• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ποσο σε καταλαβαινω ειναι αυτο που λες δεν ειναι τραγικη η μυτη αλλα αν δεν ειχε κ την κλιση αυτη θα ηταν τελεια...ειχα την ιδια ακριβως ψυχολογια με σενα ενα χρονο πριν...αλλα να σου πω και κατι εφοσον η μυτη σου ειναι πολυ καλυτερη απο πριν κ σου ταιριαζει δεν υπαρχει λογος να χαλιεσαι θα περιμενεις λιγο καιρο να σιγουρευτεις και μετα αν οντως δεν φυγει τοτε να το σκεφτεσαι...τωρα ετσι κ αλλιως δεν εχει νοημα να στεναχωριεσαι...!!αν θελεις στειλε μου φωτο να καταλαβω αν προκειται για αυτο που ειχα και εγω...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
και να σου πω και κατι το τελειο δεν προκειται να το αποκτησεις μην περιμενεις το τελειο..εγω υστερα απο την διορθωση αυτης της κλιση που ειχε η μυτη μου προς μια πλευρα,ακομη και τωρα βρισκω μικροατελειες αλλα δεν τις καταλαβαινει κανεις παρα μονο εγω,ενω με την πρωτη εγχειρηση μου το ειχαν πει πολλοι πως φαινοταν ενω τωρα ολοι λενε πως ειναι μια χαρα.ειναι και αυτο που εμεις βλεπουμε καλυτερα μερικα πραγματα πανω μας και τα κρινουμε ολα αυστηροτερα...!!στειλε μου φωτο αν θελεις...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παντως ακομα δεν εχω ακουσει παραπονο για τον Π.Κ στην γλυφαδα!υπαρχει καποιος να εχει κακα αποτελεσματα απο αυτον?εγω παντως θελω να παρω την γνωμη του αφου λετε οτι ειναι συμπαθητικος και ομηλιτικος!
Το θεμα ειναι ποσους γνωριζουμε που να εχουν κανει εκει και να ειναι ευχαριστημενοι? αληθεια απο το την αρχη του θεματος εχουν γραφτει περιστατικα με τον π.κ ? γιατι ειχα εστιασει να μαζεψω πληροφοριες σχετικα με 2 αλλους ..α.κ ...και β.π και δεν ξερω. μην διαβαζω απο την αρχη 250 σελιδες .κατι που με φοβησε γενικα για τις επεμβασεις ειναι που ειδα στο σαιτ του καποιοα περιστατικα αποτυχημενων επεμβασεων απο αλλους γιατρους .που εγω δεν τα θεωρησα τραγικα ....και επεξηγουσε την δυσκολια διορθωσεως τους..παντως στα δικα του περιστατικα και τις διορθωτικες φαινετε πολυ καλος...βεβαια εγω δεν δινω βαση ποτε στις φωτο καθε σελιδας καθε γιατρου ..γιατι πανω κατω ολοι καλες εχουν ...απλα εχω την εντυπωση οτι εχει καλο γουστο σχετικα με την αισθητικη αντιληψη της συμμετρικοτητας ...

Εγώ ρώτησα την Α.Κ. αν της έχει τύχει κάποιος να μην μείνει ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα και μού είπε ποτέ!Μου φαίνεται απίθανο να μην έχει συμβεί σε όλους τους γιατρούς αυτό, απλά δεν θέλουν να το παραδεχτούν...
Εμενα παντως μου επιβεβαιωνε 100% οτι δεν παιζει να παει κατι στραβα ...παντως το ευχαριστημενος απο το καταστρεμενος ειναι σχετικο ....δηλαδη αν καποιος μου εγγυοταν οτι στην χειροτερη θα ειναι λιγο πιο ωραια και συμμετρικη απο τωρα ...ειναι οκ ...μπορει να μην ημουν ευχαριστημενος απολυτα ..αλλα σχετικως ικανοποιημενος ...αληθεια βρε παιδια ποσταρετε οσοι πιστευετε οτι ειστε αρκετα χειροτερα μετα την επεμβαση ...οι περιπου το ιδιο ασ μην ποσταρουν ,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niki1986

