• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Μολις γυρισα απο αθηνα και δυστυχως θα χρειαστς μοσχευματα απο πλευρα και αυτι... Οσο για το γιατρο δε μου φερθηκε καθολου καλα, δεν απαντουσε στις ερωτησεις μου και προτιμουσε να μιλαει στο τηλεφωνο

Εγω θα το ελεγα στην ψύχρα.Με συγχωρείτε αλλα δεν απαντήσατε στις απορίες μου και έρχομαι απο μακριά.Τον πέτυχες σε λάθος ώρα ίσως.Γιατί σου είπε και απο πλευρά και αυτί και όχι απο διάφραγμα και αυτί μόνο? Λογω υφής μαλλον, η αν είδε οτι δεν είχες αρκετό χόνδρο στο διάφραγμα? Αυτό έπρεπε να το ρωτήσεις.Παρε ενα τηλέφωνο και ζήτησε να του μιλήσεις. ramblade αν διαβάσεις το μήνυμα μου βοήθησε το παιδί αυτό σε παρακαλώ διότι ενδιαφέρεται για επανεπέμβαση ρινοπλαστικής. Δεν μου λες tasinho, έχεις πρόβλημα σοβαρό όσον αφορά το λειτουργικό μέρος της μύτης?Διότι αν δεν έχεις τότε καλύτερα να μην το κάνεις.

Φυσικά και ασχολούμαστε και με άλλα πράγματα, αλλά όταν πρέπει να κάνεις πλύσεις ανά μία ώρα, τη σκέφτεσαι τη μύτη θες δε θες.

Ναι michelle, αλλά άλλο οι πλύσεις και άλλο το αν θα λεπτύνει η μύτη μου 1/2 η λιγότερο.Φυσικά όλα αυτά τα λεω καλοπροαίρετα και οχι για να στενοχωρήσω κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ααα...ξεχασα πως γινεται να χω επισκεφτει ποσους γιατρους και να μου λενε οτι το διαφραγμα μου ειναι μια χαρα και αυτος να λεει οτι ειναι χαλια?μηπως ψαχνει και για θυματα λεω εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
tasinho για τον[...] μιλάμε ή για τον άλλο που έλεγες [...] :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
[..] michelle

για τον [...] μιλησα με τον ramblade και μου ειπε να τον αποφυγω..το μονο καλο της υποθεσης σημερα ηταν οτι ηθελαν να με παρουν συνεντευξη απ το δρυμουση αλλα δε πηγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Αυτό με το πινοκιο που είπες σοβαρολογείς?Απαράδεκτο αν ειπωθηκε όντως.Τι να πω ρε γμτ μήπως και αυτός εχει γίνει τόσο νευρικός με τόσα περιστατικα που έχει? Διότι δεν είναι και λίγο να χειρουργείς τόσα άτομα κάθε μέρα. Α το άλλο που είπες, δεν είναι εύκολο δηλαδή να σε βάλει σε pc να σου δείξει πως θα γίνεις διότι δεν είναι πρώτη ρινοπλαστική αλλά δεύτερη στην οποία θα χρειαστείς μόσχευμα οπότε είναι λίγο δύσκολο να στο γεμίσει μεσω υπολογιστή και να στο δείξει εκείνη την στιγμή, χρειάζεται ώρα στο photoshop αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ο αλλος που εκανα την εγχειρηση ειχε την ιδια σιγουρια(μη σου πω και μεγαλυτερη δε το λεω απλα για να το πω) και ξερεις ειμαι πολυ επιφυλακτικος...ειλικρινα ηθελα να τον βρισω και να σηκωθω να φυγω αλλα λεω κατσε να δουμε που θα καταληξει...δε ζητησα να μου δειξει πως θα γινω μετα την εγχειρηση απλα επειδη βαριοταν να κουνηθει ειπα να μου δειξει τη διαδικασια...το ν η/υ τον χειριζοταν η κοπελα γιατι αυτος επινε καφε και βαριοταν και οταν πηγε σε μια φαση αυτη να ανοιξει τη πορτα σε πελατη την εκανε ρεζιλι βριζοντας την μπροστα μου,γιατι βαριοταν οπως ειπα να βαλει το χερι του στο ποντικι....μονο για τον εαυτο του μιλουσε και οταν τον ρωτουσα με κοιτουσε με ενα υφος απαξιωσης και συνεχιζε τα δικα του.....

