Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,336 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,645 μηνύματα σε 96,213 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 530 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κόμικς - (Comics) η λεγόμενη ένατη τέχνη

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 00:57, 09-12-05:

Ασχολείται κάποιος με κόμιξ?Είτε να διαβάζει είτε να φτιάχνει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:59, 09-12-05:

Eγώ διαβάζω μόνο... φανατικά Αρκά! Έχω διαβάσει οτιδήποτε έχει βγάλει! Απίστευτος ο τύπος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:04, 09-12-05:

εμενα το μοναδικο κομιξ που μου άρεσε πολύ ήταν το Blacksad... απίθανο βασικά δεν έχω διαβάσει και πολλά

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:47, 09-12-05:

Τρελαινομαι για mafalda, και γενικως οι δουλειες του quino μου αρεσουν τρομερα.. Διαβαζα φανατικα τον γατο και τη μανα raver στο 9 αλλα παει καιροοος απο τοτε! Lucky luke & asterix επισης αγαπημενα και κλασικα!
Εχω σχεδιασει διαφορα πραγματακια για comics (απ'αυτα που κυκλοφορουν στην παρεα και τα αστεια τους καταλαβαινουν οσοι ξερουν το ιστορικο:p)..
Να προτεινω σε οποιον εχει ορεξη να παιξει με διαλογους και τετοια το http://www.stripgenerator.com/ που μπορεις να φτιαξεις ευκολα δικα σου στριπακια με ετοιμους χαρακτηρες..κολλημα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:53, 09-12-05:

Αρκάς και πάλι αρκάς!!!!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:00, 09-12-05:

Asterix!!!

ο μαύρος Baba όλα τα λεφτά

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 15:53, 09-12-05:

Ο Αρκάς είναι θεός.
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που να μην έχει διαβάσει έστω ένα Αστερίξ ή Λούκυ Λουκ.
Εγώ διαβάζω φανατικά πολλά και διάφορα κυρίως ιαπωνικής προέλευσης κόμιξ.
Μου αρέσουν και κάποια αμερικάνικα του στιλ sin city.
Μετά από κάποιες πολύ αποτυχημένες προσπάθειες να σχεδιάσω κάτι εγώ, δεν ξαναασχολήθηκα με το άθλημα.Πάνε χρόνια από τότε...

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:58, 09-12-05:

Μάλλον θα μαζευτούμε πολλοί φαν του Αρκά

Απίστευτο χιούμορ,πανέξυπνοι διάλογοι,το μόνο κακό ότι μέχρι να συγκεντρωθούν και να εκδοθούν οι διμιουργίες του σε βιβλία θέλει περίπου 1 χρόνο......κι εγώ έχω ήδη διαβάσει όλα όσα έχουν εκδοθεί.
Θέλω καινούργιο Αρκά.......ΤΩΡΑ

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:06, 09-12-05:

Ενα παναρχαιο των KISS.Μονο αυτο.

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 16:25, 09-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Μάλλον θα μαζευτούμε πολλοί φαν του Αρκά

Απίστευτο χιούμορ,πανέξυπνοι διάλογοι,το μόνο κακό ότι μέχρι να συγκεντρωθούν και να εκδοθούν οι διμιουργίες του σε βιβλία θέλει περίπου 1 χρόνο......κι εγώ έχω ήδη διαβάσει όλα όσα έχουν εκδοθεί.
Θέλω καινούργιο Αρκά.......ΤΩΡΑ
Έχεις δίκιο.Το καλό όμως είναι ότι όσες φορές και να διαβάσεις Αρκά δεν βαριέσαι.
Αν και δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα, τέλεια ήταν και η σειρά με τις κούκλες με τον ισοβίτη που έδειχνε παλιά η ΕΡΤ

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 20:19, 09-12-05:

Αρκάς και Μαφάλντα

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 20:21, 09-12-05:

Αρκά, Αστερίξ, Λούκι Λούκ και Σκρούτζ Μακ Ντακ!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 20:34, 09-12-05:

