Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 144 64.9%
  • Γάτα

    Ψήφοι: 78 35.1%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό που λες μόνο τρέλα δεν είναι: κ γω μιλάω στις σκυλίτσες μου κ αυτές με καταλαβαίνουν κ συμμετέχουν με τον τρόπο τους: το σκυλί μπορεί να γίνει υπερβολικά εκφραστικό!

καταλαβαινουν τα σκυλια τα αισθηματα και την εκφραση μας,,ειναι μεσα στο dna τους τοσες χιλιαδες χρονια πια..και εκει υπερτερουν της γατας πιστευω

κοινως καταλαβαινουν τι θελουμε χωρις να ξερουν γρι απο οτι λεμε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
καταλαβαινουν τα σκυλια τα αισθηματα και την εκφραση μας,,ειναι μεσα στο dna τους τοσες χιλιαδες χρονια πια..και εκει υπερτερουν της γατας πιστευω
Νομίζεις...
η γάτα κάνει πως δεν καταλαβαίνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι Άγγελε: καταλαβαίνουν τα αισθήματά μας ακόμα κ αν τα κρύβουμε! Δεν ξέρω πού ακριβώς οφείλεται. Είναι το ένστικτό τους? Είναι η μύτη τους που μυρίζει τις ανθρώπινες ορμόνες? Είναι συνδυασμός κ των 2? Ό,τι κ ναναι τα 'καθαρματάκια' μια χαρά τα καταφέρνουν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
yperoxi ,οπου και να το ελεγα μου ελεγαν μετα:''καλα τρελη εισαι;''
Η απαντηση μου ηταν η εξης :''Στοιχημα οτι τα σκυλια καταλαβαινουν περισσοτερα απ τον καθενα μας''.
Νομιζω πως συνεβαινε παντως.Οταν ημουν και ειμαι χαρουμενη,και ο παλιος και ο τωρινος μου σκυλος το καταλαβαινουν κουνανε την ουρα τους και με σερνουν σ ολη την αυλη:p oταν αραξω καπου και ειμαι μεσα στα μαυρα πανια,ο τωρινος ας πουμε καθεται κοντα μου με σκυμμενο το κεφαλι κ αυτος
Ειναι εκπληκτικο και συγκινητικο ταυτοχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
μιλάτε στα σκυλιά σας? καλά τρελές είστε;; :P
εγώ μιλάω στο σκύλο μου και σε όοοολα τα αδέσποτα της γειτονιάς.. η τρελή με τα αδέσποτα έχω γίνει.. :confused:
το οτι καταλαβαίνουν δεν το συζητάω..υπέροχη, δεν είχα σκεφτεί ποτέ αυτό με τις ορμόνες.. μωρ'λες?? μπορεί γι΄αυτό..

ο σκύλος απο μόνος αποζητά την επικοινωνία. Διαφωνώ κάθετα με όσους λένε "έχω αυλή-παίρνω σκύλο".. οκ,έχει ανάγκη απο κίνηση, να τρέξει, να παίξει, αλλά πάνω απο όλα χρειάζεται τον άνθρωπο.. συγκρίνω το δικό μου λαμπραντόρ που το έχω μέσα σε διαμέρισμα, ασχολούμαι μαζί του συνέχεια και το πηγαίνω 2 βόλτες την ημέρα και το λαμπραντόρ της ξαδέρφης μου που είναι σε τεράστια αυλή αλλα δεν βγαίνει βόλτες, δεν του μιλάει κανείς, το χαΙδεύουν μια στο τόσο,είναι απο το πρωί μέχρι το βράδυ μόνο του.. αν θέλετε φύλακα,πάρτε σεκιούριτι η συναγερμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
yperoxi ,οπου και να το ελεγα μου ελεγαν μετα:''καλα τρελη εισαι;''
Η απαντηση μου ηταν η εξης :''Στοιχημα οτι τα σκυλια καταλαβαινουν περισσοτερα απ τον καθενα μας''.
Νομιζω πως συνεβαινε παντως.Οταν ημουν και ειμαι χαρουμενη,και ο παλιος και ο τωρινος μου σκυλος το καταλαβαινουν κουνανε την ουρα τους και με σερνουν σ ολη την αυλη:p oταν αραξω καπου και ειμαι μεσα στα μαυρα πανια,ο τωρινος ας πουμε καθεται κοντα μου με σκυμμενο το κεφαλι κ αυτος
Ειναι εκπληκτικο και συγκινητικο ταυτοχρονα.

