[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ευχαριστώ και τις δυο σας για τις απαντήσεις σας!:)

Αλλά νεράιδα, το σκραμπ τι είναι? (είπαμε δεν έχω ιδέα) :P Αν δε χρειάζεται να το κάνω καθημερινά, με ενδιαφέρει!!:D
Να σου δώσω να καταλάβεις οτιδήποτε στο πρόσωπό μου με ενοχλεί φρικτά! Επομένως ναι, η λύση της μάσκας μια φορά στο τόσο δεν είναι κακή!
Και αυτήν την ενυδατική μια στο τόσο τη βάζω.. γιαυτό δεν μπορώ να πω πως έχω δει κάποια διαφορά..:confused:
Κοίτα η μάνα μου δε βάζει μόνο μία, αυτή που μου πρότεινε -(για την ακρίβεια πήγε και μου την αγόρασε με το ζόρι, γιατί εγώ δεεεν...) είναι απλή ενυδατική.Αυτή βάζει την ημερός της, τη νυχτός της, την αντιρυτιδική της.. παστώνεται για τα καλά και φαντάζομαι πως έχει επισκεφτεί δερματολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
To scrub είναι απολεπιστικό προϊόν. Το χρησιμοποιείς πριν βάλεις τη μάσκα για να απομακρύνεις τα νεκρά κύτταρα. Καθαρίζει καλά το πρόσωπο έτσι ώστε να κάνει καλύτερη δουλειά η μάσκα. 'Οπως καταλαβαίνεις δε χρησιμοποιείται κάθε μέρα αλλά μία το πολύ δύο φορές την εβδομάδα. Συγνώμη που απαντάω εγώ ενώ ρώτησες τη Νεράιδα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
To scrub είναι απολεπιστικό προϊόν. Το χρησιμοποιείς πριν βάλεις τη μάσκα για να απομακρύνεις τα νεκρά κύτταρα. Καθαρίζει καλά το πρόσωπο έτσι ώστε να κάνει καλύτερη δουλειά η μάσκα. 'Οπως καταλαβαίνεις δε χρησιμοποιείται κάθε μέρα αλλά μία το πολύ δύο φορές την εβδομάδα. Συγνώμη που απαντάω εγώ ενώ ρώτησες τη Νεράιδα :redface:


Τι συγνώμη βρε?:D
Σ ευχαριστώ πολύ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Και εμενα μου εκανε τετοια και μετα απο τον καθαρισμο εβαλε και μασκα...ωραια ηταν...αλλα ρε συ πηρε 2 1/2 ωρες το ολο σκηνικο!!:eek:
Ειχα βαρεθει να ειμαι ξαπλα!!!:redface:

Την επόμενη φορά να κοιμηθείς! ;) Έχω ρίξει κάτι ύπνους στην αισθητικό όταν πάω για καθαρισμό άλλο πράγμα! Πολύ ξεκούραστοι!!! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Και εμενα μου εκανε τετοια και μετα απο τον καθαρισμο εβαλε και μασκα...ωραια ηταν...αλλα ρε συ πηρε 2 1/2 ωρες το ολο σκηνικο!!:eek:
Ειχα βαρεθει να ειμαι ξαπλα!!!:redface:

Τώρα το είδα αυτό :P Το πιο βαρετό είναι όταν σου βάζουν τον ατμό στο πρόσωπο και περιμένουν να ανοίξουν οι πόροι. Μπορώ να σκοτώσω άνθρωπο εκείνη την ώρα. Δεν μπορώ να αναπνεύσω και καλά, έρχεται καυτός αέρας πάνω μου... Να μην το θυμάμαι καλύτερα. Επίσης βαρετό πολύ είναι όταν σου βάζει τη μάσκα και σε έχει μισή ώρα εκεί. Εμένα συνήθως με άφηνε με τη μάσκα, πήγαινε σε άλλες και ερχόταν πάλι όταν τελείωνε για να μου τη βγάλει. Πρέπει να αφιερώσεις ολόκληρο το απόγευμα για τον καθαρισμό. Πηγαίνεις πρωί και φεύγεις το βράδυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ έχω 10 χρόνια να κάνω καθαρισμό προσώπου και δε σκοπεύω να πάω.
Αλλά όσες κάνετε, μην κάνετε πολύ συχνά, ναι;
μία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εγώ έχω 10 χρόνια να κάνω καθαρισμό προσώπου και δε σκοπεύω να πάω.
Αλλά όσες κάνετε, μην κάνετε πολύ συχνά, ναι;
μία


