Σε ποιο πρόσωπο σκέφτεστε;

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πλέον, το να μιλάμε μεγαλοφώνως στο δρόμο δεν θα κάνει τα περισσότερα κεφάλια να γυρίζουν να μας κοιτούν περίεργα.
Αν μη τι άλλο, τα κινητά τηλέφωνα διευκολύνουν. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
To να πεις "το 'χεις πάμε!" ή "μα τώρα γιατί το έκανες αυτό;" αντί για "μα τώρα για τι το έκανα αυτό;" μου έρχεται πιο φυσικό.

Αλλά πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να λέει "θα πάμε εκεί και θα -με μπλα μπλα", εμείς, εγώ και ο εαυτός μου. :P
Αυτό είναι το πιο creepy για εμένα.
Ναι και εγώ λέω καμιά φορά, ''μα γιατί το καναμε αυτό?''... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
α ενικο σχεδον παντα, εκτος αν κανω καμια μλκια και τα βαλω με τον εαυτο μου, τοτε χρησιμοποιω β ενικο. Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε γ ενικο. Μου φαινεται εντελως περιεργο να μιλας σε γ ενικο στον εαυτο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Είναι φυσιολογικό δηλαδή το δυνατά; (ή να αρχίσω να ανησυχώ:P)

Δεν είναι κακό να μιλάς στο κενό, αρκεί να μην σου απαντήσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν μου μιλάω δυνατά και στο β' ενικό, καταφέρνω και με ησυχάζω σε σχέση με το να σκέφτομαι τα ίδια από μέσα μου στο α' ενικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
όταν κάνω σχέδια, στο α' ενικό!

όταν με ''μαλώνω΄΄ / ψάχνω λύση σε προβλήματα κλπ -γενικά στα στενάχωρα- , στο β' ενικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Πάντα όταν ο Θησεύς μιλάει σε άλλους αναφέρεται στον εαυτό του σε τρίτο ενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ στο α' ενικό μιλάω όταν σκέφτομαι, αλλά όταν θέλω να μιλήσω στον εαυτό μου (εσωτερικός διάλογος δηλαδή, που πολλές φορές τον κάνω και δυνατά και νομίζω εκεί γίνομαι αρκετά creepy σε τυχόν ακροατές :P ), τότε β' ενικό.

Ταυτίζομαι! :eek: Κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα :P Όταν σκέφτομαι μιλάω στον εαυτό μου (μέσα στο μυαλό μου) στο α'ενικό, ενώ όταν θέλω να μιλήσω στο εαυτό μου "να το πω πιο φωναχτά" :whistle: (για να τα ακούσω :whistle: ) μιλάω στο β'ενικό. :P
Κάνω και το άλλο με τον καθρέφτη.. :shifty: Με κοιτάω και αρχίζω και με κατηγορώ (όταν έχω κάνει κάτι που θεωρώ ντροπιαστικό), ή άμα θέλω να βάλω τάξη στον εαυτό μου και να μην τεμπελιάζω πλέον, με κοιτάω και αρχίζω και λέω " Κοπέλα αν συνεχίσεις έτσι και δεν κάνεις τίποτα σημαντικό όλη μέρα, από αύριο κομμένο το ίντερνετ :lol:" .. Ή άλλες φορές με ενθαρρύνω προτού να πάω να γράψω εξετάσεις ή να κάνω οτιδήποτε για το οποίο χρειάζομαι θάρρος να κάνω.. :whistle: Γενικά εγώ και ο καθρέφτης, έχουμε μια περίπλοκη σχέση. :happy: :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτη φορά βλέπω τόσα emoticons μαζεμένα σε ένα μήνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αα εγώ στον πρώτο ενικό μιλάω πάντα. Ποτέ στον τρίτο ενικό, μου φαίνεται παρα πολύ περίεργο. Καμία φορά ίσως να μιλάω και στον α πληθυντικό αλλά σχεδόν πάντα μιλάω στον α ενικό :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Πρώτη φορά βλέπω τόσα emoticons μαζεμένα σε ένα μήνυμα

Με εκφράζουν τα emoticons για αυτό.. :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στο 1ο σκέφτομαι και πολύ δύσκολο να αλλάξει κάποιος πρόσωπο πιστεύω.. εδώ καλά καλά δεν κατάλαβαίνω πότε σκέφτομαι για μένα, θα αλλάζω και τα πρόσωπα; :P πάντως δεν είχα σκεφτεί ποτέ κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Εξαρτάται από την περίπτωση:
1ο ΕΝΙΚΟ: "Θα το δω το θέμα ξανά"
2ο ΕΝΙΚΟ: "Τρέξε μαλάκα να προλάβεις"
3ο ΕΝΙΚΟ: "Τα κατάφερε πάλι"
1ο ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ: "Εντάξει τελειώσαμε"
2ο ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ: "Μπράβο σας"


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Όλα αυτά σε συζήτηση με τον εαυτό σου για τον εαυτό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ/εσύ/αυτή/εμείς... Η αλήθεια είναι πως δεν έχω κάτσει να σκεφτώ τι επίδραση έχει πάνω μου ο τρόπος με τον οποίο θα μου μιλήσω (αν ηρεμώ, αν τα βλέπω πιο ψύχραιμα or something με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο - ή ποιον προτιμώ αυθόρμητα ανά περίσταση). Πάντως, με περισσή ευκολία και χωρίς κανένα πρόβλημα, έτσι, για να μη βαριέμαι, διαφοροποιούμαι και μεταπηδώ μεταξύ τής Λυσιππούλας, της Λυσιππούλας με τον εαυτό της, με ένα μάτσο Λυσιππούλ... εεε, παιδιά, πού πάτεεε;;; Μη φεύγετε, δεν είμαι επικίνδυνη. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top