[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κορίτσια, αυτό το άσπρο (ασημί, χρυσό, δεν ξέρω τι είναι) στο μάτι πως το κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σπιτικές "ταινίες" για τους πόρους της μύτης.
Το δοκίμασα σήμερα και κάνει δουλειά.
Πονάει λίγο στο βγάλσιμο, αλλά αν το κάνει κανείς σιγά-σιγά, δεν είναι φοβερό.

Κι αν δεν έχεις φούρνο μικροκυμάτων; :/: Το βάζεις στον κανονικό φούρνο μέχρι να γίνει "gooey";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κι αν δεν έχεις φούρνο μικροκυμάτων; :/: Το βάζεις στον κανονικό φούρνο μέχρι να γίνει "gooey";

Και εκτός από αυτό....που θα βρούμε unflavored gelatin??? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Κορίτσια, αυτό το άσπρο (ασημί, χρυσό, δεν ξέρω τι είναι) στο μάτι πως το κάνουμε;

Ποιο άσπρο εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κορίτσια, αυτό το άσπρο (ασημί, χρυσό, δεν ξέρω τι είναι) στο μάτι πως το κάνουμε;
Αυτό έχει σχέση με το βίντεο ή είναι άσχετη ερώτηση; Αν ναι, δε βάζεις καμία φωτογραφία να δούμε τι εννοείς;

Κι αν δεν έχεις φούρνο μικροκυμάτων; :/: Το βάζεις στον κανονικό φούρνο μέχρι να γίνει "gooey";
Δυστυχώς δεν ξέρω :( Εγώ θα δοκίμαζα σε μπρικάκι του καφέ πάντως, ίσα να ζεσταθεί.
Και εκτός από αυτό....που θα βρούμε unflavored gelatin??? :confused:
Εγώ είχα στο ντουλάπι, αγορασμένη από τη μακαρίτισσα την πεθερά μου, αλλά θυμάμαι και τη μαμά μου στην Aθήνα να την αγοράζει. :hmm: Λογικά πάντως πουλάνε στο σούπερ μάρκετ την ίδια συσκευασία που έδειξε η κοπέλα.
Εμείς αυτήν είχαμε:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποιο άσπρο εννοείς;
Στο φρύδι, κάτω από το τόξο, εκείνο που τονίζει το μάτι.

Εξηγήστε και σε εμάς, στα Ελληνικά8), αυτό για τους πόρους. :baby:

Kάτι τέτοιο. Πάει ανάλογα με τη σκιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Στο φρύδι, κάτω από το τόξο, εκείνο που τονίζει το μάτι.

Kάτι τέτοιο. Πάει ανάλογα με τη σκιά;

Δεν ξέρω αν υπάρχει ειδικό προϊόν! Εγώ πάντως βάζω ανοιχτόχρωμη σκιά (δεν χρησιμοποιώ σκιά ανάλογα με το χρώμα της σκιάς που βάζω) κάτω από το τόξο του φρυδιού και στην εσωτερική γωνία του ματιού!
Δεν ξέρω βέβαια αν κατάλαβα καλά, οπότε περίμενε καλύτερα κάποια που γνωρίζει περισσότερα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εξηγήστε και σε εμάς, στα Ελληνικά8), αυτό για τους πόρους. :baby:
Θοδώρα, αύριο θα βρω λίγο χρόνο και θα προσθέσω οδηγίες στα Ελληνικά σε εκείνο το ποστ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Κορίτσια, αυτό το άσπρο (ασημί, χρυσό, δεν ξέρω τι είναι) στο μάτι πως το κάνουμε;

απλα με μια σκια προς ασπρο χρωμα και οχι πολυ γυαλιστη βαζεις κατω απο το φρυδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μηπως εννοει το κονσιλερ η κοπελα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μηπως εννοει το κονσιλερ η κοπελα?
Όχι-όχι, αυτό μόνο κάτω από το μάτι δεν μπαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όχι-όχι, αυτό μόνο κάτω από το μάτι δεν μπαίνει;

οχι απαραιτητα. εμενα η αισθητικος μου χε πει να το χρησιμοποιω και στο τοξο του φρυδιου για φωτεινοτητα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στο φρύδι, κάτω από το τόξο, εκείνο που τονίζει το μάτι.

