Ποιον player προτιμάτε για να ακούτε μουσική;

Ποιον player προτιμάτε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Winamp

    Ψήφοι: 30 46.2%
  • MusicMatch Jukebox

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • iTunes

    Ψήφοι: 11 16.9%
  • Windows Media Player 10

    Ψήφοι: 24 36.9%
  • Real Player

    Ψήφοι: 0 0.0%

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
παιδια και εγω χρησιμοποιω vlc και το θεωρώ το καλύτερο αλλα παιδια ειναι βαρυ,σιγουρα υπαρχει καποιο πιο ελαφρύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
παιδια και εγω χρησιμοποιω vlc και το θεωρώ το καλύτερο αλλα παιδια ειναι βαρυ,σιγουρα υπαρχει καποιο πιο ελαφρύ...

Βαρύ; Γιατί; Έχει να κάνει και με την έκδοση, τo λειτουργικό...κ.λ.π. Απλά θεωρείται ότι παίζει το 99% των αρχείων....έχω κι άλλους απλά δεν με καλύπτουν με τίποτα. Τι να σου πω real; Αυτός με βολεύει στο κατέβασμα αρχείων πάλι, με τον download this video, που βγαίνει πάνω απο videos. Αυτός σε εμένα καίει κάρβουνο.....Είναι και ο KMplayer, τον έχω δοκιμάσει, αλλά δεν παίζει πολλά αρχεία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Βαρύ; Γιατί; Έχει να κάνει και με την έκδοση, τo λειτουργικό...κ.λ.π. Απλά θεωρείται ότι παίζει το 99% των αρχείων....έχω κι άλλους απλά δεν με καλύπτουν με τίποτα. Τι να σου πω real; Αυτός με βολεύει στο κατέβασμα αρχείων πάλι, με τον download this video, που βγαίνει πάνω απο videos. Αυτός σε εμένα καίει κάρβουνο.....Είναι και ο KMplayer, τον έχω δοκιμάσει, αλλά δεν παίζει πολλά αρχεία....

θελω να παιζει κυριως avi αρχεια και να ειναι ελαφρυς δλδ να τραβαει οσο το δυνατον λιγοτερη ram(και cpu αλλα κυριως για ram νοιαζομαι..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
θελω να παιζει κυριως avi αρχεια και να ειναι ελαφρυς δλδ να τραβαει οσο το δυνατον λιγοτερη ram(και cpu αλλα κυριως για ram νοιαζομαι..)

Αν έχεις windows υπάρχει και o media player classic είναι πιο ελαφρύς...απλά ανάλογα το λειτουργικό πρέπει να κατεβάσεις το K- lite codec pack. Googlare to να δεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αν έχεις windows υπάρχει και o media player classic είναι πιο ελαφρύς...απλά ανάλογα το λειτουργικό πρέπει να κατεβάσεις το K- lite codec pack. Googlare to να δεις....

χμμμμμμμ καλη ιδεα πραγματι,τον ειχα ξεχασει αυτον και ειναι σιγουρα ελαφρύς. Εγκρίνεσαι:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
χμμμμμμμ καλη ιδεα πραγματι,τον ειχα ξεχασει αυτον και ειναι σιγουρα ελαφρύς. Εγκρίνεσαι:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Χαίρομαι που βοήθησα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://mpc-hc.sourceforge.net/

media player classic οντως ο ελαφρυτερος,,και παιζει και ταινιες,,

και οσο για τον vlc ..μοιαζει ερασιτεχνικος για μενα

ειναι κατωτερο σε ποιοτητα απο τον απολυτο και μοναδικο player που ειναι ο μναδικος που εχω στο pc για όλα(χωρις να βαλω κανενα codec pack).απο ταινιες μεχρι umx unreal αρχεια ηχου mov κλπ..
διαβαζει υποτιτλους αψογα,,powerdvd κλπ ειναι αχρηστα με αυτο

με ενσωματωμενους codecs παιζει με αψογη ποιοτητα τα παντα

kmplayer

οτι συγκριση εχω σε φορουμς βασικα τον βγαζει ανωτερο..και ειναι και ωραιος,,με απειρες ρυθμισεις..

πχ τα mov αρχεια στον vlc τα επαιζε με σπασιματα ,,ενω ο kmplayer τα επαιζε αψογα..

alehunter τον εχεις δοκιμασει?

δες
After using VLC for years and years.. I've just started using KMPlayer because I got an ULV laptop, VLC didnt' seem to run some movies without shuddering on it.
I had never used KMPlayer, after using it for the last few months I can safely say it'll be my player of choice from here on.

