Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αφού όμως φαίνεται ότι μερικοί με περνάνε για ιερόδουλη ας με ψηφίσουν να βγω τη Δευτέρα. Λόγο του ρόλου που κατέχω στο παιχνίδι δεν είμαι βέβαιος για τίποτα αλλά η ενοχή της Ηρούς είναι προφανής. Σε άλλο γύρο θα μας είχε κάνει του αλατιού. Το ίδιο και του fandago. Μέσα σε αυτούς τους 3 υπάρχουν το πιο πιθανό 2 "κακοί".
Εγώ πάλι γιατί βλέπω ότι σε έχω κάνει του αλατιού; :P

Με κατηγόρησες από την αρχή ότι κακώς κατηγορώ τον vendetta. Μετά από πίεση το γύρισες αφού πλέον ήταν σίγουρη η αποχώρηση του vendetta και τον ψήφισες και εσύ με το σκεπτικό "αν ο vendetta είναι δολοφόνος δικαιώνομαι" :confused:
Τελικά δεν κατάλαβα, πως δικαιώθηκες; :worry:

Θέλω να δω πόσοι ακόμα θα πέσουν στον Bill_Slayer για να καταλάβω πόσο νοιάζει τους δολοφόνους να φύγει. Αν δεν τους νοιάζει να φύγει δηλαδή, ή απλά ο tetra τον ψηφίζει για ξεκάρφωμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Παρατηρώντας καλά τις ψήφους και προσπαθώντας να βγάλω κάτι περιέργο από αυτές.. είδα το εξής:
vendetta-> phoebe, phoebe->xanp, xanp->vendetta

Ο vendetta είναι δολοφόνος, phoebe μπορεί να ψήφισε μόνο και μόνο για ξεκάρφωμα.. και έρχεται η phoebe και ψηφίζει εντελώς άκυρα xanp :worry:

Μου κάνει όλο αυτό συνεννοημένο.. :" θα ψηφίσω εσένα, εσύ θα ψηφίσεις εμένα.. και ααα ναι κι εσύ ψήφισε τον άλλον!"

Έψαξα να βρω ποστ της xanp και είναι ελάχιστα, ενώ μας έχει συνηθίσει να είναι ομιλητικότατη, να αναλύει τη σκέψη της με επιχειρήματα και σε αυτό το παιχνίδι δε βλέπουμε τίποτα από αυτά..
Ίσα-ίσα το μόνο που κάνει είναι να δικαιολογείται.. α ναι.. και να χαίρεται που βγάλαμε δολοφόνο..

Αυτά σε συνδυασμό με το παρακάτω της REsident και την υποστήριξη του fantasmenos, έρχονται και μου μεγαλώνουν τις υποψίες μου για την αγαπητή μας xanp!
ερωτησούλα... Εγώ λες τα βάζω με την xanp "χωρίς λόγο" (αυτό πάλι πως προκύπτει δεν κατάλαβα, μιας και ΕΙΠΑ για ποιους 2 λόγους ας πουμε τα "έβαλα" μαζί της).

Η xanp έχει πει και δύο κουβέντες.
Όντως fantasmenos,μόνο 2 έχει πει.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
@tetra: Δεν έσπευσα να απολογηθώ , απλά προσπαθω να αναπτυξω ένα συλλογισμό.

Αυτό που με προβλημάτισε είναι τούτο:

  1. Κακή Επιρροή: --> από διαίσθηση μου κάνει για κάτι ... κακό, αλλά ακόμα δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

RE ή πλάκα κάνεις ή κάτι δεν πάει καλά....

για να θυμηθούμε λοιπόν λίγο τι έχεις γράψει για μένα μέχρι στιγμής

μα κατηγόρησες χωρίς στοιχεία από... διαίσθηση όπως λες
:confused:

οκ... ας το δεκτώ... κι όταν δεν σου απάντησα (γιατί εκείνη τη στιγμή δεν είχα χρόνο)
με κατηγορείς και πάλι....

σπεύδω να δικαιολογηθώ ως ύποπτη πλέον στα μάτια σου για να βγω πιθανά απ τη λίστα σου μιας που στοιχεία δεν έχεις πέραν του ενστίκτου σου και τελικώς με
ΞΑΝΑΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ

τελικά... τι ακριβώς συμβαίνει RE? ψάχνεις τρόπο να είμαι ένοχη ό,τι κι αν πω?