Kάτι τέτοιο. Πάει ανάλογα με τη σκιά;
Υπάρχει και σε χοντρό μολύβι, που είναι σαν πάστα, όχι πολύ σκληρό. Το χρησιμοποιούσε η μαμά μου.
Σαν αυτό περίπου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Υπάρχει και σε χοντρό μολύβι, που είναι σαν πάστα, όχι πολύ σκληρό. Το χρησιμοποιούσε η μαμά μου.
Σαν αυτό περίπου:

Το μολύβι αυτό δεν το βάζουμε εσωτερικά στο κάτω βλέφαρο; Χρησιμοποιείται και κάτω από το τόξο του φρυδιού; Απλώνεται εύκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εκείνο που είχε μάνα μου απλωνόταν πανεύκολα. Όπως είπα, δεν είναι πάρα πολύ σκληρό. ;)
Δυστυχώς δεν θυμάμαι μάρκα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οδηγίες στα Ελληνικά:

Παίρνετε μια κουταλιά ζελατίνη χωρίς άρωμα, και μια κουταλιά γάλα, τα βάζετε σε ένα μικρό δοχείο που να μπαίνει σε φούρνο μικροκυμάτων, ανακατεύετε τα δύο υλικά και έπειτα βάζετε το δοχείο στα μικροκύματα για 10 δευτερόλεπτα.
Θα γίνει σαν μια υδαρής κρέμα την οποία απλώνουμε με ένα πινελάκι στη μύτη, αφού την αφήσουμε να κρυώσει λίγο. Την αφήνουμε να στεγνώσει πάρα πολύ καλά στη μύτη μας για περίπου 15-20 λεπτά και έπειτα τραβάμε προσεκτικά την στεγνή ζελατίνη και αυτή παρασύρει μαζί της τα μαύρα στίγματα.
Ζελατίνη χωρίς άρωμα, μπορείτε να βρείτε στα Σούπερ Μάρκετ. Κάθε είδους γάλα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη συνταγή αυτή.
Πρόσθεσα τις οδηγίες στο ποστ. ;) Καλό καθαρισμό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Το μολύβι αυτό δεν το βάζουμε εσωτερικά στο κάτω βλέφαρο; Χρησιμοποιείται και κάτω από το τόξο του φρυδιού; Απλώνεται εύκολα;

υπαρχουν μολυβια τα οποια ουσιαστικα ειναι σκιες :) δεν ειναι κανονικα μολυβια δηλ. αυτα τα καταλαβαινεις γιατι ειναι ετσι λιγο χοντρα. ειναι μαλακα και εχουν μια ψιλογυαλαδα. εχω και γω ενα τετοιο και το χρησιμοποιω και για κατω απο το φρυδι πολλες φορες. βαζεις και μετα με το χερι το απλωνεις ετσι κατω απο το φρυδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μαλλί είναι και μακραίνει...

Αυτό σκέφτηκα και εγώ και σήμερα είναι η μέρα η δύσκολη...Το ραντεβού κλείστηκε για τις 12...Αν δεν με δείτε καθόλου σήμερα πάει να πει ότι η φράντζα δεν μου πήγε καθόλου και αυτοκτόνησα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και γω θέλω να κουρευτώ.:/:
Έλεγα για μακρύ καρέ, αλλά όσο μακρύ και να είναι θα κοντίνει πολύ και το λυπάμαιιιι το καημένο, αλλά θέλω αλλαγή, αλλά δε θέλω να κλαίω μετά. :/:
Πφφφ τρίχες.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Απέτυχα παταγωδώς να φτιάξω τα DIY pore strips. Δεν έχω φούρνο μικροκυμάτων, οπότε έβαλα το μείγμα σε μπρίκι, αλλά βγήκε στερεό. Το ίδιο έγινε όταν έβαλα καινούριο μείγμα στον φούρνο. Λέω να μην το ζεστάνω και να το βάλω κατευθείαν στο πρόσωπο και να δω τι θα γίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top