Προφυλακιστέα η οροθετική Ρωσίδα ιερόδουλη

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες ότι έχεις επισκεφτεί τα περισσότερα πορνεία της περιοχής και για ποια δυνατότητα μιλάμε; Το να πάει ο πελάτης με την ιερόδουλη χωρίς προφυλακτικό; Πώς μπορείς να το γνωρίζεις αυτό, μόνο εσύ ξέρεις και δεν με αφορά.
Η συγκεκριμένη για την οποία μιλάμε, προφανώς και δεν είναι από αυτές που περιγράφεις, φαίνεται άλλωστε κι από τη φωτογραφία της. Ούτε προσεγμένη είναι, ούτε αποπνέει τον αέρα της business woman. Oι μόνες πόρνες που θυμάμαι να ταιριάζουν στην περιγραφή σου είναι κάποιες με ακριβά αυτοκίνητα πίσω από τον ιππόδρομο πριν από τουλάχιστον 20 χρόνια.

Επειδή λοιπόν υπάρχουν και τα 'άλλα' μπουρδέλα, με τους όποιους πελάτες, επειδή θα μπορούσαν να κάνουν ένα άλλο επάγγελμα και δεν το κάνουν, επειδή έχουν ευθύνη για το επάγγελμά τους, όπως έχει κι ένας μάγειρας, η διαπόμπευση είναι δικαιολογημένη; Τι λογικά άλματα είναι αυτά; :confused:

Δεν μιλάω για την διαπόμπευση γιατί έχουν όλα ειπωθεί επί του θέματος. Εκ πρώτης όψεως, η πρώτη κοπέλα μου φάνηκε κάποιου επιπέδου. Είδα και τις φωτογραφίες των υπόλοιπων 11 αλλά κάνει μπαμ ότι είναι ναρκομανείς και εκδίδονταν στον δρόμο, που ο "φυσιολογικός" άντρας και τα νέα αγόρια δεν θα τις επέλεγαν. Γενικά, νομίζω η δυνατότητα του χωρίς προφυλακτικό δεν υπάρχει στα πορνεία που θα πήγαινε ο "φυσιολογικός" άντρας.
Στη Βικτώρια γίνεται χαμός από πορνεία και έχω πάει στα περισσότερα δύο φορές: μια με ένα αγορι στην οικογένεια (ο πατέρας του δεν μπορούσε να το πάει) και μια με έναν γνωστό μου παρθένο ετών 34 (αλήθεια, υπάρχουν). Επειδή και οι δύο ντρεπόντουσαν, εγώ μίλαγα όλες τις φορές και πάνω-κάτω ξέρω κάποια πράγματα για την λειτουργία των πορνείων. Κανένα δεν επέτρεπε χωρίς προφυλάξεις και το τόνιζαν χωρίς να ρωτήσω καν.
Βέβαια υπήρχαν και κάτι καμμένα που με το που μπαίναμε δεν ρωτάγαμε καν και βγαίναμε (έχω πολύ αστείες ιστορίες από αυτά). Σε αυτά φαντάζομαι γίνονται διάφορα, μιας και η πελατεία είναι αυτοί που τρώνε πόρτα από τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Προεκλογικές πουτ...νιες!

Έκτακτη ενημέρωση πουτ..νες υπάρχουν!

Αφού το λεφτά υπάρχουν δεν παίζει πια...
Αλλαγή πορείας ...απο την παραπλάνηση στην τρομοκρατία.

Αν δεν μας ψηφίσετε θα πέσει μετεωρήτης στο σπίτι σας.
Ζήτω ο σοσιαλισμός, ζήτω η Ελλάδα, ζήτω η θρησκεία, ζήτω που καήκαμε!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ιερόδουλη οροθετική


για μια άρρωστη πόρνη,
τι επιλογές μένουν
προκειμένου να επιβιώσει στην άραχνη ζωή?

Δεν τη δικαιλογώ, αναρωτιέμαι.

Το πράγμα για μένα θέλει να πει πως όσο γίνεσαι ξένος
για τον εαυτό σου έχεις χώρο για τον άλλον.

Μα όταν αυτός ο χώρος γίνει πολύ πολύ μεγάλος,
τότε ξέχνα τον εαυτό σου...
Είτε γιατί ψυχικά έχεις αποδομηθεί πια,
είτε γιατί σε βρίσκει σβιν κατακούτελα ένα ανίατο
και λες "δε παίρνω κι άλλους μαζί μου αφού
είμαι ξοφλημένη κι επειδή κάποιος τους με κόλλησε,
που να πεθάνουν".
(φλόγες αναβλύζουν από τα μάτια)


Ας πούμε ότι το εηντζ ήτο ιάσιμο.

Όλα λάδι?

Ποια είναι τα αντίστοιχα αντιρετροϊκα για την ψυχούλα?
:worry::worry:

υγ. ξέρετε τι λένε: "δεν υπάρχει καλύτερη χρονική στιγμή από το παρόν,
όταν έχουμε χάσει τα πάντα".



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Οχι..αυτο που εννοουσα ειναι οτι δεν επρεπε να δημοσιευτει ΚΑΜΙΑ φωτο.Ειναι δεδομενο οτι οσοι εχουν παει με πορνες χωρις προφυκλακτικο..ΟΦΕΙΛΟΥΝ να κανουν εξεταση,αλλιως ειναι εγκληματιες,οπως κατηγορειται η πορνη.Μαλιστα αυτοι ειναι απειρως χειροτεροι,διοτι αυτος που παει με πορνη,ειναι υποψιασμενος.Αντιθετα η κοπελιτσα που θα κανει σχεση μαζι του,δεν μπορει να φανταστει κατι τετοιο.Καλως ή κακως..κακως,αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.
Εννοείται πως οφείλουν να κάνουν εξέταση, ακόμη κι αν δεν έχουν χρησιμοποιήσει προφυλακτικό θα έλεγα εγώ
Αλλά θα επιμείνω στη δημοσίευση της φωτογραφίας της κοπέλας έτσι ώστε να ενημερωθεί ο κόσμος
Όσο γρηγορότερα εξετασθείς και πάρεις τα όποια φάρμακα, τόσο λιγότερο πιθανό είναι να σου προκαλέσει σοβαρό πρόβλημα ο ιος
Καλύτερος τρόπος ενημέρωσης του κοινού δεν υπήρχε
Γιατί άλλο να δώσεις μια διεύθυνση ή ένα όνομα (πολλοί μπορεί να μην τη γνώριζαν με το πραγματικό της όνομα) κι άλλο είναι να δει ο άντρας μπροστά του τη φωτογραφία της
Είναι πολύ διαφορετικό
Κι από τη στιγμή που διώκεται ποινικά για πρόκληση σωματικής βλάβης, δε τίθεται θέμα στη δημοσίευση των φωτογραφιών της
Και στο κάτω-κάτω, ακόμη και να δεχθώ ότι παραβιάζονται τα δικαιώματά της, μήπως αυτό γίνεται για το συλλογικό καλό;
Για να προστατευτούν πολλά περισσότερα άτομα;
Κλείνω και τονίζω ξανά προς αποφυγή παραξήγησης, δε λέω ότι δε φταίνε και όσοι πήγαν μαζί της χωρίς προφυλάξεις
Λέω πως ήταν η καλύτερη κίνηση προς ενημέρωση του κοινού, η δημοσίευση των φωτογραφιών της
Ο τρόπος που διαχειρήστηκαν το θέμα οι δημοσιογράφοι ήταν αισχρός, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως οι φωτογραφίες δεν έπρεπε να δημοσιευθούν