Νεοφερμένος

Η niki1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πανό οταν δεν έχειΣ τεράστιο πρόβλημα στην μυτη σ πριν δεν περιμένειΣ το λίγο καλύτερα αλλά το καλύτερο δυνατό ειδικά οταν στο εγγυάται η γιατρόΣ κ οταν φυσικά δεν έχειΣ παράλογες απαιτήσεις κ μην ξεχνάμε οτι το τέλειο δεν υπάρχει κ ει αι υποκειμενικό κ ειναι κ το τι ικανοποιείτον καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Το θεμα ειναι ποσους γνωριζουμε που να εχουν κανει εκει και να ειναι ευχαριστημενοι? αληθεια απο το την αρχη του θεματος εχουν γραφτει περιστατικα με τον π.κ ? γιατι ειχα εστιασει να μαζεψω πληροφοριες σχετικα με 2 αλλους ..α.κ ...και β.π και δεν ξερω. μην διαβαζω απο την αρχη 250 σελιδες .κατι που με φοβησε γενικα για τις επεμβασεις ειναι που ειδα στο σαιτ του καποιοα περιστατικα αποτυχημενων επεμβασεων απο αλλους γιατρους .που εγω δεν τα θεωρησα τραγικα ....και επεξηγουσε την δυσκολια διορθωσεως τους..παντως στα δικα του περιστατικα και τις διορθωτικες φαινετε πολυ καλος...βεβαια εγω δεν δινω βαση ποτε στις φωτο καθε σελιδας καθε γιατρου ..γιατι πανω κατω ολοι καλες εχουν ...απλα εχω την εντυπωση οτι εχει καλο γουστο σχετικα με την αισθητικη αντιληψη της συμμετρικοτητας ...


Εμενα παντως μου επιβεβαιωνε 100% οτι δεν παιζει να παει κατι στραβα ...παντως το ευχαριστημενος απο το καταστρεμενος ειναι σχετικο ....δηλαδη αν καποιος μου εγγυοταν οτι στην χειροτερη θα ειναι λιγο πιο ωραια και συμμετρικη απο τωρα ...ειναι οκ ...μπορει να μην ημουν ευχαριστημενος απολυτα ..αλλα σχετικως ικανοποιημενος ...αληθεια βρε παιδια ποσταρετε οσοι πιστευετε οτι ειστε αρκετα χειροτερα μετα την επεμβαση ...οι περιπου το ιδιο ασ μην ποσταρουν ,,

