Χώρισα... και τώρα; Τι κάνουμε;

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
:( Το χειρότερο φυσικά είναι ότι δεν ήξερα αυτόν που είχα δίπλα μου,νόμιζα ότι τον ήξερα,νόμιζα, σαν βλάκας μάλλον, ότι τα λόγια για αφοσίωση και αγάπη είναι αληθινά απο κάποιον που σε κοιτά έτσι στα μάτια και σου φέρεται τόσο γλυκά...:wall::/:
Το να έχεις μια σχέση, όπου η κοπέλα θα έμενε μαζί σου ενώ δεν νιώθει όπως πριν, είναι πολύ χειρότερο από το να σε χωρίζει. Σου είπε την αλήθεια και αυτό πρέπει να το εκτιμάς.

Όταν δυο άνθρωποι χωρίζουν, δεν φταίει ο ένας ή ο άλλος. Φταίνε και οι δυο, ή να το πούμε αλλιώς, έκανε τον κύκλο της η σχέση, δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω, τουλάχιστον για τον ένα από τους δυο, οπότε τελειώνει.

Βασανίζεις άδικα τον εαυτό σου, με το να πεις ότι ήταν ψέμα αυτό που έζησες. Οι άνθρωποι αλλάζουν, οι καταστάσεις και τα βιώματα μας κάνουν να αναθεωρούμε ιδεες για τις οποίες ήμασταν σίγουροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
μετά απο τρείς μήνες σχέσης απο απόσταση(όπου 10 μέρες τον μήνα είμουν εκεί), ήρθε το τέλος απο την πλευρά της.Δεν ξέρω τι αισθάνομαι περισσότερο... οργή,λύπη,μίσος για την προδοσία,τύψεις που δεν μπόρεσα να μην αλλάξω πόλη.

Mπορώ να γράψω κάτι που έχω αναφέρει ξανά;Δυστυχώς δεν θα σε παρηγορήσει πολύ αλλά πιστεύω πως μια σχέση που είναι να κρατήσει δεν την χωρίζει η απόσταση και το αντίστροφο.
Μην κατηγορείς τον εαυτό σου, τι μπορούσες να κάνεις;Να μην αλλάξεις πόλη ώστε να κρατήσεις την σχέση σου;Φυσικά είναι κι αυτό μια λύση ή μάλλον ένα χρύσωμα του χαπιού. Όταν η σχέση είναι δυνατή κι απο τις δύο πλευρές δεν λογαριάζει χλμ ούτε καν σύνορα, ακόμη κι αν έμενες στην ίδια πόλη αύριο μεθαύριο μπορεί να βρισκόσουν στην ίδια κατάσταση γιατί "δουλεύεις πολλές ώρες", "δεν βρίσκεστε συχνά" κι άλλα πολλά.
Ειλικρινά αυτό θες απο μια σχέση;Να παραμερίζεις όλα τα άλλα προκειμένου να την κρατήσεις;Ξέρω πως θα σου ακουστεί κλισέ αλλά καλύτερα για σένα που τελείωσε, έτσι θα έχεις την ευκαιρία να βρεις κάποια που θα σε θέλει το ίδιο είτε ζείτε δίπλα είτε ζείτε μίλια μακρυά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
κ γω χώρισα...:'(

κ ο πόνος είναι αβάσταχτος, κ πολύ κλάμα, κ πολύ πρήξιμο σε άλλους (σε σημείο που δεν θέλω να μιλάω για να μην γίνομαι βάρος)... μετά από ένα ερωτικό βράδυ, μετά από μια ολοκληρη νύχτα αγκαλιά, το πρωί με ένα φιλί..."απλά δεν γίνεται. σε λατρεύω, αλλά πρέπει να σταθώ μόνος πια, δεν είμαι ευχαριστημένος κ δεν μου φταις σε τπτ, να σε πληγώνω, να είμαι μαζί σου κ να ψάχνομαι"...
κ τώρα; τώρα δεν με πληγώνει; τώρα δεν με σκοτώνει η απουσία του; πως θαντέξω να τον σκέφτομαι κ σε κάποια φάση να είναι με άλλη; πως θαντεξω να τον βλέπω με τους κοινούς μας φίλους στις κοινές μας δραστηριότητες κ να τον αντιμετωπίζω φιλικά; πως;
πονάει όσο τπτ αλλο, κ ας λένε όλοι όσοι μας γνωρίζουν ότι θα ξαναγυρίσει. δεν μπορώ να το πάρω έτσι, δεν μπορώ να περιμένω, παρ'όλο που ούτε να συνεχίσω μπορώ...
κ με παίρνει τηλεφωνο να δει αν είμαι καλά (τρόπος του λέγειν) κ προσπαθεί να μην χαθεί για να μην νιώθω την απουσία του, κ κλαίει μαζί μου κάθε φορά που με πιάνει τρέλα, αλλά φεύγει, κ γω τον αφήνω, για την δικιά του ευτυχία, με μόνη ελπίδα ότι θα ξαναγυρίσει (κ ας μην το πιστεύω)...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σαν να διαβαζω κατι που εγραψα εγω πριν κατι χρονια..
Τραβελινα οσο αδυνατο κι αν σου ακουγεται η λυση ειναι μια..ΜΑΧΑΙΡΙ. Δεν εννοω να κοψεις τις φλεβες σου, ξεκινα απ'το κοψιμο των επαφων μαζι του.
Στην πραγματικοτητα ουτε ο ιδιος εχει συνειδητοποιησει τι θελει, τα τηλεφωνηματα για να μη νιωθεις την απουσια του βοηθουν κι εκεινον να μη νιωθει τη δικη σου. Κι οι δυο εχετε αναγκη ο ενας απ'τον αλλο, αλλα το να μιλατε σαν φιλοι-σχεση δε σας παει μπροστα αν το πηρε αποφαση, σας παει πισω και δεν υπαρχει κανενας τροπος να κρατησετε τις ισορροπιες ετσι (ισως μετα απο πολυ καιρο, η αφου εχετε ξεκολλησει αμφοτεροι..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
κ γω χώρισα...:'(