Μια πηγή ότι το γνώριζε θα μας δώσεις; Διότι έχουν ΗΔΗ κατατεθεί στο θέμα ΔΥΟ διαφορετικές πηγές, που λένε πως ΔΕΝ το γνώριζε. Άντε γιατί θα με σκάσετε εσείς. :mad:
Το είχα διαβάσει τις πρώτες μέρες που είχε προκύψει το θέμα και νομίζω από γνωστό σιτε
Τώρα δεν τη βρίσκω την πηγή
Μπορεί να έπεσα θύμα παραπληροφόρησης, δεν ξέρω
Πάντως αν τη βρω την πηγή θα την ποστάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά ας αφήσουμε τις ιερόδουλες με AIDS..οκ ενημερωθήκαμε και κανένας μας δεν θα πάει μαζί της σίγουρα πλέον..αφήστα τα θεωρητικο-ηθικά διλήμματα..έρχονται εκλογές..ας προσπαθήσουμε να ασχοληθούμε με τις επερχόμενες εκλογές..ας ελπίσουμε ότι κάτι θα αλλάξει this time
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το όνομά μου είναι θάνατος, οι φίλοι με φωνάζουνε πουτάνα…

του Παντελή Προμπονά
Αλλά το ασάλευτο ταξίδι των πορνών,
ποιός από σας, τυφλοί, ποτέ το βλέπει;
Ο μεσονύχτιος ήλιος πάντοτε το σκέπει
και τ’ άστρο κάποιων άγνωστών σας ουρανών.​
[ν. καββαδίας]

Η ιστορία κύκλους δεν κάνει, δεν θα μπορούσε άλλωστε καθώς έτσι θα έλλειπαν τα στοιχεία της μνήμης και της εμπειρίας. Έπρεπε όμως να διδάσκει. Καταγραφή, αποκάλυψη, υγειονομικός έλεγχος. Τόσες κανονικοποιητικές λέξεις για τόσο απεχθείς κοινωνικές συμπεριφορές. Ο σύγχρονος κοινωνικός κανιβαλισμός και ο σύγχρονος πολιτικός ολοκληρωτισμός δεν έχουν ανάγκη στρατόπεδα συγκέντρωσης, προγραφές και περιβραχιόνια με αστέρι. Αρκεί η τηλεοπτική εικόνα και η διασπορά μιας φωτογραφίας από τα social media, μέχρι η Αστυνομία να βάλει plugin των social media στο site της και τότε οι σύγχρονοι καταδότες δεν θα χρειάζονται κουκούλες, χρηματισμό και εξουσία αλλά ένα profile στο facebook όπου ανάμεσα στο τελευταίο shared σκυλάδικο από το youtube και την πιο πρόσφατη θεωρία συνομωσίας θα στιγματίζουν το σύγχρονο κοινωνικό περιθώριο, το «α-ποκείμενο» της εποχής μας.

Πουτάνες στα παράνομα μπουρδέλα του κέντρου της Αθήνας. Σώματα δημοσίας χρήσης, αγνώστων λοιπών στοιχείων. Έτοιμα να υποδεχθούν τις ορέξεις του «οικογενειάρχη», του «πατέρα», του «αδελφού». Η μπουρδελότσαρκα της ημέρας όμως έφερε την Τατιάνα, κι άλλες έντεκα μέχρι στιγμής, στον υγειονομικό έλεγχο. Η διάγνωση καταδικαστική: HIV. Και τώρα; Οι λέξεις πρέπει να γίνουν καθωσπρέπει: η πουτάνα ιερόδουλη, το μπουρδέλο οίκος ανοχής, ο νταβατζής επιχειρηματίας, οι πελάτες επισκέπτες για να γραφτούν οι ανακοινώσεις, να βγούνε οι φωτογραφίες και να διαφημιστεί η επιτυχία: επιχείρηση «καθαριότητα» παραμονές των εκλογών. Μια σωστή διαφήμιση θέλει πρωταγωνιστές, θέλει και διαφημιζόμενο προϊόν. Η σύγχρονη βιοεξουσία κρατάει τα όπλα του πληθυσμιακού ελέγχου, της καθαριότητας και της απομάκρυνσης του κινδύνου σε μια βαθύτερη σχέση με την ανθρώπινη υποτέλεια. Ορίστε το μήνυμα παραδοτέο: μαζί μας θα είστε ασφαλείς.
Το ρεσιτάλ απανθρωπιάς ολοκληρώνεται: οι νταβατζήδες και τα κυκλώματα διακίνησης, οι «άκρες» στην Αστυνομία, τα «δόντια» στα υπουργεία, οι δουλέμποροι και ολόκληρο το σύστημα trafficking μένει στο απυρόβλητο. Η σκληρή γλώσσα των ανθρωπίνων δικαιωμάτων αλλάζει θέσεις τους θύτες και τα θύματα και μαζί της θέλει να συμπαρασύρει και ολόκληρη την κοινωνία. Το στίγμα γίνεται δικαίωμα στην υγεία, η σύλληψη δικαίωμα στην πρόληψη. Η ζωή αναπλάθεται εντός ενός νέου πολιτικού αφηγήματος: ορισμένες ζωές έχουν περισσότερο σημασία από άλλες, ορισμένα σώματα είναι περισσότερο υπαρκτά από κάποια άλλα, ορισμένες επιθυμίες είναι πιο νόμιμες από κάποιες άλλες.
Συλλογικές φοβίες και ηθικός πανικός. Έχουν χυθεί τόνοι μελανιού για να αναδείξουν την πολιτική χρήση της ασθένειας και δει του HIV. Αυτής της ασθένειας που βρίσκεται στο επίκεντρο ανθρωπιστικών κρίσεων και πολιτικών του ανθρωπισμού, σεξουαλικότητας και ηθικής, κινδύνου και εχθρού. Η προσωπογραφία της ανήθικης, της άρρωστης, της πονηρής γυναίκας η οποία ενεργητικά μολύνει τους άνδρες πελάτες της σχηματίζει τη φιγούρα μιας ξένης. Σε μια ξενότητα όχι απαραιτήτως εθνοτική. Η κατασκευή του περιθωρίου αποτελεί συνειδητή και σκόπιμη επιλογή ώστε εκεί να κατατάσσει ο κυρίαρχος λόγος όλους τους «κινδύνους» για τον εθνικό κορμό. Η τριπλή περιθωριοποίηση μιας μετανάστριας, χωρίς χαρτιά, που εργάζεται ως πόρνη την καταδικάζει σε ένα περιθώριο που δεν υποβάλλεται ποτέ στη βάσανο της αμφισβήτησης. Οι ταξινομήσεις και οι κατηγορίες έτοιμες προς κατανάλωση από μυαλά εκπαιδευμένα να καταναλώνουν.
Επιστρέφω στην ιστορία. Όχι δεν κάνει κύκλους. Και αυτό σήμερα οφείλει να μας βαρύνει δυο φορές, όλους. Αν κάτι έπρεπε συλλογικά να έχει διδαχθεί η κοινωνία είναι ο μηχανισμός παραγωγής των «επικίνδυνων ζωών». Ας θυμόμαστε όλοι τι συμβολίζουν οι υγειονομικές ζώνες και οι επιχειρήσεις καθαριότητας, ο έλεγχος του πληθυσμού και η ιατρική γνώση, τα πολιτικά δικαιώματα και η εκμετάλλευση του ανθρώπου. Τι ειρωνική συγκυρία, μαζί με το διασυρμό μερικών γυναικών, του θανάτου όπως τις ονόμασαν, ανακοινώθηκε και η λειτουργία ενός στρατοπέδου συγκέντρωσης για κάποιους άλλους «μιερούς», που θα ζήσουν εκεί τη συνέχεια του δικού τους δράματος.
Αν κάτι με φοβίζει δεν είναι η ιατρική και ψυχολογική βοήθεια που θα λάβουν οι θύτες, από αυτή θα υπάρξει άφθονη. Τα ουσιαστικά θύματα, οι γυναίκες που ονομάστηκαν θάνατος στο εξής θα ζήσουν μια ζωή στην εσχατιά της ανθρωπινότητας, μαζί με το στίγμα, πιθανώς την κράτηση, τη φτώχια, την απανθρωπιά…