Ολα οσα λετε για τον σκ.απο τις επισκεψεις σας αποδυκνυουν ποσο οτι ναναι ειναι...κανενας δεν μπορει να εγγυηθει τιποτα γιατι ιδιως στιε επανεπεμβασεις ο γιατρος δεν ξερει ακριβως τι εχει αφησει ο προηγουμενος...ο κολ..μου πε οτι δεν σου εγγυομαι τιποτα αλλα θα προσπαθησω για το καλυτερο και θα γινει σιγουρα καλυτερη...ο σκ..πως ειναι τοσο σιγουρος αν θα σου αρεσει αφου δεν σαφηνει να πεις τι θελεις....υπαρχει εσω και ενας που να του ειπε ποια τεχνικη θα ακολουθησει? Πως θα του την κανει?τι θα του αρεσε?να κανει σχεδιο του μετα...??οχι....αλλα ΠΟΤΕ δεν υπηρξε δυααρεστημενος...απο αυτο και μονο εγω τον φοβαμαι....με το ζορι σου μιλαει....φαντασου να πας πισω και να του πεις οτι δεν σαρεσει....δεν θα θελα να δω τη φατσα του ...αληθεια ....εχω και τριτο ραντεβου με τον κολ...μετα την επεμβαση...αυτος μου το προτεινε να δουμε πως θα παει...ειναι παρα πολυ καλο αποτελεσμα....τον ρωτησα αν σε περιπτωση χρειαζοταν να κανουμε κατι στα ρουθουνια...και μου μιλησε πολυ ευγενικα ουτε μου το παιξε φιρμα αν και θα μπορουσε...ειναι πολυ καλυτερος απο πολλους που εχουν μεγαλοιατρεια σε γκλαμουρ περιοχες...πραγματικα ειναι τραγικο καποιοι να θολωνουν απο τα περιοδικα τις τηλεορασεις και το ραδιοαρβυλα...ειδα τον φουσ.που μου εκανε την μυτη κωλο προχτες να μιλαει στο σταρ...ειναι εκει εξω λοιπον ολοι αυτοι ...προσεξτε πολυ εγω ειμαο παθον ...ειταν πολυ απλα ολα αν κατι δε σας κατσει ειτε συμπεριφορα ειτε μια κινηση του γιατρου μια κουβεντα..απροθυμια για λεπτομερειες....οτιδηποτε δε σας κατσει ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ...πρεπει να μπειτε στο χειρουργιο και να στε σιγουσροι....εμενα ο γιατρος μου ειταν πολ οκ....κανει μια επεμβαση τη μερα.δεν ξεπεταει ανθρωπους...ενχειριζει ο ιδιος αλλα εκπαιδευει σε πανεπιστημια κ νεους χειρουργους...και ειχε μαζι του φωτογραφιες απο το μετα που ειχαμε σχεδιασει μαζι στο χειρουργιο μαζι του...τι ναμου λενε ολα οσα ακουω για τον καθε σκ ...ψωνιο...μου πε να περιμενω....και οτι θα γινει πολυ καλυτερη απ οτι φαινεται
..ειταν ανοιχτη ρινοπλαστικη με και .πληρη ανασυγκροτηση της κορυφης ...οποιος κλεισει ραντεβου με τον γιατρο θα θελα να πει εντυπωσεισ...οσες φορεσ πηγα και ακουγα τι ελεγε στους προηγουμενους καταλαβαινα ουι δεν ειναι μονο σε μενα ετσι
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ολα οσα λετε για τον σκ.απο τις επισκεψεις σας αποδυκνυουν ποσο οτι ναναι ειναι...κανενας δεν μπορει να εγγυηθει τιποτα γιατι ιδιως στιε επανεπεμβασεις ο γιατρος δεν ξερει ακριβως τι εχει αφησει ο προηγουμενος...ο κολ..μου πε οτι δεν σου εγγυομαι τιποτα αλλα θα προσπαθησω για το καλυτερο και θα γινει σιγουρα καλυτερη...ο σκ..πως ειναι τοσο σιγουρος αν θα σου αρεσει αφου δεν σαφηνει να πεις τι θελεις....υπαρχει εσω και ενας που να του ειπε ποια τεχνικη θα ακολουθησει? Πως θα του την κανει?τι θα του αρεσε?να κανει σχεδιο του μετα...??οχι....αλλα ΠΟΤΕ δεν υπηρξε δυααρεστημενος...απο αυτο και μονο εγω τον φοβαμαι....με το ζορι σου μιλαει....φαντασου να πας πισω και να του πεις οτι δεν σαρεσει....δεν θα θελα να δω τη φατσα του ...αληθεια ....εχω και τριτο ραντεβου με τον κολ...μετα την επεμβαση...αυτος μου το προτεινε να δουμε πως θα παει...ειναι παρα πολυ καλο αποτελεσμα....τον ρωτησα αν σε περιπτωση χρειαζοταν να κανουμε κατι στα ρουθουνια...και μου μιλησε πολυ ευγενικα ουτε μου το παιξε φιρμα αν και θα μπορουσε...ειναι πολυ καλυτερος απο πολλους που εχουν μεγαλοιατρεια σε γκλαμουρ περιοχες...πραγματικα ειναι τραγικο καποιοι να θολωνουν απο τα περιοδικα τις τηλεορασεις και το ραδιοαρβυλα...ειδα τον φουσ.που μου εκανε την μυτη κωλο προχτες να μιλαει στο σταρ...ειναι εκει εξω λοιπον ολοι αυτοι ...προσεξτε πολυ εγω ειμαο παθον ...ειταν πολυ απλα ολα αν κατι δε σας κατσει ειτε συμπεριφορα ειτε μια κινηση του γιατρου μια κουβεντα..απροθυμια για λεπτομερειες....οτιδηποτε δε σας κατσει ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ...πρεπει να μπειτε στο χειρουργιο και να στε σιγουσροι....εμενα ο γιατρος μου ειταν πολ οκ....κανει μια επεμβαση τη μερα.δεν ξεπεταει ανθρωπους...ενχειριζει ο ιδιος αλλα εκπαιδευει σε πανεπιστημια κ νεους χειρουργους...και ειχε μαζι του φωτογραφιες απο το μετα που ειχαμε σχεδιασει μαζι στο χειρουργιο μαζι του...τι ναμου λενε ολα οσα ακουω για τον καθε σκ ...ψωνιο...μου πε να περιμενω....και οτι θα γινει πολυ καλυτερη απ οτι φαινεται
..ειταν ανοιχτη ρινοπλαστικη με και .πληρη ανασυγκροτηση της κορυφης ...οποιος κλεισει ραντεβου με τον γιατρο θα θελα να πει εντυπωσεισ...οσες φορεσ πηγα και ακουγα τι ελεγε στους προηγουμενους καταλαβαινα ουι δεν ειναι μονο σε μενα ετσι
...
Την φωτο και το βιντεο τα χω βγαλει...γιατι ειμουν πολυ πρισμενος και βλεπω οτι αλαζω καθε μερα.....θα βαλω νεα οταν ξεπριστω κ αλλο...ενα εχω να πω ...ειναι πολυ καλυτερη αποτι περιμενα ο γιατρος εκανε οτι τπυ ζητησα και κανονισαμε αφου ειχαμε μιλησει πολυ....παδια πρεπει να σας καλυψει σε ολα ενας γιατρος οταν κανετε τετοια επεμβαση.

