Κολώνιες και αρώματα

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Πήγα πρόσφατα σ' ένα αρωματοπωλείο και αγόρασα ένα μπουκαλάκι με άρωμα καραμέλα. Έχω ερωτευτεί τη μυρωδιά αυτή!!:inlove: Διαρκεί πολύ καιρό (Και ήταν και φθηνό - 2,80 τα 30ml - ;) )... Την επόμενη φορά ίσως δοκιμάσω και ένα με cookies , αλλά αμφιβάλω αν θα μυρίζει ωραιότερα από την καραμέλα :D....
8υμασαι ονομα η ηταν τοπικο μαγαζι τησ περιοχησ σου??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
8υμασαι ονομα η ηταν τοπικο μαγαζι τησ περιοχησ σου??:P

Είναι ένα άκυρο στο Χαλάνδρι .... (ούτως ή άλλως με τα ονόματα δεν τα πάω καλά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Είναι ένα άκυρο στο Χαλάνδρι .... (ούτως ή άλλως με τα ονόματα δεν τα πάω καλά :P)

αρα δεν προκειται να το βρω :( οκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
αρα δεν προκειται να το βρω :( οκ :P

Θα μπορούσα να σου δώσω οδηγίες , αν είσαι Αθήνα....ή να σου φυλάξω κανά μπουκάλι, αφού είσαι κι εσύ πρωτοετής Πάτρας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Θα μπορούσα να σου δώσω οδηγίες , αν είσαι Αθήνα....ή να σου φυλάξω κανά μπουκάλι, αφού είσαι κι εσύ πρωτοετής Πάτρας :P

α8ηνα δεν ειμαι:P το 2ο γινεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Hypnotic poison - Dior
Δεν έχω βρει καλύτερο για μένα, μου ταιριάζει πολύ και δεν το βαριέμαι ποτέ
Μπορείς να περιγράψεις τη μυρωδια;:PΕννοώ,είναι βανιλένιο, λουλουδάτο; Τι;:redface:
Πήγα πρόσφατα σ' ένα αρωματοπωλείο και αγόρασα ένα μπουκαλάκι με άρωμα καραμέλα. Έχω ερωτευτεί τη μυρωδιά αυτή!!:inlove: Διαρκεί πολύ καιρό (Και ήταν και φθηνό - 2,80 τα 30ml - ;) )... Την επόμενη φορά ίσως δοκιμάσω και ένα με cookies , αλλά αμφιβάλω αν θα μυρίζει ωραιότερα από την καραμέλα :D....

Τα body shop πιο παλιά είχαν ένα body mist σκέτης βανίλιας και ακόμα έχει αλλά δεν ξέρω αν μοιάζει με το παλιό που είχε. Anw,δοκίμασε και τη βανίλια γιατί είναι το ίδιο γλυκιά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τρελαίνομαι για το άρωμα καρυδας :inlove:
Τον χειμώνα φοράω άρωμα απο ένα σετακι που ειχε 4 αρώματα μεσα, της benefit.
Τωρα το καλοκαίρι φοράω άρωμα καρυδας απο τη Fresh Line και το light blue απο dolce & gabbana. Επισης, εχω βρει ένα τέλειο άρωμα απο το Zara, που μυρίζει σαν μανγκο και καλοκαιρινά φρούτα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
eternity summer calvin klein
Είναι πολυ ωραίο γιατί έχει απαλή μυρωδια και είναι διακριτικό.:P
Επίσης το white musk από τα body shop είναι φανταστικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.

Επίσης το white musk από τα body shop είναι φανταστικό[/QUOTE]
καλα αυτη ειναι 8εικη δεν παιζετε εχει τοσο τελειο αρωμα :inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,485 μηνύματα.
Παιδιά να σας ρωτησω κι εγώ... Είμαι λιγο άσχετος από αρώματα, κολώνιες, κλπ και θα ήθελα μερικές πληροφορίες :) Ποιά/ές θα μου προτεινατε από τις εμπειρίες σας?(ξέρω ότι είναι διαφορετικά στο κάθε δέρμα, αλλά λέμε τώρα γενικά) Ας πούμε αξίζουν τα λεφτά οι 1 million Paco rabanne,armani code,dsquared2 he wood,ck one,eternity,davidoff cool water,Dior Fahrenheit 32(και καμια κριτική πανω σε αυτές αν δε ζητάω πολλά :P ).Για το χειμώνα, βαριές και καλες ποιες θα λεγατε? Α,και τα αρωματοπωλεια που έχουν αρώματα τύπου ή χύμα είναι καλά, τι παιζει με αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Παιδιά να σας ρωτησω κι εγώ... Είμαι λιγο άσχετος από αρώματα, κολώνιες, κλπ και θα ήθελα μερικές πληροφορίες :) Ποιά/ές θα μου προτεινατε από τις εμπειρίες σας?(ξέρω ότι είναι διαφορετικά στο κάθε δέρμα, αλλά λέμε τώρα γενικά) Ας πούμε αξίζουν τα λεφτά οι 1 million Paco rabanne,armani code,dsquared2 he wood,ck one,eternity,davidoff cool water,Dior Fahrenheit 32(και καμια κριτική πανω σε αυτές αν δε ζητάω πολλά :P ).Για το χειμώνα, βαριές και καλες ποιες θα λεγατε? Α,και τα αρωματοπωλεια που έχουν αρώματα τύπου ή χύμα είναι καλά, τι παιζει με αυτά?