Αν κάτι με φοβίζει είναι ο θάνατος της κοινωνικής μας συνείδησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.




[...]
Οι Πόρνοι και οι πόρνες
του Γιώργου Πίττα


Όνειδος και αποτροπιασμό προκαλεί στον οποιοδήποτε σκεπτόμενο άνθρωπο η φρικτή δημοσιοποίηση των στοιχείων και των φωτογραφιών των 11 δυστυχισμένων ανθρώπινων υπάρξεων με το πρόσχημα της προστασίας των κρετίνων –πελατών που ήρθαν σε σεξουαλική επαφή μαζί τους «απροφύλακτοι» για περισσότερη ικανοποίηση.
Αλήθεια.
Που είναι αυτές οι γυναίκες τώρα;
Μεταξύ των οποίων και ένα πάρα πολύ νεαρό κορίτσι που δεν έχει φτάσει καν τα 20 του χρόνια;
Ποιο κράτος θα αναλάβει την ιατροφαρμακευτική τους περίθαλψη; Ποιες κοινωνικές υπηρεσίες θα τις στηρίξουν θα τις φροντίσουν θα τις βοηθήσουν να υπάρξουν ξανά ως ανθρώπινα πλάσματα;
Κανένα. Στο απέραντο παρακράτος των κυρίων Βενιζέλου, Σαμαρά, Καμμένου, Καρατζαφέρη, Μιχαλολιάκου, οι έννοιες Ανθρώπινη Κοινωνία, Αξιοπρέπεια, Στοιχειώδη Ανθρώπινα Δικαιώματα, είναι όχι απλά ανύπαρκτες, αλλά βαλλόμενες αλύπητα.
Όποιος έχει κάποιο στομάχι, ας ψάξει να βρει μία από τις βρωμερές ιστοσελίδες που έκαναν με τρελή χαρά τις δημοσιεύσεις των φωτογραφιών.
Προσωπικά, τις βρήκα σε μια σελίδα που ονομάζεται «Αχόρταγος».
Και ομολογώ πως θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια, όταν κυκλοφορούσε στα Νότια Προάστια, ένα βυτίο εκκένωσης βόθρων, ένας «σκατατζής» όπως τους έλεγαν τότε, με το ίδιο όνομα: «Ο Αχόρταγος». Οι παραδόσεις στον τόπο μας, καλά κρατούν.
Ψάξτε λοιπόν και κοιτάξτε προσεκτικά τις φωτογραφίες.
Γιατί, τα θύματα, τα απόλυτα θύματα, είναι αυτές οι γυναίκες.
Κάποιες, είναι άστεγες. Οι περισσότερες-αν όχι όλες τζάνκια.
Άνθρωποι πεταμένοι στα σκουπίδια τεμαχισμένοι από την κρεατομηχανή της φιλόξενης και ζεστής ελληνικής πολιτείας που ξέρει να υπάρχει με ζεστό χαμόγελο, αγιαστούρα , οικογένεια, αγκαλιά.
Σιγά Έλληνες! Μην δαγκώσετε κατά λάθος τη γλώσσα σας, θα ψοφήσετε από το δηλητήριο. Ε! περήφανοι απόγονοι Βουλγαροκτόνων!
Αλήθεια ποιος σκατά λαός θα μπορούσε να αποκτά εθνική υπερηφάνεια μέσω κάποιου που στο όνομα μιας θρησκείας (αγάπης ντε…) τύφλωσε 14.000 ήδη ηττημένους στρατιώτες;
Μα οι Έλληνες. Για την ακρίβεια, αυτό το είδος «ελλήνων» που θέλει να νιώσει «σερνικός» και διαλέγει επί τούτου ένα ανθρώπινο ερείπιο.

Α, ναι! Σας παρακαλώ λοιπόν, κοιτάξτε αυτές τις φωτογραφίες.

Όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για να αντιληφθείτε πόσο άρρωστοι και επικίνδυνοι και διεστραμμένοι μπορεί να είναι αυτοί που μπορούν να λειτουργήσουν σεξουαλικά υπό τέτοιες «συνθήκες».

Την έπαθαν; Καλά να πάθουν. Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει διόλου η τύχη τους –το μόνο ενδεχόμενο που σκέφτηκα κάποια στιγμή είναι μήπως κάποιος από δαύτους βρίσκεται στην ίδια κατάσταση με αυτές τις γυναίκες. Αλλά, απίθανο μου φαίνεται να είναι κάποιος είτε άστεγος είτε τζάνκι και να ξοδεύει τα ελάχιστα ψιλά του με αυτόν τον τρόπο.

Διαβάζω, πως πάνω από 1000 τηλεφωνήματα έχει δεχθεί το ΚΕΕΛΠΝΟ.

Σκέφτομαι:

Περίπου χίλιοι λιγότεροι θα πάνε να ψηφίσουν την Κυριακή καθώς ζουν την αγωνία τους μήπως την έχουν αρπάξει.

Και λέω: Οκ, αυτό είναι το καλό της υπόθεσης. Οι τύποι, έτσι κι αλλιώς, καμένοι είναι.

Γιατί άραγε τόση δημοσιότητα;

Γιατί άραγε φωτογραφίες, ονόματα, ηλικίες και τόση προβολή;

Τι εξυπηρετεί;

Φιλοσοφία δεν θέλει.

Εξυπηρετεί το καθεστώς που κυβερνά. Τα κόμματα που κουνάνε το δάκτυλο με την απειλή της ακυβερνησίας.

Ο εθνικός μπάτσος ο κος Χρυσοχοΐδης.
Ο εθνικός μάγκας ο κος Σαμαράς, που θα βγάλει τις κουκούλες με τα χεράκια του (αυτά που δεν έχουν δουλέψει ποτέ)

Καρατζαφέρηδες, Καμμένοι, Μιχαλολιάκοι. .

