Φιλόζωοι και Κατοικίδια

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
δεν μπορω να μπω!
μαλλον αυτη/αυτος πρεπει να με κανει αντ που εχει την σημειωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Όντως, μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα το λινκ... ξανακοίτα το και πες μας γιατί κι εμένα με ενδιαφέρει... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
To εχω δημοσιευσει και εδω!!(λειτουργει πιστευω καθως υπεγραψαν κ αλλοι!:))

https://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=68256
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
πως υπογραφουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
πως υπογραφουμε?

https://www.lacoscienzadeglianimali.it/index.php/sottoscrivi-la-lettera-aperta/form/6?random=0
ειναι στα ιταλικα βεβαια αλλα συμπληρωσε στα κουτακια ονομα επωνυμο διευθυνση πολη και e-mail και εισαι ετοιμη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
υπεγραψα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Λατρευω τα ζωα!!!! :D Εχω 5 γατες και τους αφιερωνω πολυ χρονο!!
Γενικα,η επαφη με τα ζωα σου προσφερει παρα πολλα,σε κανει αλλο ανθρωπο και δινει μεγαλη χαρα στη ζωη σου!!Εξαλλου τα ζωα ειναι οι καλυτεροι φιλοι του ανθρωπου, δεν σου ζητανε πολλα πραγματα παρα μονο αγαπη και φροντιδα!!!:)
Επισης,οσοι δεν αγαπανε τα ζωα δεν αξιζει να λεγονται ανθρωποι !!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Αγαπαω πολυ τα ζωα,ειμαι φιλοζωη!Ειδικα τα σκυλια,εχω ενα γερμανικο ποιμενικο το οποιο και λατρευω.
Θα ηθελα να ειχα ψαρακια αλλα δεν θελω να τα περιοριζω σε μια γυαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Το λεει και ο τιτλος εχετε καποιο κατοικιδιο;;αν ναι τι;;
εγω ειχα πολλα και αν περασω φετος ισως παρω κανενα παπαγαλακι !!
εχουν περασει απο τα χερια μου παπαγαλακια σκυλακια σκιουρακια χαμστερ κουνελια και ενα γερακι :)

Επισήμανση: Το παρόν μήνυμα μεταφέρθηκε απο νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω πως φιλόζωοι δεν είναι μόνο αυτοί που έχουν κατοικίδια (που κι αυτό δυστυχώς δεν ισχύει πάντα), αλλά και όσοι γενικά φροντίζουν ζώα :)
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Υπάρχουν και οι "φιλόζωοι" του κώλου. Θα πάρουν το σκυλάκι, θα παίξουν μαζί του μια βδομάδα και θα το βαρεθούν. Έτσι θα το παρατήσουν στο 2Χ1 μπαλκόνι τους χωρίς καμιά φροντίδα και θα του ρίχνουν λίγα αποφάγια όταν θυμούνται. Προφανώς το δυστυχισμένο σκυλάκι θα γαυγίζει μέρα και νύχτα προς απόγνωση των γειτόνων. Τελικά κάποια στιγμή οι "ζωόφιλοι" θα βάλουν το σκυλάκι στο αυτοκίνητο και θα το παρατήσουν σε κάποια ερημιά.

1693064946332.png

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το να έχω ένα ζώο γατί η σκύλο μεσα σε ένα διαμέρισμα να του κανω μακια πολλές φορές να μην έρχεται επαφή καθόλου με αλλα ζωάκια τού ειδους, να το ταΐζω κονσέρβες, να το πλένω κοκ θεωρειται φιλοζωία ;
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Υπάρχουν και οι "φιλόζωοι" του κώλου. Θα πάρουν το σκυλάκι, θα παίξουν μαζί του μια βδομάδα και θα το βαρεθούν. Έτσι θα το παρατήσουν στο 2Χ1 μπαλκόνι τους χωρίς καμιά φροντίδα και θα του ρίχνουν λίγα αποφάγια όταν θυμούνται. Προφανώς το δυστυχισμένο σκυλάκι θα γαυγίζει μέρα και νύχτα προς απόγνωση των γειτόνων. Τελικά κάποια στιγμή οι "ζωόφιλοι" θα βάλουν το σκυλάκι στο αυτοκίνητο και θα το παρατήσουν σε κάποια ερημιά.

