Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
παιδια απ τη δευτερα ξεκινησα διαιτα με τη διαιτολογο και χτες πηγα πρωτη φορα γυμναστηριο....εκανα 2 χλμ διαδρομο και οργανα κλπ μιαμιση ωρα γυμναστικη συνολικα και σημερα οταν ανεβηκα στη ζυγαρια εμεινα καγκελο...εναμισυ κιλο κατω:confused::confused::confused::confused: πολυ χαρηκα λεμε:clapup:
αντε να δουμε πως θα τα καταφερουμε:)


Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :clapup::clapup:

κ να θυμάσαι Βάσω .... ΑΡΓΑ & ΣΤΑΘΕΡΑ ,οκ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βασικά ο καλύτερος τρόπος δεν είναι ούτε ο καθρέπτης που λέει ο Μάριος αλλά... η μεζούρα ;)
μετράτε τους πόντους που χάνετε.... κάθε 3-4 πόντους πάντως... είναι ένα νούμερο κάτω στα ρούχα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν ξερω αλλα η καλυτερη μεζουρα για μενα ειναι το jean παντελονι....always....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συμφωνώ αλλά αυτό ισχύει όταν έχεις πάρει 3-4 κιλάκια και δεν σου μπαίνει ή δε σου κουμπώνει καλά το τζινάκι σου....
όχι όταν ξεκινάς δίαιτα με το σκεπτικό να χάσεις 20-30 κιλά (βλέπε εμένα σε λίγο καιρό :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα σιγουρα παιδια οι τροποι ειναι πολλοι.
Και αν οταν το κανεις με τον/την κοπελα/αγορι σου και εισαι απο πανω και δεις οτι εχει μελανιασει επειδη δεν αναπνεει, κι αυτο ενδειξη καλυτερη απο την ζυγαρια ειναι...:tongue::D
Απλως ανεφερα συγκεκριμενα τον καθρεπτη γιατι εναντι των αλλων εχει ενα πλεονεκτημα.
ΔΕΝ εχει αριθμους-μετρησεις.ποτε μειωνει το αγχος του "τι θα δω".
Κι εκτος αυτου καθρεπτη λιγο πολυ εχεις παντου.Απο ις βιτρινες που καθρεπτιζουν μεχρι τα βλεμματα των αλλων.(πςςςςςςςςς φτου μου μην με ματιασω!)

Αλλα γενικα σφωναω με τα παραπανω παντως.;)




(οχι τα δικα σας!Αυτα που ειπα!!!):crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
συμφωνώ αλλά αυτό ισχύει όταν έχεις πάρει 3-4 κιλάκια και δεν σου μπαίνει ή δε σου κουμπώνει καλά το τζινάκι σου....
όχι όταν ξεκινάς δίαιτα με το σκεπτικό να χάσεις 20-30 κιλά (βλέπε εμένα σε λίγο καιρό :P)

:D:D:D...ξερεις ....υπομονη ....επιμονη....και μακρια απο το ψυγειο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
δίαιτες και μλκιες... με το συμπάθιον δλδ, αλλά εγώ πρόπερσι μετά το πάσχα τράβηξα μια δυσεντερία κι έπεσα σε 3 μέρες μέσα από τα 74 στα 65 κιλά. α ρε αθάνατο κοκορέτσι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
βασικά ο καλύτερος τρόπος δεν είναι ούτε ο καθρέπτης που λέει ο Μάριος αλλά... η μεζούρα ;)
μετράτε τους πόντους που χάνετε.... κάθε 3-4 πόντους πάντως... είναι ένα νούμερο κάτω στα ρούχα ;)