Δεν ξέρω ποιες είναι οι πόρνες.

Ξέρω όμως, ποιοι είναι οι άλλοι.

Ξέρω τι ζητούν.
Ξέρω τι κάνουν.
Ξέρω τι θέλουν να κάνουν.
Ξέρω με τι θανατηφόρους ιούς μολύνουν το παρόν και το μέλλον του τόπου.

Ας γκρεμιστεί επιτέλους το μπουρδέλο τους και ας θαφτούν στα ερείπια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μιχάλης Χρυσοχοϊδης
(από τον λογαριασμό του στο facebook)

Τα στοιχεία και οι φωτογραφίες των ιερόδουλων με aids ήρθαν στην δημοσιότητα, μετά από εντολή των δικαστικών αρχών, διότι θεωρούνται κίνδυνος για την δημόσια υγεία. Οι αντιδράσεις για την καταπάτηση των δικαιωμάτων των γυναικών αυτών είναι κατά τη γνώμη μου υπερβολικές. Διότι αγνοούν ότι εδώ υπάρχει σύγκρουση δύο δικαιωμάτων. Από τη μια πλευρά, του δικαιώματος στην προσωπικότητα της ιερόδουλης και από την άλλη πλευρά, του υπέρτερου δικαιώματος στην προστασία της δημόσιας υγείας. Η δημοσίευση είναι νομιμότατη και ας κόπτονται οι Φαρισαίοι. Η φωτογραφία εξυπηρετεί την άμεση αναγνώριση καθώς προφανώς και οι πελάτες δεν θυμούνται ονόματα, ούτε οι ιερόδουλες συστήνονται. Εξάλλου, μπορεί να εκδίδονται σε πολλούς οίκους ανοχής ή στο δρόμο. Επιπλέον δεν πρέπει να ξεχνάμε πως στην περίπτωση του aids υπάρχει το λεγόμενο παράθυρο των 72 ωρών που εφόσον κάποιος που υποψιάζεται ή φοβάται ότι έχει μολυνθεί, μπορεί να μπει σε ειδική αγωγή και να αποφύγει τη μόλυνση. Τι μετράει περισσότερο επομένως στη ζυγαριά στάθμισης των συμφερόντων και των δικαιωμάτων από την πλευρά της οργανωμένης Πολιτείας; Το δικαίωμα στην υπόληψη και την προστασία των προσωπικών δεδομένων ή το δικαίωμα στη διάσωση της ζωής έστω και ενός ανθρώπου που μπορεί να έχει μολυνθεί εν αγνοία του από τη νόσο. Ποια είναι η ευθύνη ενός ανήλικου που πηγαίνει για την πρώτη του "εμπειρία" με ένα από αυτά τα κορίτσια; Τι θα πούμε στην οικογένειά του; Ότι φταίει και πρέπει να πληρώσει γι' αυτό; Πιστεύω βαθιά, πως τα κοινωνικά προβλήματα δεν έχουν ιδεολογικό πρόσημο και είναι λάθος να τα κατηγοριοποιούμε με αυτούς τους όρους. Είναι καιρός να καταλάβουμε όλοι μας ότι τα διαπιστευτήρια της προοδευτικότητας μετρούνται στην πραγματική ζωή και στα πραγματικά προβλήματα όχι στις θεωρητικές διακηρύξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Καλα με τις λεξεις παιζουμε;Εχει σημασια η ηλικια ρε νικο οταν ειπα "κυριοι";;
ΟΛΟΙ στις μερες μας εχουν επαρκη ενημερωση για το σεξ και τους κινδυνους του.Ακομα και στις τσοντες ,που βλεπουν τα "μικρα παιδια" ,φορανε προφυλακτικο.

Το ΟΛΟΙ είναι δική σου ερμηνεία. Εγώ ξέρω ότι σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή Στατιστική Υπηρεσία, το 73% των Ελλήνων πολιτών δεν έχει χρησιμοποιήσει ποτέ το διαδίκτυο, ενώ μόλις το 22% του πληθυσμού έχει πρόσβαση σε αυτό. Με στοιχεία της "χρυσής" δεκαετίας, εν έτη 2001, το 11,7% των νέων ηλικίας 20-24 και το 17% νέων ηλικίας 29-34 δεν ολοκλήρωσαν την 9χρονη υποχρεωτική εκπαίδευση. Σε πρόσφατες μελέτες τα ποσοστά αναλφαβητισμού λόγω κρίσης έχουν ξεπεράσει το 25%! :worry:

Ο έρωτας δεν είναι τσόντα. Και το προφυλακτικό μεταμορφώνει τον έρωτα σε μηχανιστικό σεξ (σταμάτα, βάλε, συνέχισε στην ίδια στάση). Τώρα θα μου πεις....και το απροφύλακτο σεξ με ιερόδουλη σκοτώνει εσένα και τόσους άλλους.

Μικρά παιδιά που δεν ξέρουν τί τους γίνεται...

Που ζουν στην Αθήνα του διαδικτύου, της τηλεόρασης, των φημών, των αστικών μύθων και πραγματικοτήτων, που δεν φτάνουν μόνα τους μέχρι την πόρτα του οίκου ανοχής ή το κράσπεδο του πεζοδρομίου αλλά συνήθως με παρέα όπου συνήθως κάποιος είναι πιο έμπειρος, πιο ενήμερος, αλλά κατά τα άλλα, δεν ξέρουν τί τους γίνεται.

Δεν καταλαβαίνω την ένστασή σου όσο κι αν χτυπιέμαι... :wall:

Ναι, αλλά τις κοπέλες δεν τις κόλλησαν HIV τα μικρά παιδιά. Τους το μετέδωσαν οι "κύριοι" που το πήραν από άλλες απροφύλακτες επαφές που είχαν με επαγγελματίες και δεν εξετάστηκαν, ή το γνώριζαν και αδιαφόρησαν. Έχω την εντύπωση ότι όσοι χρησιμοποιούν επαγγελματικές ερωτικές υπηρεσίες το κάνουν τακτικά, δε νομίζω ότι η πλειονότητα είναι της μιας φοράς για δοκιμή και τέρμα.

Αυτούς τους κυρίους, που πλήρωναν παραπάνω για απροφύλακτη επαφή, που ίσως έχουν οικογένειες πίσω τους και έχουν μολύνει τις συντρόφους τους ποιος θα τους ανακοινώσει για να ενημερωθούν όσοι είχαν μη επαγγελματικές επαφές μαζί τους? Ή μήπως θεωρούμε ότι θα έχουν την ευθιξία να ενημερώσουν οι ίδιοι?

Δηλαδή τώρα εσύ μας λες ότι πρέπει να διαπομπεύσουμε και τους πελάτες των οίκων; :hmm:

Η φωτογραφία εξυπηρετεί την άμεση αναγνώριση καθώς προφανώς και οι πελάτες δεν θυμούνται ονόματα, ούτε οι ιερόδουλες συστήνονται.
Μιχάλης Χρυσοχοϊδης
(από τον λογαριασμό του στο facebook)

Ψαρωτικός ο αρχιερέας της καταστολής.

