[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Όσον αφορά τη φράντζα μπορείς να βάζεις λίγη υγρή λακ σε νωπά μαλλιά και να τα στεγνώσεις με πιστολάκι και μια βούρτσα :)
Στην αδερφή μου πιάνει πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κορίτσια θέλω κούρεμα...μαδάω πάρα πολύ...και μιας και θα πάρω λίιιγο τις άκρες (μιας και θέλω να διατηρηθεί το μάκρος) λέω να κάνω μία αλλαγή και να κάνω μία μακρυα φράντζα στα μαλλιά μου...

Όμως τις βροχερές μέρες που η υγρασία φτάνει 90% τι κάνουμε;;;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τα μαζευεις με κανα τσιμπιδακι η τα φουσκωνεις με λακ καθε μερα η ταφηνεις ετσι.
Δεν μπορεις να κανεις και πολλα, η υγρασια δεν εχει να κανει με τη φραντζα μονο, γενικα ολων μας τα μαλλια γινονται καπως η χαλαει το χτενισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και πες οτι με την υγρασία τα μαζεύεις και καθαρίζεις...

Το ζήτημα είναι άλλο...με το καθημερινό ίσιωμα με πρέσα της φράντζας δεν καταστρέφεται η τρίχα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Όχι μόνο καταστρέφεται..ΚΑΙΓΕΤΑΙ.Όταν ίσιωνα την φράντζα μου έφτασε σε ένα σημείο να καεί και κάθεται κάγκελο όρθια:PΚαι δεν μιλάμε για υπερβολές..Μια φορά την μέρα και αν!

Αν την κάνεις την φράντζα όλο και κάποιο τρικ θα βρεις για να την στερεώνεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εσένα Αθηνά τα μαλλιά σου είναι σπαστά ή σγουρά;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Σγουρά!Όχι να κάνουν δαχτυλίδια.Καλύτερα,πολύ σπαστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χμμ...κατάλαβα!! Και εγώ το ίδιο πλέον...γιατί με το ίσιωμα που έκανα όλο τον χειμώνα τα δαχτυλίδια χάλασαν και έχουν μείνει πολύ λίγα....Να κάνω φράντζα ή να μην κάνω;;Ιδού η απορία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να κάνεις!
Αν δε σου αρέσει τη μαζεύεις και θα μακρύνει.
Με πιστολάκι νομίζω δεν καίγεται όσο με την πρέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Συμφωνώ :)
Κάνε...όχι πολύ κοντή όμως..Κι αν δεν σου αρέσει στην τελικά μπορείς να κάνεις χωρίστρα από την άλλη μεριά και να εξαφανιστεί!
Η να την μαζέψεις ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Λες βρε Θοδώρα; Εσύ που με έχεις δει ξέρεις ότι το μαλλί μου είναι σγουρό...Μωρέ αν την μαζεύω θα δείχνει χάλια...

Θα το σκεφτώ πάντως....

Αθηνά αν κάνω θα κάνω μακρυα φράντζα...δηλαδή κάτω από το μάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λες βρε Θοδώρα; Εσύ που με έχεις δει ξέρεις ότι το μαλλί μου είναι σγουρό...Μωρέ αν την μαζεύω θα δείχνει χάλια...

Θα το σκεφτώ πάντως....

Αθηνά αν κάνω θα κάνω μακρυα φράντζα...δηλαδή κάτω από το μάτι...
Γιατί να δείχνει χάλια;
Με διάφορα τσιμπιδάκια,κοκαλάκια θα είσαι οκ. Εδώ έκανα εγώ και όλοι μου λένε ότι μου πήγε, και έκανα την κοντή. Είτε με τσιμπιδάκια, είτε με χωρίστα, είτε με κορδέλα κρύβεται άνετα. Η φράντα θα εχει τη φόρμα που θα της δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι θα πολυπηγαινε φρατζα στη μαρω. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ζήτημα είναι άλλο...με το καθημερινό ίσιωμα με πρέσα της φράντζας δεν καταστρέφεται η τρίχα?
:O
Όχι, καλέ. Εγώ τόσα χρόνια κάνω καθημερινό ίσιωμα σε όλο το μαλλί, στη φράτζα θα κολλήσεις; Και παρόλα αυτά το μαλλί μου είναι μια χαρά, ούτε καμένο φαίνεται ούτε τίποτα. Απλά προσπαθώ να το καθαρίζω κάθε 2-3 μήνες, να αναπνέει λίγο.
Όχι μόνο καταστρέφεται..ΚΑΙΓΕΤΑΙ.Όταν ίσιωνα την φράντζα μου έφτασε σε ένα σημείο να καεί και κάθεται κάγκελο όρθια:PΚαι δεν μιλάμε για υπερβολές..Μια φορά την μέρα και αν!
Αλήθεια;:worry: Πώς τα κατάφερες;:worry::/:
δεν νομιζω οτι θα πολυπηγαινε φρατζα στη μαρω. :/

Κααλέεε. Η φράτζα πάει σε όλες (η μακριά) που θέλει να κάνει.