Ή ένας από τους δύο κάτι ξέρει ή μπλόφαρε.

Επίσης το ίδιο και με φαντασμένος και fandago.

Η palladin:
extra wild guess: αυτοί που ψήφισαν vendetta πρώτοι, δεν είναι δολοφόνοι
αυτοί που θα τον ψηφίσουν από δω και πέρα, δεδομένου ότι ούτως ή άλλως θα φύγει μάλλον, πιθανόν να είναι δολοφόνοι που θα το κάνουν για ξεκάρφωμα
Το αν ήταν λάθος ή κάτι περισσότερο θα το δείξει η πορεία.


Eπίσης η εύκολη ψήφος:
Ειμαι πολυ πτωμα για να διαβασω οοολα αυτα που γραψατε, αλλα θα ψηφισω βεντετα και γιατι ειναι ετοιμος να φυγει ετσι κι αλλιως, αλλα ΚΥΡΙΩΣ γιατι αρχισε να με λασπολογει πριν καν ξεκινησει το παιχνιδι και το φερω βαρεως.


Ο papas εξακολουθεί τα ποστ χωρίς επιχειρηματολογία , o Βill_Slayer είτε είναι ιερόδουλη είτε πολίτης με τον ίδιο τρόπο παίζει οπότε το τοπίο είναι λίγο θολό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ανακεφαλαιώνοντας.. οι 5 πιθανοί δολοφόνοι μέχρι στιγμής με τα ως τώρα στοιχεία για μένα είναι:
vendetta, phoebe, xanp, slayer, corpse
με fantasmenos ιερόδουλη
Ο ρόλος της ΚουΕ είναι παράξενος.. κάτι μου λέει πως δεν είναι πολιτάκι..:worry:
και αν ο fantasmenos είναι πολιτάκι, το οποίο έχει γελαστεί και έχει πέσει έξω στις υποψίες του, τότε η ΚουΕ θα ήταν ότι πρέπει στη θέση του!:)

Η στάση του Bill είναι άκρως ύποπτη.. μου κάνει εντύπωση πως ο Bill κάνει τόσο αναλυτικά ποστ, μιας και στα τελευταία παιχνίδια το έπαιρνε στην πλάκα.. κρατώ τις επιφυλάξεις μου, γιατί μπορεί πολύ απλά να τον κέρδισε το παιχνίδι και να αποφάσισε να σοβαρευτεί.:P

Σε αυτή την ψηφοφορία είμαι ανάμεσα από Phoebe και από xanp. Θα κερδίσει στην επιλογή μου, αυτή που θα κινήσει περισσότερο τις υποψίες (να είστε προσεκτικές κορίτσια:P) και θα αφήσω την άλλη για τον επόμενο γύρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εγώ πάλι γιατί βλέπω ότι σε έχω κάνει του αλατιού; :P

Με κατηγόρησες από την αρχή ότι κακώς κατηγορώ τον vendetta. Μετά από πίεση το γύρισες αφού πλέον ήταν σίγουρη η αποχώρηση του vendetta και τον ψήφισες και εσύ με το σκεπτικό "αν ο vendetta είναι δολοφόνος δικαιώνομαι" :confused:
Τελικά δεν κατάλαβα, πως δικαιώθηκες; :worry:

Ναι η πίεση ήταν αφόρητη. Ήθελα να μείνει ο vendetta και εσύ τον έδιωξες. Γιατί έχω την εντύπωση όμως ότι παρακάλεσα να βγει ο vendetta;

Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε να βγάλετε τον Bill_Slayer. Αν και δε με νοιάζει όπως έχω ξαναπεί για την αποχώρηση της Δευτέρας. Βγάλτε τον αν και δεν ξέρω σε τι βοηθά. Γιατί δεν βγάζουμε τη Δανάη που δεν μιλάει; (σόρρυ Δανάη).

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βγεις εσύ ή η Ηρώ την Τρίτη. Προφανώς κάποιος από τους δύο σας θα δολοφονηθεί το μεσημέρι της Τρίτης. ;)

Παρατηρώντας καλά τις ψήφους και προσπαθώντας να βγάλω κάτι περιέργο από αυτές.. είδα το εξής:
vendetta-> phoebe, phoebe->xanp, xanp->vendetta

Ο vendetta είναι δολοφόνος, phoebe μπορεί να ψήφισε μόνο και μόνο για ξεκάρφωμα.. και έρχεται η phoebe και ψηφίζει εντελώς άκυρα xanp :worry:

Μου κάνει όλο αυτό συνεννοημένο.. :" θα ψηφίσω εσένα, εσύ θα ψηφίσεις εμένα.. και ααα ναι κι εσύ ψήφισε τον άλλον!"

