Ποιο είναι το όπλο των ονείρων σας;

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Φωτόσπαθο και μάλιστα του Darth Maul.


Kαι έλα μετά εσύ να με πυροβολήσεις,
θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπλιαχ...Το "αγαπημένο" μου θέμα, ξαναβγήκε στην επιφάνεια...

"Όνειρο" και "όπλο" στην ίδια πρόταση...:hmm:
Με ένα όπλο μπορείς να τινάξεις τα όνειρά σου στον αέρα... μαζί με τα μυαλά σου ενίοτε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Όλες οι βολές κέντρο.

Δυστυχώς μέχρι να νομιμοποιηθούν ή να γίνω δημότης Κρήτης
θα μείνει όνειρο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

υδρογονοβομβα..
πανεμορφη..
απο αποσταση..
οταν ο Ηλιος ακουμπαει τη Γη..



και γενικα οτι οπλο επιστημονικης φαντασιας μπορει να υπαρξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μπλιαχ...Το "αγαπημένο" μου θέμα, ξαναβγήκε στην επιφάνεια...

"Όνειρο" και "όπλο" στην ίδια πρόταση...:hmm:
Με ένα όπλο μπορείς να τινάξεις τα όνειρά σου στον αέρα... μαζί με τα μυαλά σου ενίοτε. :hmm:

Κι αν τα όνειρα γίνονταν όπλα?;)


(επί του θέματος)

...ναι το μυαλό είναι όπλο και μάλιστα επιδεικνύεται ως τέτοιο


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Katana. Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teoulaki

Νεοφερμένος

Η Τεουλινι Τρελοο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χμμμμ.... δεν θα ελεγα οχι σε...bazuuuuuuca!!!! <3
χ0αχ0α0χχχ εγκληματικο μυαλο:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Από τα όπλα που διαθέτω, το αγαπημένο μου είναι το πληκτρολόγιό μου.

Απο αυτά που θα ήθελα να έχω, το αγαπημένο μου είναι η θερμοπυρηνική κεφαλή τύπου W88 (σύντηξη υδρογόνου με πυροκρότηση ουρανίου/πλουτωνίου) σε πύραυλους Trident δεύτερης γενιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Από τα όπλα που διαθέτω, το αγαπημένο μου είναι το πληκτρολόγιό μου.

Απο αυτά που θα ήθελα να έχω, το αγαπημένο μου είναι η θερμοπυρηνική κεφαλή τύπου W88 (σύντηξη υδρογόνου με πυροκρότηση ουρανίου/πλουτωνίου) σε πύραυλους Trident δεύτερης γενιάς.

Και θα την εκτόξευες εναντίον ποιων;:hmm:

Όσων δεν είχες καταφέρει να σκοτώσεις με το πληκτρολόγιό σου; :devil: :hehe:

Ευγενής φιλοδοξία, δεν λέω...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
οπως δεν φερνει ενας κουκος την ανοιξη ,ετσι και ενα ονειρο δεν ερχεται(δεν πραγματοποιειται)με ενα οπλο....

προσωπικα τα αγαπημενα μου οπλα ειναι
- η αγαπη μου για ζωη
-η δυναμη που αντλω απ τους φιλους μου
-ενα απλο χαμογελο


και πιστεψτε με αυτα τα ''οπλα'' ειναι ανυπερβλητα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Έχω μια αδυναμία στα Μεσαιωνικά όπλα. Να μερικά από τα πιο αγαπημένα όπλα αυτής της περιόδου:

1. Η βαλλίστρα (Αγγλιστί crossbow). Όπλο το οποίο εφηύραν οι Κινέζοι αλλά χρησιμοποιήθηκε ευρέως στη Δυτική Ευρώπη κατά το Μεσαίωνα. Εξαιτίας του μηχανισμού που διαθέτει, χρειάζεται λιγότερο κόπο από τον τοξότη και έχει μεγαλύτερη ευθυβολία και βεληνεκές από το απλό τόξο.