Μήπως τελικά δημοσιεύσανε τα πρόσωπα των κοριτσιών και δεν αναφέρανε καθόλου τις διευθύνσεις των οίκων; :hmm:

Αν είναι αλήθεια, μήπως προτίμησαν να προστατεύσουν τους νταβατζήδες απ' το να σεβαστούν τα ανθρώπινα δικαιώματα; Δεν θα μπορούσαν απλά να δημοσιοποιήσουν τις διευθύνσεις των οίκων ανοχής στις οποίες δούλευαν οι οροθετικές και εν συνεχεία στους ενδιαφερόμενους να δείξουν τις φωτογραφίες;

Καταργούνται από την πίσω πόρτα - και με δικαστικές εντολές - θεμελιωμένα από το Σύνταγμα ανθρώπινα δικαιώματα. Με αυτά δεν παίζεις, αλλά δυστυχώς έχουν μετατρέψει τη χώρα σε προσωπικό τους τσιφλίκι και κάνουν ότι τους κατέβει.

Προεκλογικό ΣΟΚ και ΔΕΟΣ είναι η υπόθεση.

υ/γ: Διαβάσατε τη νέα πρόταση Λοβέρδου; Να ποινικοποιηθεί η απροφύλαχτη επαφή στους οίκους ανοχής. Να πως λύνουν τα προβλήματα οι καθεστωτικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Απαράδεκτες οι δηλώσεις του κυρίου Χρυσοχοΐδη. Κι αυτός και οι υπόλοιποι δεν σέβονται καθόλου στην πραγματικότητα τις γυναίκες αυτές. Ελπίζω μετά τις εκλογές αρκετοί από αυτούς να πάνε σπίτι τους.
Τα ανήλικα παιδιά οφείλουν να τα επιβλέπουν οι γονείς τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Aπό το facebook του Auguste Corteau, με τον οποίο θα συμφωνήσω :

''Κατ' αρχάς, και μόνο το να μπορείς να έχεις στύση με μια κοπέλα διαλυμένη απ' την κακομεταχείριση, τον φόβο, την ντρόγκα ή ό,τι άλλο δεινό υφίσταται - και μόνο το ότι αυτό το εξαθλιωμένο ανθρώπινο ον σου ξυπνά καύλα αντί για συμπόνια, σημαίνει πως σ' ένα πρώτο επίπεδο είσαι παντελώς αποκτηνωμένος ο ίδιος. Από κει κι έπειτα, το να αδιαφορήσεις τόσο για κείνην όσο και για την πάρτη σου (ή και την οικογένειά σου) μη φορώντας προφυλακτικό, προσθέτει τον παράγοντα της απέραντης αμβλύνοιας στην κτηνωδία. Και στα καπάκια, έρχεται η πολιτεία, κι αντί να σε καταδικάσει ως κατ' όνομα δίποδο που του αξίζει ό,τι αρρώστια τυραννά το αντικείμενο του αδιανόητου πόθου σου, σε παρουσιάζει ως θύμα αυτής της σκιάς ανθρώπου που πήδηξες. Εύγε. Ψόφα τώρα από ηπατίτιδα Β και C πακέτο, να μη μας πίνεις και το οξυγόνο, άθλιε.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Οι κύριοι αυτοί μπορεί και να είναι μικρά παιδιά που δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Και μπορεί μετά να ερωτευτούν εσένα και να σε κολλήσουν χωρίς να φταις. Εσύ να είσαι φορέας και να μην το ξέρεις, να πας με άλλον κι ο άλλος να κολλήσει άλλες 10.

(...)


Μιχάλης Χρυσοχοϊδης
(από τον λογαριασμό του στο facebook)

(...)Το δικαίωμα στην υπόληψη και την προστασία των προσωπικών δεδομένων ή το δικαίωμα στη διάσωση της ζωής έστω και ενός ανθρώπου που μπορεί να έχει μολυνθεί εν αγνοία του από τη νόσο. Ποια είναι η ευθύνη ενός ανήλικου που πηγαίνει για την πρώτη του "εμπειρία" με ένα από αυτά τα κορίτσια; Τι θα πούμε στην οικογένειά του; Ότι φταίει και πρέπει να πληρώσει γι' αυτό; (...)

Να της πείτε της οικογένειας ότι έπρεπε να έχει το νου της στο παιδί της αγαπητέ...

Να της πείτε ότι η ερωτική πράξη στην πρώτη της φορά πρέπει να είναι αποτέλεσμα έρωτα, επαφής κι επικοινωνίας και όχι διαδικαστικής απώλειας της παρθενίας του αγοριού το οποίο είναι ντροπή να είναι παρθένο ενώ παράλληλα σχεδόν σίγουρα διεκδικεί την παρθενία από την κοπέλα με την οποία θα κάνει σχέση.

Και αυτό θα έπρεπε να έχει διδάξει στο παιδί της αυτή η οικογένεια, όχι να το αμολάει να "γίνει άντρας" "χωρίς να ξέρει τί του γίνεται"



Το ΟΛΟΙ είναι δική σου ερμηνεία. Εγώ ξέρω ότι σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή Στατιστική Υπηρεσία, το 73% των Ελλήνων πολιτών δεν έχει χρησιμοποιήσει ποτέ το διαδίκτυο, ενώ μόλις το 22% του πληθυσμού έχει πρόσβαση σε αυτό. Με στοιχεία της "χρυσής" δεκαετίας, εν έτη 2001, το 11,7% των νέων ηλικίας 20-24 και το 17% νέων ηλικίας 29-34 δεν ολοκλήρωσαν την 9χρονη υποχρεωτική εκπαίδευση. Σε πρόσφατες μελέτες τα ποσοστά αναλφαβητισμού λόγω κρίσης έχουν ξεπεράσει το 25%! :worry:

Δεν καταλαβαίνω την ένστασή σου όσο κι αν χτυπιέμαι... :wall:

Δεν είναι ένσταση αυτό που δεν καταλαβαίνεις, είναι Βαράω-το-κεφάλι-μου-στον-τοίχο.
Άσε τα διαδίκτυα, άσε τη ΔΟΜΗ, άστα όλα. Θέλεις να μας πεις ότι υπάρχουν εκεί έξω παιδιά που φτάνουν μέχρι την πόρτα του οίκου ανοχής ή που ψαρεύουν πόρνες από το δρόμο και δεν ξέρουν ούτε πού πάνε ούτε τί πάνε να κάνουν?
Δεν έχουν ακούσει από κουβέντες, παρέες, κλπ για αρρώστιες και προφυλακτικά άντε έστω όχι με αυτή την ονομασία?


Ο έρωτας δεν είναι τσόντα. Και το προφυλακτικό μεταμορφώνει τον έρωτα σε μηχανιστικό σεξ (σταμάτα, βάλε, συνέχισε στην ίδια στάση). Τώρα θα μου πεις....και το απροφύλακτο σεξ με ιερόδουλη σκοτώνει εσένα και τόσους άλλους.