Έψαξα να βρω ποστ της xanp και είναι ελάχιστα, ενώ μας έχει συνηθίσει να είναι ομιλητικότατη, να αναλύει τη σκέψη της με επιχειρήματα και σε αυτό το παιχνίδι δε βλέπουμε τίποτα από αυτά..
Ίσα-ίσα το μόνο που κάνει είναι να δικαιολογείται.. α ναι.. και να χαίρεται που βγάλαμε δολοφόνο..

Αυτά σε συνδυασμό με το παρακάτω της REsident και την υποστήριξη του fantasmenos, έρχονται και μου μεγαλώνουν τις υποψίες μου για την αγαπητή μας xanp!



Όντως fantasmenos,μόνο 2 έχει πει.. ;)

Με μόνο σκεπτικό ότι είσαι ύποπτη δεν μπορώ να μπορώ να εμπιστευτώ το συλλογισμό σου. και γιατί τόση κάψα να μας πείσεις ότι η RE είναι ρουφιάνα;

Υποστηρίζω δλδ και την xanp έτσι;

Με τα παραπάνω ποστ: Προσπάθησα να σώσω τον vendetta, καλύπτω bill_slayer, tetra και xanp

Άρα
κακοί για μένα: Ηρώ, fandago RE
κακοί για Η.f.RE. (αφού λειτουργείτε σαν κόμμα :P): bill_slayer, xanp, fantasmenos (και ίσως tetra)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ανακεφαλαιώνοντας.. οι 5 πιθανοί δολοφόνοι μέχρι στιγμής με τα ως τώρα στοιχεία για μένα είναι:
vendetta, phoebe, xanp, slayer, corpse
με fantasmenos ιερόδουλη
Ο ρόλος της ΚουΕ είναι παράξενος.. κάτι μου λέει πως δεν είναι πολιτάκι..:worry:
και αν ο fantasmenos είναι πολιτάκι, το οποίο έχει γελαστεί και έχει πέσει έξω στις υποψίες του, τότε η ΚουΕ θα ήταν ότι πρέπει στη θέση του!:)


Σε αυτή την ψηφοφορία είμαι ανάμεσα από Phoebe και από xanp. Θα κερδίσει στην επιλογή μου, αυτή που θα κινήσει περισσότερο τις υποψίες (να είστε προσεκτικές κορίτσια:P) και θα αφήσω την άλλη για τον επόμενο γύρο!

Δεν ξέρω αν θα έβαζα Phoebe και xanp στην ίδια πλευρά.Αν δεις εδώ φαίνεται γιατί ψήφισε xanp

edit:αφήστε ρε παιδιά Ηρώ και fandago μη πέφτετε πάντα πάνω τους από την αρχή είπαμε βοηθάνε και αν έχουν κακό ρολό θα φανούν στη συνέχεια...

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να τους αφήσουμε! Ναι μπορεί να είναι χρήσιμοι ως πολίτες αλλά ως δολοφόνοι μπορούν να παραπλανήσουν τους πολίτες επειδή κάποιοι τους έχουν εμπιστοσύνη! Αυτό αφορά περισσότερο τον fandago, όπως αποδείχτηκε και στο προηγούμενο παιχνίδι! Η Ηρώ καρφώνεται περισσότερο αν δεν είναι αθώα!

Oπότε έχουμε τις εκδοχές η xanp να είναι ιερόδουλη με fandago και Hρώ δολοφόνους και η Φοιμπς πολιτάκι ή τη Φοιμπς δολοφόνο και τους άλλους πολίτες.

