Ασκήσεις πιθανοτήτων με τάβλι

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έφτιαξα κι ένα pdf με τη λύση. Πότε λέτε να το ανεβάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έφτιαξα κι ένα pdf με τη λύση. Πότε λέτε να το ανεβάσω;
Δωσ' τους ένα 24ωρο :):D:P



Αλλά θέλουμε κι άλλα τέτοια:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα ακολουθήσουν κι άλλα, τώρα το πότε δεν το ξέρω μιας και δεν είναι και ο,τι πιο εύκολο να φτιαχτούν (δεν εννοώ σχεδιαστικά, εκεί η δουλειά έχει γίνει ήδη, εννοώ το πρόβλημα οτι είναι δύσκολο να φτιαχτεί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έκανα κι άλλο! Είναι λιιγο πιο δύσκολο απο το προηγούμενο.
Οι οδηγίες είναι οι ίδιες με πριν. :)
stekitavli_2.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι έγινε βρε παιδιά; Κανείς; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Τι έγινε βρε παιδιά; Κανείς; :(


το ηθικο διδαγμα ειναι να ΜΗΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ με μαθηματικους ε?:P

(ξερουν καλυτερες πιθανοτητες απο μενα :P)

ανεβασε ρε και κανα φευγα!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απάντησε η Θάλλαζα, έλυσε σωστά το πρώτο αλλά λάθος το δεύτερο (αν και έφτασε σχετικά κοντά στη λύση) :)
Ανεβάζω και τις λύσεις σε pdf για όποιον ενδιαφέρεται.
Δεν νομίζω να ακολουθήσουν κι άλλα, μιας και δεν είδα ενδιαφέρον. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • lysh1.pdf
    683.1 KB · Εμφανίσεις: 423
  • lysh2.pdf
    879.9 KB · Εμφανίσεις: 442

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι καταπληκτικό! Μπράβο σου για την ιδέα! Ευχαρίστως θα έπαιζα αλλά ...





...δε ξέρω τάβλι. Εντάξει βαρέστε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπες μσν να σου μάθω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα βάλω αυτές τις μέρες!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βάλε τώρα, ούτε δυο λεπτά δεν θα σου πάρει αν έχεις κανα ξεχασμένο hotmail λογαριασμό. Κι αν δεν έχεις, άντε να σου πάρει 5-10.

Η αναβολή του αύριο οδηγεί στην αναβολή του ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Εγώ τώρα το είδα το συγκεκριμένο τοπικ:(
Όχι τίποτε άλλο αλλά είμεθα και καθηγητές στο τάβλι!:D

Η αναβολή του αύριο οδηγεί στην αναβολή του ποτέ.
Άσχετο, "ο δρόμος του όχι σήμερα,οδηγεί στην πολιτεία του ποτέ":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frappe

Νεοφερμένος

Ο frappe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Κρίμα που σταμάτησε αυτό το τόπικ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κρίμα που σταμάτησε αυτό το τόπικ :(
Δεν υπήρξε συμμετοχή φραπέ μου, γι'αυτό :(
Εγώ είχα όλη την καλή διάθεση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ξέρω ότι ο μέσος όρος ηλικίας είναι γύρω στα 29, αλλά γιατί να υπάρχουν προβληματα μόνο για 18+; Τs*ντ@ είναι;:P Εγώπροσωπικά δεν έχω διδαχτει πιθανότητες, ούτε συναρτήσεις (συναρτήσεις όπου να 'ναι).Ίσως ένα thread με ασκήσεις για μικρότερους, να ήταν καλή ιδέα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξέρω ότι ο μέσος όρος ηλικίας είναι γύρω στα 29, αλλά γιατί να υπάρχουν προβληματα μόνο για 18+; Τs*ντ@ είναι;:P Εγώπροσωπικά δεν έχω διδαχτει πιθανότητες, ούτε συναρτήσεις (συναρτήσεις όπου να 'ναι).Ίσως ένα thread με ασκήσεις για μικρότερους, να ήταν καλή ιδέα. :D
Αν ξεπεράσεις το κόμπλεξ οτι δεν έχεις διδαχτεί πιθανότητες επίσημα, θα διαπιστώσεις οτι δεν είναι δύσκολο (αν είσαι γενικά καλός στα μαθηματικά). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Αν ξεπεράσεις το κόμπλεξ οτι δεν έχεις διδαχτεί πιθανότητες επίσημα, θα διαπιστώσεις οτι δεν είναι δύσκολο (αν είσαι γενικά καλός στα μαθηματικά). ;)

Μπορώ να λύσω απλά προβλήματα με πιθανότητες, απλώς δεν έχω μάθει ακόμα τον τρόπο αποτύπωσης τους σε χαρτί. :redface: Πάντα, τα κεφάλαια Πιθανότητες - Στατιστική τα παραλείπαμε. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στον αξιωματικό ορισμό της πιθανότητας, νομίζω πως αρκεί για τέτοια απλά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top