Πενήντα αποχρώσεις του γκρι: το βιβλίο που λάτρεψαν οι γυναίκες

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λοιπον αμα σου πω οτι πριν παω να το δω δεν ειχα ιδεα για την υποθεση θα το πιστεψεις? Απλως το χα ακουσει να το λενε στα πρωιναδικα, λεω αντε ας παω. Αφου κι εδω που μπηκα στο θεμα, δεν διαβασα το κονσεπτ. Τωρα ομως το ειδα και ομολογω ουτε εμενα μου αρεσει σαν ιστορια!
Καμμια περιπετεια θαθελα να δω, επιχειρηση μαυρη θαλασσα ας πουμε λεει τιποτα? Η καμμια μαπα αμερικανια θαναι κι αυτη? Αλλα τουλαχιστον πας προιδεασμενος οτι θα δεις αμερικανια!


Θα σε πιστέψω, αφού και η καθηγήτρια μου το είχε για "ρομαντική" ταινία όταν είχε πάει να το δει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εδώ έχεις άδικο για τους εξής λόγους:
1) Το να πας σινεμά είναι και έξοδος που σημαίνει αλλαγή παραστάσεων. Μη μουχλιάζουμε στο σπίτι για όλα.
2) Όπως και να το κάνεις, πιο ωραία αίσθηση είναι να βλέπεις μια ταινία στο σινεμά.
3) Στο σινεμά συνήθως πας με παρέα και συναντάς και φίλους που έχεις καιρό να δεις.
4) Μετά το σινεμά ακολουθεί ταβερνάκι και πιο μετά ρακομαλάδικο.



Υ.Γ. και όταν έρχεται το καλοκαίρι και ανοίγουν τα θερινά, έχουμε την απόλαυση των θεών.

Δεν διαφωνώ άλλωστε είναι ωραία όλα αυτά. Απλά πολλά είχαν ακουστεί για την συγκεκριμένη ταινία, κυρίως αρνητικά σχόλια, οπότε θα την σύμφερε περισσότερο να την δει από το σπίτι της και να μην δώσει το ποσό του εισιτηρίου ενώ θα μπορούσε να το δώσει κάπου αλλού που θα έπιανε και τόπο. Επίσης μερικά μέρη όπως τα νησιά και οι επαρχίες, τα χωριουδάκια αμφιβάλλω αν έχουν κινηματογράφο, και αν υπάρχει είναι πολύ τυχεροί οι κάτοικοι αλλιώς η μόνη λύση όταν θέλουν να δουν ταινία, είναι από τον υπολογιστή. Τουλάχιστον υπάρχει ζωή σε αυτά τα μέρη..υπάρχει ίντερνετ..νιώθω τόσο τυχερή. Καλό θα ήταν κάποια στιγμή να κάνουν έναν κινηματογράφο, ένα θέατρο, κάτι τέλος πάντων.

Τελικα δεν την ειδαμε, δεν προλαβαμε:confused:
Σινεμα κανονιζω εδω κι ενα μηνα, θα περασει κι αυτος και παλι δε θα χω παει! Μου φαινετα θα ακολουθησω την συμβουλη σου. Οταν λες ονλαιν τι εννοεις? Να την κατεβασω εννοεις?

Αν το ήθελες τόσο πολύ να δεις αυτή την ταινία θα είχες πάει από την πρώτη βδομάδα, οπότε.. :P Βασικά σε μερικούς αρέσει σε άλλους, όχι. Εμένα δεν μου άρεσε τόσο όσο περίμενα γιαυτό σου λέω, καλύτερα τα λεφτά να τα έδινες σε έναν άστεγο ξέρω γω, θα τα εκτιμούσε. Online. Μπαίνεις σε σελίδα που έχει ταινίες και την βλέπεις χωρίς καν να την κατεβάσεις, τουλάχιστον εγώ έτσι τις βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εδώ έχεις άδικο για τους εξής λόγους:
1) Το να πας σινεμά είναι και έξοδος που σημαίνει αλλαγή παραστάσεων. Μη μουχλιάζουμε στο σπίτι για όλα.
2) Όπως και να το κάνεις, πιο ωραία αίσθηση είναι να βλέπεις μια ταινία στο σινεμά.
3) Στο σινεμά συνήθως πας με παρέα και συναντάς και φίλους που έχεις καιρό να δεις.
4) Μετά το σινεμά ακολουθεί ταβερνάκι και πιο μετά ρακομαλάδικο.