8α σου πω ποιεσ μ αρεσουν να μυριζω εγω στα αγορια αν κ δεν 3ερω το στυλ σ κ τι προτιμασ...
davidoff cool water

narciso rodriguez

one million


για μενα αυτεσ ειναι οι top αντρικεσ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Α,και τα αρωματοπωλεια που έχουν αρώματα τύπου ή χύμα είναι καλά, τι παιζει με αυτά?
Πουλάνε το άρωμα χύμα και πάντα σε πολύ καλύτερη τιμή. Σε γενικές γραμμές αν πας σε κάποιο που έχει καλή φήμη και καλή ποιότητα σε συμφέρει διότι έχει την ίδια διάρκεια με το αυθεντικό και όπως σου είπα έχεις προφανώς οικονομικό "όφελος".:P
Για το τι αρώματα μας αρέσουν δεν μπορώ να κρίνω προσωπικά σε ανδρικά γούστα μου φαίνονται όλες βαριές.:P Ίσως γιατί παλιότερα το θέμα με τα αρώματα το΄χα ψάξει πιο πολύ για εμένα. Πάντως ένα πράγμα έχω να πω,το να λούζεσαι με το άρωμα/after shave/wthv φοράς δε σημαίνει ότι το θα έχει και μεγαλύτερη διάρκεια. Το΄χω παρατηρήσει όταν βγαίνω,μα να ΛΟΥΖΟΝΤΑΙ μερικοί με το άρωμα. Και να περνάω απλά από δίπλα (εγώ η κακόμοιρη) και να ζαλίζομαι από το ΤΟΣΟ πράγμα.:P
Αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,485 μηνύματα.
Πουλάνε το άρωμα χύμα και πάντα σε πολύ καλύτερη τιμή. Σε γενικές γραμμές αν πας σε κάποιο που έχει καλή φήμη και καλή ποιότητα σε συμφέρει διότι έχει την ίδια διάρκεια με το αυθεντικό και όπως σου είπα έχεις προφανώς οικονομικό "όφελος".:P
Ναι,κι εγώ έχω ακούσει πως όντως τα έχουν πολύ πολύ φθηνότερα.Εντάξει για τη διαρκεια,ομως είναι ίδιας ποιότητας με τα επώνυμα, ίδια μυρωδιά/νότες/συστατικά? Τότε γιατί όλος ο κόσμος δεν αγοράζει από εκεί αλλά ακόμα προτιμά τα ακριβά επώνυμα? What's the catch? :P :D
ΥΓ.:Στη Θεσσαλονίκη βρήκα ενα που λέγεται "Άρωμα Ονείρου" (https://www.aromaoneirou.gr) λίγο πάνω απο την Αριστοτέλους, μάλλον είναι λογικά αρκετά αξιόπιστο...(όπως κι ένα άλλο εκεί κοντά κι ένα στη Ροτόντα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,485 μηνύματα.
8α σου πω ποιεσ μ αρεσουν να μυριζω εγω στα αγορια αν κ δεν 3ερω το στυλ σ κ τι προτιμασ...
davidoff cool water

narciso rodriguez

one million


για μενα αυτεσ ειναι οι top αντρικεσ:P
Σε ευχαριστω, θα το έχω υπ'οψιν... Και καμια καλή για το χειμώνα? Κλινω προς 1 million και he wood...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τελικά τα αρώματα τα παίρνουν στα σοβαρά πολλοί περισσότεροι απ' όσο νόμιζα.. :hmm:

εγώ το μόνο που χρησιμοποιώ είναι ένα cien aftershave του lidl τώρα δε ξέρω τι λέτε συνεχίστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
τελικά τα αρώματα τα παίρνουν στα σοβαρά πολλοί περισσότεροι απ' όσο νόμιζα.. :hmm:

εγώ το μόνο που χρησιμοποιώ είναι ένα cien aftershave του lidl τώρα δε ξέρω τι λέτε συνεχίστε :P
Ούτε εγώ έχω ιδιαίτερο κόλλημα με κολώνιες..καλοκαίρι δε φοράω ποτέ και χειμώνα σπάνια..όσες έχω είναι δώρα :P..αλλά παρόλα αυτά καλές είναι..όχι στην υπερβολή όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
H One million συγχωρέστε με και οι κύριοι και οι κυρίες,αλλά μου είναι απλά αδιάφορη. Οκ,ωραία,αλλά ως εκεί. Το Νarciso Rodrigez είναι πιο ωραίο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,485 μηνύματα.
Πολύ πολύ ωραία είναι η Dior Homme Intense.



Και συμφωνώ ότι κορυφαία είναι και η Burberry London (For Men).



Όπως εξαιρετική είναι και η Armani Code Black.



Επίσης, η 1 Million του Paco Rabanne είναι όντως πολύ γλυκιά και βαριά, αλλά αρκετά καλή, εμένα μου άρεσε. Αν ενοχλεί το πόσο γλυκιά είναι, η 1 Million Dollar είναι λιγότερο γλυκιά αλλά το ίδιο έντονη.

Επίσης μια άλλη απορία μου.Υπάρχει πρόβλημα να φοράμε άρωμα ενώ έχουμε deodorant?Δηλαδή επικαλύπτεται το άρωμα και γίνεται ένας χαμός? Ποιά η λύση? Deodorant άοσμο? Πού έχουν τέτοια? Ή αν βάζω λίγο σχετικα δε θα υπάρχει πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top