Γιατί? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί να μην πηγαίνετε συχνά;
Παρατεταμένη έκθεση σε τόσο ζεστό ατμό συχνά μπορεί να φέρει πρόωρη χαλάρωση.
Συν το ότι τελικά η όλη διαδικασία είναι μία μικρή δοκιμασία για το δέρμα.
Επίσης αν παίζει κανείς πολύ συχνά με τους σμηγματογόνους, μπορεί να έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
To scrub είναι απολεπιστικό προϊόν. Το χρησιμοποιείς πριν βάλεις τη μάσκα για να απομακρύνεις τα νεκρά κύτταρα. Καθαρίζει καλά το πρόσωπο έτσι ώστε να κάνει καλύτερη δουλειά η μάσκα. 'Οπως καταλαβαίνεις δε χρησιμοποιείται κάθε μέρα αλλά μία το πολύ δύο φορές την εβδομάδα.

Το αυτοοοοο!!!!:)

Την επόμενη φορά να κοιμηθείς! ;) Έχω ρίξει κάτι ύπνους στην αισθητικό όταν πάω για καθαρισμό άλλο πράγμα! Πολύ ξεκούραστοι!!! :P:P:P

Τώρα το είδα αυτό :P Το πιο βαρετό είναι όταν σου βάζουν τον ατμό στο πρόσωπο και περιμένουν να ανοίξουν οι πόροι. Μπορώ να σκοτώσω άνθρωπο εκείνη την ώρα. Δεν μπορώ να αναπνεύσω και καλά, έρχεται καυτός αέρας πάνω μου... Να μην το θυμάμαι καλύτερα. Επίσης βαρετό πολύ είναι όταν σου βάζει τη μάσκα και σε έχει μισή ώρα εκεί. Εμένα συνήθως με άφηνε με τη μάσκα, πήγαινε σε άλλες και ερχόταν πάλι όταν τελείωνε για να μου τη βγάλει. Πρέπει να αφιερώσεις ολόκληρο το απόγευμα για τον καθαρισμό. Πηγαίνεις πρωί και φεύγεις το βράδυ :P

Αυτος ο ατομος βρε κοριτσια ειναι ο πλεον εκνευριστικος!!!!
Μου ειχαν σπασει τα νευρα και δεν περνουσαν και τα κωλο25 λεπτα!!!!!! Αυτο ουτε εγω θελω να το θυμαμαι!!!!!:mad:


Γιατί να μην πηγαίνετε συχνά;
Παρατεταμένη έκθεση σε τόσο ζεστό ατμό συχνά μπορεί να φέρει πρόωρη χαλάρωση.
Δηλαδη???
Η εκθεση στον ατμο διαρκει 20-25 λεπτα και δε γινεται καθε μερα...Τα λιπαρα δερματα ειναι αυτα που ισως χρειαζονται σχεδεον καθε δυο μηνες εναν τετοιο καθαρισμο...Εμενα παντως η δερματολογος μοιυ, μου τον προτινει ανεπιφυλακτα...

Συν το ότι τελικά η όλη διαδικασία είναι μία μικρή δοκιμασία για το δέρμα.

"Μικρη διαδικασια"...νομιζω οτι δεν ειναι καν "δοκιμασια"...
Αρχικα απομακρυνεται το μακιγιαζ με γαλακτωμα και λοσιον.
Επειτα με το πηλινγκ απομακρυνονται τα νεκρα κυτταρα και ακολουθει διανοιξη των πορων με ατμο απο ειδικό μηχανημα και απομακρυνση του σμηγματος απο τους πορους με απαλες πιεσεις φορωντας γαντια κ.ο.κ..
Μετα, με ρευματα επιτυγχανεται αντιβακτηριδιαξη προστασια του προσωπου και τελος χρησιμοποιειται μασκα προσωπου και κατοπιν αντισηπτικη, καταπραυντικη κρεμα τυπου μπεπανθολ...



Επίσης αν παίζει κανείς πολύ συχνά με τους σμηγματογόνους, μπορεί να έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.