παντως αρχιζω εκτος απο τον [...] να σκεφτομαι και [...]οπου χειρουργει το λειτουργικο κομματι ωρλ και αυτος αναλαμβανει το αισθητικο μερος.επισης σου μισθωνει αεροπλανο και σε παραλβανει ατομο απο το αεροδρομιο και σε παει στη κλινικη για την εγχειρηση.3500 ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
swamps φυσικα και εχω αγχος αν θα ξεπρηστει η μυτη!

οπως ειναι τωρα ναι μεν μου αρεσει που εφυγε το "καμπουρακι" υβος λεγεται νομιζω αλλα απο την μεση και κατω ειναι τουμπανο και δειχνει μεγαλη!τα ρουθουνια δειχνουν λιγο μεγαλα οπως και η κορυφη της μυτης!

απλα ρωτησα αν και μου ειπαν θα ξεπρηστει πολυ αλλα ρωτησα αν θα γινει οπως λες σχεδον μισο!

οταν εχεις χαλασει τοσα λεφτα οταν εχεις περασει χειρουργειο και ταλαιπωρια φυσικο ειναι να εχεις το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη σου και να θες να περιμενεις πως και πως να ξεπρηστει για να δειχνει οπως την θες!!!

δεν ξερω αν εχεις κανει και εσυ,αλλα αν εχεις κανει και δεν ειχες το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη και δεν την κοιταγες στον καθρεπτη για να δεις πως ειναι οπως κανουμε ολοι τοτε μπραβο εισαι ειδικη περιπτωση!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λιγο πολυ ετσι οπως τον περιγραφεις ειναι ο [...] Photo imaging δεν εχω ακουσει να κανει αλλα μην νομιζεις κ αυτοι που κανουν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Κ μιλαω για οποιονδηποτε, μεχρι κ σ'αυτον που πηγα στην αμερικη αλλιως μου την ζωγραφισε στον προφιλ κ βγηκε καλυτερη. Απο μπροστα ομως ενω η γεφυρα ειναι φυσιολογικη το ακρορινιο ειναι χοντρο κ σκληρο σαν ξυλο απ'τα μοσχευματα. Κ δεν ειναι απ'το πρηξιμο γιατι εχουν περασει σχεδον 6 μηνες, ειναι η τεχνικη τετοια -εχω δει αναφορες κ σε αλλους γιατρους που κανουν μυτες απο πλευρο- που δινει χοντρο κ στρογγυλωπο σχημα στη μυτη.
Δωσε μας περισσοτερες τεχνικες πληροφοριες γι'αυτα που σου'πε, ποσο θα διαρκουσε η επεμβαση, τι σου ειπε πως θα κανει. Κ στειλε μου αν θες μερικες φωτογραφιες της μυτης. Ταξιδευω αυριο κ μπορει να ειμαι αργος στις απαντησεις μου, αλλα εσυ ξεανγχωσου κ μην βιαστεις να κλεισεις κατι γιατι εχεις ολο το χρονο μπροστα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
οταν εχεις χαλασει τοσα λεφτα οταν εχεις περασει χειρουργειο και ταλαιπωρια φυσικο ειναι να εχεις το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη σου και να θες να περιμενεις πως και πως να ξεπρηστει για να δειχνει οπως την θες.