2. To halberd. Ακόντιο με δύο αιχμές εκατέρωθεν του κονταριού. Χρησιμοποιείτο από φάλαγγες για να νικήσει το σιδηρόφρακτο μεσαιωνικό ιππικό. Σημειωτέον ότι μπορούσε να συνθλίβει και την πανοπλία που φόραγαν τα άλογα...



3. Το κέλτικο σπαθί (broadsword). Το γνωστό σπαθί που χρησιμοποιούσαν οι Άγγλοι. Το μυθικό Excalibur του Βασιλιά Αρθούρου είναι ένα χαρακτηριστικό broadsword. Αρκετά βαρύ και δύσκολο στο χειρισμό αλλά πολύ θανατηφόρο και επίσης πολύ εντυπωσιακό στην εμφάνιση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
...Η αστειρευτη θεληση μου για ζωη, η πιστη μου στη δικαιοσυνη (ζυγος γαρ)και η φαντασια (climp to the moon and dream....dream...dream....love.....love...love....) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
...Η αστειρευτη θεληση μου για ζωη, η πιστη μου στη δικαιοσυνη (ζυγος γαρ)και η φαντασια (climp to the moon and dream....dream...dream....love.....love...love....) :)
Πουλάκι μουουου.... σε τσάκωσα!:crazy: Έβλεπα στα διάφορα θέματα που συμφωνούσαμε και τώρα είδα ότι είσαι και συ παλατζάκι!!!:clapup:
Και απαντώ στην ερώτηση...- το συναίσθημά μου -μπόόόόλικο αποθεματικό-,
η ευθύτητά μου - εδώ κόντρα στον διπλωμάτη Ζυγό-
και η παρορμητικότητα-αυθορμητισμός μου.....
Δίκοπο μαχαίρι και τα τρία, αλλά δεν τα διαπραγματεύομαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
To σπαθί και μόνο αυτό είναι η μεγάλη μου αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
two handed sword,,Conan..:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Θα πρέπει να παραδεχτείς Dark Crow πως η διατύπωση του θέματος ("Ποιό είναι το όπλο των ονείρων σας?") επιτρέπει μια πιο σφαιρική θεώρηση του αντικειμένου.

Σας διαβάζω από το λεξικό του Τεγόπουλου:
όπλο (το) ουσ. [<αρχ. όπλον (=εργαλείο) κάθετι που χρησιμεύει ως μέσο επιθέσεως ή άμυνας. ||εφόδιο για επιτευξη οποιουδήποτε σκοπού [...]
Είναι γνωστό άλλωστε πως πολλοί αγωνίζονται με την πένα τους, με το λόγο τους, με το θάρρος τους...κτλ
Προσωπικά θα προτιμήσω όπλα (εργαλεία) που δημιουργούν και όχι αυτά που καταστρέφουν.
Τα ποστ που μεταφέρθηκαν δε τα θεωρώ off-topic. (σε ένα από αυτά αναφέρεται και το katana)


Πολύ σωστή......:D Τα νύχια συγκαταλέγονται στα όπλα;;;; Διαφορετικά το μόνο όπλο που μου αρέσει είναι η διπλωματία.....:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η αγάπη και η ευγένεια !
Ειδικά το δεύτερο, συνήθως αφοπλίζει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
θα ακουστω καφρος αν πως οτι ισχυροτερο οπλο το εχουμε μεσα στο παντελονι μας?:P



...

Νομίζω πως μ' αυτό,:redface: ...συνήθως αυτοχειριάζονται οι άντρες:redface:!
Προσωπικά θεωρώ, ότι το ακατανίκητο όπλο είναι η ταπεινοφροσύνη, αλλά ακόμη το βρίσκω υπερβολικά ακριβό για ...τα μέτρα μου:(!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ, ότι το ακατανίκητο όπλο είναι η ταπεινοφροσύνη, αλλά ακόμη το βρίσκω υπερβολικά ακριβό για ...τα μέτρα μου:(!
μαλλον η βλακεια ειναι..το απολυτο υπεροπλο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top