερη ενυδατική προσώπου για τις ανάγκες μου:


:D
Τι είναι το lob;:redface:
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ πάντως με τον όγκο των μαλλιών, θα με ενδιέφερε να μάθω τι μπορεί να βοηθήσει.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Τι είναι το lob;:redface:
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ πάντως με τον όγκο των μαλλιών, θα με ενδιέφερε να μάθω τι μπορεί να βοηθήσει.:confused:

To lob είναι νομίζω το μακρύ καρέ.
Αντενδείκνυται για όσες έχουν πυκνό και σγουρό μαλλί. Εναλλακτικά, υπάρχει και το καρέ φιλαριστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Τι είναι το lob;:redface:
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ πάντως με τον όγκο των μαλλιών, θα με ενδιέφερε να μάθω τι μπορεί να βοηθήσει.:confused:

Long bob.
Είναι πολύ ωραία όταν κάθονται όπως στις φωτό που είναι κυματιστά, αλλά κρατάει λίγο! Δηλαδή την επόμενη μέρα έχουν χάσει τον όγκο τους, κυρίως επειδή έχω λεπτή τρίχα. :/:

Εγω που ειμαι εκ φύσεως σγουρομάλλα χρησιμοποιώ τον αφρό της lorvenn για τα σγουρά μαλλιά
Ειναι λιγο πιο ακριβως απο τους κλασσικούς ευρύας κατανάλωσης αλλα για μένα αξίζει τα λεφτά του.
Δίνει όγκο και σχηματίζει τη μπουκλα στα σγουρά μαλλιά όπως λίγοι απ' όσους έχω δοκιμάσει στα τόσα χρόνια με την ζούγκλα που εχω στο κεφάλι μου. :P

Δεν νομίζω ότι ενδεικνυνται οι αφροί για σγουρά μαλλιά σε αυτό το κούρεμα, επειδή αν βάλω θα γίνει αφάνα, πράγμα που θέλω να αποφύγω. :P Αλλά δεν ξέρω τι υπάρχει αποκλειστικά για όγκο, για αυτό είπα να ρωτήσω. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ενδεικνυνται οι αφροί για σγουρά μαλλιά σε αυτό το κούρεμα, επειδή αν βάλω θα γίνει αφάνα, πράγμα που θέλω να αποφύγω. :P Αλλά δεν ξέρω τι υπάρχει αποκλειστικά για όγκο, για αυτό είπα να ρωτήσω. :hmm:
Ακριβώς αυτό ρε παιδί μου, το θέμα είναι να γλυτώσουμε από την αφάνα. Αλλά όχι να είναι και σαν ποντικοουρές τα μαλλιά μας.
Δεν ξέρω, σκέφτομαι όταν ξαναπάω κομμωτήριο, να ζητήσω από την κομμώτρια ένα κούρεμα που να δίνει όγκο στα μαλλιά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό ρε παιδί μου, το θέμα είναι να γλυτώσουμε από την αφάνα. Αλλά όχι να είναι και σαν ποντικοουρές τα μαλλιά μας.
Δεν ξέρω, σκέφτομαι όταν ξαναπάω κομμωτήριο, να ζητήσω από την κομμώτρια ένα κούρεμα που να δίνει όγκο στα μαλλιά.:/:

Βάσω απ'ότι βλέπω στη φωτο, δεν νομίζω οτι έχεις ανάγκη από περισσότερο όγκο στα μαλλιά.
Όγκος και όχι αφάνα σε σγουρό μαλλί, δεν ξέρω πώς συμβιβάζονται...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό ρε παιδί μου, το θέμα είναι να γλυτώσουμε από την αφάνα. Αλλά όχι να είναι και σαν ποντικοουρές τα μαλλιά μας.
Δεν ξέρω, σκέφτομαι όταν ξαναπάω κομμωτήριο, να ζητήσω από την κομμώτρια ένα κούρεμα που να δίνει όγκο στα μαλλιά.:/:

Φιλάρισμα ;) Και εγω σχετικα σγουρα μαλλια εχω (ειχα δηλαδη, γιατι τωρα εχει πεσει ο ογκος), και το φιλαρισμα τους δινει περισσοτερο ογκο. Εξαρταται απο τα μαλλια σου παντα. Τον αφρο τον αποφευγω παση θυσια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Βάσω απ'ότι βλέπω στη φωτο, δεν νομίζω οτι έχεις ανάγκη από περισσότερο όγκο στα μαλλιά.
Όγκος και όχι αφάνα σε σγουρό μαλλί, δεν ξέρω πώς συμβιβάζονται...:hmm:
΄Εχουν μακρύνει τώρα Αλεξάνδρα μου και κρέμονται σαν ποντικοουρές... ΄Οταν είναι κοντά, έχουν μια χαρά όγκο.
Και λέω ποντικοουρές, γιατί τα ισιώνω πια, δεν αντέχω να είμαι μονίμως σαν την τρελλή του Σαγιώ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Long bob.
Είναι πολύ ωραία όταν κάθονται όπως στις φωτό που είναι κυματιστά, αλλά κρατάει λίγο! Δηλαδή την επόμενη μέρα έχουν χάσει τον όγκο τους, κυρίως επειδή έχω λεπτή τρίχα. :/:

Πολύ μου αρέσει αυτό το κούρεμα! Ερώτηση, εσύ που έχεις λεπτή τρίχα τα διάφορα προϊόντα δε σου τα κάνουν λιπαρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
΄Εχουν μακρύνει τώρα Αλεξάνδρα μου και κρέμονται σαν ποντικοουρές... ΄Οταν είναι κοντά, έχουν μια χαρά όγκο.
Και λέω ποντικοουρές, γιατί τα ισιώνω πια, δεν αντέχω να είμαι μονίμως σαν την τρελλή του Σαγιώ.:/:

Εξαρτάται κι από το πάχος της τρίχας. Τα δικά μου είναι πολύ λεπτά, ελαφρώς σπαστά κι έχουν την τάση να φριζάρουν. Όποτε τα'χω κόψει ντεκραντέ ή τα φιλάρω, δεν στέκονται καλά με αποτέλεσμα να δείχνουν μονίμως αχτένιστα. Οπότε με κοντό καρέ, είμαι καλυμένη. Αν είχα εντελώς σγουρά ή ολόισια, δεν θα τα πείραζα ποτέ με σίδερο. Αυτό το ντεμί στο μαλλί είναι που μου τη σπάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Πολύ μου αρέσει αυτό το κούρεμα! Ερώτηση, εσύ που έχεις λεπτή τρίχα τα διάφορα προϊόντα δε σου τα κάνουν λιπαρά;