Η στάση του Bill είναι άκρως ύποπτη.. μου κάνει εντύπωση πως ο Bill κάνει τόσο αναλυτικά ποστ, μιας και στα τελευταία παιχνίδια το έπαιρνε στην πλάκα.. κρατώ τις επιφυλάξεις μου, γιατί μπορεί πολύ απλά να τον κέρδισε το παιχνίδι και να αποφάσισε να σοβαρευτεί.:P
Είπα κι εγώ να σοβαρευτώ σε ένα παιχνίδι και θα μου το βγάλετε ξινό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα έβαζα Phoebe και xanp στην ίδια πλευρά.Αν δεις εδώ φαίνεται γιατί ψήφισε xanp
Oπότε έχουμε τις εκδοχές η xanp να είναι ιερόδουλη με fandago και Hρώ δολοφόνους και η Φοιμπς πολιτάκι ή τη Φοιμπς δολοφόνο και τους άλλους πολίτες.

Χαχαχαχχαχαχαχχα!

Ευχαριστώ Bill που μου το βρήκες αυτό το κομμάτι που με υπερασπίζεται η xanp, γιατί ήθελα να το βάλω στους λόγους που με κάνουν να την υποπτεύομαι. Σε αυτό το γύρο όποιος με υπερασπίζεται με βάζει σε υποψίες. Γιατί θα το κάνει μόνο και μόνο για να κερδίσει την εύνοιά μου.. δεν περνάνε αυτά,αυτή τη φορά..

Είσαι με τα καλά σου Bill? Η xanp ιερόδουλη; Ο ρουφιάνος και η ιερόδουλη έχουν μιλήσει σίγουρα πολύ για να πείσουν.. η xanp ζήτημα να έχει κάνει 3 ποστ εκ των οποίων κανένα ή 'αντε ένα να είναι σοβαρό.. :worry:

Και συ σαν πολύ δε μιλάς αυτη τη φορά; Μπας και είσαι εσύ η ιερόδουλη και ο fantasmenos ένας ξεγελασμένος πολίτης; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σε αυτό που συμφωνούμε με την Ηρώ είναι το εξής: ρουφιάνος και ιερόδουλη έχουν μιλήσει πολύ σε αυτό το γύρο για να πείσουν. Ελπίζω ο μεν να πείθει η δε πάλι όχι (τους πολίτες :P)

Την ΚουΕ την είχα να έχει ρόλο. Το γεγονός ότι ο Slayer την κατηγόρησε (βρείτε αν θέλετε το ποστ είναι πριν την χτεσινή ψηφοφορία) με κάνει να κρατάω μια πισινή. Η ψήφος μου θα κινηθεί ανάμεσα σε Bill_Slayer και xanp όποιον από τους 2 έχει (αν έχει) μεγαλύτερο ρεύμα. Αλλιώς θα δω...

fant, ο λόγος που προσωπικά σκέφτομαι να κινηθώ προς τον Slayer είναι γιατί εμένα με ενδιαφέρει να βγουν οι δολοφόνοι ανεξάρτητα αν είναι μέρα που το μαθαίνουμε ή όχι :P.