Μα δεν παιζει κανεις με τους σμηγματογονους αδενες...σμηγμα και ρυπους απομακρυνει κανεις απο το δερμα κανοντας καθαρισμο...
Αν σε καταλαβα λαθος, εξηγησε μου!!!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νεράιδα, η όλη μου ένσταση είναι για το ζούληγμα, που κάνουν πολλές αισθητικοί.
Μία φορά το τρίμηνο ή και εξάμηνο θα 'ναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νεράιδα, η όλη μου ένσταση είναι για το ζούληγμα, που κάνουν πολλές αισθητικοί.
Μία φορά το τρίμηνο ή και εξάμηνο θα 'ναι οκ.

Οσο πιο τακτικα, αναλογα με τις αναγκες της επιδερμιδας του, κανει καποιος καθαρισμο, τοσο πιο ανωδυνο ειναι και το όποιο ζουλιγμα, Γιδι μου:)
Μονο οι λιπαρες επιδερμιδες χρειαζονται σχεδον ανα διμηνο καθαρισμο...οποτε δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, απόψεις είναι αυτά.
Δεν κάνω, άρα δε με απασχολεί πολύ, απλά το επισημαίνω. ;)
Ξέχασα να αναφέρω ότι μου το είπε γιατρός (δερματολόγος και πλαστικός χειρουργός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Αυτος ο ατομος βρε κοριτσια ειναι ο πλεον εκνευριστικος!!!!
Μου ειχαν σπασει τα νευρα και δεν περνουσαν και τα κωλο25 λεπτα!!!!!! Αυτο ουτε εγω θελω να το θυμαμαι!!!!!:mad:

25 λεπτά είναι πάαααρα πολύ.Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η παρατεταμένη έκθεση. :/:
Κακώς σε ταλαιπώρησε τόσο.
Σε μένα θυμάμαι ήταν 13-15 λεπτα μάξιμουμ.(εχω πάει σε 3 και οι 3 τόσο χρόνο κρατούσαν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εμένα με άφηναν κανένα εικοσάλεπτο αν θυμάμαι καλά. Εξαρτάται από πολλά πράγματα το πόση ώρα θα περιμένεις. Για παράδειγμα, εμένα με άφηναν περισσότερο από άλλες γιατί δεν άνοιγαν εύκολα οι πόροι μου. Επίσης μπορεί να μην έχει μεγάλη ένταση στον ατμό και να πρέπει να περιμένεις περισσότερη ώρα για να ανοίξουν καλά οι πόροι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν περνάει με τίποτα αυτή η ώρα καθώς μένεις ακίνητη και δεν μπορείς ούτε τα μάτια να έχεις ανοιχτά :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έρωτηξις άσχετη με τον καθαρισμό :P
μου κάνουν δώρο από μια άκρη που έχουν τα extensions για τα μαλλιά που ήθελα :P
το σοβαρότατο ερώτημα μου είναι...
ξέρετε καμια κοπέλα ή αγόρι που να ξέρουν ΚΑΛΑ να τα τοποθετούν?

όπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να πάρω τις τούφες ανα χείρας και να πάω στο κομωτήριο μου να μου τις βάλουν :P

Αθήνα είμαι ε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ξερετε καμια καλη αισθητικο στην πατρα?
για καθαρισμο προσωπου ψαχνω....και δεν θελω να παω σε ασχετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
κάνω καθαρισμό κάθε μήνα μου αρέσει είναι ο μόνος χώρος όπου ηρεμώ ειδικά όταν μου βάζει τον ατμό, η αισθητικός μου στον ατμό βάζει και αρωματικά έλαια και χαλαρώνω.
και κάθε κάθε βδομάδα αφιερώνω και μία ώρα από τον πολύτιμο μου χρόνο και κάνω scrub και μάσκα. Και καθημερινά και σπίτι να είμαι βάζω αντηλιακή κρέμα, ενυδατική κρέμα και κρέμα ματιού.
Μα αρέσει να περιποιούμαι τον εαυτό μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά πόσο πάει ένα μανικιούρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Γύρω στα 12-15 ευρώ. Το πεντικιούρ είναι λίγο πιο ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Thanx! :) Πόσο πάει το πεντικιούρ δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top