• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρόβλημα Σύλληψης

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
α ναι... ψυχολογικά φυσικά....
νιώθεις συνεχώς ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΓΧΟΣ να πάνε όλα καλά :P


σου ευχομαι ολοψυχα να πανε...
που θα πανε αλλα τεσπα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αυτό το ζήτημα το σκεφτόμουν πριν από λίγο...

Σίγουρα θα προσπαθούσα με εξωσωματική...

Για ξένο σπέρμα ή ωάριο δεν έχω ιδέα αν θα προσπαθούσα...

Πάντως στην τελική, αν τίποτα δε μπορούσε να γίνει ΣΙΓΟΥΡΑ θα υιοθετούσα. Τα παιδιά δίνουν νόημα στη ζωή ενός ανθρώπου... και έχω δει αρκετούς με ζωές χωρίς νόημα, που ψάχνονται για κάτι που μπορεί να τους συγκινήσει ή να τους κάνει να ξεχαστούν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα λυπόμουν πολύ που δεν θα μπορούσα να έχω ένα παιδί δικό μου. Πιστεύω αξίζει η συγκίνηση όταν βλέπεις το μωρό να δαγκώνει τα χείλη του όπως ο πατέρας του ή να κατσουφιάζει όπως η μητέρα του...

Ήθελα να το σχολιάσω αυτό...
Δεν πιστεύω ότι οι αντιδράσεις είναι θέμα γονιδίων. ΔΕΝ είναι.
Οκ, μπορεί μόνο το δικό σου παιδί να μπορεί να πάρει τη μύτη της θείας Αλκμήνης, ή να έχει τα "χαρακτηριστικά μάτια του σογιού του άντρα μου"....
αλλά η συμπεριφορά, τα συναισθήματα, οι αντιδράσεις, είναι κάτι που πλάθει η μάνα στο παιδί, αφού το φέρει στον κόσμο.
Ο περίγυρός του είναι που το διαμορφώνει, η οικογένεια.

Είναι μεγάλο πράγμα η εγκυμοσύνη, αλλά για μένα το να έχεις παιδί είναι βασικά το να μεγαλώνεις παιδί... και μόνο σε πολύ μικρό μέρος, το να το έχεις φέρει στον κόσμο εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά το είχαμε πεί εξ'αρχής ότι άν τίχενε κάτι τέτοιο θα υοθετούσαμε, ένα μωρό, υπέρχουν πολλά παιδιά που έχουν ανάγκη απο μια οικογένια, γιατί λοιπον αυτή η οικογένια να μην είναι η δική μου; θα έκανα ότι μπορόυσα για να ζήσει καλύτερα άπο το ορφανοτροφείο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω φοβαμε την συμπεριφορα μου σε αυτο το μωρο...
επειδη δεν θα ειναι δικο μου... θα το αγαπαω το ιδιο?
θα του τα δωσω ολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω φοβαμε την συμπεριφορα μου σε αυτο το μωρο...
επειδη δεν θα ειναι δικο μου... θα το αγαπαω το ιδιο?
θα του τα δωσω ολα?

όταν θα έχεις την ηλικία που θα έχεις πει, τα δοκίμασα όλα, δεν γίνεται τίποτα, πρέπει να υιοθετήσω, θα έχεις αναιρέσει πολλά από αυτά που σε φοβίζουν σήμερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω θα υιοθετουσα με χιλια αν ειχαμε κανει ολες τις εξετασεις που χρειαζεται και βλεπαμε οτι ο ενας απ τους δυο εχει προβλημα.
ολα αυτα σε περιπτωση που δεν συντρεχουν λογοι υγειας ετσι;αν παιζουν λογοι υγειας δεν το συζηταμε καν για εξετασεις...απευθειας υιοθεσια.
δεν θα κανα εξωσωματικη γιατι ειναι πολυ αγχωδης οι διαδικασιες με τις ορμονες κλπ...και αν θα πιασεις.οποτε θα προτιμουσα να δωσω οικογενεια σε ενα παιδακι που ποτε δεν θα ειχε διαφορετικα.εξαλλου μανα δεν ειναι αυτη που γενναει αλλα αυτη που μεγαλωνει ενα μωρο...σκεφτειτε ποσες τα γεννανε και τα πετανε στο δρομο; μανες ειναι αυτες;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla

Νεοφερμένος

Η αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγω ειμαι μια απο τις γυναικες που ισως χρειαστει να παρει μια τετοια αποφαση.να υιοθετησει ή οχι δηλαδη.1 μηνα πριν χειρουργηθηκα για 3η φορα.εχω ενδομητριωση η οποια συμφωνα με τις τελευταιες πληροφοριες μου κατεστρεψε τις ωοθηκες και τις σαλπιγγες.εχουν δημιουργηθει και κατι συμφησεις.anyway,εγω αφοβα θα υιοθετουσα ενα μωρο και μαλιστα το θεωρω πολυ ιερη πραξη.θα μου αρεσε να ζουσα την φαση της εγκυμοσυνης και οτι αυτο περιλαμβανει αλλα πιστευω και η ικανοποιηση οτι κανεις ενα παιδι παρατημενο,ευτυχισμενο σου καλυπτει ολο αυτο το κενο.
εξοργιζομαι με τις μαναδες που τα παρατανε και στεναχωριεμαι για τις γυναικες που κανουν τα παντα και δεν γινεται τιποτα.ομως νευριαζω περισσοτερο με γυναικες που επειδη δεν μπορουν να κανουν παιδια καταστρεφουν την ζωη τους αντι να παρουν ενα παιδακι να το βγαλουν απο την δυστυχια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εγω ειμαι μια απο τις γυναικες που ισως χρειαστει να παρει μια τετοια αποφαση.να υιοθετησει ή οχι δηλαδη.1 μηνα πριν χειρουργηθηκα για 3η φορα.εχω ενδομητριωση η οποια συμφωνα με τις τελευταιες πληροφοριες μου κατεστρεψε τις ωοθηκες και τις σαλπιγγες.εχουν δημιουργηθει και κατι συμφησεις.anyway,εγω αφοβα θα υιοθετουσα ενα μωρο και μαλιστα το θεωρω πολυ ιερη πραξη.θα μου αρεσε να ζουσα την φαση της εγκυμοσυνης και οτι αυτο περιλαμβανει αλλα πιστευω και η ικανοποιηση οτι κανεις ενα παιδι παρατημενο,ευτυχισμενο σου καλυπτει ολο αυτο το κενο.
εξοργιζομαι με τις μαναδες που τα παρατανε και στεναχωριεμαι για τις γυναικες που κανουν τα παντα και δεν γινεται τιποτα.ομως νευριαζω περισσοτερο με γυναικες που επειδη δεν μπορουν να κανουν παιδια καταστρεφουν την ζωη τους αντι να παρουν ενα παιδακι να το βγαλουν απο την δυστυχια.

Μήπως έχεις προχωρήσει τελικά σε υιοθεσία, αν ναι θέλεις να μας πεις πως είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ομως νευριαζω περισσοτερο με γυναικες που επειδη δεν μπορουν να κανουν παιδια καταστρεφουν την ζωη τους αντι να παρουν ενα παιδακι να το βγαλουν απο την δυστυχια.

Καταστρέφουν τη ζωή τους όσες δεν μεγαλώσουν παιδιά; Σύνελθε. Επειδή το θες εσύ δεν το θέλει όλος ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Καταστρέφουν τη ζωή τους όσες δεν μεγαλώσουν παιδιά; Σύνελθε. Επειδή το θες εσύ δεν το θέλει όλος ο κόσμος.

Προφανώς εννοεί τις γυναίκες που θέλουν παιδιά αλλά διστάζουν για διάφορους λόγους να υιοθετήσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Προφανώς εννοεί τις γυναίκες που θέλουν παιδιά αλλά διστάζουν για διάφορους λόγους να υιοθετήσουν..


Μάλλον εννοεί τις γυναίκες που ταλαιπωρούνται με εξωσωματικές κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αφου θα εκανα αρκετες προσπαθειες με εξωσωματικη,αν εβλεπα οτι δεν απεδιδαν, θα κατεφευγα στην υιοθεσια...θα προσφερα μια ζεστη αγκαλια σε ενα παιδακι χωρις γονεις και παραλληλα θα ολοκληρωνομουν σαν ανθρωπος καθως θελω οσο τιποτα αλλο να κανω οικογενεια και παιδιαααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ωχ, έχω μεγάλη φοβία με αυτό το θέμα...Δεν έχω προσπαθήσει ποτέ, αλλα φοβάμαι πως θα έχω πρόβλημα. Τέλος πάντων, αν το πρόβλημα ήταν μόνο δικό μου αλλά υπήρχε ελπίδα με εξοσωματική, θα δοκίμαζα έτσι. Αν δεν γινόταν τίποτα, θα κοίταζα για παρένθετη. Αν το πρόβλημα ήταν στο σπέρμα, θα έπαιρνα από δότη που να μοιάζει στον boyfriend.
Αν δεν μπορούσε κανείς μας με κανέναν τρόπο, αναγκαστικά υιοθεσία. Θα προτιμούσα μωρού, δεν θα ήθελα να "χάσω" περιόδους της ζωής του και να το πάρω "έτοιμο" και μεγαλωμένο κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top