Πάρτε λίγο Αρκά

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  arkas4a.jpg
Εμφανίσεις:  3410
Μέγεθος:  66,1 KB  
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 22:00, 09-12-05:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει βιβλίο Αρκά "φάε το κερασάκι"?Την τελευταία φορά που κοίταξα πάντως δεν υπήρχε

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 07:54, 10-12-05:

Έλα ντε! Αυτό κι εγώ δεν το έχω βρει!!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:51, 13-12-05:

Μια επίσκεψη στο σαιτ του Αρκά θα σας λύσει την απορία!
Αλλά επειδή είστε τεμπέληδες το έκανα εγώ για σας,δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν κυκλοφόρησε σε άλμπουμ ΄.
Δείτε εδώ:
http://www.arkas.gr/index.php/gr/10/20years/kerasaki.htm

Κάντε και το αρκοτέστ,πάω να το κάνω τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:03, 13-12-05:

Χριστέ μου!!!!!Μόλις έκανα το αρκοτέστ και διαβάστε:
Είμαι κατά 21,05% Καστράτο
κατά 21,05% Λουγκρητία
κατά 18,42% ισοβίτης
κατά 15,79% το γουρούνι
κατά 13,16% ο κόκκορας
και κατά 10,53% ο Μοντεχρήστος.

Είμαι καλά γιατρέ;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:12, 13-12-05:

κλεφτρα αυτό το έχω δει αλλά είναι μόνο ένα!

Το αρκοτέστ το έχω κάνει πάρα πολλές φορές σε διάφορα χρονικά διαστήματα απο τότε που βγήκε και πάντα μα πάντα με βγάζει Λουκρητία

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:17, 13-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
κλεφτρα αυτό το έχω δει αλλά είναι μόνο ένα!

Το αρκοτέστ το έχω κάνει πάρα πολλές φορές σε διάφορα χρονικά διαστήματα απο τότε που βγήκε και πάντα μα πάντα με βγάζει Λουκρητία
Ε!Τι εννοείς ότι είναι μόνο ένα;

Εγώ που κυρίως είμαι ισόποσα Λουγκρητία-Καστράτο(χαρακτήρες εκ διαμέτρου αντίθετοι) στέκω καλά;

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 15:21, 13-12-05:

εγώ πάντα ισοβίτης βγαίνω...

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε στις 15:53, 13-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Μια επίσκεψη στο σαιτ του Αρκά θα σας λύσει την απορία!
Αλλά επειδή είστε τεμπέληδες το έκανα εγώ για σας,δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν κυκλοφόρησε σε άλμπουμ ΄.
Δείτε εδώ:
http://www.arkas.gr/index.php/gr/10/20years/kerasaki.htm

Κάντε και το αρκοτέστ,πάω να το κάνω τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ευτυχώς βρε kleftra γιατί βαριόμουν να.......πα...τη..σ.....ω....τα...........πλή.....κτρα.....ουφ.Λαχάνιασα!
27,27% Καστράτο, 27,27% Ισοβίτης, 18,18% γουρούνι και από 9,09% τα υπόλοιπα.
Συνολικά από το "φάε το κερασάκι" έχω δει 3 σελίδες νομίζω

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:57, 13-12-05:

εγώ βγήκα κοκκοράκικικιρικικι

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 11:07, 19-05-06:

Μικρός διάβαζα φανατικά Μίκυ μάους, ποπάυ, αλμανάκο, Περιπέτεια και όλα τα συναφή. Ιδιαίτερη μανία είχα με τα συλλεκτικά Κομιξ της Ντίσνευ. Είχα μαζέψει μπόλικες σακούλες με τέτοια περιοδικά γενικά. Δυστυχώς καταστράφηκαν στην αποθήκη του χωριού μου που τα είχα μεταφέρει και πετάχτηκαν. Κρίμα... Πέρα από το όποιο συναισθηματικό δέσιμο, κάποια από αυτά έχουν τώρα αποκτήσει μια σεβαστή αξία στους κόλπους των συλλεκτών. Ειδικά τα συλλεκτικά κόμιξ. Τα μοναδικά κόμιξ που έχω σώα και αβλαβή σήμερα, είναι 2 του Τέντεν και ένα περιοδικό Μίστερ-Νο, που μου θυμίζουν τα παιδικά μου χρόνια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 11:28, 19-05-06:

Φτου! Θυμιθηκα τωρα οτι ξεχασα να παρω το 9 απο την ελευθεροτυπια την τεταρτη. Τρεξιματα εκεινη τη μερα...

Εχω κουτες με μικι μαους. Μου αρεσε να μαζευω κυριως τα τευχη που η ιστορια τους συνεχιζοταν σε επομενο τευχος. Εχω και αρκετα "συλλεκτικα" οπως τα ονομαζε η εταιρεια εκδοσης, αλλα οχι πολλα, γιατι ηταν υψηλο το βαλαντιο για τη δικη μου τσεπη...

Εχω ομως 4 τευχη που μπορει να τα χαρακτηρισει σπανια καποιος. Οχι γιατι δεν βρισκονταν ευκολα, αλλα γιατι κυκλοφορισαν τελος 80s αρχες 90s και η εταιρεια που τα προωθουσε στην Ελλαδα εκλεισε. Ετσι εμεινα με 4 τευχη "Καμελοτ 3000" απο την star comics. Δεν ξερω αν βγηκε 5 τευχος. Αν καποιος γνωριζει και το εχει, pm...

Και εχω και ολα τα τευχη της ελληνικης εκδοχης του spawn. Αν και σε ηλεκτρονικη μορφη, εχω ολα τα αμερικανικα τευχη...

Δεν διαβαζω "σοβαρη" λογοτεχνια, ποιηση κτλ. Αλλα τα comics εχουν μερικα διαμαντια που μερικες φορες αξιζει να τα διαβασει και καποιος προκατειλημενος απενατι σε αυτα. Sin City...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ξενυχτοπούλι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ξενυχτοπούλι
Ο Ξενυχτοπούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Ξενυχτοπούλι έγραψε στις 06:43, 09-03-07:

Προτείνω ανεπιφύλακτα το the Sandman του Neil Gaiman για όποιον δεν το έχει διαβάσει.
Για όσους ασχολούνται καιρό με τα comics, φυσικά, το ξέρουν ήδη.

Τώρα τελευταία διάβασα κάποια μεταφρασμένα του Enki Bilal. Καλούτσικος μου φάνηκε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 21:52, 17-04-07:

Πραγματικά νιώθω περήφανος που η 9η τέχνη, τα κόμικς, έχουν πάρει πλέον τα πάνω τους χάρη σε μερικούς ανθρώπους όπως ο Μίλφ, ο Μίλερ, ο Σαρκ, ο Αρκάς και ο Κυριαζής. Μπράβο και πάλι μπράβο. Μακάρι να ζωγράφιζα έτσι... Από τις μεγάλες στιγμές του Μορίς και του Ουντερζό είχαμε να δούμε τέτοια ευρηματικότητα...

Εσείς διαβάζετε κόμικς, και αν ναι πιο είναι το αγαπημένο σας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 01:28, 24-04-07:

Αααααχ τι μου θυμισατε τωρα, οταν ημουν μικρη με την αδρεφη μου διαβαζαμε σχεδον ο,τι κομιξ εβγαινε στο περιπτερο: μικυ μαους, κλασικα, αλμανακο, κομιξ, ποπαυ, αρτσι, βαβουρα και αλλα πολλααααα. Και μαλιστα καθε χρονο τα μετρουσαμε (ειχαμε μερικες εκατονταδες) και χαιρομασταν