Ακριβως ο καλυτερος τροπος δεν ειναι ο καθεφτης αλλα ειτε η μεζουρα ειτε τα νουμερα των ρουχων! Το λεω αυτο γιατι αν καποιος εχει συνηθισει να βλεπει το σωμα του χοντρο στον καθρεφτη δυσκολα θα ξεσυνηθισει :)! Για μεγαλο διαστημα θα νομιζει οτι δεν υπαρχει καμια διαφορα! Το λεω απο προσωπικη εμπειρια ;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aπλως οταν εισαι μεσα στο gym καθως και σχεδον παντου παεριβαλεσαι απο καθρεφτες ή καθρεφτιζοντα αντικειμενα.Παντως συμφωνω.Γενικοτερα η ζυγαρια παρα αγχωνει η μαμακισμενη.
Αλλα σε αυτο που λες περι "συνηθειας" (το πως εχεις συνηθισει να βλεπεις τον εαυτο σου), δυστυχως εχεις απολυτο δικιο...αχ...κι εγω μιλαω για το αναποδο!:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, αν μας γίνει εμμονή το αδυνάτισμα, και χάσουμε τη θετική στάση, ποιοι καθρέφτες και ποια ζυγαριά...
Το θέμα είναι να μπορεί κανείς να το δει μακροπρόθεσμα. Και, οκ, κάποιες ενδείξεις από τη ζυγαριά και τα ρούχα, καλό κάνουν. Αρκεί να βλέπουμε μόνο τα θετικά μηνύματα που μας δίνουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά πήτε κάτι, είμαι πολλύ κουρασμένη, χάνω πόντους αλλα όχι κιλά, είναι καλό αυτό; πήτε κάτι θετικό, είμαι έτοιμη να τα παρατήσω και να γίνω 200 κιλά μέχρι που να πεθάνω απο παχυσαρκία σαν την γιαγιά μου:cry_x::cry_x::'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Φυσικα και ειναι καλο! Γενικα, δεν εχει ΤΟΣΗ σημασια τι λεει η ζυγαρια..οι ποντοι που χανονται ειναι πιο σημαντικοι.
Δεν εχεις δει ποτε δυο ανθρωπους στα ιδια κιλα που ο ενας να φαινεται πιο ογκωδης ενω ο αλλος οχι; Εχει σχεση με το ποσοστο του λιπους στον οργανισμο, αυτο εχει σημασια να ελαττωθει, οχι τοσο τα κιλα. Εννοειται θα χανεις και κιλα στην πορεια, αλλα τρωγοντας σωστα αυτα θα φαινονται κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φυσικα και ειναι καλο! Γενικα, δεν εχει ΤΟΣΗ σημασια τι λεει η ζυγαρια..οι ποντοι που χανονται ειναι πιο σημαντικοι.
Δεν εχεις δει ποτε δυο ανθρωπους στα ιδια κιλα που ο ενας να φαινεται πιο ογκωδης ενω ο αλλος οχι; Εχει σχεση με το ποσοστο του λιπους στον οργανισμο, αυτο εχει σημασια να ελαττωθει, οχι τοσο τα κιλα. Εννοειται θα χανεις και κιλα στην πορεια, αλλα τρωγοντας σωστα αυτα θα φαινονται κιολας.


Νοιώθω εξαντλημένη, η κοιταήτιδα μειώθηκε κατα πολλύ, μαζέυτηκαν μπούτια αλλα είμαι πολλύ κουρασμένη, μου λείπει το φαγητό, άσε που πήρα το μεσημέρι πίτσα με το σκεπτικό να μου φίγει το άγχως, να ξελαμπικάρω που μου μύρηζαν συνέχεια και όταν ήρθε σπίτι στο 2ο κομμάτι είχα τάση για εμετό, δεν ξέρω γιατί αλλα συχάθηκα, μου λείπει το φαί πάρα πολλύ:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπορώ από προσωπική εμπειριά να επιβεβαιώσω αυτά που λέει η Νύφη.
Αυτή τη στιγμή είμαι σε κιλά που σε προηγούμενη φάση της ζωής μου έδειχνα χοντρούλα, ενώ τώρα που προσέχω τη διατροφή μου αυτά τα ίδια κιλά φαίνονται πιο αρμονικά επάνω μου.
Καλό είναι που χάνεις πόντους! Αυτό σημαίνει πως είσαι σε καλό δρόμο!:thumbup:

Α! και αν σου λείπει τόσο πολύ το φαϊ, φάε μια μέρα με την ψυχή σου! Δεν πρόκειται να χαλάσεις τη διαιτά σου έτσι!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ρε συ, ετσι δεν εχει νοημα, γιατι με το που θα τη σταματησεις, θα πεσεις με τα μουτρα να φας ο,τι στερηθηκες και θα τα ξαναπαρεις αργα η γρηγορα. Σκοπος ειναι να τρως οσο μπορεις πιο υγιεινα και φυσιολογικα, ωστε να το κρατησεις και μετα..
Τρωγε ΠΟΛΛΕΣ σαλατες με το φαγητο σου, φουσκωνουν και δεν παχαινουν..μη τις λυπηθεις, ενα πιατο με ενα φιλετο κοτοπουλο η κατι αλλο ψητο..φαε κι ενα φρουτο μετα, η πιες ενα ποτηρι χυμο. Αν ξαναπεινασεις τσιμπησε ενα κουλουρι θεσσαλονικης, η ενα γιαουρτι. Δε χρειαζεται να σου λειπει το φαγητο, υπαρχουν αρκετοι να τους λειπει ετσι κι αλλιως :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπορώ από προσωπική εμπειριά να επιβεβαιώσω αυτά που λέει η Νύφη.
Αυτή τη στιγμή είμαι σε κιλά που σε προηγούμενη φάση της ζωής μου έδειχνα χοντρούλα, ενώ τώρα που προσέχω τη διατροφή μου αυτά τα ίδια κιλά φαίνονται πιο αρμονικά επάνω μου.
Καλό είναι που χάνεις πόντους! Αυτό σημαίνει πως είσαι σε καλό δρόμο!:thumbup:
Κοινώς, όλα στο μυαλό μας είναι. :yes: :thumbsup:

Α! και αν σου λείπει τόσο πολύ το φαϊ, φάε μια μέρα με την ψυχή σου! Δεν πρόκειται να χαλάσεις τη διαιτά σου έτσι!!! :)
Κοινώς, για μία μέρα γουρουνιάστε ελεύθερα. :upside:



Εγώ πάντως αισθάνομαι πολύ πιο άνετα το τελευταίο εξάμηνο, άσχετα που πάνω-κάτω είμαι στα ίδια κιλά. :)
Περπάτημα και μηδέν δίαιτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπορώ από προσωπική εμπειριά να επιβεβαιώσω αυτά που λέει η Νύφη.
Αυτή τη στιγμή είμαι σε κιλά που σε προηγούμενη φάση της ζωής μου έδειχνα χοντρούλα, ενώ τώρα που προσέχω τη διατροφή μου αυτά τα ίδια κιλά φαίνονται πιο αρμονικά επάνω μου.
Καλό είναι που χάνεις πόντους! Αυτό σημαίνει πως είσαι σε καλό δρόμο!:thumbup:

Α! και αν σου λείπει τόσο πολύ το φαϊ, φάε μια μέρα με την ψυχή σου! Δεν πρόκειται να χαλάσεις τη διαιτά σου έτσι!!! :)

Προσπάθησα σήμερα και δεν μπόρεσα να φάω, αιδίασα, ενώ μου λειπει έμαθα με τα χορταρικά και ενώ μου μυρήζει το φαί δεν μπορώ να το φάω, λές και έπαθα ανωσία, φοβάμε, απο την μία αγανακτώ και την άλλη σκέυτομαι ότι θα γίνω τεράστια και θα εχω πρόβλημα, κάποιες φορές όταν δεν έχω κουράγιο απο την κούραση στην δουλειά και σκέυτομαι να πάω σπίτι με το μηχανάκι σκέυτομαι "είσαι χοντρή περπάτα γιατί θα γίνεις ακόμα ποίο χοντρή" μετά σκέυτομαι ότι απογοήτευσα τον άντρα μου, πήρε μία αδύνατη γυναίκα και τώρα ζεί με φάλαινα και συνεχείζω να σκέυτομαι πόσο χοντρή είμαι και τι θα πάθω άν παραμείνω χοντρή:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ρε συ, ετσι δεν εχει νοημα, γιατι με το που θα τη σταματησεις, θα πεσεις με τα μουτρα να φας ο,τι στερηθηκες και θα τα ξαναπαρεις αργα η γρηγορα. Σκοπος ειναι να τρως οσο μπορεις πιο υγιεινα και φυσιολογικα, ωστε να το κρατησεις και μετα..

Συμφωνώ και επαυξάνω! Το σημαντικό είναι να αλλάξεις διατροφικές συνήθειες. Θα φας και το παχυντικό αλλά σε λιγότερες δόσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά 4 ευδομάδες είναι αυτές, λογικό νομίζω ότι είναι να είμαι φρίκ, πάντος είμαι λίγο ευέξαπτη τον τελευταίο καιρό και πολλύ ευαίσθητη, κλαίω με το παραμικρό, νοιώθω ότι θέλω να εκτονοθώ αλλα δεν ξέρω πού, είμαι σε πολλύ πρερίεργη κατάσταση:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Το σημαντικό είναι να αλλάξεις διατροφικές συνήθειες. Θα φας και το παχυντικό αλλά σε λιγότερες δόσεις!
Εγω ακρυβος αυτο δεν μπορω να κανω

κ αν το κανω θα το κανω για την διαιτα εκει που ειμαι παλι στα κιλα μου χανω τον ελενχο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top