Ο κολ.ειτα ακουραστος
Τον ειχα πριξει...χαχα...ειναι καλουλης και ευγενικος...δεν με κανε να νιωσω καθολου αβολα....σε τετοια λοιπομ αποφαση που αφορα το προσωπο σας και το πιο κεντρικπ σημειο του ΠΡΕΠΕΙ να σας απαντησει σε ολα ο γιατρος...το.να μην απαντησει και να μην ξερετε τι θα κανει και πως σας αφηνει εκτεθειμενους για το μετα....οτι και να κανει ο χειρουργος δεν θα χει ευθυνη καμια....αφου δεν κανονισατε τιποτα...οτι θελει κανει...
.αναλογα τα κεφια και το χρονο που θα χει...μη ψαρωνετε απο το τι λενε καποιοι και ποσο καταξιωμενοι ειναι καποιοι ..Τεσπα ειστε μεγαλα παιδια βαλτρ το μυαλο σας να σκεφτει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γεια σου!λοιπόν αν διάβαζες όλα μου τα μηνύματα ειδικά το πρώτο που γράφω μια τεραστια περιγραφή από την εμπειρία μου θα καταλαβαίνεις ότι δεν πρόκειται για inside job.Από την άλλη ακριβώς επειδή εγώ και μια φιλη μου είχαμε τόσο καλο αποτέλεσμα στον A. Σκ. γράφω τόσο καλά για αυτόν, γιατί ναι, θέλω ο κόσμος που είναι προβληματισμένος εδώ μέσα-όπως ήμουν και εγώ να ξέρει την εμπειρία μου και να μην φοβάται. Τώρα αν κάποιος χειρουργος δεν σας αρέσει μην πάτε σε αυτόν, στην τελική όμως δεν πας να γίνεις φίλος μαζί του αλλα να σου χειρουργήσει την μύτη. Εγώ όταν πήγα εκεί περίμενα ότι θα έβλεπα αυτά που διάβασα εδώ μέσα! έτσι ήταν στην αρχή δεν διαφωνώ, ήταν λιγομίλητος κλπ αλλα ήμουν ευγενική, έδειξα ότι τον εμπιστεύομαι και το σεβάστηκε αυτό.Τα πρώτα 5 λεπτά ήταν τα περίεργα όπως κάθε φορα που γνωρίζεις ένα καινούριο άτομο. Επίσης να φοβάσαι όλους αυτούς που είναι τόσο φιλικοί στην αρχή και ψάχνουν για πελάτες, έχω φίλες που έχουν γίνει Michael Jackson επειδή ο γιατρός ήταν "τελειος" και "φιλικός". Φιλικοί από την αρχή είναι μονο οι παιδίατροι γιατί ΑΥΤΗ είναι η δουλειά τους! Εσένα προφανώς δεν σου άρεσε ο ΣΚ, μην πας σε αυτόν τότε, αλλα μην εμποδίζεις εμάς που έχουμε ευχάριστες εμπειρίες από αυτόν να τις μοιραζόμαστε και μην μειώνεις αυτά που γράφουμε.Ξέρω ότι είσαι πολύ προβληματισμένος, έτσι ήμουν και εγώ στην αρχή αλλα ψάξε πολύ την δουλειά από τους χειρουργούς που σκέφτεσαι να σε χειρουργήσουν, η αν έχεις κάποιον γνωστό σου που έχει κάνει την μύτη του και σου άρεσε το αποτέλεσμα ακόμα καλύτερα. Οποια άλλη απορία για την επέμβαση έχεις η έχει κάποιος άλλος εδώ μέσα ας με ρωτήσει. good luck!


Επισης να σου πω οτι οταν .ο γιατρος σου αναλυει ακριβως τι θα κανει για να αντιμετωπισει το προβλημα σημαινει οτι ξερει...δεν ειπα οτι ο κολ

Ειταν μονο φιλικος .
Χεστ.α αν ειναο φιλικος

.ειπα οτι ειταν ΚΑΙ φιλικος

.ξερει τι κανει ομως
Μου πε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..και πριν την επεμβαση εκλεισα και δευτερο ραντεβου και τον ξαραρωτησα πολλα πραγματα...ΔΩΡΕΑΝ το δευτερο ραντεβου και ΝΑΙ ειταν φιλικος και στο δευτερο


.απανταει ο ιδιος στο.κινητο και σε παιρνει ο ιδιος..απ οτι καταλαβα οταν κλινει ραντεβου υππλογιζει μια ωρα για το καθε ραντεβου.
.γιαυτο δεν σε ξεπεταει....



Ο σκ.δεν ειταν ουτε φιλικος ουτε αναλυτικοςς..ουτε μου πε τι θα κανει



Αλλα αφου σε ενχειρησε εσενα και μια φιλη σου......επρεπε να τον εμπιστευτω


....ουφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σήμερα πέτυχα ένα άρθρο απο την Gurdian για τι πλαστικές επεμβάσεις. Αναφέρεται κυρίως για μια κυρία που έκανε ρινοπλαστική και της άφησε την μύτη μικρή και ασύμμετρη.
https://www.guardian.co.uk/lifeandst...-trust-want-hear?CMP=twt_gu&CMP=SOCNETTXT6966

Όπως λέει το άρθρο "όλοι αυτοί που θέλουν να προχωρήσουν σε μία πλαστική επέμβαση είναι ευάλωτοι άνθρωποι και οι γιατροί προσπαθούν να επωφεληθούν απο αυτούς."