Λιγο πιο μεγαλη αρχισα να διαβαζω Αστεριξ και Λουκυ Λουκ και μεχρι σημερα μου αρεσουν υπερβολικα. Ο Αρκας επεσε στα χερια μου οταν δουλευα σε καποια φαση σε μια καφετερια και τα ειχαμε για να τα διαβαζει ο κοσμος. Την ειχα καταβρει, οταν δεν ειχαμε δουλεια ολο αυτα διαβαζα. Απο τοτε ομως δεν ξαναεπεσε στα χερια μου, θελω να παρω καποια στιγμη

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 23:32, 04-05-07:

1st era : Popeye, Mickey Mouse, Spiderman,Αντιριξ+Συμφωνιξ
2nd era : X-men, Wolverine, Infinity Guantlet, Infinity War, Infinity Crusade, Cosmic Powers

3rd era : manga (εχω και καποια Frank Miller, κλπ αλλα δε τα διαβασα ακομα)

Αρκάς/ΚΥΡ/Lucky Luke/Asterix ειναι φυσικα παντως καιρου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 04-05-07 στις 23:41.
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 23:46, 04-05-07:

No 1 (πρόσφατα και ταινία) : V for Vendetta

Άλλα:
Μαφάλντα
Τιτέφ

Αρκάς - Ισοβίτης, Καστράτο, Σπουργιτακιιιιιι μου
Αλτάν
Το περιοδικό της Βαβέλ
Frank Miller - Sin City, και τελευταία και τους 300

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 00:07, 05-05-07:

22.73%

22.73%
18.18%
18.18%
13.64%
4.55%

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 14:07, 05-05-07:

ο μοντεχρήστο τελευταίος; γιατιιι;

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:27, 09-06-07:

Με έβγαλε Μοντεχρήστο,δηλαδή ΑΚΡΙΒΩΣ το αντίθετο απ'αυτό που είμαιΔν το πιστεύω

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 12:16, 24-07-07:

Η καλυτερη σειρα του ΑΡΚΑ για μενα ειναι το "η ζωη μετα".Ειναι απλα εκπληκτικο.Ο τυπος εχει τρομερο χιουμορ και περναει πολλα μνματα.Το κομικ που διαΒαζω αυτο το καιρο ειναι το "MARVEL 1602".Αναφερεται σε ολους τους ηρωες της MARVEL με την μορφη που ειχαν το 1602. Δυστυχως ομως ειναι στα αγγλικα.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 12:31, 24-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από flyer
Η καλυτερη σειρα του ΑΡΚΑ για μενα ειναι το "η ζωη μετα".Ειναι απλα εκπληκτικο.Ο τυπος εχει τρομερο χιουμορ και περναει πολλα μνματα.Το κομικ που διαΒαζω αυτο το καιρο ειναι το "MARVEL 1602".Αναφερεται σε ολους τους ηρωες της MARVEL με την μορφη που ειχαν το 1602. Δυστυχως ομως ειναι στα αγγλικα.
Αν μου επιτρέπεις να πω την γνώμη μου, το "Η ζωή μετά" με έχει απογοητεύσει αρκετά για το πρόσωπο του Αρκα και δεν τον χαρακτηρίζει κι όλας.

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 14:16, 24-07-07:

Αν δεν κανω λαθος ο ιδιος ο ΑΡΚΑΣ σε μια παλιοτερη συνεντευξη του το εχει χαρακτηρισει απο τα αγαπημενα του δημιουργηματα μαζι με τα "πειραματοζωα".Γιατι πιστευεις πως σε εχει απογοητευσει?Δεν νομιζω πως ξεφευγει και τοσο απο το γενικοτερο κλιμα των αλλων σειρων που εχει γραψει.Γνωμη μου εινα αυτη και ασφαλως δεν εχω κανενα προβλημα να ακουσω και αποψεις διαφορετικες απο τη δικη μου!

