Κολώνιες και αρώματα

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω πολλά αρώματα (αν και τρελαίνομαι να τα οσφραίνομαι :redface: ) - ξεχνάω τις ονομασίες, αλλά πιστεύω πως το κάθε άρωμα μυρίζει διαφορετικά πάνω σε κάθε δέρμα και το <<αποτέλεσμα>> το συσχετίζεις με τα προσφιλή σου πρόσωπα. Οπότε, δεν "ψηφίζω" κάποιο συγκεκριμένο άρωμα ως καλύτερο-αγαπημένο για τη γυναίκα ή τον άντρα αντίστοιχα. Μπορεί να φοράνε 10 άνθρωποι το ίδιο άρωμα, και να μυρίζουν εντελώς διαφορετικά. Μπορεί σε κάποιον από αυτούς να σε απωθεί το <<αποτέλεσμα>> αρώματος-δέρματος, και σε κάποιον άλλο, να σε τρελαίνει.

Γι αυτό και πάντα δυσκολεύομαι στην επιλογή κολόνιας - αρώματος. :redface: Πώς να ξέρω ποιο μυρίζει καλύτερα πάνω
μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
1 million paco rabanne :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
1 million paco rabanne :inlove:
Τι κόλλημα είναι αυτό ρε παιδί μου όλοι οι άντρες το ίδιο;:confused:
Μα δεν αντέχω άλλο!:P
Προς τις κοπέλες που λατρεύουν αρώματα με βανίλια: Πέρα από Manifesto,Poison,Hypnotic ξέρετε κάποιο άλλο με κυρίαρχο άρωμα αυτό της βανίλιας και όχι πάρα πολύ βαρύ;
Το Manifesto αν συνεχίσω να το χρησιμοποιώ κινδυνεύει από τα χέρια της μάνας μου να το σπάσει.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Τι κόλλημα είναι αυτό ρε παιδί μου όλοι οι άντρες το ίδιο;:confused:
Μα δεν αντέχω άλλο!:P

ερχομαι για να σπασω το κατεστημενο και να πρωτοπορησω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ερχομαι για να σπασω το κατεστημενο και να πρωτοπορησω :P

Εύγε τέκνον μου.:P
Έτσι όπως το βλέπω στο μπουκάλι κάτι σαν "λεμονένια" μου κάνει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Τι κόλλημα είναι αυτό ρε παιδί μου όλοι οι άντρες το ίδιο;:confused:
Μα δεν αντέχω άλλο!:P
Προς τις κοπέλες που λατρεύουν αρώματα με βανίλια: Πέρα από Manifesto,Poison,Hypnotic ξέρετε κάποιο άλλο με κυρίαρχο άρωμα αυτό της βανίλιας και όχι πάρα πολύ βαρύ;
Το Manifesto αν συνεχίσω να το χρησιμοποιώ κινδυνεύει από τα χέρια της μάνας μου να το σπάσει.:hehe:
We're addicted to it I guess :P !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εύγε τέκνον μου.:P
Έτσι όπως το βλέπω στο μπουκάλι κάτι σαν "λεμονένια" μου κάνει.:redface:
την ευλογια σας
λεμονενια δε τη λες, αλλα ειναι η αδυναμια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τι κόλλημα είναι αυτό ρε παιδί μου όλοι οι άντρες το ίδιο;:confused:
Μα δεν αντέχω άλλο!:P

Και γω έχω κόλλημα με αυτό, αλλά με τη διαφήμιση του. :redface: Mat Gordon :inlove:

Επίσης,πείτε ό,τι θέλετε,εγώ δεν λούζομαι η ίδια με άρωμα λούζω τα ρούχα μου. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ότι παίρνω συνέχεια αρώματα και έτσι οι αυθεντικές μου φταίνουν κάπως "βαριές" στο οικονομικό κομμάτι. Η λύση είναι μία: Αρωματοπωλείο. Ό,τι άρωμα και να πήρα,δεν ξεχώριζε με το αυθεντικό..