Συνεχίζοντας λέει το άρθρο: "Σε ρωτάνε τι δεν σε αρέσει και σου λένε ότι μπορούν να το φτιάξουν."

Cosmetic surgery: 'you trust them because they say what you want to hear'

Fiona James took legal action after surgery left her nose over-shortened and asymmetrical

Fiona James had been unhappy for years about the shape of her nose. When she finally had the money and courage to go to a well-known cosmetic surgery chain, she was delighted at what she heard from the nurse.

"They tell you they can do what you want, which is what you want to hear," she said. "You think it is quite straightforward and it is not going to be painful. They ask you what it is you don't like and say they can do something about it."

She did her research, she said, browsing the many online forums. "I looked up the surgeon and couldn't find anything bad. One of the nurses had had exactly the same procedure not long before and she was happy with the results," said James (not her real name). "You put your trust in people because they have told you what you want to hear.

"I had the surgery and went back to the clinic to have the cast removed. As soon as they took it off, they said: 'It's lovely!' I remember thinking: 'Is it going to stay like that?' They said you determine how it is going to look by massaging it. You need to massage it."

Another surgeon James saw prior to taking legal action said the nose had been over-shortened, there was a dent in it and it was asymmetrical. Too much cartilage had been removed. For months she was massaging her nose and waiting for it to look as she had hoped. Whenever she went back to complain, she was told to massage it a while longer. "It gets to the point where you are quite obsessed with the massage," she said.

A further operation by the same surgeon did not help. "Neither procedure made it look as good as it was beforehand. It was better the way it was," she said.

If she was conscious of her nose before, she is even more conscious of it now, she said. She received a settlement from the surgeon and must now decide whether to have much more serious surgery involving transplanting cartilage from her ear. "It's been a really unpleasant few years," she said.

Her solicitor, James McNally, a partner in the clinical negligence department of Slee Blackwell dealing with cosmetic surgery claims, has had two similar claims from women given nose jobs by the same surgeon, who were both told to carry on massaging by the clinics. He suspects delaying tactics – liability runs out after three years.

Cosmetic surgery is sold like a new sofa, he says, often with an interest-free loan agreement. There are inducements to get people in and out as quickly as possible. It badly needs regulation but it has not happened in part because many people think the victims of badly done cosmetic surgery deserve all they get.

"But it isn't just people who are vain or Page 3 models – it really isn't," he said. "These are people who are uncomfortable about the way their ears stick out or their noses look and pay in instalments and get shafted as a result. It is really sad. They are vulnerable people and taken advantage of."

There can be very serious consequences when cosmetic treatments go wrong. Dermal fillers, injected in the wrong place, have caused retinal artery occlusion, causing people to go permanently blind.

But natural caution seems to have been allayed by what the Keogh review, published on Wednesday and recommending a major regulatory clampdown on the industry, calls "normalisation" through TV reality shows and magazine articles.

Research in focus groups of men and women for the review says this coverage "appears to be highly influential, with the result that the whole industry has gained both currency and topicality; it is no longer a 'taboo' subject, particularly for women. In particular, awareness of television coverage of cosmetic interventions was widespread, with much reference to programmes such as The Only Way Is Essex (Towie), and Sex and the City, and more dedicated programmes such as 10 Years Younger, Embarrassing Bodies and Extreme Makeover."

One woman who had undergone some surgical procedures herself told interviewers: "The majority of celebrities are having these kinds of things done and they all look fantastic.

"If you see someone, for example, who's had a tummy tuck, who's got a really amazing figure and a flat stomach and you're sat there and you're really not happy with yourself and you see X amount of celebrities that have all had this procedure done, that all look amazing, something is going to click where you think: 'I'm just going to spend the money and I'm just going to have it done.'"

Interviews with teenage girls showed they were very conscious of their appearance and considered some cosmetic treatments to be routine. "You can tell also by not only their faces, obviously their bodies, the curves – you can tell sometimes they have had treatment for boobs and bums, boob jobs and stuff like that, you can tell they are fake, but they also do look amazing," said a girl in Essex in year 13.

Those who lived in Essex were very much influenced by the TV show. "I've seen them get teeth whitening, Botox, boobs. I love Towie, it's one of my favourite programmes, I think it's so funny … I think they are [an influence] because they are not even celebrities. They are like us, they live round the corner from us. Like my sister knows some of them and that, it's just like normal people, so I think that influences you a lot because you know they are just regular people like your older brothers and sisters really," said another in year 12.

In Stockport, one year 12 girl cited Katie Price as a role model. "She was a no one until she had her breasts done and then she was on Page 3. They have all come from nobodies and by having cosmetic surgery they have become something."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
από το https://www.realself.com/forum/15-basic-questions-your-rhinoplasty-surgeon:

So you've scheduled a rhinoplasty consultation (woo-hoo!) and you're wondering what questions to ask your potential surgeon. Look no further. Here's a list of 15 standard questions each doctor should be able to easily answer.