Και για ναχουμε το καλό ρώτημα... Ας υποθέσουμε ότι η Ηρώ είναι πεπεισμένη ότι τα λέω καλά και με ... ακολουθεί. """Έβγαλα"""" δολοφόνο ή δεν έβγαλα στον πρώτο γύρο??? Αν είμαι ιερόδουλη όπως λες στην αμέσως επόμενη ψηφοφορία (ή το πολύ στη μεθεπόμενη) υποθέτοντας ότι ο λαός με ακολουθεί θα φανεί αν είμαι "καλή" ή "κακή". Και θα είναι εξαιρετικά νωρίς ακόμα για να με...απορρίψουν. Εσύ γιατί καίγεσαι να πείσεις ότι τα λεγόμενά μου είναι λάθος? Μήπως γιατί αν με ακολουθήσουν (εφόσον υποθέτουμε ότι τα λέω καλά) θα βρεθεί η ομάδα σου σε εξαιρετικά δύσκολη θέση??? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι η πίεση ήταν αφόρητη. Ήθελα να μείνει ο vendetta και εσύ τον έδιωξες. Γιατί έχω την εντύπωση όμως ότι παρακάλεσα να βγει ο vendetta;
Λοιπόν οι απαντήσεις μου, για να δω πόσο ακόμα νομίζεις ότι μπορεί να μας κοροιδεύεις:
Αρχικά ψηφίζεις shaman (και όχι vendetta) και σου γράφω το εξής:
Ενδιαφέρουσα ψήφος. Αν είσαι δολοφόνος και ψήφιζες papas, θα έμπαινες στο ίδιο σακί με τους άλλους, τον ψηφίσεις shaman όμως δεν βοηθάς συνδολοφόνο :hmm:
Ίσως αν οι άλλοι δολοφόνοι πατήσουν πάνω σου και αλλάξουν σε shaman, κάτι να γίνει :P
Και αρκετά αργότερα λες
Ωραία, αφού με προκαλείς δέχομαι τη πρόκληση. Ψηφίζω vendetta. Έτσι και αλλιώς δεν διαφωνώ σε αυτό.
Αφού δεν διαφωνούσες γιατί δεν ψήφισες κατευθείαν vendetta αλλά το έκανες μετά από υποτιθέμενη πρόκληση; Οεο; ;)
Και μη μου πεις ότι σε κατηγορώ τώρα για ιερόδουλη ενώ τότε για δολοφόνο, γιατί όπως και να έχει κακό ρόλο έχεις και "συνεργάζεσαι".
Επίσης ακόμα περιμένω απάντηση σε αυτό:
Για την ακρίβεια μιας και έχεις καταλήξει σε vendetta και ελπίζω να μην αλλάξεις την ψήφο σου, πιστεύω ότι αν είναι ένοχος είσαι και εσύ ένοχος. Θα σου εξηγήσω μετά τη ψηφοφορία γιατί.
:)
Δεν ξέρω αν θα έβαζα Phoebe και xanp στην ίδια πλευρά.Αν δεις εδώ φαίνεται γιατί ψήφισε xanp
Αν έβλεπες λίγα post πιο πριν, η Ηρώ έδωσε μια εξήγηση σε αυτό, αλλά μήπως σε συμφέρει αυτή η ιδέα που θες να περάσεις; :worry::P
Oπότε έχουμε τις εκδοχές η xanp να είναι ιερόδουλη με fandago και Hρώ δολοφόνους και η Φοιμπς πολιτάκι ή τη Φοιμπς δολοφόνο και τους άλλους πολίτες.
:confused:
Δε μας το αναλύεις και λίγο; Από που φάνηκε η xanp να μπερδεύει κόσμο, από τη στιγμή που δεν μιλάει σχεδόν καθόλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν έβλεπες λίγα post πιο πριν, η Ηρώ έδωσε μια εξήγηση σε αυτό, αλλά μήπως σε συμφέρει αυτή η ιδέα που θες να περάσεις; :worry::P
Eίδα αλλά δε με πείθει.

:confused:
Δε μας το αναλύεις και λίγο; Από που φάνηκε η xanp να μπερδεύει κόσμο, από τη στιγμή που δεν μιλάει σχεδόν καθόλου;
Συνήθως η ιερόδουλη και ο ρουφιάνος δεν μιλάνε πολύ στην αρχή του παιχνιδιού για να μην γίνουν εύκολος στόχος.
Μια σύνδεση μεταξύ σας εκανα.
Το ότι δεν μιλάει και αναφέρει εσένα και την Ηρώ δε σε προβληματίζει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το ότι δεν μιλάει και αναφέρει εσένα και την Ηρώ δε σε προβληματίζει;:P
Θα με προβλημάτιζε αν ήμουν δολοφόνος και έβλεπα ότι με υποστηρίζει. ;)

Τώρα που δεν είμαι δολοφόνος δεν με προβληματίζει καθόλου. Πάντα με υποστήριζε στην αρχή και τουλάχιστον άκουγε αυτά που έλεγα και ας μην τα δεχόταν. Όχι σαν μερικούς μερικούς που θέλουν ντε και καλά να με διώξουν από την αρχή :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Την ΚουΕ την είχα να έχει ρόλο. Το γεγονός ότι ο Slayer την κατηγόρησε (βρείτε αν θέλετε το ποστ είναι πριν την χτεσινή ψηφοφορία) με κάνει να κρατάω μια πισινή.Η ψήφος μου θα κινηθεί ανάμεσα σε Bill_Slayer και xanp όποιον από τους 2 έχει (αν έχει) μεγαλύτερο ρεύμα. Αλλιώς θα δω...