Επειδή ίσως το έλεγες σε ανθρώπους που δεν έχουν τη γνώση και την ωριμότητα να δουν πέρα από την "ανθρώπινη" μύτη τους.:D

Τόσο τα σκυλιά όσο και οι γάτες (έχω και τα δύο εδώ και χρόνια και σε μεγάλες περιόδους ταυτόχρονα όπως και τώρα) έχουν το δικό τους τρόπο να μας προσεγγίζουν και να δίνουν θετική ενέργεια κι αγάπη ανταποκρινόμενα στην αγάπη και την τρυφερότητα που παίρνουν από μας. Μάλιστα κάποιες φορές μπορεί και να μην το αντιλαμβανόμαστε πλήρως, αλλά πιστεύω κι αισθάνομαι ότι είναι πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συγκρίνω το δικό μου λαμπραντόρ που το έχω μέσα σε διαμέρισμα, ασχολούμαι μαζί του συνέχεια και το πηγαίνω 2 βόλτες

καλα παντα απορουσα,,δεν εχει βρωμα μεσα στο σπιτι ειδικα με μεγαλα σκυλια?
εδω στην αυλη και τα τριχωτα βρωμουσαν σκυλιλα,και αφηναν τριχα παντου ειδικα στην πορτα μπροστα..ειδικα στην περιοδο τους..και να ξυστρισεις ακομα,,παλι μια μποχα θα εχει

και μικροβια,,(οι γιατροι αν εχεις κολησεις μικροβιο κλπ σε ρωτανε αν εχεις σκυλια στο σπιτι.

εγω δεν ειχα ποτε ζωο μεσα στο σπιτι ,,αλλα στην αυλη..

το καλυτερο ειναι η αυλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
αν τα πλένεις, τα εμβολιάσεις, τους δίνεις τα φάρμακά τους, τα χτενίζεις, όχι δεν έχει βρώμα το σπίτι (εκτός και αν δεν σκουπίζεις)..δεν ξέρω τι γίνεται στην περίοδο- είμαι υπέρ της στείρωσης..
τρίχες αφήνω και εγώ πάντού.. και είαμι απλά άνθρωπος..

οι γιατροί που θα σε ρωτήσουν αν έχεις σκύλο σπίτι - επειδή κόλλησες μικρόβιο, ή θα είναι της εποχής του παππού μου, ή θα θέλουν να μάθουν αν ο σκύλος είναι εμβολιασμένος..

για εμένα η αυλή είναι η λύση για αυτούς που θέλουν να λένε οτι έχουν ζώα,αλλα στην ουσία δεν θέλουν να έχουν καμία ουσιαστική επαφή μαζί τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
καλα παντα απορουσα,,δεν εχει βρωμα μεσα στο σπιτι ειδικα με μεγαλα σκυλια?
εδω στην αυλη και τα τριχωτα βρωμουσαν σκυλιλα,και αφηναν τριχα παντου ειδικα στην πορτα μπροστα..ειδικα στην περιοδο τους..και να ξυστρισεις ακομα,,παλι μια μποχα θα εχει

και μικροβια,,(οι γιατροι αν εχεις κολησεις μικροβιο κλπ σε ρωτανε αν εχεις σκυλια στο σπιτι.

εγω δεν ειχα ποτε ζωο μεσα στο σπιτι ,,αλλα στην αυλη..

το καλυτερο ειναι η αυλη..

Αν το αφεντικο εχει τετοιες συνηθειες,θα αποκτησει και ο σκυλος.Αν ομως το αφεντικο ειναι καθαρο θα ειναι και ο σκυλος,φυσικα αν εκπαιδευτει καταλληλα.Αλλα νομιζω οτι ισχυει αυτο που λενε,οτι τα σκυλια αποκτανε τις συνηθειες των αφεντικων τους.
Παντως,εγω δεν εχω ζησει ποτε χωρις αυλη και ναι προτιμω να εχει ο σκυλος μου απλα χωρου και να τρεχει ελευθερος πανω κατω(περα απο την κλασσικη βολτα)Παρολα αυτα,ουτε εγωιστικο οπως διατεινονται καποιοι ειναι να ''φυλακισεις'' τον σκυλο στο διαμερισμα.
Η αγαπη απο το αφεντικο,η βολτα,το παιχνιδι και φαγητο δεν ξεχωριζουν οπου και να βρισκεσαι,σε διαμερισμα η σε μονοκατοικια.Βεβαιως η γατα ειναι ισως πιο ευελικτη μεσα σ ενα διαμερισμα απο το σκυλι,αλλα νομιζω οτι αυτα που ανεφερα ειναι δεδομενα για ολα τα ζωα.Οποτε κατ εμε μικρη σημασια εχει ο χωρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
σκυλακιαααααααααα εννοειται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • cat_dog_16_0026.jpg
    cat_dog_16_0026.jpg
    49.8 KB · Εμφανίσεις: 159

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν τα πλένεις, τα εμβολιάσεις, τους δίνεις τα φάρμακά τους, τα χτενίζεις, όχι δεν έχει βρώμα το σπίτι (εκτός και αν δεν σκουπίζεις)..δεν ξέρω τι γίνεται στην περίοδο- είμαι υπέρ της στείρωσης..