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 08:10, 25-07-07:

Tα πειραματόζωα είναι τα αγαπημένα μου. Τόση αρρώστια και τόσο μαύρο χιούμορ δύσκολα βρίσκεις. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο φεστιβάλ της Ανγκουιλέμ τα τελευταία 7 χρόνια δεν έχει πάρει ούτε έπαινο μπλακ κόμικ. Είναι περιορισμένοι οι δημιουργοι με το ταλέντο του Αρκά. Τιτανομεγιστοτεράστιος, απλά

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:29, 24-04-10:

Πήγα πρόσφατα στην έκθεση για κόμιξ "Comicdom" και ευχαριστήθηκε η ψυχή μου. Πάαααρα πολλά κόμιξ. Πάρααα πολύ όμορφες δουλειές. Και ίσως να τα είδα εγώ όμορφα όλα που είμαι πολύ πρωτάρα στον τομέα αυτόν (μιας και τα μονα κόμιξ που εχω διαβάσει ειναι Αστεριξ και Λουκυ Λουκ), αλλά νομίζω πως άξιζε η επίσκεψη. Προμηθευτήκαμε και αρκετά κόμιξ Ελλήνων καλλιτεχνών και ξεκινάμε διάβασμα!

Υ.Γ: Ελπίζω η επόμενη έκθεση να μην γίνει στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση μιας και η έκθεση σαφώς χρειάζεται μεγαλύτερο χώρο για να στεγαστεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 20:53, 02-05-10:

Εγω και διαβάζω κομιξ γενικα αλλα και ζωγραφιζω....Ενα απο τα αγαπημένα μου ειναι το LOGICOMICS του Δοξιάδη...Τώρα για τη ζωγραφικη,περισσότερο anime(ιαπωνικού τύπου)....Υπάρχουν κάποια με τρομερό σεναριο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 18:14, 04-06-10:

αστεριξ και αρκα φανατικα αλλα μικρος διαβαζα παρα παρα παρα πολλα της ντισνευ, εχω κουτες ολοκληρες....εχω φτιαξει και καποια δικα μου.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:29, 04-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
....εχω φτιαξει και καποια δικα μου.
Να μας ανεβάσεις να δούμε!!!

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 18:31, 04-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Να μας ανεβάσεις να δούμε!!!
ειχα κανει στη δευτερα γυμνασιου νομιζω. ηταν 50 σελιδες, ασπρομαυρο....δν πρεπει να το εχω, θα κοιταξω ομως αν ειναι

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 16:31, 15-01-11:

Θεωρείτε ότι τα κόμικς είναι η ένατη τέχνη;
Ο Scott McCloud στο βιβλίο του Understanding Comics αναφέρει τα εξής σχετικά μετα κόμικς
"σχήματα και εικόνες ευρισκόμενα εσκεμμένα σε σειρά, με σκοπό να μεταδώσουν πληροφορίες και/ή να προκαλέσουν μια αισθητική αντίδραση από το χρήστη"....
Τα πάντα γύρω από τα κομικς...
Από το πως δημιουργήθηκαν μέχρι πως εξελίχθηκαν οι μορφές τους στο πέρασμα του χρόνου....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:05, 15-01-11:

Αξιοποίηση των Ψηφιακών Κόμικ στην Εκπαίδευση (Comics in Education)
Τα κόμικς, από παιδαγωγική σκοπιά
Είναι μια γλώσσα παγκοσμίως κατανοητή που προκαλεί τις αισθήσεις, μετατρέπει το αφηρημένο σε συγκεκριμένο και απογειώνει τη φαντασία κυρίως των νέων (Burton, 1955).
Στη νέα χιλιετία οι ειδικοί τα θεωρούν δέλεαρ για τους εφήβους, ειδικά για τους απρόθυμους μαθητές (Bacon, 2002)
Ελληνικές- ευρωπαϊκές προσπάθειες
Οι περιπέτειες του Αστερίξ στα Αρχαία Ελληνικά σε απόδοση Φάνη Κακριδή, το Συντακτικό της Aρχαίας Ελληνικής, κωμωδίες του Αριστοφάνη (Αχαρνείς, Πλούτος, Βάτραχοι, Ειρήνη) και οι τραγωδίες "Αντιγόνη" του Σοφοκλή και "Ιφιγένεια στην Αυλίδα" του Ευριπίδη σε κόμικς. Έχουν διασκευαστεί επίσης οι Μύθοι του Αισώπου, η Πάπισσα Ιωάννα του Ροΐδη κ.ά..
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή εξέδωσε δύο κόμικς σε όλες τις επίσημες γλώσσες της.
Το πρώτο Ο Πόλεμος του Παγωτού Βατόμουρο, έχει θέμα την ειρηνική συνύπαρξη των λαών και τα θεσμικά όργανα της Ε.Ε.,
Το δεύτερο Εγώ ο Ρατσιστής, καταγράφει τις προθέσεις της Ε.Ε. να καταπολεμήσει κάθε είδους διακρίσεις.
πηγή