  • Η ΚουΕ δε νομίζω ότι έχει ρόλο... Δε μου έχει δώσει πάτημα για να την κατηγορήσω για κάτι τέτοιο, επειδή τα ποστ της είναι ξεκάθαρα και ορθολογιστικά- δεν έχουν σκοπό να μπερδέψουν :)
  • Ο Bill_Slayer η αλήθεια είναι ότι φέρεται λίγο ύποπτα, με την έννοια ότι τα ποστ του είναι λίγο επιπόλαια. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο ότι είναι μικρός ή δεν ξέρει το παιχνίδι ή ακόμα στο ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει ο ίδιος πρώτα πρώτα ποιους θεωρεί ύποπτους. :worry: Θα σκεφτώ περαιτέρω επ αυτού και θα επανέλθω! :D
  • Όσο για την xanp, δεν έχει μιλήσει και καθόλου! Οπότε δεν έχω αρκετά στοιχεία για να κρίνω αν μπορεί να είναι ένοχη... Από τα ποστ του καθενός φαίνεται τι είναι- δε μπορεί, έστω και ένα θα ξεφύγει και θα δείξει ότι (αν) είναι δολοφόνος. Αλλά και πάλι, για μένα, όλοι είναι ένοχοι, μέχρι αποδείξεως του εναντίου :shifty::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ok, εκτός τον σχολιασμό στα λόγια της RE, γιατί δεν μας κάνεις και έναν γενικότερο με τα υπόλοιπα άτομα, να δούμε που βαδίζεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ok, εκτός τον σχολιασμό στα λόγια της RE, γιατί δεν μας κάνεις και έναν γενικότερο με τα υπόλοιπα άτομα, να δούμε που βαδίζεις; :P

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι διάφορα άτομα για διάφορους ρόλους. :/: Και έχω ψιλομπερδευτεί και εγώ, γι αυτό με βλέπετε φειδωλή στα ποστ μου... Δεν έχω κάτι να προσθέσω σε αυτά που λέτε, αλλά τα επεξεργάζομαι να δω αν κολλάνε :hmm:

Πάντως πες μου για ποιον θέλεις, να σου πω τι πιστεύω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πάντως πες μου για ποιον θέλεις, να σου πω τι πιστεύω :D

  • fantasmenos
  • fandago
  • Tetra
  • Δανάη
  • Hρώ
  • Palladin
Ξεκίνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
1)Ο μόνος λόγος που υποπτευόμουν ΚουΕ ήταν επειδή δεν είχε απαντήσει στις κατηγορίες της RE.Τώρα όμως,δεν έχω κανένα λόγο να την ψηφίσω αφού είπε ότι μπαίνει με μισοκομμένο ίντερνετ της δουλειάς.;)
2)Θεωρώ την xanp πολύ ύποπτη.Αρχικά,έχει τη συμπεριφορα Vkeys όπως προείπαν κι άλλοι και εκνευρίστηκε από μια απλή ερώτηση της R.E.Ακόμα,το ότι ψήφισε vendetta την κάνει ακόμα πιο ύποπτη,καθώς οι ψήφοι ήταν 6-4 κατά του vendetta και όλα ουσιαστικά είχαν κριθεί.Τελευταίο και πιο βασικό,δεν έχει τον ίδιο τρόπο παιχνιδιού με προηγούμενους γύρους,στους οποίους έκανε μεγάλα και αναλυτικά ποστ.Ωστόσο,τώρα φαίνεται ότι δεν την ενδιαφέρει να βρει τους δολοφόνους τόσο πολύ.:hmm:
Γι'αυτούς τους λόγους,η ψήφος μου στην xanp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πάντως πες μου για ποιον θέλεις, να σου πω τι πιστεύω :D
Οκ τότε πες μου για αυτούς:
  1. Bill:
  2. Βill_Slayer:
  3. Corpse bride:
  4. Δανάη :
  5. fandago:
  6. fantasmenos: Δανάη
  7. Ηρώ:
  8. Κακή Επιρροή:fantasmenos
  9. kalypso:
  10. Lorien:
  11. ninaki:
  12. Palladin:
  13. papas:
  14. Phoebe:
  15. Resident Evil:
  16. shaman:
  17. Tetragrammaton:
  18. Vkey:
  19. xanp:
  20. Youki:
:P
Άντε μη σε κουράζω, πες μου για αυτούς μόνο:
  1. Bill:
  2. Βill_Slayer:
  3. fandago:
  4. fantasmenos:
  5. Phoebe:
  6. Resident Evil:
  7. Tetragrammaton:
  8. xanp:
  9. Youki:
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
2)Θεωρώ την xanp πολύ ύποπτη.Αρχικά,έχει τη συμπεριφορα Vkeys όπως προείπαν κι άλλοι και εκνευρίστηκε από μια απλή ερώτηση της R.E.Ακόμα,το ότι ψήφισε vendetta την κάνει ακόμα πιο ύποπτη,καθώς οι ψήφοι ήταν 6-4 κατά του vendetta και όλα ουσιαστικά είχαν κριθεί.Τελευταίο και πιο βασικό,δεν έχει τον ίδιο τρόπο παιχνιδιού με προηγούμενους γύρους,στους οποίους έκανε μεγάλα και αναλυτικά ποστ.Ωστόσο,τώρα φαίνεται ότι δεν την ενδιαφέρει να βρει τους δολοφόνους τόσο πολύ.:hmm:
δεν είχαν ψηφίσει 4 άτομα οπότε το επιχείρημα σου δεν στέκει πάντως... Χαλαρά μπορούσε να ανατρέψει αλλά (ως άλλη Nininaou του προηγούμενου γύρου) προσπάθησε να καλύψει τα νώτα της...