κ ο πόνος είναι αβάσταχτος, κ πολύ κλάμα, κ πολύ πρήξιμο σε άλλους (σε σημείο που δεν θέλω να μιλάω για να μην γίνομαι βάρος)... μετά από ένα ερωτικό βράδυ, μετά από μια ολοκληρη νύχτα αγκαλιά, το πρωί με ένα φιλί..."απλά δεν γίνεται. σε λατρεύω, αλλά πρέπει να σταθώ μόνος πια, δεν είμαι ευχαριστημένος κ δεν μου φταις σε τπτ, να σε πληγώνω, να είμαι μαζί σου κ να ψάχνομαι"...
κ τώρα; τώρα δεν με πληγώνει; τώρα δεν με σκοτώνει η απουσία του; πως θαντέξω να τον σκέφτομαι κ σε κάποια φάση να είναι με άλλη; πως θαντεξω να τον βλέπω με τους κοινούς μας φίλους στις κοινές μας δραστηριότητες κ να τον αντιμετωπίζω φιλικά; πως;
πονάει όσο τπτ αλλο, κ ας λένε όλοι όσοι μας γνωρίζουν ότι θα ξαναγυρίσει. δεν μπορώ να το πάρω έτσι, δεν μπορώ να περιμένω, παρ'όλο που ούτε να συνεχίσω μπορώ...
κ με παίρνει τηλεφωνο να δει αν είμαι καλά (τρόπος του λέγειν) κ προσπαθεί να μην χαθεί για να μην νιώθω την απουσία του, κ κλαίει μαζί μου κάθε φορά που με πιάνει τρέλα, αλλά φεύγει, κ γω τον αφήνω, για την δικιά του ευτυχία, με μόνη ελπίδα ότι θα ξαναγυρίσει (κ ας μην το πιστεύω)...:'(

:(:(:(:(
Κοινότυπο αλλά.....πάντα στην αρχή τα πράγματα είναι χάλια αλλά αυτό που λένε για τον καιρό ισχύει...
Η αλήθεια είναι πως η Corpse Bride έχει δίκιο, όσο δύσκολο και να σου είναι πρέπει να κόψετε τις επαφές........ξέρω θα πεις πως δεν θα αντέξεις αλλά κι έτσι δεν βοηθάς τον εαυτό σου, είναι πολύ νωρίς για τηλεφωνήματα και φιλίες.Σιγουρα θα σου φανεί αστείο πως δυο άνθρωποι που πέρασαν τόσα χρόνια μαζί θα γίνουν ξαφνικά ξένοι.....όμως δεν γίνεται αλλιώς είναι πολύ νωρίς ακόμη για επικοινωνία.
Αν και στην δική σου περίπτωση.......ελπίζω να ξαναγυρίσει(κάτι που σπάνια ελπίζω όταν τελειώνει μια σχέση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
:(:(:(:(
Κοινότυπο αλλά.....πάντα στην αρχή τα πράγματα είναι χάλια αλλά αυτό που λένε για τον καιρό ισχύει...
Η αλήθεια είναι πως η Corpse Bride έχει δίκιο, όσο δύσκολο και να σου είναι πρέπει να κόψετε τις επαφές........ξέρω θα πεις πως δεν θα αντέξεις αλλά κι έτσι δεν βοηθάς τον εαυτό σου, είναι πολύ νωρίς για τηλεφωνήματα και φιλίες.Σιγουρα θα σου φανεί αστείο πως δυο άνθρωποι που πέρασαν τόσα χρόνια μαζί θα γίνουν ξαφνικά ξένοι.....όμως δεν γίνεται αλλιώς είναι πολύ νωρίς ακόμη για επικοινωνία.
Αν και στην δική σου περίπτωση.......ελπίζω να ξαναγυρίσει(κάτι που σπάνια ελπίζω όταν τελειώνει μια σχέση).