Στη νέα χιλιετία οι ειδικοί τα θεωρούν δέλεαρ για τους εφήβους, ειδικά για τους απρόθυμους μαθητές.....
Μόνο και μόνο αυτή η άποψη δεν το κάνει απλώς τέχνη αλλά χρήσιμο εργαλείο εκπαίδευσης......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,030 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:10, 17-01-11:

Λατρεύω τα κόμιξ!!

Έχω διαβάσει από μικρό παιδί, έως σήμερα -ακόμη μικρότερο- όλων των ειδών τα κόμιξ, που θα μπορούσε να φανταστεί κανείς. Από τα Μίκυ Μάους, Ποπάυ και Μπαγκς Μπάνυ, στα αγαπημένα μου Αστερίξ και Λούκυ Λουκ, των οποίων είχα κάποια στιγμή μαζέψει τις πλήρεις σειρές, μέχρι ερωτικά, πορνογραφικά, ιστορίες του Μαρκήσιου, Exploitation, Nunsploitation, αλλά και SciFi, Fantasy, Marvel (κόβω φλέβα), Pulp κι ό,τι άλλο μπορεί να βάλει ο νους του ανθρώπου, μέχρι και την αυτοβιογραφία της Τζένης Χειλουδάκη...

Κάθε τι που είχε μια σειρά από σκίτσα, συνοδευόμενα από έστω υποτυπώδες κείμενο, μου τραβούσε άμεσα την προσοχή, έπεφτε στο μακρύ χέρι μου και τ' αχόρταγο μάτι μου το ρουφούσε και το αφομοίωνε στη στιγμή. Ποτέ δεν ήταν αργά για ένα ακόμη κόμιξ, όμως ποτέ δεν ήταν και νωρίς. Εκατομμύρια στριπάκια έχουν καταγραφεί στα βάθη της μνήμης μου, μια αρχέγονη σούπα από χάρτινες εικόνες κοχλάζει βουβά στα βάθη του ασυνειδήτου μου και σε κάθε φυσαλίδα που αναδύεται, σχηματίζεται η γκροτέσκ καρικατούρα του γερο Χάουλα.

Δεν γνωρίζω ακριβώς την αιτία γι' αυτήν την αυθόρμητη όσο κι εγκάρδια έλξη, τη σχεδόν ερωτική. Όμως ποιος γνωρίζει τι είν' αυτό που μας κάνει κι ερωτευόμαστε; Ο συνδυασμός της εικαστικής τέχνης με την τέχνη του λόγου, πάντοτε με γοήτευε, ίσως επειδή με τα Μίκυ Μάους έμαθα να διαβάζω από μόνος μου, πριν ακόμη πάω σχολείο. Από την άλλη πλευρά, ίσως πάλι να ήταν αυτή η ίδια η γοητεία, που μ' έβαλε στο μεράκι να μάθω την ανάγνωση, κανείς δεν μπορεί να το πει με σιγουριά. Μεγαλώνοντας εκτίμησα περισσότερο την αισθητική τους. Οι ίδιοι οι περιορισμοί του μέσου, η ανάγκη δηλαδή να χωρέσουν μέσα σε πολύ περιορισμένο χώρο το σκίτσο και το κείμενο, όπως και η διακεκομμένη ροή των εικόνων, επέβαλαν έναν μινιμαλισμό, μια σπαρτιατική λιτότητα, τα οποία όμως μετουσιώνουν το κόμιξ ως η "Τέχνη της Συμπύκνωσης" κι ως εκ τούτου την καθιστούν πραγματικά την Ένατη Τέχνη.

