[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κορίτσια έχει πάει καμία να πάρει κολώνια από αρωματοπωλείο; :hmm:

Το συζήταγα με μια φίλη και μου είπε ότι μπορείς να πάρεις ακριβώς το ίδιο άρωμα, με κάποιο μάρκας, σε πάρα πολύ καλή τιμή, μόνο που έχει λίγο χρόνο ζωής, 1-2 μήνες δηλαδή και μετά δεν είναι το ίδιο έντονο, εξατμίζεται.
Τι λέτε; Θα αξίζει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Κορίτσια έχει πάει καμία να πάρει κολώνια από αρωματοπωλείο; :hmm:

Το συζήταγα με μια φίλη και μου είπε ότι μπορείς να πάρεις ακριβώς το ίδιο άρωμα, με κάποιο μάρκας, σε πάρα πολύ καλή τιμή, μόνο που έχει λίγο χρόνο ζωής, 1-2 μήνες δηλαδή και μετά δεν είναι το ίδιο έντονο, εξατμίζεται.
Τι λέτε; Θα αξίζει; :hmm:
Σημασία εχει η εσάνς και η αλκοόλη στη χύμα κολώνια ή στο χύμα άρωμα...:)
Υπάρχουν επαγγελματίες στο χώρο του αρωματοπωλείου...που οι χυμα κολώνιες αξίζουν κι αλλες που απλά μετά από λίγο μυριζει σαν οινόπνευμα που εξατμίζεται....

Από τα πιο γνωστά αρωματοπωλεία...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κορίτσια έχει πάει καμία να πάρει κολώνια από αρωματοπωλείο; :hmm:

Το συζήταγα με μια φίλη και μου είπε ότι μπορείς να πάρεις ακριβώς το ίδιο άρωμα, με κάποιο μάρκας, σε πάρα πολύ καλή τιμή, μόνο που έχει λίγο χρόνο ζωής, 1-2 μήνες δηλαδή και μετά δεν είναι το ίδιο έντονο, εξατμίζεται.
Τι λέτε; Θα αξίζει; :hmm:

Εγώ ψωνίζω συνέχεια κολώνιες από αρωματοπωλείο.
Είμαι κατά της λογικής του να χρυσοπληρώσω μια κολώνια για την φίρμα, ενώ μπορώ να την βρω πολύ φθηνότερα και να μην καταλάβει κανένας την διαφορά...
Συγκεκριμένα, παίρνω τώρα τελευταία από αυτό που λέει η Κατερίνα

και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη, η προηγούμενη που είχα μου κράτησε 7-8 μήνες και δεν παρατήρησα καμία απολύτως διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βαγγελίνα, από εκεί παραγγέλνεις online? Γιατί βλέπω είναι στη Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ευχαριστώω κορίτσια!
Γιατί λυπάμαι να δίνω τόσα λεφτά σε αυτές που μου αρέσουν. :/

Θα πάρω τηλέφωνο στη Θεσσαλονίκη να ρωτήσω πάντως.. Αν έχετε κάποιο αρωματοπωλείο υπόψιν και για Αθήνα, πείτε..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βαγγελίνα, από εκεί παραγγέλνεις online? Γιατί βλέπω είναι στη Θεσσαλονίκη.

Στο σάιτ γράφει ότι γίνονται και αποστολές εκτός Θεσσαλονίκης. Τώρα δεν ξέρω ακριβώς το σύστημα (είδα δίνει μόνο τηλέφωνο στην "Επικοινωνία", εκτός και αν δίνει και μέιλ και δεν το πρόσεξα).
Δεν παραγγέλνω ονλάιν γιατί προτιμώ να πηγαίνω να διαλέγω εκείνη την ώρα, και έχει και πολύ ωραία χύμα αρώματα που δεν τα αναφέρει στο σάιτ (το τελευταίο που πήρα είναι χύμα και μου άρεσε πάρα πολύ :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ζωή μας χρωστάς εντυπωσεις. :)
Δεν κατάφερα ακόμη να τα κάνω. :(
Υπολογίζω σήμερα να κάνω κάτι, οπότε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στο σάιτ γράφει ότι γίνονται και αποστολές εκτός Θεσσαλονίκης. Τώρα δεν ξέρω ακριβώς το σύστημα (είδα δίνει μόνο τηλέφωνο στην "Επικοινωνία", εκτός και αν δίνει και μέιλ και δεν το πρόσεξα).
Δεν παραγγέλνω ονλάιν γιατί προτιμώ να πηγαίνω να διαλέγω εκείνη την ώρα, και έχει και πολύ ωραία χύμα αρώματα που δεν τα αναφέρει στο σάιτ (το τελευταίο που πήρα είναι χύμα και μου άρεσε πάρα πολύ :D)

Ψάχνω να βρω το άρωμά μου, το οποίο κοστίζει τραγικά πολύ στα καταστήματα γιατί μου τελειώνει. Θα ψάξω για κανένα στην Αθήνα, αλλιώς θα πάρω τηλέφωνο. Θέλω να διασταυρώσω τιμές, γιατί έχουν και -35% τα sephora :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία αυτή τη μάσκαρα? Θετικά/αρνητικά σχόλια? Αξίζει να την αγοράσω ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν αγοράζω maybelline sorry :/:
Για να τσεκάρετε πριν αγοράσετε κάποιον προϊόν αν είναι καλό κλπ υπάρχει ένα σαιτ που λέγεται makeupalley. Googlάρετέ το. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία αυτή τη μάσκαρα? Θετικά/αρνητικά σχόλια? Αξίζει να την αγοράσω ή όχι?

much better;)

(σε μαυρη)
εκτος αν θες μωβ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία αυτή τη μάσκαρα? Θετικά/αρνητικά σχόλια? Αξίζει να την αγοράσω ή όχι?