Και κρατάνε? Το σκέφτομαι κάθε φορά που περνάω από αρωματοπωλείο αλλά έχω ακούσει ότι έχουν μηδαμινή διάρκεια. :ermm:

On topic:
Αγαπώ! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και κρατάνε? Το σκέφτομαι κάθε φορά που περνάω από αρωματοπωλείο αλλά έχω ακούσει ότι έχουν μηδαμινή διάρκεια. :ermm:

Παίρνω συχνά από αρωματοπωλείο! Η δική μου κρατάει συνήθως για να μην πω πάντα! Όσο για την ποιότητα θα συμφωνήσω με την Χαρά... Καμία διαφορά από την αυθεντική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παίρνω συχνά από αρωματοπωλείο! Η δική μου κρατάει συνήθως για να μην πω πάντα! Όσο για την ποιότητα θα συμφωνήσω με την Χαρά... Καμία διαφορά από την αυθεντική

Ωραία θα πάρω μόλις μου τελειώσει η jeanne. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Φυσικα και κρατανε, εγω τις εχω καταβολευτει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
https://fimgs.net/images/perfume/nd.10319.jpg
Εγώ έχω αυτό και διαρκεί 2 μέρες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Μετά από ένα μίνι ψάξιμο τελικά πήρα αυτήν https://www.fragrantica.gr/perfume/Yves-Saint-Laurent/Parisienne-6493.html καθότι έχω ένα κόλλημα με τις γαλλικές κολόνιες παρόλο που ήμουν σε δίλλημα με την burbery beat
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
dot marc jacobs


cherry in the air escada
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Κάποιο καλό και δοκιμασμένο αρωματοπωλείο έχει κάποιος να προτίνει? Αν κάνει και αποστολές ακόμα καλύτερα!
Εγώ τελευταία φορά αγόρασα απο ένα αρωματοπωλείο στο Μοσχάτο.. Η μία απο τις 2 κολώνιες που αγόρασα δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε σαν ποιότητα.. Έχω αγοράσει την ίδια και απο άλλο μαγαζί και τότε είχε πολύ μεγαλύτερη διάρκεια και ταύτιση μυρωδιάς σε σχέση με την πρωτότυπη.

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Κάποιο καλό και δοκιμασμένο αρωματοπωλείο έχει κάποιος να προτίνει? Αν κάνει και αποστολές ακόμα καλύτερα!
Εγώ τελευταία φορά αγόρασα απο ένα αρωματοπωλείο στο Μοσχάτο.. Η μία απο τις 2 κολώνιες που αγόρασα δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε σαν ποιότητα.. Έχω αγοράσει την ίδια και απο άλλο μαγαζί και τότε είχε πολύ μεγαλύτερη διάρκεια και ταύτιση μυρωδιάς σε σχέση με την πρωτότυπη.

Ευχαριστώ!

Υψηλάντου 150-154, κάθετα στη Σωτήρος Διός στον Πειραιά, είναι το Maison de la perfumerie, ένα μαγαζάκι με χύμα αρώματα...Έχει σχεδόν τα πάντα! :) (Στην Αττική έχουν άλλο ένα υποκατάστημα στην Παπαναστασίου 13, Αιγάλεω)
Εδώ είναι το site τους: https://maisondelaperfumerie.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Υψηλάντου 150-154, κάθετα στη Σωτήρος Διός στον Πειραιά, είναι το Maison de la perfumerie, ένα μαγαζάκι με χύμα αρώματα...Έχει σχεδόν τα πάντα! :) (Στην Αττική έχουν άλλο ένα υποκατάστημα στην Παπαναστασίου 13, Αιγάλεω)
Εδώ είναι το site τους: https://maisondelaperfumerie.gr/
Αχ,και΄μεις εδώ το΄χουμε. Από εκεί αγοράζω και΄γώ! Αν και το τελευταίο μου έπεσε κάπως βαρύ.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Αχ,και΄μεις εδώ το΄χουμε. Από εκεί αγοράζω και΄γώ! Αν και το τελευταίο μου έπεσε κάπως βαρύ.:confused:

Έχει μεγάλη ποικιλία και πολύ καλές τιμές!!! Εμένα το αγαπημένο μου άρωμα είναι η Enigma της Oriflame και νομίζω δεν έχει κάτι παρόμοιο, οπότε την παραγγέλνω από την εταιρία τη συγκεκριμένη, αλλά όταν θέλω να κάνω κάποια αλλαγή παίρνω από το Maison de la perdumerie!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunflower_

Νεοφερμένος

Η sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Hypnotic poison - Dior
Δεν έχω βρει καλύτερο για μένα, μου ταιριάζει πολύ και δεν το βαριέμαι ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Πήγα πρόσφατα σ' ένα αρωματοπωλείο και αγόρασα ένα μπουκαλάκι με άρωμα καραμέλα. Έχω ερωτευτεί τη μυρωδιά αυτή!!:inlove: Διαρκεί πολύ καιρό (Και ήταν και φθηνό - 2,80 τα 30ml - ;) )... Την επόμενη φορά ίσως δοκιμάσω και ένα με cookies , αλλά αμφιβάλω αν θα μυρίζει ωραιότερα από την καραμέλα :D....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top