και καθε ποσο συχνα τα πλενεις?
και καθεται?

εγω που ειχα δεν θα καθοταν με τιποτα και μετα θα τιναζε παντου

παντως οτι μαδανε οι σκυλοι μαδανε,και γενικα

χρειαζεται περισσοτερη καθαριοτητα αν εχεις σκυλο στο σπτιι..

παντως αν εχεις αυλη,,το καλυτερο ειναι στην αυλη,,και για το ιδιο το σκυλι..

το σκυλι μεσα στο σπιτι ειναι νεα αστικη μοδα παντως,,παλια τα σκυλια και γενικα τα ζωα μενανε εκτος σπιτιου

και οσο για το γιατρο..
η αδελφη μου απο σταφυλοκκοκο στο γονατο πηγε να πεθανει σχεδον μπηκε εντατικη και βγηκε

καιο λοιμοξιολγοος το πρωτο που ρωτησε ειναι,"εχετε σκυλο στο σπιτι"?


οποτε αν μενεις στο σπιτι με το σκυλο σαφως υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος γιατι ο σκυλος δεν ειναι ανθρωπος και εχει μικροβια που μπορει να ειναι επικινδυνα για σενα ενω για τον ιδιο οχι


επισης μια αλλη κλασσικη απορια που εχω"πώς αφηνουν πολλοι να τους γλυφουν τα σκυλια εδικα στη μουρη?ενω πριν εχουν γλυψει τα απαυτα τους?

αλλο αγαπαμε τα ζωα αλλα τα μεγαλωνουμε σαν ανθρωπους

τα ζω αδενειναι ανθρωποι,,και καθε ειδος εχει αλλες αναγκες και ευαισθησίες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο σωστος συνδιασμος σκυλου-ανθρωπου δεν σου δινει απλα τον καλητερο φιλο, αλλα μια αλληλοσυνεχια! Η σχεση που μπορει να αναπτυχθει αν ξερεις τι σκυλο να διαλεξεις και πως να του φερθεις (κατιι που οι περισσοτεροι δεν εχουν καν ακουστα :P) και αν φυσικα το θες πραγματικα αυτο το πραγμα και δεν ειναι μια στιγμιαια σκεψη η επιλογη λογο μοδας κλπ, ειναι σαν εμπειρια κατι που πιστευω σε αλλαζει σαν ανθρωπο, ειναι κατι που συνεχος αποζητω!

Για τις γατες παλι, ποτε δεν καταφεραν να με συγκινισουν, παντα τις αντιπαθουσα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
και καθε ποσο συχνα τα πλενεις?
και καθεται?

εγω που ειχα δεν θα καθοταν με τιποτα και μετα θα τιναζε παντου

παντως οτι μαδανε οι σκυλοι μαδανε,και γενικα

όταν είχα σκύλο μαδούσε εποχιακά. Με συχνό χτένισμα δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. Με τον γάτο που έχω σπίτι ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τρίχες. Πιστεύω το ίδιο ισχύει και με τα σκυλιά. Αν καθαρίζεις μια φορά τον μήνα, σίγουρα θα συσσωρευτούν οι τρίχες!

χρειαζεται περισσοτερη καθαριοτητα αν εχεις σκυλο στο σπτιι..

παντως αν εχεις αυλη,,το καλυτερο ειναι στην αυλη,,και για το ιδιο το σκυλι..

Σαφώς και χρειάζεται περισσότερη καθαριότητα. Θα χρειαζόνταν περισσότερη καθαριότητα ακόμα και αν έχεις περισσότερους ανθρώπους στο σπίτι σου.
Η αυλή είναι καλή για τον σκύλο με την προϋπόθεση ότι ο σκύλος έχει ελεύθερη πρόσβαση και στο σπίτι. Πρόκειται για ζώο που σχηματίζει αγέλες και θέλει να είναι μαζί με τα μέλη της αγέλης του. Όταν το αφήνεις μόνιμα στην αυλή και εσύ βρίσκεσαι στην ζεστασιά του σπιτιού σου, δεν είναι και το καλύτερο για τον σκύλο.