Μάρω να το κάνεις ρε, θα δεις θα δείχνεις άλλος άνθρωπος, και μη τρομάξεις αν τη πρώτη μέρα δε σου αρέσει, θα κάτσεις μια ώρα μπροστά από τον καθρέφτη για να μάθεις πώς να το κάνεις, και τελείωσε.:D


Βτω αυτό που είπε κάποια πάνω με τη λακ σε βρεγμένο μαλλί, και μετά πιστολάκι δε κάνει καθόλου καλο. Το καίει πολύ πιο εύκολα το μαλλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Με τρόπο :PΟύτε κι εγώ ξέρω..Και έχω και αγριότριχα!

Συμφωνώ ότι η φράντζα πάει στις περισσότερες!!Οι αφέλιες είναι αυτές που δεν ταιριάζουν και πολύ..

Λέω να το δοκιμάσεις!Μαλλί είναι και μακραίνει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι θα πολυπηγαινε φρατζα στη μαρω. :/

Λες;;;;

Κορίτσια το σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί έχω βαρεθεί όλη μου την ζωή όταν πιάνω πάνω τα μαλλιά μου να μην πέφτει τίποτα μπροστά και να μην δείχνει καθόλου θηλυκό το χτένισμα!


Θα το σκεφτώ και άλλο! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άμα το σκέφτεσαι τόσο στο τέλος δεν θα κάνεις. :P
Κλείσε ραντεβού, πάνε, πες ότι θες φράτζα και ρώτα τη γνώμη της και τελείωσες. :D


Tελικά ok με τη φράντζα, την ελέγχω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μπα συνήθως άμα το σκέφτομαι καιρό πηγαίνω να το κάνω...:P

Θα κλείσω ραντεβού και κόβοντας τις άκρες θα τον ρωτήσω αν θα μου πήγαινε μια μακρυά φράντζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ρεε μπορει να λεω και βλακειες. :/: μη σε παρω στο λαιμο μου. αλλωστε μονο φωτος εχω δει. ρωτα και την κομμωτρια σου γιατι και γω πριν κανω αφελιες ολοι μου ελεγαν οτι δε θα μου πηγαινουν και τελικα ηταν πολυ ωραιες!( η πρωτη παρτιδα τουλαχιστον!:P)

το πολυ πολυ αφου θα ναι μακρυα να την πιανεις πισω. εγω αυτο ειχα κανει σε κατι χαλια κοντες αφελιες που μου χε κανει μια ασχετη κομμωτρια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σπιτικές "ταινίες" για τους πόρους της μύτης.
Το δοκίμασα σήμερα και κάνει δουλειά.
Πονάει λίγο στο βγάλσιμο, αλλά αν το κάνει κανείς σιγά-σιγά, δεν είναι φοβερό.

Οδηγίες στα Ελληνικά:

Παίρνετε μια κουταλιά ζελατίνη χωρίς άρωμα, και μια κουταλιά γάλα, τα βάζετε σε ένα μικρό δοχείο που να μπαίνει σε φούρνο μικροκυμάτων, ανακατεύετε τα δύο υλικά και έπειτα βάζετε το δοχείο στα μικροκύματα για 10 δευτερόλεπτα.
Θα γίνει σαν μια υδαρής κρέμα την οποία απλώνουμε με ένα πινελάκι στη μύτη, αφού την αφήσουμε να κρυώσει λίγο. Την αφήνουμε να στεγνώσει πάρα πολύ καλά στη μύτη μας για περίπου 15-20 λεπτά και έπειτα τραβάμε προσεκτικά την στεγνή ζελατίνη και αυτή παρασύρει μαζί της τα μαύρα στίγματα.
Ζελατίνη χωρίς άρωμα, μπορείτε να βρείτε στα Σούπερ Μάρκετ. Κάθε είδους γάλα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη συνταγή αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top