δεν ξερω αν εχεις κανει και εσυ,αλλα αν εχεις κανει και δεν ειχες το μυαλο σου συνεχεια στην μυτη και δεν την κοιταγες στον καθρεπτη για να δεις πως ειναι οπως κανουμε ολοι τοτε μπραβο εισαι ειδικη περιπτωση!!
Georgalis
Δεν διαφωνώ μαζί σου αγόρι μου, και είναι πολύ φυσικό να έχεις κάποιο ενθουσιασμό για την νεα σου μύτη αλλα και κάποια αγωνία ταυτόχρονα. Απλά όταν σκεφτόμαστε κάτι κάπως έντονα τότε και ο χρόνος είναι σαν να κολλάει και δεν περνάει εύκολα. Οι 6 μήνες με ενα χρόνο που χρειάζεται για να ξεπρηστέι η μύτη φάινονται σαν αιωνιότητα όταν ασχολείσαι έντονα με αυτό.
Μην το παίρνεις προσωπικά, ήταν μια φιλική συμβουλή για όλους όσους έχετε περάσει απο αυτή την διαδικασία πρόσφατα.Όλα θα πάνε καλα, και η όσφρηση επανέρχεται, και το ακρορρινιο μαζί με τα ρουθούνια θα κατέβει.Είναι πολύ πιθανό να νιώθουν κάποιοι μετά απο αυτή τη διαδικασία και μούδιασμα και να είναι η μύτη σαν κοκαλωμένη,όλα αυτά θα περάσουν, όμως χρειάζεται αρκετή υπομονή,δεν γίνονται αυτά τα πράγματα απο την μια μερα στην άλλη,και χαίρομαι που αναφέρεις οτι είναι όντως ταλαιπωρία διότι όταν τα έλεγα αυτά εγω εδώ μέσα, όταν μπήκε κάποιος και μου το έπαιζε μάγκας που έκανε 3 επεμβάσεις στην μύτη, κάποιοι θύμωναν.


παντως αρχιζω εκτος απο τον [....] να σκεφτομαι και [...] οπου χειρουργει το λειτουργικο κομματι ωρλ και αυτος αναλαμβανει το αισθητικο μερος.επισης σου μισθωνει αεροπλανο και σε παραλβανει ατομο απο το αεροδρομιο και σε παει στη κλινικη για την εγχειρηση.3500 ολα
Η γιαγια μου έλεγε ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ.
Αν δεν κατάλαβες τι εννοώ, αυτά με τα ελικόπτερα και σαχλαμάρες δεν μου γεμίζουν το μάτι φίλε μου, και πρόσεχε μην πάθεις χειρότερα διότι η δευτερη ρινοπλαστική αν αποτύχει τότε κλάφτα Χαραλαμπε.Ο συγκεκριμένος που πήγες έχει πολύ πείρα σε δεύτερες επεμβάσεις για αυτό σου πρότεινα να πας εκεί.Όσον αφορά αυτό που είπε ΠΙΝΟΚΙΟ απο οτι μου είπες σε προσωπικό μήνυμα αναφερόταν σε αυτόν τον [...] .tasinho νομίζω είσαι πάρα πολύ ταραγμένος με το πρόβλημα σου και πρέπει λίγο να ηρεμήσεις και να σκεφτείς λογικά. Μην πας να κάνεις βιαστικές κινήσεις τώρα ψαξτο το θέμα και μετα βλέπεις.Όποιος καίγεται στον χυλό φυσάει και το γιαουρτι οπότε να είσαι πολύ προσεκτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Just for the record, από χθες το βράδυ έχω αρχίσει να έχω λίγη όσφρηση (πχ μπορώ να μυρίσω το άρωμα μου αν το βάλω στο χέρι μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrina 1987

