[Βιολογία] Ομοφυλοφιλία στα ζώα

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Για να υποστηρηξετε την ομοφυλοφιλια θα φτασετε να μιλατε σαν φανατικοι,ότι ότι γινεται στη φυση είναι άγιο,θα μιλατε σαν τους υπερσυντηρητικους που κατηγορητε...

Έχεις ένα point για αυτό. Αυτό το επιχείρημα ότι πρέπει να νομιμοποιείται η ομοφυλοφιλία από τη φύση είναι όντως παράλογο. Να νομιμοποιήσουμε και την κατωτερότητα των γυναικών επειδή είναι πιο αδύναμες μυικά τότε.

Πάντως φτάνεις σε λάθος συμπέρασμα μιας και ασυναίσθητα το χρησιμοποιείς και εσύ σαν παράδειγμα τη φύση. Τεσπα, η ομοφυλοφιλία είναι αβλαβής στη κοινωνία ως προς τους straight και αυτό είναι το κριτήριο που πρέπει να χρησιμοποιούμε κατά τη γνώμη μου. Θα είχες τα χίλια δίκια να τους περιορίσεις αν έβλαπταν άλλους ανθρώπους. Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως τα παραδείγματα που προβάλλουν οι απανταχού str8 και "str8" για τους gay είναι λίγο εκτός τόπου και χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το ότι δεν κατάλαβα γρι από το παραπάνω ποστ της Ιδριλ έγκειται στο ότι δεν κατάλαβα επίσης ποτέ την αντιστοιχία του Ντο (νότα) με το λαλαλαλαλα σε Ντο-τόνους;

Εχμ,
:confused:

ερώτηξις: Υπάρχουν τρανσεξουαλικές γάτες; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

troufaki18

Νεοφερμένος

Η troufaki18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έχω δει απίστευτα πολλά ντοκιμαντέρ για ζώα.
Δε γράψω πολλά λόγω έλλειψης χρόνου!

1ον, υπάρχουν και bisexual ζώα, όπως είναι ένα θαλάσσιο σαλιγκάρι. Αυτό τι θα πει? Ότι είναι φυσιολογικό και ο άνθρωπος να γίνει bisexual αν το θέλει? Όχι, άλλο ζώο είναι ο άνθρωπος, άλλο το θαλάσσιο σαλιγκάρι. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα!..και μάλιστα προς το συμφέρον μας! Πχ αυτό το θαλάσσιο σαλιγκάρι είναι για κάποιους λόγους bisexual (έχει και θηλυκό και αρσενικό μέρος το σώμα του)!

2ον, ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ!
Όπως είναι γνωστό το πρωκτικό σεξ ομοφυλόφιλων (ή και ετεροφιλόφυλων στους ανθρώπους) ΔΕΝ ευνοεί την αναπαραγωγή και την επιβίωση του είδους. Οπότε σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσικό!

3ον, δεν έχω ιδέα τι πηγές έχεις!!! εδώ επιστήμονες και κάνουν τραγικά λάθη, πχ μερικοί δήθεν αποδείκνυαν ότι η υπερθερμανση του πλανήτη και το λιώσιμο των πάγων είναι μύθοι! (μερικά από αυτά τα λάθη γίνονται και σκόπιμα βεβαια)
Γι' αυτό παρακαλώ ξανακοίταξε τις πηγές σου και την εγκυρότητά τους.

Αυτά. Πρέπει να φύγω τώρα.
Χαιρετώ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα σαλιγκαρια δεν ειναι bisexual!ειναι ερμαφροδιτα εχοντας και τα δυο γεννητικα οργανα..ναν οι ομοφυλοφιλοι και αμφισεξουλικοι ειχαν και τα δυο γενετικα οργανα απο γεννησης θα ελεγα και εγω οτι ετσι γεννηθηκαν ,αλλα όχι τα ψυχιατρικα προβληματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

troufaki18

Νεοφερμένος

Η troufaki18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τα σαλιγκαρια δεν ειναι bisexual!ειναι ερμαφροδιτα εχοντας και τα δυο γεννητικα οργανα..ναν οι ομοφυλοφιλοι και αμφισεξουλικοι ειχαν και τα δυο γενετικα οργανα απο γεννησης θα ελεγα και εγω οτι ετσι γεννηθηκαν ,αλλα όχι τα ψυχιατρικα προβληματα !

Αν πρόσεχες τι έγραφα, καλά θα ήταν!

Ξέρω πολύ καλά ότι τα σαλιγκάρια είναι ερμαφρόδιτα, έχουν και θηλυκό και αρσενικό μέρος.
Μίλησα για TA ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ!!! και αυτά έχουν θηλυκό και αρσενικό μέρος και συχνά κάνουν "γραμμές" 4-5 ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ ή και κύκλο (!) και γονιμοποιεί το ένα το άλλο ετεροφυλικά. Αυτό που μόλις σου περιέγραψα είναι η bisexual συμπεριφορα του ΘΑΛΑΣΣΙΟΥ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΟΥ που είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΉ καθώς ευνοεί την αναπαραγωγή!

Το έχω δει σε ντοκιμαντέρ του BBC, "Weird Nature" λέγεται. Έλεγε και ξαναέλεγε "bisexual", οκ? Το έχω διασταυρώσει κιόλας σε γραπτά.

Προσέχω πολύ τι γράφω και πώς το γράφω. Μη μου βάζεις λόγια στο στόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα ενταξει.....:)
αλλα όπως ειπες και εσυ τα σαλιγκαρια αυτα εχουν και τα δυο οργανα,,οποτε δεν μπορουν να συγκριθουν με τους ανθρωπους....οποτε bisexual με την ανθρωπινη ερμηνεια δεν ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top