Αυτό το έχω δει να συμβαίνει χωρίς την τελευταία πρόταση.
 

54321

Νεοφερμένος

Ο 54321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αυτό το έχω δει να συμβαίνει χωρίς την τελευταία πρόταση.
Είμαι σε απόγνωση. Θα κάνω όμως τα πάντα για τον σκύλο μου. Και δύο φορές την ημέρα βόλτα. Απλά στις πανελλαδικές δεν μπορούσα συχνά. Και τώρα το καλοκαίρι τον βάζω μέσα γιατί έχει ήλιο έξω. Και δυστυχώς έξω από το γήπεδο έχει πολλά άγρια σκυλιά για να τον πάω εκεί να τρέξει. Μέσα στο σπίτι μαδάει υπερβολικά για ολόκληρη την ημέρα. Αλλά μέσα στο σπίτι έχουμε γωνια με μαξιλάρι, με τα πάντα, με μάρμαρο που ανεβαίνει, και τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο τόν βαζω κάθε μέρα. Πιστεύω ότι ίσως ανήκω σε αυτή την κατηγορία, από χθες θέλω να φουνταρω και άλλες μερες. Σκοπευα να τον πηγαίνω κάθε μέρα βόλτα, αλλά μας είχε μαζευτεί από κάτω κυνηγόσκυλο που κάνει επάνω. *Και τον πήγαινα, ανάλογα με τα κουράγια των γονιών μου για συνοδεία επειδή δουλεύουν, το βράδυ βόλτα, ώστε να μήν μας επιτεθεί το άγριο που κάνει επάνω.Δοκίμασα όμως να το βγάλω βόλτα μεσημέρι, κρατώντας ένα ξύλο για προστασία και όλα καλά. Θα το πηγαίνω άρα κάθε μέρα. Νιώθω ότι δεν έδινα το 100 τοίς 100 μου. Χρειάστηκε να φύγω προχθές το βράδυ για Αθήνα (μένω σε χωριό, δεν έχω αμάξι), γυρίζω πρωί αύριο. Είναι καλά εξοπλισμένος, το μπαλκόνι μας δεν είναι μικρό και απέναντι όλο φύση είναι, κήπος και η κοπαιδα, δεν βλέπει σπίτια μόνο. Αλλά αφού είδα ότι το ξύλο που κρατώ με προστατεύει από άλλα επιτιθεμενα σκυλιά, θα τον βολταρω συνέχεια. Θα τρελαινομουν και έχετε δίκαιο, τι να πω, το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου θεωρώ πως είναι. Όχι ότι δεν πήγαινε βόλτα, αλλά ήταν οι υποχρεώσεις μου στο σχολείο, ενώ στις μικρότερες τάξεις δεν ήξερα πως να πιάνω το λουρί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*Εκεί που λέω για τους γονείς μου το βράδυ: οι γονείς μου δουλεύουν. Το σκυλί που επιτίθεται είναι κάτω από το σπίτι. Η μόνη λύση ήταν να πάμε βόλτα το δικό μας το βράδυ που θα κοιμάται το επιτιθέμενο. Όπως είπα ήταν γιατί δοκίμασα δύο φορές κρατώντας ένα ξύλο και προστατευτηκα. Δεν μπορούσαν όμως πάντα, ώστε να τον πάμε αργά το βράδυ βόλτα γιατί νυσταζαν, είχαν κούραση, σηκώνονται 4.00 πμ. Αυτό γιατί το κείμενο μου σε αυτό το σημείο δεν είναι ευκατανοητο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εκεί που λέω για τους γονείς μου το βράδυ: οι γονείς μου δουλεύουν. Το σκυλί που επιτίθεται είναι κάτω από το σπίτι. Η μόνη λύση ήταν να πάμε βόλτα το δικό μας το βράδυ που θα κοιμάται το επιτιθέμενο. Όπως είπα ήταν γιατί δοκίμασα δύο φορές κρατώντας ένα ξύλο και προστατευτηκα. Δεν μπορούσαν όμως πάντα, ώστε να τον πάμε αργά το βράδυ βόλτα γιατί νυσταζαν, είχαν κούραση, σηκώνονται 4.00 πμ. Αυτό γιατί το κείμενο μου σε αυτό το σημείο δεν είναι ευκατανοητο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top