το σκυλι μεσα στο σπιτι ειναι νεα αστικη μοδα παντως,,παλια τα σκυλια και γενικα τα ζωα μενανε εκτος σπιτιου

δεν το θεωρώ μόδα. Απλά θεωρώ ότι γίναμε πιο "ανθρώπινοι".

και οσο για το γιατρο..
η αδελφη μου απο σταφυλοκκοκο στο γονατο πηγε να πεθανει σχεδον μπηκε εντατικη και βγηκε

καιο λοιμοξιολγοος το πρωτο που ρωτησε ειναι,"εχετε σκυλο στο σπιτι"?

μ***κιες. Σταφυλόκοκκο έχουμε σχεδόν όλοι πάνω μας χωρίς να προκαλεί προβλήματα. Το πρόβλημα έρχεται όταν αποκτάς βαθιά πληγή, πχ σε δαγκώσει κάποιο ζώο ή τρυπηθείς βαθιά από κάτι. Τότε τα βακτήρια που ζουν στο δέρμα σου μπαίνουν μέσα και δημιουργούν προβλήματα.

οποτε αν μενεις στο σπιτι με το σκυλο σαφως υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος γιατι ο σκυλος δεν ειναι ανθρωπος και εχει μικροβια που μπορει να ειναι επικινδυνα για σενα ενω για τον ιδιο οχι

Αν ήταν έτσι όπως τα λες, δεν θα βλέπαμε πιο πολλούς θανάτους και νοσηλεία σε νοσοκομεία σε άτομα που έχουν κατοικίδια; ΣΥμβαίνει όμως κάτι τέτοιο;


επισης μια αλλη κλασσικη απορια που εχω"πώς αφηνουν πολλοι να τους γλυφουν τα σκυλια εδικα στη μουρη?ενω πριν εχουν γλυψει τα απαυτα τους?

Καλά μη νομίζεις, δεν διαφέρει και πολύ από τον σουβλατζή που πιάνει την πίτα και τα κρεμμύδια με τα χέρια του με τα οποία σκούπιζε προηγουμένως τον πισινό του.

αλλο αγαπαμε τα ζωα αλλα τα μεγαλωνουμε σαν ανθρωπους

τα ζω αδενειναι ανθρωποι,,και καθε ειδος εχει αλλες αναγκες και ευαισθησίες..

εδώ θα συμφωνήσω. Δυστυχώς πολλοί τα μεγαλώνουν σαν ανθρώπους με την έννοια ότι τα ντύνουν, τα πηγαίνουν κομμωτήριο για αποκλειστικά καλλωπιστικούς λόγους, τα νταντεύουν σαν μωρά, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
μιλάτε στα σκυλιά σας? καλά τρελές είστε;; :P
εγώ μιλάω στο σκύλο μου και σε όοοολα τα αδέσποτα της γειτονιάς.. η τρελή με τα αδέσποτα έχω γίνει.. :confused:
το οτι καταλαβαίνουν δεν το συζητάω..υπέροχη, δεν είχα σκεφτεί ποτέ αυτό με τις ορμόνες.. μωρ'λες?? μπορεί γι΄αυτό..
Κάπου το είχα ακούσει/διαβάσει αυτό με τις ορμόνες (σε κανα ντοκυμανταίρ? ή σε κανα κτηνιατρικό περιοδικό?) οπότε πρέπει να ισχύει ως ένα βαθμό. Απ' ότι ξέρω (έχω ακούσει), π.χ. αν κάποιος είναι φοβισμένος αλλά δεν το εκδηλώνει, ο σκύλος μπορεί να το αντιληφθεί! Μάλλον μυρίζοντας την έκκριση 1άς συγκεκριμένης ορμόνης? Γιατί έχουν κ τρελή όσφρηση:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
π.χ. αν κάποιος είναι φοβισμένος αλλά δεν το εκδηλώνει, ο σκύλος μπορεί να το αντιληφθεί! Μάλλον μυρίζοντας την έκκριση 1άς συγκεκριμένης ορμόνης? Γιατί έχουν κ τρελή όσφρηση

μυριζουν το φοβο σε καθε θηραμα;)

δεν υπαρχει μηχανημα που μπορει να ανιχνευσει ουσιες οπως ο σκυλος

γιαυτο καιειναι τοσο χρησιμοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 1325614009-hot-dog.jpg
    1325614009-hot-dog.jpg
    127.7 KB · Εμφανίσεις: 211

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά έχω ακούσει ότι τα bloodhounds μπορούν να μυρίσουν ακόμα και ένα μόριο μιας ουσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Και τα δύο. Και σκύλο και γάτα, άλλωστε μια χαρά τα πάνε τα δυο τους.:P
Δεν έχω παράπονο!
DSC02198.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top