1. Are you board certified and if so, by what board? (ASPS and ASAPS are both great answers).

2. How experienced are you in performing rhinoplasties? (ie, how many have you done and for how many years have you done them?).

3. What percentage of your practice is devoted to rhinoplasty?

4. When did you perform your last rhinoplasty?

5. What is your percentage of happy patients?

6. What is your policy on revisions?

7. What is your revision rate on your own patients?

8. How long do you spend performing a rhinoplasty like mine?

9. What are potential complications and risks in a nose like mine?

10. What type of rhinoplasty technique will you use for me?

11. What type of anesthesia do you use and why?

12. What sort of facility do you operate in and, if not in a hospital OR, what is your protocol in the case of unexpected surgical complications?

13. What percentage of your practice is open versus closed rhinoplasty? Can you use both techniques?

14. Can I see before and after cases of noses similar to mine?

15. Do you feel that you can create the type of nose that I have talked with you about?

Δυστυχώς κάποια από αυτά δεν είχα καν σκεφτεί να τα ρωτήσω πριν την επέμβαση, και τώρα είναι αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Το σημαντικο σε μια επισκεψη σε γιατρο για ρινοπλαστικη ειναι καταωτη γνωμη μου να σας πει τι ακριβως θα κανει ποια τεχνικη θα ακολουθησει για να πετυχει αυτο που θελετε και μετα ολα τα αλλα....διοτι αν ενας χειρουργος σας λεεει
..ολα θα τα φτιαξουμε χωρις να σας εξηγει δεν ειναι και οτι καλυτερο

..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το σημαντικο σε μια επισκεψη σε γιατρο για ρινοπλαστικη ειναι καταωτη γνωμη μου να σας πει τι ακριβως θα κανει ποια τεχνικη θα ακολουθησει για να πετυχει αυτο που θελετε και μετα ολα τα αλλα....διοτι αν ενας χειρουργος σας λεεει
..ολα θα τα φτιαξουμε χωρις να σας εξηγει δεν ειναι και οτι καλυτερο

..

Εννοείς ανοιχτή ή κλειστή ρινοπλαστική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εννοείς ανοιχτή ή κλειστή ρινοπλαστική?

Ναι αλλα οχι μονο αυτο...πρεπει να ρωτησετε ακριβως τι θα κανει και ποσο..αν θα πειραξεθ διαφραγμα κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
δειτε μια ανφας αν και εχω λιγο περισοτερο πριξιμο πανω απο το αριστερο ρουθουνι ειναι σημερινη η δεξια φωτο ,,το πριν ειναι η αριστερη....φαινεται οτι ευθιαστηκε αρκετα στο ανφας και κατεβηκαν τα ρουθουνια.οπως.ειχαμε.κανονισει με τον γιατρο.θα προσπαθησω να βρω ποιο φωτεινες φωτο απο πριν να δειτε διαφορα....

ελπιζω να βοηθαω καποιους αν και μου ειναι δυσκολο να με βλεπω...δεν ειναι τελεια αλλα ειναι πολυ καλυτερη απο πριν.
ο γιατρος που με βοηθησε να εχω την δεξια μυτη ειταν ο παν.κολ απ την γλυφαδα και τον ευχαριστω πολυ...καλη επιτυχια σε οσους εχουν παρει την αποφαση...το σημαντικοτερο ειναι η επιλογη του γιατρου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
δειτε μια ανφας αν και εχω λιγο περισοτερο πριξιμο πανω απο το αριστερο ρουθουνι ειναι σημερινη η δεξια φωτο ,,το πριν ειναι η αριστερη....φαινεται οτι ευθιαστηκε αρκετα στο ανφας και κατεβηκαν τα ρουθουνια.οπως.ειχαμε.κανονισει με τον γιατρο.θα προσπαθησω να βρω ποιο φωτεινες φωτο απο πριν να δειτε διαφορα....

ελπιζω να βοηθαω καποιους αν και μου ειναι δυσκολο να με βλεπω...δεν ειναι τελεια αλλα ειναι πολυ καλυτερη απο πριν.
ο γιατρος που με βοηθησε να εχω την δεξια μυτη ειταν ο παν.κολ απ την γλυφαδα και τον ευχαριστω πολυ...καλη επιτυχια σε οσους εχουν παρει την αποφαση...το σημαντικοτερο ειναι η επιλογη του γιατρου...

