[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! Τώρα το ψάχνω και έχω μπερδευτεί με τόσα που υπάρχουν στο εμπόριο. Άντε να διαλέξω τώρα που είμαι αναποφάσιστη ακόμα και στο πιο απλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ έχω το lissima της Rowenta και τα κάνει σαν κομμωτηρίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αλήθεια;;; Το είχα ακούσει και αυτό αλλά δεν ήξερα κατά πόσο είναι καλό. Ευχαριστώ πολύ!!!! :clapup:Μήπως θυμάσαι πόσο περίπου το είχες πάρει και πόση περίπου ώρα κάνεις για να τα ισιώσεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αλήθεια;;; Το είχα ακούσει και αυτό αλλά δεν ήξερα κατά πόσο είναι καλό. Ευχαριστώ πολύ!!!! :clapup:Μήπως θυμάσαι πόσο περίπου το είχες πάρει και πόση περίπου ώρα κάνεις για να τα ισιώσεις;;;

Βασικά το είχε πάρει η αδερφή μου και της το καβάτζωσα όταν μετακόμισα. Λοιπόν εγώ έχω σπαστά και ψιλοατίθασα μαλλιά. Τι κάνω: Τα στεγνώνω σχεδόν τελείως με απλό πιστολάκι (γίνεται και με το ίδιο αν βγάλεις το στόμιο από μπροστά) επίσης όταν τα ισιώνω τα χτενίζω με απλή βούρτσα για να επισπεύσω τη διαδικασία. Μετά τα περνάω με το λίσιμα (1-2 φορές την κάθε τούφα, χοντρές τούφες όμως όχι λεπτές) και γίνονται φλάτ, τέλεια. Η διδικασία με το λίσιμα (δηλαδή μετά το πρώτο στέγνωμα) μου παίρνει κανένα 10λεπτο άντε 15λεπτο. Και έχε υπόψη σου ότι τα μαλλιά μου είναι μακριά και πολλά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Τέλεια!!! Κι εμένα κάπως έτσι είναι τα μαλλιά μου. Μακριά (όχι πολύ όμως) και σπαστά προς το σγουρό. Προχθές πήγα στο κομμωτήριο και είπα να τα ισιώσω κιόλας. Κάθε φορά τα ίδια, λυπάμαι να τα λούσω μετά γιατί ξέρω ότι θα γίνουν πάλι χάλια και δε θα ξέρω τι να τα κάνω... Αυτό που λες είναι σαν πιστολάκι με επιπλέον εξάρτημα, όχι σαν σίδερο; (Σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου ε; Συγνώμη!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Είναι πιστολάκι και έχει στόμιο με δαγκάνες μπροστά. Εγώ όταν το είχα πρωτοδεί δεν πίστευα ότι θα μπορεί να ισιώσει μαλλιά. Αλλά τελικά απ' όσα έχω δοκιμάσει είναι το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!! Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω. Δε βρίσκω κάποιο καλύτερο. Μία φίλη μου έχει ένα σίδερο που της τα κάνει πολύ ωραία αλλά δε θυμάται πως το λένε και δεν έχει το κουτί, το πέταξε :hmm: Απλά το μόνο που με προβληματίζει με το lissima είναι ότι μπορεί να τα ηλεκτρίζει κάπως τα μαλλιά ή να φριζάρουν. Αυτή την εντύπωση μου δίνει. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τα ηλεκτρίζει λιγότερο από τα σίδερα. Εγώ χρησιμοποιώ και ένα αντιφριζ γαλάκτωμα πριν τα ισιώσω ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις λίγο κερί μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάαααααρα πολύ!!!!!!!!!! Το πήρα απόφαση, θα πάω να το πάρω :D Θα σε ενημερώσω για τα αποτελέσματα στο δικό μου μαλλί... Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λοιπόν, το πηρα χθες και το δοκίμασα σήμερα. Δεν είδα θεαματικά αποτελέσματα η αλήθεια είναι αλλά δε σημαίνει τίποτα αυτό. Δεν έχω ποτέ την απαραίτητη υπομονή για να ισιώσω τα μαλλιά μου. Την επόμενη φορά θα φροντίσω να έχω περισσότερη όρεξη και υπομονή καθώς επίσης να είμαι και εξοπλισμένη με τα απαραίτητα προϊόντα styling για να δούμε πώς θα πάει. Δεν ξέρω ακόμα να το χειρίζομαι και μετά από λίγη ώρα κουράζεται το χέρι μου αλλά ούτε αυτό σημαίνει τίποτα γιατί τα χέρια μου δεν πάνε καλά (έχω τενοντίτιδα εδώ και πολλά χρόνια) :P