Πρόσωπα κι εκφράσεις, συναισθήματα, τοπία, πόλεις, ατμόσφαιρες σκοτεινές, μυστηριώδεις, υποβλητικές ή φωτεινές, ανάλαφρες, κωμικές, όλα σχηματίζονται με λίγες απέριττες γραμμές, αν και στην πορεία έχω δει και πολύ περίτεχνα έργα, που πλησιάζουν περισσότερο τη ζωγραφική και λιγότερο τη σκιτσογραφία. Ο λόγος εξ ανάγκης αφαιρετικός, χωρίς λογοτεχνικές φιοριτούρες, καταλήγει αναπόφευκτα σε μια λακωνικότητα κατ' ουσίαν φιλοσοφική. Ξεκαρδιστικά αστεία, βαθυστόχαστα νοήματα, ιδέες και πίστεις, όλα εκχυλίζονται σε χαρακτηριστικές ατάκες, που εντυπώνονται στο μυαλό κι αναπαράγονται από στόμα σε στόμα, αφού η συμπυκνωμένη τους μορφή τους δίνει ιδιότητες μιμιδίων. Οι χαρακτήρες, άλλοτε βαθύτερα δουλεμένοι κι άλλοτε τελείως δισδιάστατοι, έχουν ωστόσο κοινά αναγνωρίσιμα χαρακτηριστικά, που προσιδιάζουν σ' εκείνα της υπόλοιπης αισθητικής άποψης.

Λατρεύω τα κόμιξ, ελπίζω ότι κάποιοι από εσάς μπορεί να συμμερίζονται τούτη μου την αγάπη. Θα ήθελα να προτείνω λοιπόν, μέσα σ' αυτό το θέμα να βάλουμε τ' αγαπημένα μας κόμιξ, τους ήρωες που μας άρεσαν περισσότερο, σπάνια κόμιξ, κλασσικά κι αξέχαστα, ας φτιάξουμε εδώ την δική μας συλλογή με κόμιξ.

ΥΓ: Ευχαριστώ τη VVV για ένα θέμα που θα έπρεπε να το είχα ανοίξει από καιρό...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 22:39, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Δεν γνωρίζω ακριβώς την αιτία γι' αυτήν την αυθόρμητη όσο κι εγκάρδια έλξη, τη σχεδόν ερωτική. Όμως ποιος γνωρίζει τι είν' αυτό που μας κάνει κι ερωτευόμαστε;
Εγώ νομίζω ότι αυτό που με τραβούσε στα κόμικς ήταν και είναι το χρώμα. Μου αρέσουν τα θερμά, έντονα χρώματα. Είναι η ωραιότερη παρέμβαση που έκανε ο άνθρωπος στη φύση! Π.χ. δεν μου άρεσε να ζωγραφίζω με ξυλομπογιές, ήθελα σχεδόν πάντα ζωγραφιές με μαρκαδόρους!

Παιδί είχα φάει κόλλημα με τους μικρούς Εξερευνητές. Έχω μάλιστα ακόμα φυλαγμένη τη σειρά, το μόνο κόμικ που μου έχει διασωθεί.

Μεγαλώνοντας, έφαγα τρελό κόλλημα με την "Περιπέτεια". Ήταν η εποχή που είχαμε χωριστεί σε δύο στρατόπεδα και τσακωνόμασταν....