να κόψω, αλλά πως; πέρα από το ότι μου φαίνεται τραγικά κωμικό να αποξενωθώ από αυτόν τον άνθρωπο, δεν είναι δυνατόν. έχουμε ένα κοινό παρελθόν, κοινές παρέες από το σχολείο, κοινές αναμνήσεις, ταδελφια μας είναι κολλητάρια, οι γονείς μας βρίσκονται που κ που, στην ίδια θεατρική ομάδα είμαστε (σήμερα έχω πρόβα κ δεν ξέρω τι θα γίνει πως θαντέξω), κ τα σπίτι μας απέχουν μόλις ενα 10λεπτο (σχεδόν στην ίδια γειτονιά). είναι κομμάτι από την ζωή μου, κ μεγάλο μάλιστα...γι'αυτό πονάει. κ πονάει ακόμα περισσότερο επειδή πρέπει μέσα στον έρωτα κ την απογοήτευση να σταθώ τόσο δυνατή ώστε να μπορώ σε κάποια φάση να έχω κρατήσει όλα τα υπόλοιπα στοιχεία που μας δένουν κ απλά ναπωθήσω το ερωτικό...δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά να μην έχω τον κολλήτο μου, τον αδελφό μου, τον πατέρα μου, τον συμμαθητή μου, απλά κ μόνο για να απωθήσω τον γκόμενο, μου στηχίζει...μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα...μόνο ν'αντέξω:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και όμως γίνεται το μαχαίρι πάντα φυσικά αν το πάρεις απόφαση ότι θες.

Ένα πράγμα που βοηθά πολύ πάντως είναι να τα πάρεις μαζί του και να έχεις να σκεφτείς κάτι του τύπου μα τι @$@!@%@#$@. ΤΟν να έχεις να κατηγορήσεις πιστεύω βοηθάει. Το πρόβλημα (αυτό που είχα και εγώ) είναι ότι δεν είχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τραβελακι δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου γιατι ακουγεται ρισκο αλλα...

Το μονο πραγμα που βλεπω ως λυση ειναι το να κοψεις μαχαιρι. Πρωτον ειναι καλυτερα για σενα ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ τουλαχιστον για ενα διαστημα να μην μιλατε καθολου η τελος παντως οσο λιγοτερο σας επιτρεπουν οι συνθηκες. Και δευτερον ειναι ισως το μονο πραγμα που μπορεις να κανεις για να τον φερεις πισω. Για να γυρισει πρεπει α)να νιωσει οτι σε χανει και β)να του λειψουν ΟΛΑ οσα εισαι για εκεινον. Να νιωσει οτι δεν μπορει να κρατησει ολες τις πλευρες σου που του λειπουν και χρειαζεται και να αφησει οσες δεν τον βολευουν... Οχι και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο... Πρεπει να ζυγισει τη ζημια και το κερδος και για να το κανει αυτο πρεπει να νιωσει την απωλεια.
Ακου κι εμενα που ειμαι στη θεση του ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Και όμως γίνεται το μαχαίρι πάντα φυσικά αν το πάρεις απόφαση ότι θες.

Ένα πράγμα που βοηθά πολύ πάντως είναι να τα πάρεις μαζί του και να έχεις να σκεφτείς κάτι του τύπου μα τι @$@!@%@#$@. ΤΟν να έχεις να κατηγορήσεις πιστεύω βοηθάει. Το πρόβλημα (αυτό που είχα και εγώ) είναι ότι δεν είχα.

εχμ...κ για πιο πράγμα να τον κατηγορήσω:worry:
αφού ειδικά εσύ ξέρεις ότι οταν δεν βρίσκω άδικο σε κάποιον δεν μπορώ να ψευτοκατηγορήσω για εγωισμό...να τον κατηγορήσω που με πληγώνει;:/: αφού κ γω το ίδιο θα έκανα στην θέση του:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Τραβελακι δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου γιατι ακουγεται ρισκο αλλα...