Τώρα που το διαβάζω ωραίο ποστ έκανα. Κατατοπιστικότατο :slourp::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως, αν κρίνω από την εικόνα, το lissima είναι πιο καλό για την τρίχα. Το σίδερο κάνει όντως πολλή ψαλίδα... Καλύτερα να "παιδευτείς" λίγο, παρά να θέλεις μάσκες και κούρεμα κάθε τόσο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Λοιπόν, το πηρα χθες και το δοκίμασα σήμερα. Δεν είδα θεαματικά αποτελέσματα η αλήθεια είναι αλλά δε σημαίνει τίποτα αυτό. Δεν έχω ποτέ την απαραίτητη υπομονή για να ισιώσω τα μαλλιά μου. Την επόμενη φορά θα φροντίσω να έχω περισσότερη όρεξη και υπομονή καθώς επίσης να είμαι και εξοπλισμένη με τα απαραίτητα προϊόντα styling για να δούμε πώς θα πάει. Δεν ξέρω ακόμα να το χειρίζομαι και μετά από λίγη ώρα κουράζεται το χέρι μου αλλά ούτε αυτό σημαίνει τίποτα γιατί τα χέρια μου δεν πάνε καλά (έχω τενοντίτιδα εδώ και πολλά χρόνια) :P

Τώρα που το διαβάζω ωραίο ποστ έκανα. Κατατοπιστικότατο :slourp::lol::lol::lol:

Μην απογοητεύεσαι, θέλει λίγη προπόνηση. Μην ξεχνάς το βασικό, τα μαλιά πριν τα ισιώσεις να είναι σχεδόν στεγνά!!!!

Πάντως, αν κρίνω από την εικόνα, το lissima είναι πιο καλό για την τρίχα. Το σίδερο κάνει όντως πολλή ψαλίδα... Καλύτερα να "παιδευτείς" λίγο, παρά να θέλεις μάσκες και κούρεμα κάθε τόσο. ;)

Ναι, είναι λιγότερο επιβαρυντικό για την τρίχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γκερλες, σημερα εκανα πρωτη φορα βαθυ καθαρισμο και τα αποτελεσματα με εξεπληξαν....
Αν και εχω μια "μανια" με την περιποιηση του προσωπου, δεν ειχα δοκιμασει ποτε να κανω καθαρισμο, γιατι φοβομουν μηπως το δερμα μου ερεθιζοταν, παθαινε καμμια μολυνση και γεμιζα σπυρακια απο το πουθενα....
Αλλα τολμω να ομολογησω, οτι τετοια καθαροτητα και λαμψη δεν ειχα ξαναδει στο προσωπο μου, παρα τις περιποιησεις που εχω κανει με σκραμπ, μασκες, σερουμ, κρεμες κ.ο.κ....
Οσες δεν το εχετε δοκιμασει, do it....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Όντως κάνει πολύ καλή δουλειά ο καθαρισμός (αν αντέχεις τον πόνο... :P) Εγώ πρώτη φορά έκανα καθαρισμό στα 15-16 και είχα ενθουσιαστεί. Την πρώτη μέρα είναι λίγο ταλαιπωρημένο το δέρμα και ίσως είναι και λίγο κόκκινο αλλά μετά έχεις δέρμα μωρού. Θυμάμαι ότι εγώ έκανα μία μέρα ενυδάτωση και μετά από 2-3 μέρες έκανα καθαρισμό. Εκεί να δείτε αποτελέσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ενταξει μωρε σιγα τον πονο...νοιωθεις καποια τσιμπιματακια!:P
Εγω κουφαθηκα οταν εμαθα οτι τα λιπαρα δερματα χρειαζονται σχεδον καθε δυο μηνες καθαρισμο...:eek:
Εναν μικρο ερεθισμο ειχα μονο για κανα 2 ωρες...:P
Fielda, υποτιθεται οτι καθε μερα το ενυδατωνουμε το προσωπο, ναι?!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ναι καλέ :P Εννοώ ενυδάτωση που σου κάνει αισθητικός. Χρησιμοποιεί διάφορα έλαια , σου κάνει κάτι σαν μασάζ στο πρόσωπο, σου βάζει και μασκούλα. Τέλεια είναι!!! Άσε, κι εγώ έχω λιπαρό πρόσωπο και έχω πολύ καιρό να κάνω καθαρισμό. Δεν ξέρω καμιά καλή αισθητικό που να εμπιστεύομαι και το έχω αφήσει καιρό. Να δω πότε θα πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και εμενα μου εκανε τετοια και μετα απο τον καθαρισμο εβαλε και μασκα...ωραια ηταν...αλλα ρε συ πηρε 2 1/2 ωρες το ολο σκηνικο!!:eek:
Ειχα βαρεθει να ειμαι ξαπλα!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Βρε κορίτσια.. σορρυ αλλά τι είναι αυτός ο καθαρισμός που τσιμπάει κιόλας?:confused:

Ομολογώ πως είμαι άσχετη σε αυτά.. και αυτό γιατί επειδή έχω ξηρό δέρμα.. ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με σπυράκια,κλπ.. είχα πάντα καθαρό πρόσωπο, ή τουλάχιστον έτσι φαινόταν!:)
Τώρα τελευταία έχω πάθει ένα ψιλοσόκ.. γιατί φοβάμαι πως θα σπάσω γρήγορα:/:
Έτσι πήρα μια ενυδατική (vichy) που μου πρότεινε η καλή μανούλα.. που έχει ακριβώς το ίδιο δέρμα, αλλά όσο να ναι.. είμαστε διαφορετικής ηλικίας!
Γνωρίζετε κάποια καλή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εγώ που έχω λιπαρό δέρμα ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με σπυράκια. Ούτε μάυρα στίγματα έχω, μόνο αυτή η γυαλάδα μου σπάει τα νεύρα :mad: Μία καλή ενυδατική μου έχουν πει ότι είναι η Aquasource της Biotherm. Όσες την έχουν πάρει είναι πολύ ευχαριστημένες. Προσωπικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει για να ξέρω βέβαια αλλά έχω ακούσει από αρκετά άτομα ότι είναι πολυ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρε κορίτσια.. σορρυ αλλά τι είναι αυτός ο καθαρισμός που τσιμπάει κιόλας?:confused:

Ομολογώ πως είμαι άσχετη σε αυτά.. και αυτό γιατί επειδή έχω ξηρό δέρμα.. ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με σπυράκια,κλπ.. είχα πάντα καθαρό πρόσωπο, ή τουλάχιστον έτσι φαινόταν!:)
Τώρα τελευταία έχω πάθει ένα ψιλοσόκ.. γιατί φοβάμαι πως θα σπάσω γρήγορα:/:
Έτσι πήρα μια ενυδατική (vichy) που μου πρότεινε η καλή μανούλα.. που έχει ακριβώς το ίδιο δέρμα, αλλά όσο να ναι.. είμαστε διαφορετικής ηλικίας!
Γνωρίζετε κάποια καλή?

Το οτι εχεις ξηρο δερμα δε σημαινει οτι δε χρειαζεσαι βαθυ καθαρισμο για να σου αφαιρεσουν τυχον σμηγμα εχει μαζευτει αντερνιθ...Απλα δεν το χρειαζεσαι τοσο συχνα, οσο τα λιπαρα, μικτα δερματα...
Αν ησουν 30αρα:P θα σου ελεγα να πας να παρεις εναν ορο με αντιρυτιδικη δραση (ενω τα λιπαρα δερματα χρειαζονται ορο για συσφιξη) και μια ενυδατικη...!
Φανταζομαι, χωρις να ειμαι αισθητικος ή δερματολογος, οτι στα 23 σου δε χρειαζεσαι κατι παραπανω απο μια ενυδατικη για ΞΗΡΑ δερματα παντα, ενα σκραμπ και μια μασκα για ξηρα δερματα παλι....:)
Και εννοειται οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιεις την ιδια κρεμα με τη μητερα σου, διοτι διαφορετικες αναγκες εχει η επιδερμιδα της και διαφορετικες η δικη σου, λογω ηλικιας...(εκτος αν η μαμα σου χρησιμοποιει λαθος κρεμα :P, και εκεινη χρειαζεται καποια αλλη:P)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top