Παρθενία

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
συντηρητικη ειναι η κοινονια μας!απλως δεν το δειχνει!3ερεις ποσες κοπελες ειναι συντηριτικες κ δεν το δειχνουν?ουυυυυυ!
να σου πω εγω συχενομαι τον συντηρικισμο..δεν θεωρω την παρ9ενια κατι πολυτιμο σιγα...3εφτιλα ειναι μετα τα 18 να μην εχεις επαφες!

Ξεφτίλα είναι να πάω να το κάνω από τα 13 μου για να μη φτάσω τα 18 και είμαι παρθένα.
Ξεφτίλα είναι να κάνω ό,τι κάνω για τα μάτια του κόσμου και να το παίζω "γκομένα" και σκληρή και "ουάου".
Ξεφτίλα είναι να λες ότι είναι ξεφτίλα να μην έχεις επαφές μετά 18.

Εντωμεταξύ, δεν είναι θέμα συντηριτισμού, είναι θέμα προσωπικότητας. Αν ο άλλος δε θέλει να το κάνει, δε το κάνει γιατί έτσι γουστάρει, όχι επειδή είναι συντηριτικός, ή επειδή είναι 18 ή 15.
Το θέμα είναι να γίνει όποτε το θέλεις όχι όποτε ΠΡΕΠΕΙ.:P

Βτω, λέτε μόνο για 2 άκρα. Ή η κοπέλα πρέπει να είναι συντηρητικιά ή πρέπει να' ναι τάνα.:P
Υπάρχει και ενδιάμεσο, you know.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Με εκπλήσεις δυσάρεστα.Θα το έλεγες αυτό σε μια συζήτηση πατέρα-κόρης?

Εγώ είμαι η απόδειξη ότι η παρθενία ωφελεί τον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Με εκπλήσεις δυσάρεστα.Θα το έλεγες αυτό σε μια συζήτηση πατέρα-κόρης?

Το θέμα είναι ότι ξέρω πολλούς δήθεν προοδευτικούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που σαν γονείς είναι πολύ συντηρητικοί σε βαθμό που να περιορίζουν την προσωπικότητα του παιδιού τους. Να φοβάσαι αυτούς που έχουν πολύ ελεύθερες απόψεις. Δεν έχω καταλάβει ειλικρινά τι σημαίνει προοδευτικός και τι συντηρητικός στο θέμα του έρωτα, του σεξ και της παρθενίας. Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσο τα επιβαλλόμενα κανονιστικά πρότυπα είναι ορθά, διότι ως γνωστόν η κοινωνία μας πάει κατά διαόλου σε όλους τους μη επιστημονικούς τομείς, δηλ., σε ότι έχει να κάνει με την ανθρώπινη σχέση και προσωπικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ είμαι η απόδειξη ότι η παρθενία ωφελεί τον άνθρωπο.

Εσύ εισαι η αποδειξη οτι η παρθενιά μετα απο καποια ηλικια εχει side effects :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι ξέρω πολλούς δήθεν προοδευτικούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που σαν γονείς είναι πολύ συντηρητικοί σε βαθμό που να περιορίζουν την προσωπικότητα του παιδιού τους. Να φοβάσαι αυτούς που έχουν πολύ ελεύθερες απόψεις.

το πετυχες..;)
αλλο προς τα εξω..αλλο στην οικογενεια...


Ξεφτίλα είναι να πάω να το κάνω από τα 13 μου για να μη φτάσω τα 18 και είμαι παρθένα.
Ξεφτίλα είναι να κάνω ό,τι κάνω για τα μάτια του κόσμου και να το παίζω "γκομένα" και σκληρή και "ουάου".
Ξεφτίλα είναι να λες ότι είναι ξεφτίλα να μην έχεις επαφές μετά 18.

Εντωμεταξύ, δεν είναι θέμα συντηριτισμού, είναι θέμα προσωπικότητας. Αν ο άλλος δε θέλει να το κάνει, δε το κάνει γιατί έτσι γουστάρει, όχι επειδή είναι συντηριτικός, ή επειδή είναι 18 ή 15.
Το θέμα είναι να γίνει όποτε το θέλεις όχι όποτε ΠΡΕΠΕΙ.:P

Βτω, λέτε μόνο για 2 άκρα. Ή η κοπέλα πρέπει να είναι συντηρητικιά ή πρέπει να' ναι τάνα.:P
Υπάρχει και ενδιάμεσο, you know.
αν ειχα καπελο θα στο εβγαζα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι ξέρω πολλούς δήθεν προοδευτικούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που σαν γονείς είναι πολύ συντηρητικοί σε βαθμό που να περιορίζουν την προσωπικότητα του παιδιού τους. Να φοβάσαι αυτούς που έχουν πολύ ελεύθερες απόψεις. Δεν έχω καταλάβει ειλικρινά τι σημαίνει προοδευτικός και τι συντηρητικός στο θέμα του έρωτα, του σεξ και της παρθενίας. Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσο τα επιβαλλόμενα κανονιστικά πρότυπα είναι ορθά, διότι ως γνωστόν η κοινωνία μας πάει κατά διαόλου σε όλους τους μη επιστημονικούς τομείς, δηλ., σε ότι έχει να κάνει με την ανθρώπινη σχέση και προσωπικότητα.

Nικο αυτη ειναι η διαφωνια που εχω με εσενα,και την εχει και οποιος αλλος ψηφισε αρνητικά πριν.Ακομη και πραγματα σωστα να λες καμια φορα,με το να συνεχίζεις να απαξιώνεις πλειοψηφίες (γυναικών-καθηγητών-Ελληνων κλπ κλπ,οτιδήποτε)προδιαθέτει τον αλλον στο να απορρίψει ό,τι λες.Οπως και στο προηγούμενο ποστ σου,που είπες "εχουμε πήξει στις μπαρούφες απο γυναίκες"αν θυμαμαι.Πριν απαντήσεις "το αν αγαπαω τις γυναίκες ειναι δικη μου υποθεση" σκεψου σαν καποιος που δεν ξέρει το Νικο,και διαβαζει αυτο το πραγμα.Οταν μιλάς με ατομα που δε σε γνωριζουν προσωπικά,οι γενικευσεις ειναι λογικο να παρεξηγουνται,και τιποτα δεν ειναι αυτονόητο.Καλυτερο για σενα πρωτων θα ειναι να το σκεφτεις.Απλα γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ είμαι η απόδειξη ότι η παρθενία ωφελεί τον άνθρωπο.
Βεβαίως, ως ένας σύγχρονος Αδάμ. Να μην παραλείψουμε την εκδοχή του στην Φιλιππινέζικη μυθολογία βεβαίως-βεβαίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ναι, πολύ πιο συντηρητική. Γι' αυτό από τα 16 ξεσκίζονται εδώ τα κοριτσάκια και μάλιστα χωρίς προφυλάξεις. Απλά έπεσες στην περίπτωση παρθενοπαρέας. Σπάνιο δείγμα ειδικά για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά τις συγχαίρω που τουλάχιστον δεν διαθέτουν το κορμί τους σαν κρέας. Αρκεί βέβαια να μην το παρακάνουν και να χαρούν σύντομα τον έρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
LOL παρθενες τι ειναι αυτο ?? Υπαρχουν ?? :D
Απο οσο γνωριζω οι περισσοτερες εχουν πηδηχ... απο τα 15 τους.
Οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα συμφωνα και με τα πιστευω ορισμενων...
Τι να λεμε τωρα....αστο καλυτερα.

τοσο αφυσικο σου φαινεται?εγω εκανα σεξ σε αρκετα μεγαλη ηλικια και ο ανδρας μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει(μαλλον θεωρουμε κατι αφυσικο ε)νομιζω σε υπαρχουν στανταρ σε αυτα τα θεματα

οταν λεω λεγαλη ηλικια μην φανταστειτε τρελο νουμερο,στα 19 μου,απλα στις μερες μας συνηθως τα κοριτσια αρχιζουν την ερωτικη τους ζωη απο πιο μικρη ηλικια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοσο αφυσικο σου φαινεται?εγω εκανα σεξ σε αρκετα μεγαλη ηλικια και ο ανδρας μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει(μαλλον θεωρουμε κατι αφυσικο ε)νομιζω σε υπαρχουν στανταρ σε αυτα τα θεματα
μακαρι να βρω και γω καποτε μια τετοια γυναικα..:/:

απλα στις μερες μας συνηθως τα κοριτσια αρχιζουν την ερωτικη τους ζωη απο πιο μικρη ηλικια...
και συμφωνα με τους γιατρους ζημια κανουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ίσως αν δεν ήταν τόσο κολλημένοι οι άνθρωποι στο να βάζουν ταμπέλες "παρθένα" ή "ξεπεταγμένη", να μην έκαναν τόσο βιαστικές κινήσεις τα κοριτσάκια και να μην πληγώνονταν. Να έκαναν έρωτα και όχι σεξ και όποτε εκείνες ένιωθαν πραγματικά έτοιμες. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα κορίτσια που... "μπαίνουν από μικρά στα βάσανα" όπως λένε κάποιοι, απλά θέλω αν κάποια στιγμή κάνω ένα κοριτσάκι, να μη φοβάμαι οτι θα βιαστεί να κάνει σεξ για να μην τη λένε παρθένα. Όπως επίσης για να εξηγούμαστε δεν θέλω να βρίσκομαι ούτε και στο άλλο άκρο, να κάνω δηλαδή ένα κοριτσάκι που να φοβάται να κάνει σεξ γιατί μπορεί να χάσει το... "πολυτιμότερο"... Τι χαρακτηρισμός κι αυτός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χάσει το... "πολυτιμότερο"
My preeciouuusss....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreekCthulhu

Νεοφερμένος

Ο GreekCthulhu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα ότι η γενιά μου ήταν ποιο συντηρητική στο συγκεκριμένο θέμα και ότι οι νέες γενιές είναι ποιο.. ανετες. Αν κρίνω και από αδελφές φίλων μου, τις ιστορίες που ακούω.. Πάντως οι νέες γενιές όσον αφορά τα ρούχα είναι όντως κάπως ποιο ξεπεταγμενες. Ουε και αλίμονο έτσι και βλέπαμε στα 90ς κάποια κοπελίτσα να φοράει ξωβυζα και ξέκωλα, ενω σήμερα έχει γίνει καθημερινό φαινόμενο, καθε μερα στα τραίνα τις βλεπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
γιατί γίνεται τόσος ντόρος στην Ελληνική κοινωνία γι' αυτό το θέμα; :hmm: μήπως θέλουμε να φανούμε στα μάτια των άλλων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
μακαρι να βρω και γω καποτε μια τετοια γυναικα..:/:


και συμφωνα με τους γιατρους ζημια κανουν..

εχω ακουσει οτι υπαρουν βεβαια και ανδρες που δεν θα ηθελαν με τιποτα να εχουν παρθενα γυναικα....τη λογικη τους δεν την καταλαβαινω ..δηλαδη για να παντρευτουν καποια πρεπει να εχει παει με ολους τους ανδρες...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χω ακουσει οτι υπαρουν βεβαια και ανδρες που δεν θα ηθελαν με τιποτα να εχουν παρθενα γυναικα....τη λογικη τους δεν την καταλαβαινω ..δηλαδη για να παντρευτουν καποια πρεπει να εχει παει με ολους τους ανδρες...?
ειναι σαν τα αυτοκινητα ισως που καλυτερα να παιρνεις στρωμενα μετα απο 30-40χιλ χλμ,,παρα καινουρια..:worry:

εγω διαφωνω...ο χαρακτηρας μετραει περισσοτερο,,αυτο που εκπεμπει ο αλλος,,τα αλλα ερχονται δευτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι υπαρουν βεβαια και ανδρες που δεν θα ηθελαν με τιποτα να εχουν παρθενα γυναικα....τη λογικη τους δεν την καταλαβαινω ..δηλαδη για να παντρευτουν καποια πρεπει να εχει παει με ολους τους ανδρες...?

Μετα ομως, παραξενευονται μολις την δουν στα τεσσερα, καθως γυριζουν στο σπιτι απο ακυρωμενο επαγγελματικο ραντεβου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Βίκυ μην είσαι ευγενική ... :P
Το σωστό ερώτημα είναι "Μα καλά κάνεις πικραμένος δεν δέχτηκε να τους ανεχτεί για μια βραδιά"
:P


To ζήτημα είναι να θέλουν να ανεχτούν ο ένας τον άλλον για πολλές βραδιές και όχι για μία...
Το να βρεθεί κάποιος να "σε ανεχτεί για μια βραδιά" νομίζω, πως οι περισσότεροι από εμάς θα δηλώσουν, πως είναι εύκολο να το βρεις. Και μην ακούσω ως απάντηση ότι "όταν ξεκινάς μια σχέση δεν γνωρίζεις πού θα καταλήξει", διότι αναφέρομαι στην περίπτωση όπου "καταλαβαίνουμε" ότι, πχ, ο άλλος το πάει για μια "αρπαχτή", χωρίς να έχει στο μυαλό του τη διάρκεια. Κάποιες κοπέλες και κάποιοι άντρες, όταν ξεκινούν μια σχέση θα ήθελαν να μην τελειώσει "σε μια βραδιά". Όταν λοιπόν διαπιστώνουν πως το περιεχόμενο της "σχέσης" είναι αυτό που περιγράφεις, ήτοι το σεξ για μια βραδιά, τότε μπορει και να την "κάνουν", να κόψουν ρόδα μυρωμένα, να μην προχωρήσουν στο "τετελεσμένον", πώς το λένε...Έχει σχέση με το αν μπορείς να νιώσεις ασφάλεια δίπλα στον άλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
ειναι σαν τα αυτοκινητα ισως που καλυτερα να παιρνεις στρωμενα μετα απο 30-40χιλ χλμ,,παρα καινουρια..:worry:
Υπαρχουν και καποιοι που προτιμουν να τα ...στρώνουν μόνοι τους!:):D:P

Αλλη αισθηση!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top