Νεοφερμένος

Ο petrina 1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Tasinho, εγώ θα σου έλεγα να προσέχεις πολύ γιατί έχεις τελείως λάθος κριτήρια. Δεν είναι λογικό να έχεις σαν παράμετρο του πού θα χειρουργηθείς ότι θα σε παραλάβουν από το αεροδρόμιο! Μίλα με ένα ταξιδιωτικό γραφείο τότε και ρώτα πού θα χειρουργηθείς..
Εκτός αυτού δεν είναι λογικό να σε χειρουργήσουν 2 άτομα.. Απλά και μόνο επειδή ο πλαστκός δε θα ξέρει το διάφραγμα και ο ΩΡΛ δε θα ξέρει τη ρινοπλαστική.. 2 μέτριοι χειρουργοί δηλαδή!
Ένας πρέπει να είναι ο χειρουργός , να έχει την πλήρη ευθύνη της επέμβασης και να γνωρίζει το χειρουργείο της μύτης άψογα, από την αρχή μέχρι το τέλος!! Ή μήπως πιστεύεις ότι αυτός που θα κάνει τη ρινοπλαστική δε θα πρέπει να ξέρει και να μπορεί να αξιολογήσει τι έχει γίνει στο διάφραγμα (το οποίο φτιάχνεται πριν τη ρινοπλαστική)? Και μετά ποιος θα σε παρακολουθεί?
Αν λες στον πλαστικό ότι δεν αναπνέεις, θα σου λέει:
Περίμενε, να πάρω τον ΩΡΛ τηλέφωνο να μου πει γιατί...
Ο [...]. έχει τεράστια εμπειρία στο θέμα και χειρουργεί 4-5 μύτες τη μέρα. Δε νομίζω ότι υπάρχει πιο σημαντική παράμετρος από αυτήν

Όσο για τα υπόλοιπα που λες ότι σου έκαναν άσχημη εντύπωση, σίγουρα θα του μίλησες περίεργα.Δεν είναι δυνατόν όλα τα παιδιά στο forum να λένε τα καλύτερα κι εσύ να είσαι η εξαίρεση. Σε μένα προσωπικά ήταν ευγενέστατος! Πέρα από αυτό όμως, αυτά που σου είπε για τα μοσχεύματα σημαίνουν ότι θα είναι δύσκολη η επέμβαση και δεν μπορείς να πας πουθενά αλλού γιατί θα σου κάνουν μεγαλύτερη ζημιά. Μόνο αυτός έχει τη φοβερή εμπειρία για να στη φτιάξει. Όλα τα άλλα είναι κουβέντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγω παρεθεσα την εμπειρια μου γιατι μου φανηκε περιεργη η σταση του και ειναι ανεπιτρεπτο οταν εξεταζεσαι να σε παραταει ο γιατρος και να μιλαει στο τηλεφωνο 7-8 λεπτα(απο τα 15 που ημουν μεσα)και να κανονιζει μποτοξ και το που θα φαει το βραδυ.το ξερω οτι κανει τη καλυτερη δουλεια αλλα ειναι αντιεπαγγελματικος ο τροπος που φερθηκε...το ξερω δε γινεται να λετε ολοι καλα λογια γι αυτον και γω να μαι ο περιεργος αλλα ειδα πολλους υπερμαχους εδω και επιτηδες πεταξα τη τελευταια περιπτωση του γιατρου για να δω αν υπαρχουν "τσιρακια" εδω μεσα..οσο για σενα petrina εισαι πολυ ειρωνικη και θα μπορουσες να απαντησεις οπως ο ramblade και η swaps...δεν πηγα σα προβατο στο σκουρα οπως πολλοι απο εσας μπορει να πηγατε(και να τον ειχατε ως πρωτη επιλογη) και να καθομαι να λεω ναι σε οτι μου λεει ο γιατρος,οκ?ο giorgalis αγχωνεται για το αν θα ξεπρηστει η μυτη του(δεν κακολογω και γω τα ιδια εκανα) φαντασου εγω που εχω περασει πολλα και με περιμενει δυσκολη επεμβαση και οχι μια ρουτινα..δλδ δεν ειχα και γω τις αποριες μου?πως γινεται ολοι οι γιατροι που πηγα να μου λενε οτι εχω τελειο διαφραγμα(με εξεταζαν και αρκετη ωρα) και ο σκουρας μεσα σε 10 δευτερολεπτα(τοσο διηρκησε η εξεταση μεχρι το τηλεφωνο) να μου πει οτι ειναι χαλια...δεν αντιλεγω ειναι κορυφη και εκει θα παω για εγχειρηση αλλα δε φερονται ετσι σε ατομα που εχουν περασει πολλα κα ταξιδευαν ωρες.οπως ειπα στην αρχη απλα παρεθεσα την εμπειρια μου και δε γινεται να πεφτετε ολοι πανω μου και να δικαιολογειτε το γιατρο επειδη περιεγραψα αυτο που συνεβη και οχι αυτο που θελατε μαλλον να ακουσετε.οσο για το αν ειμαι περιεργος αμα διαβασε καλυτερα γιατι αναφερω οτι δεν ημουν μονος στο ιατρειο..swaps δεν χαραχτηρισε μονο αυτη τη περιπτωση ετσι απλα αυτη ειδα και αναγνωρισα,τα ιδια ειπε για αλλες 2 κοπελες και ενα παιδι....οσο για το οτι χαραχτηριζει τις εγχειρησεις του ως λαλακιες δεν ειδα να το σχολιαζεις...οσο για τη συγκεκριμενη περιπτωση δε το παρεθεσα στο forum θα σου πω prv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως ουδέποτε είπα κάτι θετικό για τη συμπεριφορά του :P
Πήγα σε αυτόν επειδή από παντού ακούω ότι είναι ο καλύτερος, η συμπεριφορά του ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα (αν και δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα όσο τα περιγράφει ο tasinho, καμία σχέση!).
Πάντως πρέπει να είναι με τα κέφια του, διότι όταν ήταν να βγάλω τα σφουγγαράκια μια χαρά συμπεριφορά είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
tasinho για μενα εχεις πολυ δικιο!Δε θυμαμαι αν το ειχα πει και σε post εδω ή μονο σε παιδια που με ρωταγαν γι αυτον.Ειχα πει λοιπον οτι εχει μια επαρση.