Δεν βάζω και τίποτα! Τα λούζω μέρα παρά μέρα ή ανά δύο μέρες (τώρα δοκιμάζω ένα της apivita για όγκο) και βάζω μάσκα μία φορά την εβδομάδα. Δεν χρησιμοποιώ κάτι άλλο τύπου styling, για αυτό ρωτάω τι θα μπορούσα να τους βάλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Εξαρτάται κι από το πάχος της τρίχας. Τα δικά μου είναι πολύ λεπτά, ελαφρώς σπαστά κι έχουν την τάση να φριζάρουν. Όποτε τα'χω κόψει ντεκραντέ ή τα φιλάρω, δεν στέκονται καλά με αποτέλεσμα να δείχνουν μονίμως αχτένιστα. Οπότε με κοντό καρέ, είμαι καλυμένη. Αν είχα εντελώς σγουρά ή ολόισια, δεν θα τα πείραζα ποτέ με σίδερο. Αυτό το ντεμί στο μαλλί είναι που μου τη σπάει.
Αυτό ακριβώς εννοώ κι εγώ, δεν είναι ούτε ίσια, ούτε σγουρά σγουρά σαν της αδελφής μου, που είναι μπούκλες. Τα δικά μου είναι σπαστά προς το σγουρό με έντονο φριζάρισμα. Ακριβώς σαν τα δικά σου, όμως το καρέ δεν μου πάει πολύ για άλλο λόγο. Ναι μεν τώρα που έχω αδυνατίσει και το κρατάω (:clapup:), μου πάει, αλλά δεν ταιριάζει με το μέγεθος του λαιμού μου που είναι πολύ κοντό. Οπότε όταν τα μαλλιά είναι πάνω από τον ώμο, φαίνομαι χάλια, σαν κάτι παλαιστές που σε ταυροκοιτάνε.:P
Από την άλλη πιο μακρυά και ίσια μου πάνε πάρα πολύ, αλλά δεν έχουν όγκο.
Ζητάω πολλά ε;:redface:
Πολύ μου αρέσει αυτό το κούρεμα! Ερώτηση, εσύ που έχεις λεπτή τρίχα τα διάφορα προϊόντα δε σου τα κάνουν λιπαρά;
Εξαρτάται τι προϊόντα θα χρησιμοποιήσεις και τι ποσότητα θα βάλεις. Καλό είναι τέτοια πράγματα να τα παίρνουμε από ειδικά καταστήματα και όχι από super market και να βάζουμε την ενδεδειγμένη ποσότητα. Εγώ έχω δει την κομμώτριά μου πόσο βάζει και μάλιστα ένα λαδάκι που βάζω πριν το ίσιωμα, το παίρνω από το κομμωτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Δεν βάζω και τίποτα! Τα λούζω μέρα παρά μέρα ή ανά δύο μέρες (τώρα δοκιμάζω ένα της apivita για όγκο) και βάζω μάσκα μία φορά την εβδομάδα. Δεν χρησιμοποιώ κάτι άλλο τύπου styling, για αυτό ρωτάω τι θα μπορούσα να τους βάλω!

Νόμιζα ότι είχες δοκιμάσει κάποια αλλά απογοητεύτηκες. :P

Δυστυχώς δεν έχω κάτι να σου προτείνω, τα περισσότερα μου προκαλλούν φαγούρα και μου τα λαδώνουν κατευθείαν (γι'αυτό ρώτησα και εγώ εχώ λεπτή τρίχα ΚΑΙ λίγα μαλλιά). Όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω το σώζω με το κούρεμα, ή σαν αυτό που περιέγραψε ή τέρμα κοντό και φιλαριστό.

_________________________________________________

Ακόμα κ αυτά του κομμωτηρίου με ενοχλούνε, οπότε το παράτησα. Μόνο σαμπουάν και κανά λαδάκι που το χρησιμοποιώ σαν μάσκα πριν το λούσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Νόμιζα ότι είχες δοκιμάσει κάποια αλλά απογοητεύτηκες. :P

Δυστυχώς δεν έχω κάτι να σου προτείνω, τα περισσότερα μου προκαλλούν φαγούρα και μου τα λαδώνουν κατευθείαν (γι'αυτό ρώτησα και εγώ εχώ λεπτή τρίχα ΚΑΙ λίγα μαλλιά). Όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω το σώζω με το κούρεμα, ή σαν αυτό που περιέγραψε ή τέρμα κοντό και φιλαριστό.

_________________________________________________

Ακόμα κ αυτά του κομμωτηρίου με ενοχλούνε, οπότε το παράτησα. Μόνο σαμπουάν και κανά λαδάκι που το χρησιμοποιώ σαν μάσκα πριν το λούσιμο.

Aν χρησιμοποιεις μασκες, ειναι σημαντικο να τις ξεπλενεις πολυ πολυ καλα γιατι αλλιως βαραινουν τα μαλλια, και να μην τις βαζεις στη ριζα. Απο τη ριζα και κατω. Και μερικα σαμπουαν μπορει να λαδωνουν πιο γρηγορα τα μαλλια σου, οποτε γενικα θελει προσοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς εννοώ κι εγώ, δεν είναι ούτε ίσια, ούτε σγουρά σγουρά σαν της αδελφής μου, που είναι μπούκλες. Τα δικά μου είναι σπαστά προς το σγουρό με έντονο φριζάρισμα. Ακριβώς σαν τα δικά σου, όμως το καρέ δεν μου πάει πολύ για άλλο λόγο. Ναι μεν τώρα που έχω αδυνατίσει και το κρατάω (:clapup:), μου πάει, αλλά δεν ταιριάζει με το μέγεθος του λαιμού μου που είναι πολύ κοντό. Οπότε όταν τα μαλλιά είναι πάνω από τον ώμο, φαίνομαι χάλια, σαν κάτι παλαιστές που σε ταυροκοιτάνε.:P
Από την άλλη πιο μακρυά και ίσια μου πάνε πάρα πολύ, αλλά δεν έχουν όγκο.
Ζητάω πολλά ε;:redface:

