[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μια βδομάδα είχα ξεραμένα χείλια. Πήγα πήρα ένα πραγματάκι σαν λιποζάν απ'τα τζάμπο και έκανε καλύτερη δουλειά απ'το λιποζάν. :P

Τα λιποζαν ποτε δε δουλεψαν και για μενα. Τωρα χρησιμοποιω ενα balm της Garnier. Πολυ καλο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα λιποζαν ποτε δε δουλεψαν και για μενα. Τωρα χρησιμοποιω ενα balm της Garnier. Πολυ καλο!:)

Kαι είσαι ικανοποιημένη από αυτό; :)

Δεν είχα ιδέα ότι η garnier είχε βγάλει τέτοια προϊόντα. :redface: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Κοριτσάρες,πριν κάτι σελίδες αναφέρθηκε το υγρό μετάξι για τα μαλλιά. Δεν ρίχνετε και λίγο τις οδηγίες χρήσεως; :P
Επίσης,τι μάρκα έχετε; Εγώ πήγα σε ένα κατάστημα εδώ αντίστοιχο με το hondos αλλά είχε μόνο gliss cur. Κάνει τίποτα αυτό ή θα χρειαστεί να ψάξω για κάτι πιο ακριβό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Kαι είσαι ικανοποιημένη από αυτό; :)

Δεν είχα ιδέα ότι η garnier είχε βγάλει τέτοια προϊόντα. :redface: :hehe:


Αυτο ειναι:


Εμενα τουλαχιστον με εχει βοηθησει πολυ...γιατι τα χειλη μου ξεραινονται γενικα ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο ειναι:


Εμενα τουλαχιστον με εχει βοηθησει πολυ...γιατι τα χειλη μου ξεραινονται γενικα ευκολα.

Καλό φαίνεται... :hmm: Και από πού το προμηθευόμαστε; :redface: Σούπερ - μάρκετ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
[/SPOILER]

Καλό φαίνεται... :hmm: Και από πού το προμηθευόμαστε; :redface: Σούπερ - μάρκετ;

Εγω το πηρα απο τα Hondos Center. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω το πηρα απο τα Hondos Center. :)

Μου αρέσει που πήγα πρόσφατα και ούτε που το είδα! :hehe: :hehe:

Τέσπα, σ' ευχαριστώ Γεωργία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κορίτσια για μεικτή προς λιπαρή επιδερμίδα τι make-up προτείνετε? Οι κρέμες bb κανουν δουλειά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
κ εγω τετοια επιδερμιδα εχω κ θα σ προτινα να πας σε δερματολογο να σου προτεινει μεικ απ ή ακομη καλυτερα να σου δωσει κανα σαπουνακι κατα της λιπαροτητας.. αν εχεις ακμη/σπυρακια θα σ δωσει κ κατι για να σ φυγουν και μετα δεν θα χρειαζεσε καν μεικ απ.. δεν ειναι ωραιο το μεικ απ να φενεται ... τουλαχιστον για μενα.. δεν φενεσαι και πολυ φυσικη ετσι, ενω μπορεις να βαφεις ματια φρυδια χειλη και να μην το καταλαβαινει ο αλλος (σε κοιτα κ λεει φυσικη ομορφια) αμα βαλεις μεικ απ το χεις χασει το παιχνιδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κ εγω τετοια επιδερμιδα εχω κ θα σ προτινα να πας σε δερματολογο να σου προτεινει μεικ απ ή ακομη καλυτερα να σου δωσει κανα σαπουνακι κατα της λιπαροτητας.. αν εχεις ακμη/σπυρακια θα σ δωσει κ κατι για να σ φυγουν και μετα δεν θα χρειαζεσε καν μεικ απ.. δεν ειναι ωραιο το μεικ απ να φενεται ... τουλαχιστον για μενα.. δεν φενεσαι και πολυ φυσικη ετσι, ενω μπορεις να βαφεις ματια φρυδια χειλη και να μην το καταλαβαινει ο αλλος (σε κοιτα κ λεει φυσικη ομορφια) αμα βαλεις μεικ απ το χεις χασει το παιχνιδι..