- Αν παλέψει ο Μαρκ με τον Όμπραξ ποιος θα κερδίσει;

Εγώ ψήφιζα Όμπραξ!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 01:40, 18-01-11:

Χαιρετε,ειμαι νεοφερμενο μελος στο φορουμ αυτο του e-steki γιαυτο δε γνωριζω ακομη καλα τα κατατοπια!
Παρολαυτα θα ηθελα να σας παρουσιασω μιας και δεν νομιζω να εχει γινει ξανα θεμα αυτο,τον mr.freeman!δειτε λιγο τα βιντεακια που παραθετω παρακατω,για να εχετε αρκετο φαγητο για σκεψη.θα επανελθω δρυμιτερος οσον αφορα περισσοτερες πληροφοριες.

Π.γ.Θα ηθελα να ζητησω αφεση αμαρτιων απο τους διαχειριστες του φορουμ αν εχω κανει λαθος την κατηγορια που εβαλα το θεμα.
http://www.youtube.com/watch?v=9ZZuE...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=oWdpi...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=T0m40...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=as151...eature=related

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 18-01-11 στις 11:32. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 20:03, 18-01-11:

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε στις 20:28, 18-01-11:

Τα μικρά κλασσικά εικονογραφημένα όπου παρουσιάζονταν γνωστά παραμύθια σαν κόμικς...
Τα διάδαζα κι εγώ τη δεκαετία του ΄80....
Ο Παύλος Βαλασάκης έχει κάνει την εικονογράφηση...

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 393 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 21:22, 18-01-11:

Ας παραθέσω και εγώ comic ή μάλλον graphic novel. Και αν η λογοτεχνία είναι τέχνη τότε και τα παρακάτω είναι σίγουρα τέχνη. Προτιμώ να τα ονομάζω graphic novel γιατί απλά ο κόσμος έχει ταυτίσει τα κόμικς με τον λουκι λούκ και τον μίκι που είναι εξαιρετικά κόμικ αλλά δεν ξέρω αν είναι τέχνη.
Λοιπόν τα βιβλία που εγώ έχω ξεχωρίσει, διαβάσει και προτείνω ανεπιφύλαχτα:
1. Logicomix των Δοξιάδη, Παπαδημητρίου, Παπαδάτου, Di Donna
2. Maus I&II του Art Spiegelman
3. Blankets του Graig Thompson
4. Συμβόλαιο με το Θεό του Will Eisner
5. Palestine του Joe Sacco

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 22:34, 18-01-11:

Επίσης το περιοδικό ΚΟΜΙΞ στην Ελλάδα (των ίδιων εκδόσεων με το "Μίκυ Μάους") είναι εξαιρετικής ποιότητας περιοδικό Ένατης Τέχνης και μάλιστα κάνει διάφορα αφιερώματα στους δημιουργούς των κόμικς, στην ιστορία διάφορων Disney και μη ηρώων (όπως το χρονικό της δημιουργίας του Μίκυ Μάους από τον Walt Disney) , συνεντεύξεις δημιουργών, νέα από το χώρο της Ένατης Τέχνης και πολλά άλλα...
Όσοι το διαβάζετε τακτικά, γνωρίζετε και μια άλλη πλευρά του "τσιγκούνη" θείου Σκρούτζ...
Προσωπικά, είναι από τα αγαπημένα μου κόμικς αλλά επίσης μ' αρέσουν πολύ: Λούκυ Λουκ (έχω όλη τη σειρά), Αρκάς, Κλασικά Εικονογραφημένα. Και κανένα παλιό αν πέσει στα χέρια μου σε στυλ Ποπάυ δεν λεώ "'οχι"...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Cat comics! - Από Johny_B
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-13 στις 11:45.
    • Sci-Fi -- Fantasy -- Comics - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-02-11 στις 13:21.
    • DC Comics - Από Daskalenko7
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-09 στις 18:21.
    • Κουβέντα για τα κόμικς - Από kazmir84
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Λογοτεχνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-07 στις 22:13.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους