[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αποφάσισα να κάνω τζελ στα νύχια μου.
Βαρέθηκα κάθε μέρα βάψε, ξεβάψε και ξαναβάψε. Άσε που σπάνε ελλεινά εύκολα με το που μακραίνουν ελάχιστα.
Θα πάω να κάνω να ηρεμήσω. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
είπα σε μια φίλη που ο άντρας της έχει φαρμακείο να μου φέρει κάτι τέτοιο. Δεν είναι ίδιο με αυτό που περιγράφεις φαιρυ,δεν μου είπε κάτι για ενδυννάμωση απλά μου είπε ότι όταν πας να δαγκώσεις τα νύχια σου,πικρίζει και δεν θα μπορείς.
θα δουμεε................:)

Ένα σαν μανό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε κορίτσια να σας πω υπάρχει συγκεκριμένο διάστημα που χαλάει μια όζα; Δηλαδή να πεις μετά από τόσο καιρό δεν θα είναι πολύ καλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αποφάσισα να κάνω τζελ στα νύχια μου.
Βαρέθηκα κάθε μέρα βάψε, ξεβάψε και ξαναβάψε. Άσε που σπάνε ελλεινά εύκολα με το που μακραίνουν ελάχιστα.
Θα πάω να κάνω να ηρεμήσω. :pfff:
Αν τολμήσεις να πας να κάνεις τζελ θα μετανιώνεις τα δεν ξέρω πόσα λεφτά θα δώσεις όταν το αφαιρέσεις γιατί θα διαλύσεις το νύχι Πρινσέσα.:whistle:
Ημιμόνιμο κάνε. Είναι πιο φτηνό και δεν καταστρέφει το νύχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε κορίτσια να σας πω υπάρχει συγκεκριμένο διάστημα που χαλάει μια όζα; Δηλαδή να πεις μετά από τόσο καιρό δεν θα είναι πολύ καλή;

Στό πίσω μέρος έχει ένα κουτί που λέει πχ 18Μ και μου χουν πει οτι σημαίνει ότι "λήγει" 18 μήνες μετά το άνοιγμα. Εξαρτάται από το μανό βασικά, έχω 3-4 χρονών μανό που γράφουν μια χαρά και καινούρια σχετικά που είναι λίγο χάλια. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στό πίσω μέρος έχει ένα κουτί που λέει πχ 18Μ και μου χουν πει οτι σημαίνει ότι "λήγει" 18 μήνες μετά το άνοιγμα. Εξαρτάται από το μανό βασικά, έχω 3-4 χρονών μανό που γράφουν μια χαρά και καινούρια σχετικά που είναι λίγο χάλια. :hmm:
Ουάου :P Καλά θα τα κοιτάξω τα καμάρια μου!
Έχω όζες που είναι κάπως παλιές και δεν ξέρω τι θα δω αν τις ανοίξω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ουάου :P Καλά θα τα κοιτάξω τα καμάρια μου!
Έχω όζες που είναι κάπως παλιές και δεν ξέρω τι θα δω αν τις ανοίξω :hehe:

Όλα τα καλλυντικά το έχουν αυτό. Είναι σαν μια ανοιχτή κονσέρβα με έναν αριθμό μέσα ;)
Κοιτα μπορεί να φαίνεται εντάξει αλλά να έχει πολλά βακτηριάκια άμα είναι καιρό ανοιχτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ένα σαν μανό;
ναι!το έβαλα και τώρα άμα πάω να τα βάλω στο στόμα πικρίζουν και δε μπορώ.είναι σαν τη μυρωδιά του σκληρυηντικού με λεμόνι (αλλά φανταστείτε το σε γεύση :P ) αλλά είναι άοσμο εξαιρετικό:clapup::clapup::clapup:


https://www.vitorgan.gr/el/eidika-proionta/nyhofort.html
εγώ πήρα το δεξί,η φαίρυ επειδή μίλησε για ενδυνάμωση μάλλον εννοεί κάτι σαν το αριστερό(αλλά μίλησε και για πράσινο τσάι,γενικώς η φαίρυ μιλάει πολύ :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
ναι!το έβαλα και τώρα άμα πάω να τα βάλω στο στόμα πικρίζουν και δε μπορώ.είναι σαν τη μυρωδιά του σκληρυηντικού με λεμόνι (αλλά φανταστείτε το σε γεύση :P ) αλλά είναι άοσμο εξαιρετικό:clapup::clapup::clapup:


https://www.vitorgan.gr/el/eidika-proionta/nyhofort.html
εγώ πήρα το δεξί,η φαίρυ επειδή μίλησε για ενδυνάμωση μάλλον εννοεί κάτι σαν το αριστερό(αλλά μίλησε και για πράσινο τσάι,γενικώς η φαίρυ μιλάει πολύ :whistle: )
Τέτοιο έβαζε μια θεία μου στον ξάδερφο μου, που ήταν μικρός και έβαζε τα χέρια στο στόμα.:P
Εγώ για να μη τα φάω ή πρέπει να είναι βαμμένα ή το σκληρυντικό να είναι τρομερά πικρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Τέτοιο έβαζε μια θεία μου στον ξάδερφο μου, που ήταν μικρός και έβαζε τα χέρια στο στόμα.:P
Εγώ για να μη τα φάω ή πρέπει να είναι βαμμένα ή το σκληρυντικό να είναι τρομερά πικρό.

αυτό είναι πικρό σε σχέση με τα συνηθισμένα σκληρυντικα αλλά έκανε και 7 ευρω (φαρμακείο το φαρμακείο της φίλης μου :P ) ενιγουει εγώ δεν θέλω να βάζω μανό όταν είναι φαγωμένα γιατί μου φαίνεται ότι δείχνουν άσχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
αυτό είναι πικρό σε σχέση με τα συνηθισμένα σκληρυντικα αλλά έκανε και 7 ευρω (φαρμακείο το φαρμακείο της φίλης μου :P ) ενιγουει εγώ δεν θέλω να βάζω μανό όταν είναι φαγωμένα γιατί μου φαίνεται ότι δείχνουν άσχημα
Καταλαβαίνω, αλλά σου λέω, πρέπει να είναι πολύ πικρό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η όζα είναι το μανό;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Η όζα είναι το μανό;; :D
να υποθεσω οτι η επομενη ερωτηση θα ειναι σχετικα με πολεις και τοπικες διαλεκτους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
να υποθεσω οτι η επομενη ερωτηση θα ειναι σχετικα με πολεις και τοπικες διαλεκτους;

Ναι!
Απο που προέρχεται η λέξη όζα, πρώτη φορά την ακούω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι!
Απο που προέρχεται η λέξη όζα, πρώτη φορά την ακούω :D
Να αρχίσουμε και εμείς οι βόρειοι να ρωτάμε από που προέρχεται η λέξη μανό;

Αν είναι δυνατόν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι βρε κορίτσια, έχει καταντήσει γελοίο. Μανό, όζα, βερνίκι, όλες εννοούμε αυτό που βάφει τα νύχια μας. Δεν είμαστε οι βόρειοι και οι νότιοι εδώ, απλά προσπαθούμε να βοηθήσουμε η μία την άλλη. Κι εγώ δεν ήξερα τη λέξη "όζα". Μου εξηγήσατε, την έμαθα,τ τέλος!!!

Αυτό το λαδάκι το έχω ακούσει κι εγώ, αλλά να σας πω την αλήθεια, πιστεύω ότι είναι λίγο στο μυαλό. Το θέμα είναι να μην θες να τα φας, όχι να σου πικρίζει κάτι. Βέβαια εγώ είμαι έξω από το χορό, οπότε ότι σας βοηθάει, καλό είναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να πω εγώ τον πόνο μου;:cry_x:
Με βολεύει πάρα πολύ να βγάζω τα φρύδια μου με κερί γιατί πριν τη μία εβδομάδα δεν εμφανίζεται ίχνος τρίχας. Αλλά,έχω το μεγάλο πλεονέκτημα να κοκκινίζω πάρα πολύ εύκολα οπότε όταν πάω να τα κάνω με κερί,για 2 μέρες είναι πρησμένη η περιοχή μεταξύ των δύο φρυδιών (εκεί που ξεκινάει το κόκκαλο της μύτης).
Καμία ιδέα;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Να πω εγώ τον πόνο μου;:cry_x:
Με βολεύει πάρα πολύ να βγάζω τα φρύδια μου με κερί γιατί πριν τη μία εβδομάδα δεν εμφανίζεται ίχνος τρίχας. Αλλά,έχω το μεγάλο πλεονέκτημα να κοκκινίζω πάρα πολύ εύκολα οπότε όταν πάω να τα κάνω με κερί,για 2 μέρες είναι πρησμένη η περιοχή μεταξύ των δύο φρυδιών (εκεί που ξεκινάει το κόκκαλο της μύτης).
Καμία ιδέα;:/:
Να τα βγάζεις με κλωστή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν θέλει πολύ χρόνο αυτό;; :worry:
Όχι. Τουλάχιστον για εμένα που διατηρώ το φυσικό μου σχήμα και βγάζω όσα βγαίνουν εκτός αυτού, χρονοβόρο δεν θα το χαρακτήριζα. Ειδικά στο μουστάκι με έχει βολέψει. Με τις πολλές δοκιμές, μαθαίνεις να το χειρίζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top