Τώρα που την βλέπω σε όλο το πρόσωπο όντως πολύ καλή δουλειά!!! Χαίρομαι που κάποιος τα κατάφερε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Τώρα που την βλέπω σε όλο το πρόσωπο όντως πολύ καλή δουλειά!!! Χαίρομαι που κάποιος τα κατάφερε...:D

ειχα θετικη ενεργεια απ την αρχη και μου βγηκε και απο τον γιατρο που καταλαβα τι θα κανει....αλλα.τωρα που το σκεφτομαι αν ειχα κακο αποτελεσμα δεν ξερω τι θα κανα..ψιλοπανικοβαλομαι στην ιδεα οτι μπορει να ειχα χειροτερο αποτελεσμα .γιαυτο εβαλα κατω το κομπλεξ που μου βγαινει απο την φωτο του πριν και ειπα να βοηθησω εστω καποιους να κανουν την σωστη επιλογη...μακαρι να το καναμε ολοι.ετσι θα ταν πολυ πιο ευκολο να επιλεξουμε και να μην αφηνουμε τους δημοσιογραφους και τις εκπομπες να μας επηρεαζουν....ευχομαι μονο καλα αποτελεσματα σε ολους...και σε σενα violet...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
@ste33 πολυ καλη η μυτη σου...το πριν ποιος χασαπης στο χε κανει??σου ευχομαι μεχρι το τελος ολα να πανε καλα...τωρα εισαι ακομα πρησμενος!!τωρα οσον αφορα σε μενα...κοντευω να κλεισω 5 μηνες!μεχρι κ τωρα η μυτη μου ηταν πρησμενη κ στο σημειο που δουλεψε κατα βαση ο γιατρος, οπως ξαναεγραψα, ειχε δημιουργηθει ενας μονιμος καλος, ο οποιος για πρωτη φορα αρχισε να υποχωρει τις τελευταιες 3-4 μερες!!φοβομουν μηπως ηταν κατι αλλο, αλλα υποχωρει κ η μυτη αρχιζει να ευθειαζεται...μονο που νομιζω οτι το προβλημα εν τελει δε θα το αποφυγω!ενω απο το αριστερο προφιλ η μυτη ειναι αριστη(δεν υπαρχει καμια ατελεια) απο τη δεξια μερια οσο ξεπρηζεται, αρχιζει κ πετα εντονα ενα κοκαλακι(:(((ειλικρινα, εχω αρχισει κ φρικαρωω...πανω που αρχισα να ηρεμω για το θεμα του καλου, τωρα παρουσιαζεται αυτο!!κ νομιζω οτι αυτο δεν προκειται να φυγει...ειναι σαν τη φωτο που χε αναρτησει πριν μερικες σελιδες μια κοπελα που εκανε υαλουρονικο για το γαμο της, μονο που εμενα πεταει προς τα πλαγια!!ξερει κανεις, αν αυτο το κοκαλο παραμεινει σε βαθμο που να μη φαινεται ωραιο, υπαρχει περιπτωση να διορθωθει με μια πιο απλη επεμβαση??αν κ μονο στην ιδεα της επαναληψης μιας τετοιοας διαδικασιας τρελαινομαι!!πφφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
@ste33 πολυ καλη η μυτη σου...το πριν ποιος χασαπης στο χε κανει??σου ευχομαι μεχρι το τελος ολα να πανε καλα...τωρα εισαι ακομα πρησμενος!!τωρα οσον αφορα σε μενα...κοντευω να κλεισω 5 μηνες!μεχρι κ τωρα η μυτη μου ηταν πρησμενη κ στο σημειο που δουλεψε κατα βαση ο γιατρος, οπως ξαναεγραψα, ειχε δημιουργηθει ενας μονιμος καλος, ο οποιος για πρωτη φορα αρχισε να υποχωρει τις τελευταιες 3-4 μερες!!φοβομουν μηπως ηταν κατι αλλο, αλλα υποχωρει κ η μυτη αρχιζει να ευθειαζεται...μονο που νομιζω οτι το προβλημα εν τελει δε θα το αποφυγω!ενω απο το αριστερο προφιλ η μυτη ειναι αριστη(δεν υπαρχει καμια ατελεια) απο τη δεξια μερια οσο ξεπρηζεται, αρχιζει κ πετα εντονα ενα κοκαλακι(:(((ειλικρινα, εχω αρχισει κ φρικαρωω...πανω που αρχισα να ηρεμω για το θεμα του καλου, τωρα παρουσιαζεται αυτο!!κ νομιζω οτι αυτο δεν προκειται να φυγει...ειναι σαν τη φωτο που χε αναρτησει πριν μερικες σελιδες μια κοπελα που εκανε υαλουρονικο για το γαμο της, μονο που εμενα πεταει προς τα πλαγια!!ξερει κανεις, αν αυτο το κοκαλο παραμεινει σε βαθμο που να μη φαινεται ωραιο, υπαρχει περιπτωση να διορθωθει με μια πιο απλη επεμβαση??αν κ μονο στην ιδεα της επαναληψης μιας τετοιοας διαδικασιας τρελαινομαι!!πφφφφφ