Δεν την υπερασπίζομαι [τουναντίον τη θεωρώ και η ίδια δολοφόνο] απλώς να λέμε και του στραβού το δίκιο :P

Γι'αυτούς τους λόγους,η ψήφος μου στην xanp.

nice try ;):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
  • fantasmenos
  • fandago
  • Tetra
  • Δανάη
  • Hρώ
  • Palladin
Ξεκίνα :P

χοχοχο, σαν να γράφω διαγώνισμα :D

Να σας πω, αμέ :D Λοιπόοοοον, θα αρχίσω με τα άτομα για τα οποία δεν έχω πολλά να πω και θα καταλήξω σε αυτά που έχω περισσότερα, νι;

1. Δανάη: Σας είπα ότι χθές έδινε. Κατα συνέπεια η σημερινή της απουσία από το παιχνίδι είναι αδικαιολόγητη. Παρόλα αυτά, αν είχε κάποιο "ρόλο", είτε δολοφόνου, είτε ιερόδουλης, είτε ρουφιάνας, θα έπρεπε αν μη τι άλλο να ρίχνει μια ματιά. Ε ούτε καν αυτό κάνει, από ό,τι έχω δει! Άρα για μένα, απαλλάσσεται προς το παρόν πάλι. Αν όμως μπει σήμερα, αύριο, μεθαύριο και κάνει ποστ- ειδικά αν από τα ποστ αυτά φανεί το ο,τιδήποτε- ξαναμπαίνει αυτόματα στο list μου- ξέρετε το "όλοι είναι ύποπτοι":ropalo:

2. Palladinάκι: Μία λέξη- αθόρυβη! Δεν έχω προσέξει ΚΑΝ τα ποστ που κάνει :redface: (σορρυ γλύκα), που σημαίνει ότι μου φάνηκαν αδιάφορα και τα προσπέρασα διαβάζοντάς τα. :confused:

3. fandago: πολίτηηηηηηςςςςς :D Δυστυχώς όμως έχω την εντύπωση ότι επειδή ξέρει να παίζει, θα βγει από νωρίς :/:
Γι' αυτό και, προσωπικά, προσέχω πολύ αυτά που λέει μήπως και βοηθηθώ καθόλου και ξεμπλέξω το κουβάρι που έχω στο μυαλό μου :redface:

4. Ηρώ: ε, αυτή η κοπέλα με μπερδεύει! :confused: Στον προηγούμενο γύρο δεν κοιμόταν, δεν έτρωγε, δεν έβγαινε από το σπίτι (:P) και τώρα το έχει πάρει χαλαράαααα. Ή βαρέθηκε, ή κουράστηκε ή αποφάσισε για κάποιο λόγο να αλλάξει το στυλ του παιχνιδιού της ή μπορεί ακόμα και να είναι πολύ αρχή στο παιχνίδι και να της βγει αργότερα ο Σερλοκ που κρύβει μέσα της :D
Προσπαθώ να καταλάβω τι από όλα αυτά συμβαίνει.