Υ.Γ. και όταν έρχεται το καλοκαίρι και ανοίγουν τα θερινά, έχουμε την απόλαυση των θεών.

Ναι μόνο που όλα όσα παρέθεσες μπορείς να τα κάνεις βλέποντας μια ταινία που να αξίζει να κόψεις εισιτήριο. :confused:

On topic δεν ξέρω τίποτα ούτε για το βιβλίο, ούτε για την κινηματογραφική μεταφορά του, not my cup of tea...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλα ποιος παει να δει ταινια χωρις να ξερει το θεμα της;

Παντως η ολη πλοκη ειναι νεροβραστη και το ιδιο λενε και για την ταινια.

Ας εδιναν σε Βρετανους (και Γερμανους) να κανουν ταινια τη σειρα "80 ημερες" να βλεπατε πραγματικα ταινια περι του θεματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν το ήθελες τόσο πολύ να δεις αυτή την ταινία θα είχες πάει από την πρώτη βδομάδα, οπότε.. :P Βασικά σε μερικούς αρέσει σε άλλους, όχι. Εμένα δεν μου άρεσε τόσο όσο περίμενα γιαυτό σου λέω, καλύτερα τα λεφτά να τα έδινες σε έναν άστεγο ξέρω γω, θα τα εκτιμούσε. Online. Μπαίνεις σε σελίδα που έχει ταινίες και την βλέπεις χωρίς καν να την κατεβάσεις, τουλάχιστον εγώ έτσι τις βλέπω.

Ποια ειναι αυτη η σελιδα βρε κοριτσι? Μπορεις να μου την στειλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση: η ταινία ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΚΡΙ που παίζεται αυτή την περίοδο στο σινεμά, είναι αυτοτελής ταινία ή βασίζεται στις προηγούμενες; Δηλαδή μπορεί να πάει κανείς να τη δει χωρίς να έχει δει τις προηγούμενες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom2

Νεοφερμένος

Η free_dom2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Scandal, καλησπερα! οχι, δεν χρειαζεται να εχεις δει τη προηγουμενη (δεν ειναι και καμια ταινια με δυσκολη υποθεση) απλα να ξερεις τα βασικα:
αυτος ειναι σαμαζο, αυτην τον αγαπαει, αυτος εχει υποστει σεξ.βια στα παιδικα του χρονια απο τη κολλητη της μανας του.
τα υπολοιπα στη ταινια ;) !!! have fun!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Είδα χθες στο netflix τις 50 πιο σκοτεινές αποχρώσεις :P
Θα ήθελα να ξεκινήσω από τις πρώτες ταινίες αλλά δυστυχώς δεν τις έχει το netflix :(
Καλά δεν τρελάθηκα, αλλά ok εγώ παρασύρομαι εύκολα από την πλοκή κάθε ταινίας κι αν δεν εντυπωσιαστώ, τουλάχιστον νιώθω ότι πέρασε ευχάριστα η ώρα, αν δεν μιλάμε για τίποτα τραγικό. :)
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα χθες στο netflix τις 50 πιο σκοτεινές αποχρώσεις :P
Θα ήθελα να ξεκινήσω από τις πρώτες ταινίες αλλά δυστυχώς δεν τις έχει το netflix :(
Καλά δεν τρελάθηκα, αλλά ok εγώ παρασύρομαι εύκολα από την πλοκή κάθε ταινίας κι αν δεν εντυπωσιαστώ, τουλάχιστον νιώθω ότι πέρασε ευχάριστα η ώρα, αν δεν μιλάμε για τίποτα τραγικό. :)
Η πρώτη είναι πολύ χειρότερη. Την άκουγα ενώ σιδέρωνα και πάλι βαρέθηκα. Αν έχεις όρεξη για τρας θα σου πρότεινα να δεις το Θάψε πάνω στη ταινία, τουλάχιστον θα γελάσεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top