Δηλαδή οι πελάτες των γυναικών αυτών, δεν ήθελαν το μηχανιστικό σεξ επειδή την είδαν συλλογικά ιεραπόστολοι που αποφάσισαν να σώσουν τις αμαρτωλές από τα κόκκινα φανάρια και ξεκίνησαν από τον αγνό και άδολο έρωτα...

Πες το ντε! ...:wall:



Δηλαδή τώρα εσύ μας λες ότι πρέπει να διαπομπεύσουμε και τους πελάτες των οίκων; :hmm:

Ε όοοοοοχιιιιι, αυτοί είναι σοβαροί άνθρωποι, οικογενειάρχες, επαγγελματίες, δε γίνεται να τους κλείσουμε το σπίτι επειδή βγήκαν μια τσάρκα, ψάρεψαν μια δυστυχισμένη ναρκομανή (τις φωτογραφίες τις είδες?) και την εκμεταλλεύτηκαν με ένα 20ρικο παραπάνω για να κάνουν ρομαντικό μη μηχανιστικό σεξ, γίνεται? δε γίνεται.

ΑΥΤΟΙ είναι οι επικίνδυνοι, γιατί για τους 2000 που πήραν τηλέφωνο στο ΚΕΕΛΠΝΟ (που κι αυτοί δεν ξέρουμε αν θα εξεταστούν τελικά), πάω στοίχημα ότι υπάρχουν άλλες 2000 που δεν θα πάρουν τηλέφωνο ποτέ και πουθενά, και μπορεί να έχουν ήδη μολύνει τις συντρόφους τους ή να μολύνουν τις μελλοντικές.



Ψαρωτικός ο αρχιερέας της καταστολής.

Μήπως τελικά δημοσιεύσανε τα πρόσωπα των κοριτσιών και δεν αναφέρανε καθόλου τις διευθύνσεις των οίκων; :hmm:

Αν είναι αλήθεια, μήπως προτίμησαν να προστατεύσουν τους νταβατζήδες απ' το να σεβαστούν τα ανθρώπινα δικαιώματα; Δεν θα μπορούσαν απλά να δημοσιοποιήσουν τις διευθύνσεις των οίκων ανοχής στις οποίες δούλευαν οι οροθετικές και εν συνεχεία στους ενδιαφερόμενους να δείξουν τις φωτογραφίες;

Το μοναδικό σημείο της ανάρτηση σου με το οποίο συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω. :)

υ/γ: Διαβάσατε τη νέα πρόταση Λοβέρδου; Να ποινικοποιηθεί η απροφύλαχτη επαφή στους οίκους ανοχής. Να πως λύνουν τα προβλήματα οι καθεστωτικοί...

Αν το πληρώσεις μπορεί να κόψεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Aπό το facebook του Auguste Corteau, με τον οποίο θα συμφωνήσω :

''Κατ' αρχάς, και μόνο το να μπορείς να έχεις στύση με μια κοπέλα διαλυμένη απ' την κακομεταχείριση, τον φόβο, την ντρόγκα ή ό,τι άλλο δεινό υφίσταται - και μόνο το ότι αυτό το εξαθλιωμένο ανθρώπινο ον σου ξυπνά καύλα αντί για συμπόνια, σημαίνει πως σ' ένα πρώτο επίπεδο είσαι παντελώς αποκτηνωμένος ο ίδιος. Από κει κι έπειτα, το να αδιαφορήσεις τόσο για κείνην όσο και για την πάρτη σου (ή και την οικογένειά σου) μη φορώντας προφυλακτικό, προσθέτει τον παράγοντα της απέραντης αμβλύνοιας στην κτηνωδία. Και στα καπάκια, έρχεται η πολιτεία, κι αντί να σε καταδικάσει ως κατ' όνομα δίποδο που του αξίζει ό,τι αρρώστια τυραννά το αντικείμενο του αδιανόητου πόθου σου, σε παρουσιάζει ως θύμα αυτής της σκιάς ανθρώπου που πήδηξες. Εύγε. Ψόφα τώρα από ηπατίτιδα Β και C πακέτο, να μη μας πίνεις και το οξυγόνο, άθλιε.''

Και λίγα λές, και για την ύπαρξη τέτοιων δραστηριότητων όπως η πορνεία δεν φταίνε μόνο οι ντ@@@ήδες αλλά και οι πελάτες. Φάντασου ότι μονο με αυτην την Ρωσίδα πήγαν 700 τύποι και μόνο στην αθήνα υπάρχου 700 απο τι άκουσα οίκοι ανοχής................ οτι και να πεί κανεί πραγματικά είναι λίγο. Και έρχεται απο πάνω και αυτος ο χρύσοχοϊδης που τώρα εν όψη εκλογών θυμήθηκε ότι πρέπει να διαφυλλάξουμε την δημόσια υγεία......Και αντί δηλαδή να παραιτηθεί που τόσο καιρό δεν κάνει την δουλειά μας θέλει να βγεί και από πάνω....Πραγμάτικα τι άνθρωποι είναι αυτοί.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα πέστε μου τώρα δεν είναι χυδαίο να βγαίνει ένας υπουργός και να σου λέει "εγώ σας τα 'λεγα" και να σου ξεφουρνίζει κι εκείνο το 1000% αύξηση των κρουσμάτων.

Φχαριστούμε για την πληροφόρηση. Από τον Σεπτέμβριο που το ανακοίνωσαν μέχρι σήμερα που έφτασαν πια εκλογές τι σκ* έκαναν; Προετοίμαζαν την πιάτσα για να τους βγει το ποσοστό; :mad: Συγχαρητήρια κύριοι υπουργοί. Αφήσατε αρκετά ανεξέλεγκτη την κατάσταση, εις βάρος αυτών των γυναικών, εις βάρος των πελατών τους, εις βάρος της κοινωνίας, τόσο ώστε να μπορείτε σήμερα να λέτε πως 'εσείς τα λέγατε'. :rant:

Ξαναψηφίστε τους μωρέ αν σας βαστάει. :mad: Ειδικά οι γυναίκες, ψόφο στον Χρυσοχοΐδη :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε βλάκα εγώ σοκαρίστηκα όταν είδα πώς είναι αυτές οι γυναίκες. :|
Δεν περίμενα να' ναι ΤΟΣΟ χάλια (δε μιλάω τόσο για την "ομορφιά" αλλά γενικά για την εμφάνισή τους), με σημάδια σε πρόσωπο και σώμα, μελανιές, πληγές, που αν ήμουν άντρας θα σιχαινόμουν και μόνο να της πιάσω μια τρίχα από τα μαλλιά.
ιχχχ κακία ήταν αυτό, αλλά ρίλι.
Τώρα όσον αφορά τους κυρίους, καλά να πάθουν (δε το εννοώ), από τη στιγμή που κάνεις μαλακία ο ίδιος γνωρίζοντας τους κινδύνους, εεεε ντάξει, δε σου φταίνε ούτε οι ιερόδουλες, ούτε τα παράνομα μπουρδέλα και το ξέρεις.