Την είχα μερικά χρόνια πριν κι έχω καλές εντυπώσεις απ'ό,τι θυμάμαι: δεν τις κόλλαγε και ήταν πολύ έντονες. Εμένα οι βλεφαρίδες μου είναι πολύ μακριές και με το που έβαζα δεν μπορούσα να ανοίξω το μάτι, μουτζουρωνόμουν. :P

much better;)

(σε μαυρη)
εκτος αν θες μωβ!

Αυτή είναι που μυρίζει μέλι ε; Δεν μ'άρεσε το βουρτσάκι της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babo0ska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Unikorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ποια η γνωμη σας για τα μανο Essie ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ποια η γνωμη σας για τα μανο Essie ?

Αρκετά καλά αλλά ακριβά στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις και φθηνότερα και το ίδιο καλά στα καταστήματα.

Να ρωτήσω, έχει καμιά σας εμπειρία με νανοκερατίνη ή brazilian blowout;

Αυτή τη νέα τύπου ισιωτική που δεν είναι χημική και αποκαθιστά τη φθορά ενώ το μαλλί μένει πάντα ίσιο; Μου έδειξαν στο κομμωτήριο μια κοπέλα που είχε μπούκλες μακριές και το έκανε και τα μαλλιά της ήταν υπέροχα. Ωστόσο επειδή η κοπέλα ήταν η ίδια κομμώτρια, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω γιατί τα έχω μακρύ καρέ οπότε είμαι συνέχεια με το πιστολάκι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ποια η γνωμη σας για τα μανο Essie ?
Απίστευτα χρώματα,αλλά ακριβή όπως είπε και η Αναστασία.
Δοκίμασε μανό από ArtDeco που είναι πιο οικονομική γενικά και προσωπικά την λατρεύω.
Τελευταία πήρα 2 σκιές,μια πούδρα και ρούζ από την εταιρεία. Έχουν πολύ καλή ποιότητα και τιμές προσιτές.

Σχετικά με τις κολώνιες,επειδή οι μάρκες που παίρνω δεν είναι ιδιαίτερα ακριβές τύπου Chanel,
- μου αρέσουν πιο πολύ κολώνιες από Nina Ricci και Lancome -,προτιμώ να μαζέψω ένα 35άρι να πάρω μια καλή να μου κρατήσει,παρά να δίνω 15ευρα ανά 2 μήνες και να μην έχει και τη διάρκεια που θέλω.

Γενικά δηλαδή,δεν είμαι φαν της χύμα κολώνιας. Και έχω πάρει και από αυτό το Αρωματοπωλείο στη Θεσσαλονίκη που βάλατε και από αρκετά ακόμα,αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν κρατάνε όσο οι αυθεντικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ζωή μας χρωστάς εντυπωσεις. :)

Απογοητεύτηκα. :(
Ή εγώ έκανα κάτι λάθος ή δεν αξίζουν.
Από την επόμενη ώρα κιόλας το μανό έφευγε από το νύχι, ΌΛΟ μαζί. Σαν να ήταν αυτοκόλλητο ένα πράγμα. Στην επόμενη προσπάθεια λίμαρα το νύχι για να το κάνω πιο τραχύ μήπως έφταιγε που ήταν λείο αλλά πάλι τα ίδια. :mad:
Πρέπει να το ψάξω περισσότερο το θεματάκι, θα ρωτήσω πάλι μια φίλη που ασχολείται επαγγελματικά και βλέπουμε. :/:



Εν το μεταξύ, μια καλή φίλη ανακάλυψε αυτό...δε ξέρω αν το γνωρίζεται εμένα με τρέλανε πάντως, και μιας και κάνω κάτι τέτοιες χαζομαρούλες που και που, λέω να το δοκιμάσω, έστω για τη πλάκα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγω έκανα τέτοια στην ηλικία σου.
Τώρα είμαι πατσόγρια. :(:P

Η άποψή μου είναι ότι είναι πολύ ωραία τα μαλλιά σου για να τα πειράξεις, αλλά εσύ ξέρεις.

Κρίμα για τα νύχια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και γω ψήθηκα μόλις είδα το βίντεο Ζωή, αλλά τα μαλλιά μου είναι βαμμένα κόκκινα με 5 εκατοστά ρίζα (δεν θέλω να τα βάψω στο φυσικό μου ξανά και απλά περιμένω να μακρύνουν αρκετά), οπότε το να βάλω και κάτι τέτοια σε πράσινομπλε χρώματα είναι λίγο...καρναβαλίστικο? :P

Θα το κάνω τις Απόκριες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το ρώτησα και σε άλλο παρόμοιο τόπικ, όμως ξαναρωτάω εδώ, γιατί εδώ μπαίνετε πιο πολύ.
Έχετε δοκιμάσει ποτέ προιόντα της Coverderm?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top