5. tetra: Λοιπόν δεν έχω σκεφτεί καθόλου τι πιστεύω γι' αυτόν και καλά κάνατε και μου το είπατε για να το σκεφτώ! :worry: Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι δολοφόνος, αλλά επειδή τον ξέρω και προσωπικά, γνωρίζω ότι γενικώς έτσι σκέφτεται! Πάει δηλαδή να βγάλει λαυράκια, να μπλέξει, να αναλύσει κλπ., αλλά με έναν μονοδιάστατο δικό του τρόπο :P
Μπορεί και να με επηρεάζει αυτό- το ότι τον ξέρω. Αλλά σε κάθε περίπτωση, πρέπει να τον προσέξω περισσότερο :hmm:

6. fantasmenos: Αν παίζει ιερόδουλη την παίζει άθλια :P Αν παίζει ρουφιάνο, πάλι τον παίζει άθλια :P Πάντως κάτι είναι αυτός.

Εντάξει κυλία, να πάω για το μπανάκι μου τώρα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή:
  1. Bill: papas
  2. Βill_Slayer:
  3. Corpse bride:
  4. Δανάη :
  5. fandago: vendetta
  6. fantasmenos: vendetta
  7. Ηρώ:
  8. Κακή Επιρροή: papas
  9. kalypso: ninaki
  10. Lorien:
  11. ninaki: vendetta
  12. Palladin: vendetta
  13. papas:
  14. Phoebe:
  15. Resident Evil: vendetta
  16. shaman: Κακή Επιρροή
  17. Tetragrammaton: papas
  18. vendetta: Phoebe
  19. Vkey:
  20. xanp:
  21. Youki: papas
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P

vendetta 5
papas 4
Phoebe 1
Κακή Επιρροή 1
ninaki 1


Απουσίες


Neraida (αποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος είμαι! :P)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Παρασκευή δεν έχει δολοφονία.

Υπενθυμίζω ότι σήμερα, θα μάθετε την ιδιότητα του MVP (Most Voted Person)
Εδώ το σκορ είναι 5-4.

Και επειδή από χτες που υποψιάστηκα vendetta, δεν έχει αλλάξει κάτι.. συνεχίζει να παραμένει νούμερο 1 ύποπτος, θα ψηφίσω αυτόν.

Η ψήφος μου στον vendetta
...εδώ γίνεται 6-4.

α συγνώμη παρεξήγησα νόμιζα ότι εννοούσες αόρατη...Κοίτα γενικά μπαίνω πάντα μεσημέρι και βράδυ δηλαδή τις ώρες ύπνου του μικρού μου και πάντα πρέπει να διαβάζω πολλά ποστ ..δεν μπορώ να εξηγήσω στον Σωτήρη ότι η μαμά παίζει δολοφόνους τώρα κάτσε μόνος σου :P

Και επειδή μπορεί να μην ξαναμπώ μέχρι το βράδυ ψηφίζω vendetta και μακάρι να πετύχαμε χρυσό...
Και με την ψήφο της xanp 7-4
Λίστα για Παρασκευή:
  1. Bill: papas
  2. Βill_Slayer: Corpse Bride
  3. Corpse bride:
  4. Δανάη :
  5. fandago: vendetta
  6. fantasmenos: vendetta
  7. Ηρώ: vendetta
  8. Κακή Επιρροή: papas
  9. kalypso: ninaki
  10. Lorien:
  11. ninaki: vendetta
  12. Palladin: vendetta
  13. papas:
  14. Phoebe:
  15. Resident Evil: vendetta
  16. shaman: Κακή Επιρροή
  17. Tetragrammaton: papas
  18. vendetta: Phoebe
  19. Vkey:
  20. xanp: vendetta
  21. Youki: papas
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P

vendetta 7
papas 4
Corpse Bride 1 (το χλωμό χρώμα του νεκρού :P)
Κακή Επιρροή 1
ninaki 1
Phoebe 1


Απουσίες
Neraida (αποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος είμαι! :P)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Παρασκευή δεν έχει δολοφονία.

Υπενθυμίζω ότι σήμερα, θα μάθετε την ιδιότητα του MVP (Most Voted Person)



δεν είχαν ψηφίσει 4 άτομα οπότε το επιχείρημα σου δεν στέκει πάντως... Χαλαρά μπορούσε να ανατρέψει αλλά (ως άλλη Nininaou του προηγούμενου γύρου) προσπάθησε να καλύψει τα νώτα της...

Δεν την υπερασπίζομαι [τουναντίον τη θεωρώ και η ίδια δολοφόνο] απλώς να λέμε και του στραβού το δίκιο :P
Έλα RE,μπορείς και καλύτερα....;)Μέτρα σωστά την επόμενη φορά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top