Bασικά για το make up που λες είναι σχετικό το αν θα φαίνεται πολύ ή όχι. Νομίζω πως παίζει ρόλο πχ το πώς το εφαρμόζει στο πρόσωπο (με τα χέρια/με το πινέλο)... Τέλος πάντων, για την ηλικία μας ρε παιδιά το θεωρώ περιττό (εκτός και αν έχεις έντονη ακμή ή γενικά έντονες ατέλειες στο πρόσωπο), αλλά γενικά δε νομίζω ότι είναι must. :P

Πάντως συμφωνώ με την Νάντια. ;) Πήγαινε καλύτερα σε δερματολόγο για τα σπυράκια (γιατί πολλές φορές το μέικ απ εντείνει το θέμα :/:) και προτίμησε την πούδρα που εκ φύσεως έχει πιο φυσικό αποτέλεσμα. :)

Edit: Προσωπικά είμαι επιφυλακτική ως προς τις bb/cc creams. Δε μου φαίνεται και τόσο ωραίο το γεγονός ότι αναμειγνύουν ενυδατικές, μεικ απ, αντηλιακό - και εγώ δεν ξέρω τι - μέσα σε μια κρέμα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Κορίτσια για μεικτή προς λιπαρή επιδερμίδα τι make-up προτείνετε? Οι κρέμες bb κανουν δουλειά?

Αν και δεν εχουμε κοινο τυπο επιδερμιδας θα σου ελεγα να δοκιμασεις BB Creams. Τελευταια χρησιμοποιω αποκλειστικα τετοιες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Kαι εγώ λέω να παρατήσω τα λιποζάν. Σιγά την ενυδάτωση. :down:

Εμένα μου έκανε μόνο το γαλάζιο δουλειά. Και βασικά, μαλακίες. Τώρα φοράω αυτό απ'τα τζάμπο κάθε πρωί πριν φύγω απ'το σπίτι και είμαι ταμάμ για όλη μέρα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Kαι εγώ λέω να παρατήσω τα λιποζάν. Σιγά την ενυδάτωση. :down:
Εγώ αν δεν βάζω λιποζάν κάθε μέρα (ειδικά τον χειμώνα) είναι ξεραμένα τα χείλη μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα μου έκανε μόνο το γαλάζιο δουλειά. Και βασικά, μαλακίες. Τώρα φοράω αυτό απ'τα τζάμπο κάθε πρωί πριν φύγω απ'το σπίτι και είμαι ταμάμ για όλη μέρα.:D

χαχαχαχαχα! Το γαλάζιο έβαζα και εγώ. :redface:

Εγώ αν δεν βάζω λιποζάν κάθε μέρα (ειδικά τον χειμώνα) είναι ξεραμένα τα χείλη μου. :P

Nα προσέχεις Σοφία (εννοώ να μην πολυφοράς) τα προϊόντα που έχουν petroleum jelly γιατί και από το όνομά τους καταλαβαίνεις ότι έχουν μεγάλη ποσότητα πετρελαίου or something. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Nα προσέχεις Σοφία (εννοώ να μην πολυφοράς) τα προϊόντα που έχουν petroleum jelly γιατί και από το όνομά τους καταλαβαίνεις ότι έχουν μεγάλη ποσότητα πετρελαίου or something. :confused:
Βασικά όταν λέω λιποζάν εννοώ εκείνο το πραγματάκι για τα χείλη γενικά αυτό που έχω δεν λέει λοποζάν από έξω κάποιας άλλης μάρκας πρέπει να ναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά όταν λέω λιποζάν εννοώ εκείνο το πραγματάκι για τα χείλη γενικά αυτό που έχω δεν λέει λοποζάν από έξω κάποιας άλλης μάρκας πρέπει να ναι :P

