Σέρβις, αξεσουάρ, απορίες σχετικά με το αυτοκίνητο

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αρχικά έχω ένα opel corsa του 2005 1.4 βενζίνη μπορώ να καταλάβω αν είναι ecotec η twinsport ο κινητήρας μου; Ξέρετε τι εβγαζε η Opel το 2005 ;Δε το γράφει το βιβλιαράκι και δε ξέρω που φαίνεται στην μηχανη΄δε γράφει τπτ

Επίσης μου είπαν στο συνεργείο ότι έχει καδένα και όχι ιμάντα είναι καλό αυτό ; Moυ είπαν ότι δε χρειάζεται αλλαγή (δηλαδή καθόλου) ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Με τον κωδικο κινητηρα θα δεις τι μοτερ φοραει...η καδενα ειναι καλυτερη απο τον ιμαντα οσο λαδωνεται και δεν ακους περιεργους ηχους..επισης υποτιθεται πως δεν χρηζει αλλαγης, δηλαδη ζει οσο και το αυτοκινητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ευχαριστώ θα το δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To είδα και με λίγο ψάξιμο στο ιντερνετ και είδα ότι έχω twinsport

αλλά έχω αλλη μια ερώτηση


Κοιτάξτε το καπάκι του κινητήρα δεν υπάρχει καποιος μου το έκλεψε κανονικά δεν έρπεπε να είχε συνεχόμενο καπάκι που να έχει το σήμα της opel ή το τύπο του κινητήρα;
Πειράζει λειτουργικά που δεν έχει καπάκι ή είναι μόνο για ομορφιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αν υπήρχε καπάκι ήταν μόνο για ομορφιά. στην λειτουργία καμιά απολύτως διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μόλις διαπίστωσα ότι έχω λάστιχα από το 2012 και σκέφτομαι να αλλάξω 15". Τι προτείνετε. Το θέλω για εθνική και μέσα στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγω εβαλα Hankook. Πηγαν νομιζω καπου 250€ και για ενα χρονο σε καλυπτουν ακομα και να σκιστει εξαιτιας σου το ελαστικο. Η χρηση ειναι παρομοια με αυτη που αναφερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.



έκανα κτεο και κλαίω καμία ιδέα τι πρόβληματα είναι αυτά;
 

Συνημμένα

  • image_from_ios.png
    image_from_ios.png
    647.2 KB · Εμφανίσεις: 287
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.



έκανα κτεο και κλαίω καμία ιδέα τι πρόβληματα είναι αυτά;


Ειναι οι φθορές που βγάζουν τα μεταχειρισμένα φιλε μου. Το ξέρω γιατι το ενα αμαξι το έχουμε πολλά χρονια. Και συνεχως ζητάει. Το ειχαν πάρει μεταχειρισμενο οι γονεις μου το 2000 και μετά απο 4 χρονια έσπασε η μηχανη. Θυμασαι που συζητουσαμε πριν αγοράσω αμαξι και μου έλεγες για τα μεταχειρισμένα;;;;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ειναι οι φθορές που βγάζουν τα μεταχειρισμένα φιλε μου. Το ξέρω γιατι το ενα αμαξι το έχουμε πολλά χρονια. Και συνεχως ζητάει. Το ειχαν πάρει μεταχειρισμενο οι γονεις μου το 2000 και μετά απο 4 χρονια έσπασε η μηχανη. Θυμασαι που συζητουσαμε πριν αγοράσω αμαξι και μου έλεγες για τα μεταχειρισμένα;;;;


:( Έχεις δίκιο αξίζει να το δώσω και να πάρω καινούριο opel έτσι και αλλοως τα δίνω τα επιπλέον λεφτα στο σερβις
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
:( Έχεις δίκιο αξίζει να το δώσω και να πάρω καινούριο opel έτσι και αλλοως τα δίνω τα επιπλέον λεφτα στο σερβις


Εμ αυτα λέγαμε φοκο μου. Για τ νομιζεις πάει να φεσωθει ο άλλος να πάρει καινουργιο αμάξι για να έχει τουλάχιστον για μια 7ετια το κεφαλάκι του ήσυχο.

Και αν αρχιζει και του βγάζει προβληματα και αφου θα το έχει ξεχρεώσει ... θα το δώσει ενα πούλημα και τέλος. Νομιζεις ενα OPEL που το πηρες καινουργιο πριν 6 χρονια με 17Κ δεν μπορεις να το πουλήσεις τουλάχιστον ενα 10Κ ; και βάζεις τα υπολοιπα 8-9 γραμμάτια να πάρεις πάλι ενα καινουργιο.

Πρακτικά πράγματα. Ευέλικτα. Οχι μιζέριες.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είναι λιγο πιο μεγάλο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top