Το μονο πραγμα που βλεπω ως λυση ειναι το να κοψεις μαχαιρι. Πρωτον ειναι καλυτερα για σενα ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ τουλαχιστον για ενα διαστημα να μην μιλατε καθολου η τελος παντως οσο λιγοτερο σας επιτρεπουν οι συνθηκες. Και δευτερον ειναι ισως το μονο πραγμα που μπορεις να κανεις για να τον φερεις πισω. Για να γυρισει πρεπει α)να νιωσει οτι σε χανει και β)να του λειψουν ΟΛΑ οσα εισαι για εκεινον. Να νιωσει οτι δεν μπορει να κρατησει ολες τις πλευρες σου που του λειπουν και χρειαζεται και να αφησει οσες δεν τον βολευουν... Οχι και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο... Πρεπει να ζυγισει τη ζημια και το κερδος και για να το κανει αυτο πρεπει να νιωσει την απωλεια.
Ακου κι εμενα που ειμαι στη θεση του ;)

παίζει...θα το προσπαθήσω μόλις βρω τρόπο. πάντως το να τον βλεπω 2 φορές την βδομάδα λόγω κοινών χόμπυ δεν βοηθάει κ πολύ. το να κόψω το χόμπυ είναι σαν να κόβω την μόνη πήγη γέλιου μου πλέον.
αλλά δεν νομίζω να γυρίσει...αν δει πως με χάνει θα κάνει τα πάντα να κρατήσει την βάση μας, την φιλία μας, αλλά είναι υπερβολικά ειληκρηνής για να το παίξει ερωτευμένος μόνο κ μόνο για να κρατήσει αυτό που θέλει...κ πάλι δεν ξέρω πάντς το παλεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Μα κι εγω φυσικα δεν "στοχευω" στο να το παιξει ερωτευμενος αλλα στο να νιωσει ερωτευμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
εχμ...κ για πιο πράγμα να τον κατηγορήσω:worry:
αφού ειδικά εσύ ξέρεις ότι οταν δεν βρίσκω άδικο σε κάποιον δεν μπορώ να ψευτοκατηγορήσω για εγωισμό...να τον κατηγορήσω που με πληγώνει;:/: αφού κ γω το ίδιο θα έκανα στην θέση του:worry:
Ξέρω ρε γιαυτό και ήταν θεωρητικό. Βέβαια να ξέρεις ότι καθώςο καιρός θα περάσει και θα σκέφτεσαι και πιο καθαρά όλο και κάποια πράγματα θα βρίσκεις, όχι όμως στην μορφή του να μιλήσεις άσχημα. Άσε που δεν σε πολυ ενδοιαφέρει μετά.

παίζει...θα το προσπαθήσω μόλις βρω τρόπο. πάντως το να τον βλεπω 2 φορές την βδομάδα λόγω κοινών χόμπυ δεν βοηθάει κ πολύ. το να κόψω το χόμπυ είναι σαν να κόβω την μόνη πήγη γέλιου μου πλέον.
αλλά δεν νομίζω να γυρίσει...αν δει πως με χάνει θα κάνει τα πάντα να κρατήσει την βάση μας, την φιλία μας, αλλά είναι υπερβολικά ειληκρηνής για να το παίξει ερωτευμένος μόνο κ μόνο για να κρατήσει αυτό που θέλει...κ πάλι δεν ξέρω πάντς το παλεύω
Μια παρατήρηση δάκρυα , στεναχώρια και γέλιο και διασκέδαση λογικά δεν πάνε μαζί εκτός και αν είναι διασκέδαση με ελληνική μουσική (:whistle: :P :beating:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Όπως λέει και το τραγούδι του Σπύρου Σπυράκου,ο έρωτας με έρωτα περνάει ... οπότε πρέπει να κοιτάξεις μπροστά και να δημιουργήσεις νέα σχέση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
αναλογα το πως χωρισα..αν χωρισα με κοσμητικα επιθετα του στυλ εισαι μ.....και εσυ εισαι ετσι θα σου δειξω αν και το αποφευγω αυτο θα εχω πολλα νευρα και κριμα οι φιλες μου!αν εφταιγα παλι εγω μονο θα κανω τ χειροτερη βλακεια θα σερνομαι κυριολεκτικα πισω του μεχρι να εχω χαλασει οτι χαρτικο υπαρχει στον αμαζονιο σαν υλη απο το κλαμα..αν παλι το φταιξιμο δικο του εκει γινομαι αλλος ανθρωπος ψυχρη και το ξεπερναω σχετικα ευκολα...αναλογα βεβεια και ποσο ημασταν μαζι..γενικα μου παιρνει χρονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Xώρισα... και τώρα; Τί κάνουμε;

...Party?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
....με ουζα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...μπόινκ.

Ξεκίνα με κόκα κόλα πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
μια φορά όταν χώρισα με ένα πρώην μου θυμάμαι ότι έκανα πολύ καιρό να βγω από το σπίτι ... άλλη φορά που θυμάμαι βγήκα κανονικά σαν να μην συμβαίνει τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Αποσυνδέομαι για κάποιο διάστημα από τον κόσμο (ο χρόνος διαφέρει ανάλογα με τη σχέση και το βάρος της)
και συνήθως επανέρχομαι δριμύτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top