Αλλά, είναι πραγματικά γελοίο όλα όσα συμβαίνουν αυτές τις μέρες λόγω εκλογών. Γ Ε Λ Ο Ι Ο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το θέμα είναι αστείο πάντως γιατί οι περισσότεροι από σας καπνίζετε. Αλλα ο καταναλωτισμός δεν αφήνει να κατηγορείσετε ούτε τις καπνοβιομηχανίες ούτε και αυτούς που τα προωθούν και να φοβάστε το hiv αλλά όχι το τσιγάρο, Το HIV παρουσιάζεται σαν ο τρόμος και ο φόβος το τσιγάρο όχι (μόνο ως κάτι που μπροεί να βλάψει στο πολυ μελλον).

Όμως περισσότεροι θανάτοι σχετίζονται από το τσιγάρο παρά από τον ιό HIV.

Πολλοι γονείς θα βρίζουνε την ιερόδουλη για το ενδεχόμενο κακό που θα έκανε στα παιδιά τους αλλά αυτοί αν καπνίζουν βλάπουν παραπάλω τα παιδιά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Aπό το facebook του Auguste Corteau, με τον οποίο θα συμφωνήσω :

''Κατ' αρχάς, και μόνο το να μπορείς να έχεις στύση με μια κοπέλα διαλυμένη απ' την κακομεταχείριση, τον φόβο, την ντρόγκα ή ό,τι άλλο δεινό υφίσταται - και μόνο το ότι αυτό το εξαθλιωμένο ανθρώπινο ον σου ξυπνά καύλα αντί για συμπόνια, σημαίνει πως σ' ένα πρώτο επίπεδο είσαι παντελώς αποκτηνωμένος ο ίδιος. Από κει κι έπειτα, το να αδιαφορήσεις τόσο για κείνην όσο και για την πάρτη σου (ή και την οικογένειά σου) μη φορώντας προφυλακτικό, προσθέτει τον παράγοντα της απέραντης αμβλύνοιας στην κτηνωδία. Και στα καπάκια, έρχεται η πολιτεία, κι αντί να σε καταδικάσει ως κατ' όνομα δίποδο που του αξίζει ό,τι αρρώστια τυραννά το αντικείμενο του αδιανόητου πόθου σου, σε παρουσιάζει ως θύμα αυτής της σκιάς ανθρώπου που πήδηξες. Εύγε. Ψόφα τώρα από ηπατίτιδα Β και C πακέτο, να μη μας πίνεις και το οξυγόνο, άθλιε.''
Πολύ σωστή η τοποθέτησή του. Πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
εμένα ρε παιδιά ένα πράγμα μου έκανε εντύπωση
πως κάναν όλοι σεξ μαζί τς χωρίς προφυλακτικό? κανείς δεν ενδιαφερόταν για την υγεία του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Προφυλακιστέα κρίθηκε τελικά, με την σύμφωνη γνώμη του ανακριτή και του εισαγγελέα, η Ρωσίδα ιερόδουλη, που εργαζόταν σε παράνομο οίκο ανοχής και βρέθηκε θετική στον ιό του AIDS κατά την διάρκεια υγειονομικών ελέγχων από κλιμάκιο του ΚΕΕΛΠΝΟ.


....

:(:(:(: Μη τη βάλουν την καημένη δίπλα στη Βικάρα!!!
Πώς κρίνετε τη δημοσιοποίηση των στοιχείων της κοπέλας;

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:: Υπερακραία φασιστικό! Ωχρία μπροστά του το κίτρινο αστέρι των Ναζί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η διαπόμπευση μιας κοινωνίας
του Νίκου Σαραντάκου

Για άλλο θέμα είχα σκοπό να γράψω σήμερα, κάτι προεκλογικό -αλλά δεν πειράζει, θα το διαβάσετε αύριο. Για άλλο, αλλά μ’ έπιασε από το μανίκι η κτηνωδία, που συνεχίζεται, το απόλυτο αίσχος που συνίσταται στο να δημοσιεύονται οι φωτογραφίες και τα ονοματεπώνυμα από τις εκδιδόμενες γυναίκες που βρέθηκαν οροθετικές. Αυτή η απάνθρωπη διαπόμπευση, που γίνεται καθαρά για λόγους πολιτικούς, πιστεύω, αφενός για κατατρομοκράτηση της κοινωνίας με την προβολή μιας αόρατης απειλής, με στόχο την πειθάρχηση, και αφετέρου για να μπορέσει να μερεμετίσει το στραπατσαρισμένο πολιτικό του γόητρο ένας υπουργός που είχε περιέλθει στην αρμοδιότητα των ευθυμογράφων, από τότε που δήλωσε ότι ψήφισε το μνημόνιο χωρίς να το έχει διαβάσει.

Το ιστολόγιο προτιμά να λεξιλογεί από το να πολιτικολογεί και δεν του πολυαρέσει η επικαιρότητα. Και το αστείο είναι πως η διαπόμπευση, σαν θέμα, αν εξεταστεί ιστορικά και λαογραφικά εννοώ, έχει ενδιαφέρον, έχει τροφοδοτήσει τη φρασεολογία μας με πάμπολλες παροιμίες και εκφράσεις -αλλά αυτό είναι ένα θέμα που θα το συζητήσουμε ίσως κάποιαν άλλη φορά, όχι πάντως τώρα.

Τώρα, αυτό που προέχει, είναι ότι η απερχόμενη κυβέρνηση και ειδικά ο αρμόδιος υπουργός επέλεξαν να βγάλουν στη δημοσιότητα φωτογραφίες άρρωστων ανθρώπων, δίνοντας λεπτομερή στοιχεία, ονοματεπώνυμο, ηλικία, τόπο γέννησης και τόπο κατοικίας. Βέβαια, πολλοί νομικοί φωνάζουν ότι δεν αρκεί η εισαγγελική διάταξη για τη δημοσιοποίηση πληροφοριών υγείας, ότι χρειάζεται και σύμφωνη γνώμη της Αρχής Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, αλλά ο υπουργός απάντησε ότι είναι “νομιμότατη” η δημοσίευση φωτογραφιών και χαρακτήρισε “φαρισαίους”, υποκριτές δηλαδή, όσους “κόπτονται” για ανθρώπινα δικαιώματα.

Ωστόσο, θα παρατηρήσατε ίσως, αν διαβάσατε την ανακοίνωση του υπουργού, μια κραυγαλέα ανακολουθία. Λέει ότι η δημοσίευση των φωτογραφιών ήταν αναγκαία, επειδή “προφανώς και οι πελάτες δεν θυμούνται ονόματα, ούτε οι ιερόδουλες συστήνονται”. Αναρωτιέμαι, τη στιγμή που ο ίδιος παραδέχεται ότι οι πελάτες δεν θυμούνται ονόματα και ότι οι κοπέλες δεν συστήνονται, το πολύ να αναφέρουν ένα όνομα που δεν θα είναι το αληθινό τους, ποιος τάχα είναι ο σκοπός της δημοσίευσης επωνύμων; Τόπου γέννησης; Τόπου κατοικίας; Να ικανοποιηθεί η νοσηρή περιέργεια; Να επιδείξει αμείλικτο προφίλ και να πάρει ψήφους; Διότι σκοπός προστασίας της υγείας δεν εξυπηρετείται, αφού, ο ίδιος ο υπουργός το ομολογεί, “δεν συστήνονται” οι πελάτες με τα θύματά τους.