SO I'm a KMPlayer convert. It's lightweight, plays everything I throw at it & plays it well. Haven't had a single issue.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
alehunter τον εχεις δοκιμασει?

δες

το εχω δοκιμασει το kmplayer,δεν με ξετρελαινει αλλα ναι κανει δουλεια(το εχω στο pc για να ανοιγω .mkv καλης ποιοτητας ταινιες 12.89gb που κολλαει το vlc τρελα και δεν μπορει να τις τρεξει:whistle:).Δεν ξερω,εμενα με μπερδευε καπως ειχε παρα πολλες επιλογες,νομιζω οτι για viedo player θελουμε κατι πιο noobικο....ειναι πραγματι πιο ελαφρύ απο vlc;;;

Υ.Γ.νομιζω η καλυτερη λυση παντως για αυτο που ψαχνω ειναι ο classic media player ασυζητητί,thanx για το link btw:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι πραγματι πιο ελαφρύ απο vlc;;;
δοκιμασε το να δεις..;)

και αν θες το ελαφρυτερο music player εδω ειναι xmplay..
400kb ολο και ολο χωρις εγκατασταση και παιζει αψογα απο mp3 μεχρι umx με μια χαρα ποιοτητα ηχου,,και εχει και σκινς..

παντως το media player classic που κατεβασα τωρα δεν φορτωνει αυτοματα τους υποτιλους οπως το kmplayer,,πιο πρωτογονο,,
μονο για να τους δειξει,,ηθελε κατι ειδικες ρυθμισεις,,που το kmplayer δεν ηθελε ποτέ,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δοκιμασε το να δεις..;)

και αν θες το ελαφρυτερο music player εδω ειναι xmplay..
400kb ολο και ολο χωρις εγκατασταση και παιζει αψογα απο mp3 μεχρι umx με μια χαρα ποιοτητα ηχου,,και εχει και σκινς..

θα το δοκιμασω αυτο στο παλιο pc thanx;)

θα ηθελα παντως απλα εναν player για mp3 και avi αρχεια,δεν με νοιαζουν τα αλλα,ποιος ειναι ο πιο ελαφρυς ever(κυριως να μην τραβαει πολυ ram...);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Κι εγώ τον KMplayer χρησιμοποιώ. Ήταν ο μόνος player που μου έβγαζε σωστά τα γράμματα των υποτίτλων και συγχρονισμένα σε κάποιες ταινίες = ο vlc εμφάνιζε εκείνους τους περίεργους, ακατανόητους χαρακτήρες...Αποδίδει καλύτερα, τουλάχιστον αναφορικά με τον ήχο, συγκριτικά με τον windows media player...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ έχω κατεβάσει το KLite Code Pack και χρησιμοποιώ τον Windows Media Player των 7.. Πολύ καλός και γρήγορος.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγώ έχω κατεβάσει το KLite Code Pack και χρησιμοποιώ τον Windows Media Player των 7.. Πολύ καλός και γρήγορος.. :)
ναι καλη επιλογη δεν λεω αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν ειναι το πιο ελαφρυ που υπαρχει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
θα ηθελα παντως απλα εναν player για mp3 και avi αρχεια,δεν με νοιαζουν τα αλλα,ποιος ειναι ο πιο ελαφρυς ever(κυριως να μην τραβαει πολυ ram...);)
Υπάρχει κι ο windows media player, που παίζει αυτά τα αρχεία:P

Όσον αφορά τη χρήση της RAM, πιο πολύ "τραβάει" ο windows explorer:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
https://www.free.gr/get/list.php?cat_id=27

KAI ενα για πλακα ------>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχει κι ο windows media player, που παίζει αυτά τα αρχεία
avi δεν παιζει..divx βασικα ,οποτε δοκιμασα θελει codecs κλπ..μονο καλη ποιοτητα μουσικης εχει,,αυτο ακουω,,για βιντεο δεν αξιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
στο σταθερο pc χρησιμοποιω κυριως vlc και media player

στο laptop κυριως το kmplayer (βολευει για τα βιντεο κυριως...) και το classic media player(πολυ καλο και ελαφρυ οταν κανετε πολλα μαζι και το μηχάνημα ζορίζεται...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Για μουσική χρησιμοποιώ το amarok και για βίντεο το vlc :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

Mert

Νεοφερμένος

Ο Mert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Winamp, αλλα πιο πολυ λογω συνηθειας, δεν εχω δοκιμασει αλλους players.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top