Εξαρτάται τι προϊόντα θα χρησιμοποιήσεις και τι ποσότητα θα βάλεις. Καλό είναι τέτοια πράγματα να τα παίρνουμε από ειδικά καταστήματα και όχι από super market και να βάζουμε την ενδεδειγμένη ποσότητα. Εγώ έχω δει την κομμώτριά μου πόσο βάζει και μάλιστα ένα λαδάκι που βάζω πριν το ίσιωμα, το παίρνω από το κομμωτήριο.

Δεν ξέρω τι να σου συστήσω, αφού τα θες και μακριά και με όγκο.
Όσο για τα προϊόντα κομμωτηρίου, έχεις δίκιο αυτό είναι το σωστό, μόνο που εγώ δεν το ακολουθώ :P
Αγοράζω σαμπουάν, μαλακτικά και μάσκες από καταστήματα καλλυντικών ή ενίοτε κι από σούπερ μάρκετ, διότι για έναν περίεργο λόγο όσες φορές έχω αποπειραθεί να προμηθευτώ-ιδιαίτερα σαμπουάν- από κομμωτήριο (και είναι αρκετές), μου τα λαδώνει (υποθέτω από τα πολλά έλαια που περιέχουν που υποτίθεται περιποιούνται την τρίχα) και το αποτέλεσμα να μη δείχνουν "αφράτα" μετά το λούσιμο και να μαλακώνει η τρίχα ακόμα πιο πολύ. Τζάμπα θα πληρωνα και την "αλμυρή"τιμή δηλαδή.
Οπότε τα λούζω με κάποιο σαμπουάν συνήθως για νορμάλ/αδύναμα μαλλιά (όχι για βαμένα που έχω, γιατί και για τα βαμένα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο απογοητευτικό)και μετά βάζω στα μήκη και στις άκρες (ποτέ στη ρίζα) μαλακτικό ή μάσκα, ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalara

Νεοφερμένος

Η xalara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θελω να βαψω τα μαλλια μου. Ειναι καστανα, και σκεφτομουν μια σοκολατι αποχρωση. Εχω πανω απο 10 χρονια να ασχοληθω με βαφες, γιατι οτι και να τα κανα (σε κομμωτηριο) δεν μου αρεσαν. Τι ειδος βαφη να προτιμησω; Να παρω χενα; Αν παρω χενα, ελεγα για κοκκινη αποχρωση. Να παρω χρωμοσαμπουαν; να παρω βαφη; (αλλα φοβαμαι τα χημικα που εχει). Ασπρα εχω πολυ λιγα στους κροταφους, οποτε για την ωρα δεν ειναι θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Καλωσήρθες xalara :flowers:
Μπορείς να δοκιμάσεις μια ημι-μόνιμη βαφή ή μια φυτική (για λιγότερα χημικά). Καλού-κακού, ας κάνεις πριν μια δοκιμή (κατά τις οδηγίες στη συσκευασία της βαφής) για την περίπτωση αλλεργικής αντίδρασης.
Όμως θα σου συνιστούσα, τουλάχιστον για αρχή, ένα καλό κομμωτήριο για να έχεις αυξημένες πιθανότητες να πετύχεις την απόχρωση που επιθυμείς.
Δεν συνιστώ χέννα, το αποτέλεσμα μάλλον είνα ένα μουντό, χωρίς αποχρώσεις χρώμα, χωρίς λάμψη που μάλλον θα σε απογητεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top