Κατά τη γνώμη μου μάλιστα, ούτε η δημοσίευση των φωτογραφιών είναι αναγκαία για λόγους προστασίας της υγείας, αν και εξυπηρετεί σαφώς τη διαπόμπευση και τα ανθρωποφαγικά ένστικτα. Τι εννοώ; Η κοινή λογική λέει ότι οι φωτογραφίες που δημοσιεύτηκαν δείχνουν τις κοπέλες αυτές έτσι όπως βγαίνουν στη γειτονιά, έτσι όπως πάνε στο σουπερμάρκετ, στο περίπτερο. Στη δουλειά, αλλιώς βάφονται και ντύνονται, υποθέτω ότι θα είναι πολύ διαφορετικές. Περισσότερες πιθανότητες έχει να τις αναγνωρίσει η γειτόνισσα (και να ξεκινήσει εκστρατεία για να τη διώξει από τη γειτονιά, αν και τώρα με τη δημοσίευση του ονοματεπωνύμου για βεβαιότητα πρέπει να μιλάμε) παρά ο πελάτης.

Ας δεχτούμε όμως ότι κάποιοι θα αναγνωρίσουν φωτογραφίες και θα πάνε να εξεταστούν -κι αυτό ακόμα μπορεί να γίνει χωρίς διαπόμπευση. Τι εννοώ; Θα μπορούσε να βγει μια ανακοίνωση, ότι βρέθηκαν οροθετικές εκδιδόμενες, σε οίκο ανοχής της τάδε οδού (ή και στην τάδε περιοχή, για να καλύψουμε και τις άλλες περιπτώσεις, εκτός οίκων) και όσοι αρσενικοί έκαναν σεξ χωρίς προφυλαχτικό να μπορούν, ας πούμε, να επισκέπτονται μια κλειδωμένη με κωδικό ιστοσελίδα, όπου θα βλέπουν τις φωτογραφίες, αφού πρώτα πάρουν τον κωδικό από μια τηλεφωνική γραμμή (ή με ηλεμήνυμα). Έτσι θα έβλεπαν τις φωτογραφίες λίγες εκατοντάδες ή χιλιάδες, και μόνο όσοι είχαν βάσιμους λόγους ή όσοι θα είχαν πολύ νοσηρό μυαλό, και όχι όλη η Ελλάδα. Στο κάτω-κάτω, η εξέταση δεν είναι ούτε επίπονη, ούτε δαπανηρή, και μόνο η ανακοίνωση, χωρίς καθόλου φωτογραφίες, θα αρκούσε να παρακινήσει όσους είχαν κάνει σεξ με εκδιδόμενη χωρίς προφυλακτικό να πάνε να εξεταστούν.


Να σημειώσουμε επίσης ότι αν ακολουθήσουμε τη λογική του υπουργού, κι αν με τόση ευκολία δημοσιοποιούνται φωτογραφίες και ονοματεπώνυμα των οροθετικών εκδιδόμενων γυναικών, δεν θα πρέπει τάχα να δημοσιευτούν και οι φωτογραφίες των πελατών, τουλάχιστον εκείνων που τυχόν θα βρεθούν οροθετικοί; Οι περισσότεροι είναι παντρεμένοι, οι άλλοι θα έχουν σχέσεις -να μην το μάθουν οι γυναίκες τους να προφυλαχτούν; Εννοείται ότι αυτό δεν είναι λύση -το αναφέρω για να φανεί πόσο νοσηρή είναι η λογική του κ. υπουργού, αν και στα μάτια τα δικά μου πολύ μεγαλύτερη ευθύνη έχει ο πελάτης, που εκβιαστικά απαιτεί να βιάσει το θύμα του χωρίς προφυλακτικό. Και βέβαια να αναφέρουμε επίσης ότι η ίδια αστυνομία που δεν δίστασε να διαπομπεύσει διά βίου ίσως δέκα εξαθλιωμένα πλάσματα, φάνηκε ωστόσο υπερπροστατευτική με τον νεαρό που πρώτα χτύπησε με το αυτοκίνητο μεροκαματιάρηδες μετανάστες και ύστερα, όπως λένε, πήγε σπίτι, πήρε όπλο και σκότωσε έναν, τραυματίζοντας έναν άλλον.

Για μια χούφτα ψηφαλάκια λοιπόν διαπομπεύθηκαν έντεκα ως τώρα δυστυχισμένες -και μαζί, διαπομπεύθηκε πιστεύω ολόκληρη η κοινωνία μας, όλοι γυρίσαμε πολλά χρόνια πίσω. Και έρχονται στο νου οι στίχοι που έγραψε πριν από πολλές δεκαετίες μια θαρραλέα γυναίκα, η Γαλάτεια Καζαντζάκη:




Στη Σμύρνη Λέλα,
Ηρώ στη Σαλονίκη,
στο Βόλο Κατινίτσα έναν καιρό…
Τώρα στα Βούρλα με φωνάζουν Νίκη…
Ο τόπος μου ποιός ήταν; Ποιοί οι δικοί μου;
Αν ξέρω, ανάθεμά με!
Σπίτι, πατρίδα μου έχω τα μπορντέλα…
‘Ως κι οι αθώοι χρόνοι οι παιδικοί μου
θολές σβησμένες ζωγραφιές
κι είναι αδειανό σεντούκι η θύμησή μου!
Το σήμερα χειρότερο απ’ το χτες
και τ’ αύριο απ’το σήμερα θε νά’ναι…
Φιλιά από στόματα άγνωστα, βρισές
κι οι πολισμάνοι να με τραβολογάνε…
Γλέντια, καβγάδες ώς να φέξει,
αρρώστιες, αμφιθέατρο του Συγγρού
κι ενέσεις 606.
Πνιγμένου καραβιού σάπιο σανίδι
όλη η ζωή μου του χαμού…
Μ’ από την κόλασή μου στο φωνάζω:
εικόνα σου είμαι, Κοινωνία, και σου μοιάζω.


(Τα Βούρλα ήταν ένας συνοικισμός από πορνεία, στην τότε αραιοκατοικημένη Δραπετσώνα, περιφραγμένος και φυλασσόμενος από την αστυνομία, που λειτούργησε για πολλές δεκαετίες προπολεμικά και μεταπολεμικά μετατράπηκε σε φυλακή -έγινε και μια διάσημη απόδραση κομμουνιστών από εκεί. Κατατοπιστικό άρθρο υπάρχει εδώ. Στο αμφιθέατρο του Νοσοκομείου Αφροδίσιων Νόσων “Ανδρ. Συγγρός” γίνονταν οι υποχρεωτικές εξετάσεις για τις πόρνες. Οι ενέσεις 606 ήταν ενέσεις για τη θεραπεία της σύφιλης, με την ουσία σαλβαρσάν, μια οργανομεταλλική ένωση του αρσενικού, που ονομάστηκε 606 επειδή, στις δοκιμές που έγιναν, ήταν η έκτη ένωση στην έκτη ομάδα δοκιμών. Το 606 είχε βαριές παρενέργειες αλλά εφαρμόστηκε ελλείψει καλυτέρου έως ότου εμφανίστηκε η πενικιλλίνη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top