Εγω πριν παω σε αυτον ειχα παει σε εναν αλλο(που κι αυτος μου εδειχνε φωτογραφιες του στηθους και της μυτης μιας κοπελας που ειχα δει στο σαλονακι του,που ειχε -νομιζω νανισμος λεγεται αυτο- και μου ελεγε-βλεπεις τα χαλια της ειχε η καημενη-μια χαρα δεν την εκανα??:confused:)που απλα ειχα βρει τυχαια απο το internet.

και μου ελεγε λοιπον ο [...]:
"και καλα ειχε κανεναν μεσα στο ιατρειο του??μα καλα που τον βρηκες??"
Σε κοπελες που εχω δει(γτι εχω δει σιγουρα δυο-μπορει και τρεις) ναι καμμια φορα ψιλομιλαγε αποτομα,εγω του ελεγα χαριτολογωντας μην την μαλωνετε-ειναι πολυ καλη:P ,μετα μου ελεγε οτι ειναι αρραβωνιαστικια του και την επαιρνε αγκαλια.. :)
εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο του και το παραδειχνει με καθε ευκαρια και οταν για πλακα πας να τον αμφισβητησεις του κακοφαινεται.

Αλλα... εγω δεν κοιταξα ΤΠΤ απο αυτα.αντιθετα πηγα με τα νερα του..Κοιταξα να κανω τη δουλεια μου και λειτουργησα λιγακι εγωιστικα.Ηθελα να μου κανει καλα αυτο που ειχα ακουσει οτι ηταν top!-την επεμβαση.ουτε με ενοιαζε ο χαρακτηρας του,ουτε αν μου εκαναν τα "ρουφηγματα" της μυτης βοηθοι και οχι αυτος(που με τοσες επεμβασεις αυτα θα κοιταγε?) ουτε το ποσο ψωνιο ηταν.Στο κατω κατω δε με ενοιαζε να τον παντρευτω-γιατρος ειναι-την επεμβαση ηθελα να μου κανει αψογη.