Ειμαι πρισμενος και ντουμανιαζω στο ασχετο....οταν κανω τζοκινκ ξεπριζομαι...ο φου..ος ο γνωστος διαφημισμενος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ειχα θετικη ενεργεια απ την αρχη και μου βγηκε και απο τον γιατρο που καταλαβα τι θα κανει....αλλα.τωρα που το σκεφτομαι αν ειχα κακο αποτελεσμα δεν ξερω τι θα κανα..ψιλοπανικοβαλομαι στην ιδεα οτι μπορει να ειχα χειροτερο αποτελεσμα .γιαυτο εβαλα κατω το κομπλεξ που μου βγαινει απο την φωτο του πριν και ειπα να βοηθησω εστω καποιους να κανουν την σωστη επιλογη...μακαρι να το καναμε ολοι.ετσι θα ταν πολυ πιο ευκολο να επιλεξουμε και να μην αφηνουμε τους δημοσιογραφους και τις εκπομπες να μας επηρεαζουν....ευχομαι μονο καλα αποτελεσματα σε ολους...και σε σενα violet...:D

Καλά έκανες. Και εγώ σκέφτομαι να βάλω την δικιά μου μύτη απλά για να δει ο κόσμος γιατί πρέπει να είναι προσεχτικός στην επιλογή γιατρού :worry: . Αν την κάνω την εγχείριση και βγω με καλή μύτη χίλιες φωτό θα ανεβάσω!!! :P

Δηλαδή εσύ σκεφτόσουν ότι δεν υπάρχει αποτυχία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGeneral

Νεοφερμένος

Ο theGeneral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
@ste33 πολυ καλη η μυτη σου...το πριν ποιος χασαπης στο χε κανει??σου ευχομαι μεχρι το τελος ολα να πανε καλα...τωρα εισαι ακομα πρησμενος!!τωρα οσον αφορα σε μενα...κοντευω να κλεισω 5 μηνες!μεχρι κ τωρα η μυτη μου ηταν πρησμενη κ στο σημειο που δουλεψε κατα βαση ο γιατρος, οπως ξαναεγραψα, ειχε δημιουργηθει ενας μονιμος καλος, ο οποιος για πρωτη φορα αρχισε να υποχωρει τις τελευταιες 3-4 μερες!!φοβομουν μηπως ηταν κατι αλλο, αλλα υποχωρει κ η μυτη αρχιζει να ευθειαζεται...μονο που νομιζω οτι το προβλημα εν τελει δε θα το αποφυγω!ενω απο το αριστερο προφιλ η μυτη ειναι αριστη(δεν υπαρχει καμια ατελεια) απο τη δεξια μερια οσο ξεπρηζεται, αρχιζει κ πετα εντονα ενα κοκαλακι(:(((ειλικρινα, εχω αρχισει κ φρικαρωω...πανω που αρχισα να ηρεμω για το θεμα του καλου, τωρα παρουσιαζεται αυτο!!κ νομιζω οτι αυτο δεν προκειται να φυγει...ειναι σαν τη φωτο που χε αναρτησει πριν μερικες σελιδες μια κοπελα που εκανε υαλουρονικο για το γαμο της, μονο που εμενα πεταει προς τα πλαγια!!ξερει κανεις, αν αυτο το κοκαλο παραμεινει σε βαθμο που να μη φαινεται ωραιο, υπαρχει περιπτωση να διορθωθει με μια πιο απλη επεμβαση??αν κ μονο στην ιδεα της επαναληψης μιας τετοιοας διαδικασιας τρελαινομαι!!πφφφφφ


Νομίζω οτι αυτό μπορεί να διορθωθεί (αν είναι μικρό το κοκκαλάκι) με μια μικροεπέμβαση όπου απλά θα σου "ρασπάρει" το κόκκαλο. Δεν χρειάζεται οστεοτομή, χρειάζεται να ανοιχτεί μόνο το ένα ρουθούνι και μπορεί να γίνει και με μέθη, οπότε συνολικά μιλάμε για πολύ μικρότερο χειρουργειο .
Αυτό το ξέρω γιατί το χα συζητήσει με έναν γιατρό. Βέβαια το αποτέλεσμα δεν θα είναι πολύ διαφορετικό, μου είχε πει, γιατι τα ρινικά οστά ειναι μικρά σε πάχος και δεν μπορούν να φαγωθούν και πολύ.
Ελπίζω να βοήθησα, ρώτα όμως και τον γιατρό σου εννοείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
θα ήθελα πληροφορίες αν κάποιος έχει κάνει δευτερη ρινοπλαστική με χρήση μοσχεύματος μετά από υπερβολική αφαιρεση διαφράγματος στην πρώτη. Επειδή πρέπει να κάνω δευτερη εγχείρηση μετά από παντελώς αποτυχημένη ρινοπλαστική το ψάχνω και βλέπω οτι δεν υπάρχουν αρκετές τέτοιες περιπτώσεις στην Ελλάδα. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφίες.Σίγουρα θα αποτρέψει κάποιους να πάνε σε αυτόν που κατάστρεψε την μύτη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top