Nαι, απ' ότι θυμάμαι τα liposan έχουν petroleum jelly, αλλά αφού χρησιμοποιείς άλλο (και νομίζεις ότι δεν έχει αυτό το συστατικό) οκ. :)

Γενικά και petroleum jelly να χρησιμοποεί κανείς σε φυσιολογικές ποσότητες δε νομίζω να έχει θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν και δεν εχουμε κοινο τυπο επιδερμιδας θα σου ελεγα να δοκιμασεις BB Creams. Τελευταια χρησιμοποιω αποκλειστικα τετοιες. :)
Ενημερωτικά να πω ότι οι bb creams είναι τίγκα στο paraben.
Εγώ αν δεν βάζω λιποζάν κάθε μέρα (ειδικά τον χειμώνα) είναι ξεραμένα τα χείλη μου. :P
Εγώ χειμώνα,καλοκαίρι δεν μπορώ να νιώθω τα χείλη μου χωρίς κάτι.:P
Βασικά όταν λέω λιποζάν εννοώ εκείνο το πραγματάκι για τα χείλη γενικά αυτό που έχω δεν λέει λοποζάν από έξω κάποιας άλλης μάρκας πρέπει να ναι :P
Lipbalm.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αυτή από όσο με έχουν πει είναι αρκετά καλή.

Λειτουργεί καλύτερα σε κοπέλες με σχετικά μακριές βλεφαρίδες. Δίνει πιο πολύ όγκο και καμπύλη παρά μήκος. Οπότε αν έχει κάποια κοντές βλεφαρίδες ίσως καλύτερα να δοκιμάσει κάποια άλλη.


χαχαχαχαχα!
Nα προσέχεις Σοφία (εννοώ να μην πολυφοράς) τα προϊόντα που έχουν petroleum jelly γιατί και από το όνομά τους καταλαβαίνεις ότι έχουν μεγάλη ποσότητα πετρελαίου or something. :confused:

Petroleum jelly είναι η γνωστή βαζελίνη και χρησιμοποιείται εδώ και εκατοντάδες χρόνια για πάρα πολλές χρήσεις. Πολλά λέγονται και ελάχιστα έχουν αποδειχτεί. Στην ουσία δεν έχει υπάρξει επιστημονικά τεκμηριωμένη σύνδεση της βαζελίνης με καρκίνο κλπ. Είναι τεχνητό υλικό, αλλά υπάρχουν τόσα πολλά και χειρότερα τεχνητά συστατικά στα προϊόντα ομορφιάς που πραγματικά η βαζελίνη είναι το λιγότερο.

Το αγαπημένο μου lipbalm είναι της Nuxe to Reve de miel για πολύ κρύο και σκασμένα χείλη, ενώ για την τσάντα μου αρέσουν τα lip balm του κορρέ.


Ενημερωτικά να πω ότι οι bb creams είναι τίγκα στο paraben.

Οι bb cream της garner/loreal/maybelline ναι, υπάρχουν και καλές φυτικές, κυρίως ασιατικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια που μπορεί να μου προτίνει κάποιο καλό και σχετικά οικονομικό Long stay κραγιόν?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Petroleum jelly είναι η γνωστή βαζελίνη και χρησιμοποιείται εδώ και εκατοντάδες χρόνια για πάρα πολλές χρήσεις. Πολλά λέγονται και ελάχιστα έχουν αποδειχτεί. Στην ουσία δεν έχει υπάρξει επιστημονικά τεκμηριωμένη σύνδεση της βαζελίνης με καρκίνο κλπ. Είναι τεχνητό υλικό, αλλά υπάρχουν τόσα πολλά και χειρότερα τεχνητά συστατικά στα προϊόντα ομορφιάς που πραγματικά η βαζελίνη είναι το λιγότερο.

Και πάλι δε μου κάνει και για το πιο αγνό υλικό του κόσμου. :P Καλύτερα να κρατάμε ένα μέτρο για να είμαστε καλυμμένες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top