Φυσικοτατα θα ηθελα και θα ηταν πιο επαγγελματικο να ειναι σε ολα αψογος.
Αλλα δε με απετρεψε κτι τετοιο.Δε θα τον αλλαξω τωρα στα γεραματα.Προφανως με τοσα που εχει δει ισως εχει σκληρυνει και ψωνιστει.Εδω ψωνιζονται αλλοι με το που μπαινουν στην ιατρικη,αυτος δε θα την ψωνιζε?
Συνηθως ειμαι δυναμικη και μιλαω οταν ξερω οτι εχω δικιο και ο αλλος λεει λαλακιες,
αλλα εδω δεν το εκανα(και στους καθηγητες μου στη σχολη που επεφτε γλειψιμο..:P) !
Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα;)

Καλη τυχη σε οσους ψαχνονται,καλα κουραγια σε οσους αναρρωνουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
παιδια αυτο ειπα και γω δε κρινω τη δουλεια του αλλα τη συμπεριφορα του προς εμενα...δε τα εβγαλα απ το μυαλο μου για να τον κακολογησω και για ποιο λογο αλλωστε να το κανω....χαιρομαι που μιλατε σωστα michelle και elenadi..δεν εθηξα κανενα απλα οι περισσοτεροι απο εσας(αν οχι ολοι) πηγατε για πρωτο χειρουργειο,ρωτηστε και μας πως νιωθουμε...χανεις το κοσμο απο τα ποδια σου,σκεφτεσαι συνεχως οπως λεει και ο αλλος στη διαφημιση γιατι σε μενα ρε φιλαρακι?στη 2η εγχειρηση εισαι κατα πολυ περιορισμενος και ολα θελεις να πανε τελεια γιατι ενδεχομενο λαθος φερνει την καταστροφη(στην ηδη υπαρχουσα)...απλα οταν μιλαμε για εναν ανθρωπο θα ηταν καλο να ειμαστε αντικειμενικοι(δε μιλαω για τον συγκεκριμενο) και να παραθετουμε οχι μονο τα θετικα αλλα και τα αρνητικα του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
μου ειπε γυρω στο 4ωρο θα διαρκεσει... μονο αυτο μου ειπε τπτ για τεχνικες κ.λ.π....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

raniouli!

Νεοφερμένος

Η raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά, με λένε ράνια κ είμαι καινούργια στην παρέα! την δευτέρα θα χειρουργηθώ κ εγώ (διάφραγμα-ρινοπλαστική) κ έχω αγχωθεί λιγάκι.....ευτυχώς διαβάζοντας - όλες - τις σημειώσεις σας έχω πάρει μια γεύση για το τι θα αντιμετωπίσω κ έχω ηρεμήσει αρκετά! σας ευχαριστώ πολύ γι΄αυτό, πραγματικά με το να ποστάρετε τις εμπειρίες και τα σχόλια σας εδώ βοηθάτε πολύ όσους δν είναι τόσο ενημερωμένοι, να ξέρουν περίπου τι παίζει σχετικά με το θέμα και να μην αγχώνονται τόσο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
φιλε δικαιο εχεις εγω δεν θα μπορουσα να κανω δευτερη εγχειρηση :redface:
ηδη με την πρωτη ειχα γινει ασπρος και λιποθυμουσα φαντασου αν εκανα και δευτερη:worry:!!!

ο χαρακτηρας του [...] ειναι παραξενος!εγω ειχα παει κατευθειαν μετα τον 15αυγουστο,ειχα κλεισει πρωτος ραντεβου και περιμενα μιση ωρα (παλι καλα :D) γιατι ειχε ερθει μια κωλογρια ηθοποιος και την ειχε μιση ωρα μεσα να της πει τις μαλακιες του που ξερει!!!

εγω μολις μπηκα ενταξει δεν μπορω να πω οτι μου φερθηκε ασχημα αλλα εκανε λιγο πλακα με διαφορα πραγματα πχ με την κοπελα που βγαζει φωτο κτλ!

το μονο που με πειραξε λιγο ηταν στο τελος οτι του εδωσα το χερι και μετα απο λιγο με κοιταξε και μετα μου εδωσε και το δικο του και ειχε στυλ ξερεις "εγω ειμαι κορυφη και ειμαι καποιος" αλλα πιστευω ειδικα οι πλαστικοι εχουν αυτο το στυλ!!!

φυσικα στις γυναικες που το παιζουν οτι καποιες ειναι θα τους συμπεριφερεται καλυτερα αν και ξαναλεω εγω δεν εχω παραπονο!!!

το οτι θα το επαιζε οτι καποιος ειναι το περιμενα αλλα αν εσενα σου εκανε αυτα που λες ειναι απαραδεκτος!τελος αυτος με τοσους πελατες που εχει σιγα μην καθεται και κοιταει εσενα (υποθετικα μιλαω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ενα παραγοντας που δεν λαβατε υποψην σας ειναι οτι ολοι εσεις πηγατε να ρωτησετε για 1η ρινοπλαστικη γι'αυτο κ σας συμπεριφερθηκε καλυτερα. Ενας εμπειρος χειρουργος ξερει οτι οι επανορθωτικες επεμβασεις εχουν μεγαλυτερο κινδυνο αποτυχια, επομενως δεν τον συμφερει να τις κανει γιατι κινδυνευει να δυσφημιστει. Η κακη συμπεριφορα λοιπον προς τον ασθενη ειναι κατι σαν αμυντικος μηχανισμος.
Κ μενα tasinho αν διαφασεις το μηνυμα που τον περιγραφω καπως ετσι μου φερθηκε οταν τον επισκευτηκα. Στην αρχη οταν μπηκα ηταν ετοιμος να με δειρει, μολις ομως αρχισα να του κανω τεχνικες ερωτησεις κ του ειπα πως ειμαι διδακτορικος γλυκανε. "Τα ξερεις ε" μου ελεγε. Μιση ωρα με κρατησε, δεν ξερω ποσο κραταει τους υπολοιπους. Μου'δειξε κ μενα φωτογραφιες του περιβοητου πινοκιο επειδη εγω τον ανεφερα, μετα μια "χοντρη" που του ειχε ξαναερθει αλλα τελικα εκανε σε αλλους 4 ρινοπλαστικες κ τωρα του ζητουσε να διορθωσει τα γαμησιατικα και αυτος την εδιωξε. Πειραζε κ την γραμματεα -μια ξανθια κρυοκωλη- λεγοντας της πως θα βγαλει τα μοσχευματα που την εβαλε στη μυτη για να φτιαξει την δικια μου...
Η γνωμη μου ειναι να ξαναπας πιο προετοιμασμενος, να γραψεις κατω τις ερωτησεις που θα του κανεις κ να πηγαινεις με τα νερα του (πού καταντησαμε Θεε μου) π.χ. "Ειμαι ο μοναδικος που μπορει να στην φτιαξει στην Ελλαδα" κ συ να λες "Ναι, κ εγω αυτο ακουω απ'ολους, γι'αυτο ξαναηρθα σε σας" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
giorgalis και γω πρωτο ραντεβου ημουν και μπηκα μετα απο 3 τεταρτα,γιατι η ξανθια εβαζε μεσα κατι φιλες της(που δεν ειχαν ραντεβου)..καλα εκανε 10 λεπτα να μου βγαλει φωτογραφιες....μολις μπηκα στο ιατρειο του δωσα το χερι μου με κοιταξε καπως και μετα μου το εδωσε αυτος(χαχαχα) αλλα στο τελος που πηγα να φυγω αυτος με φωναξε να με χαιρετησει και αφου με χαιρετησε μου λεει"πληρωνεις στη κοπελα"...εκεινη την ωρα μη σου πω τι ηθελα να κανω....ramblade ξερω πολλα απο τεχνικες κτλ,ειχα και χαρτακι μαζι μου αλλα δε μου απαντουσε και τελικα δε χρειαστηκε να το χρησιμοποιησω...οσο για την αμυντικη του σταση πιστευω οτι εχεισ δικιο,αυτο πιστευω και γω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top