Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Thanks sid!
Σοβαρά τώρα, αν πας στην λαϊκή, αν και μεταξύ μας σιγά μην πας σε τέτοια μέρη (sorry, αυτή την εικόνα έχω για εσένα), και σου αρέσει ένα μπλουζάκι δε θα το πάρεις επειδή είναι από λαϊκή;

Δεν ξερω γιατι δεν μου αρεσει το μερος . Αλλο να ψωνιζεις εδω https://www.lvmh.com/LVMH.Web/Static/Medias/Images/NewsFlow/LVNewBondStreet1.jpg
και αλλο εδω https://2.bp.blogspot.com/_F4j9so7B-qI/S7MjwI3M-6I/AAAAAAAAIt8/hDT2hIZkFG8/s1600/laikiagora.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Κοπελα μου ειδικα μετα απο αυτο το τελευταιο δεν εισαι καν για συζητηση.Απλα ενα πραγμα σου ευχομαι

Μακαρι παντα και για μια ζωη να εχεις αρκετα λεφτα για να αγοραζεις τετοια ρουχα γιατι χωρις αυτα δεν μπορεις να ζησεις.[...]

Υ.Σ.Στις λαικες παντως βρισκονται ατομα με πολυ περισσοτερο μυαλο απο εσενα,με περισσοτερη συνεισφορα στην κοινωνια απο εσενα και πιο καλλιεργημενα απο εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Κοπελα μου ειδικα μετα απο αυτο το τελευταιο δεν εισαι καν για συζητηση.Απλα ενα πραγμα σου ευχομαι

Μακαρι παντα και για μια ζωη να εχεις αρκετα λεφτα για να αγοραζεις τετοια ρουχα γιατι χωρις αυτα δεν μπορεις να ζησεις.[...]

Υ.Σ.Στις λαικες παντως βρισκονται ατομα με πολυ περισσοτερο μυαλο απο εσενα,με περισσοτερη συνεισφορα στην κοινωνια απο εσενα και πιο καλλιεργημενα απο εσενα

ΚΟΠΕΛΑ???????:mad:
Που κολλανε ολα αυτα που λες με το ποιο περιβαλλον μου αρεσει να ψωνιζω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
:thumbsup: χαχα σωστα !
Lol, και στο πανάκριβο μαγαζί μπορεί να πέσεις θύμα ληστείας.
Σου λέει ένας ανθρωπάκος ''α, εκεί όλο πλούσιοι πάνε και ψωνίζουν ας κλέψω κατιτις''.
Μπαίνει λοιπόν ως πελάτης, κλέβει το πορτοφόλι σου όταν είσαι στο δοκιμαστήριο και την κάνει ελαφρώς. :)
Please όχι άλλα τέτοια πενιχρά επιχειρήματα, στη λαϊκή δεν πάει ο υπόκοσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Lol, και στο πανάκριβο μαγαζί μπορεί να πέσεις θύμα ληστείας.
Σου λέει ένας ανθρωπάκος ''α, εκεί όλο πλούσιοι πάνε και ψωνίζουν ας κλέψω κατιτις''.
Μπαίνει λοιπόν ως πελάτης, κλέβει το πορτοφόλι σου όταν είσαι στο δοκιμαστήριο και την κάνει ελαφρώς. :)
Please όχι άλλα τέτοια πενιχρά επιχειρήματα, στη λαϊκή δεν πάει ο υπόκοσμος.

Δεν ειπα εγω οτι παει ο υποκοσμος ειπα οτι δεν μου αρεσει το περιβαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ΚΟΠΕΛΑ???????:mad:
Που κολλανε ολα αυτα που λες με το ποιο περιβαλλον μου αρεσει να ψωνιζω?
Αντρας?Ωχ αμαν αμαν.

Δεν μου λες,τι σε ενοχλει στο περιβαλλον μιας λαικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αντρας?Ωχ αμαν αμαν.

Δεν μου λες,τι σε ενοχλει στο περιβαλλον μιας λαικης?

Δεν ειναι το θεμα τι με ενοχλει .
Αν εσενα σου ελεγαν να διαλεξεις ενα απο το δυο μερη για ψωνια θα διαλεγες την λαικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Κοπελα μου ειδικα μετα απο αυτο το τελευταιο δεν εισαι καν για συζητηση.Απλα ενα πραγμα σου ευχομαι

Μακαρι παντα και για μια ζωη να εχεις αρκετα λεφτα για να αγοραζεις τετοια ρουχα γιατι χωρις αυτα δεν μπορεις να ζησεις.[...]

Υ.Σ.Στις λαικες παντως βρισκονται ατομα με πολυ περισσοτερο μυαλο απο εσενα,με περισσοτερη συνεισφορα στην κοινωνια απο εσενα και πιο καλλιεργημενα απο εσενα

χαχαχαχαχαχαχαχ κοπελα μου!!! καλα το παππουτσι δεν το δες? :P

οσο για τα αλλα που λες σορρυ αλλα κρινεις εναν ανθρωπο για το αν ειναι καλλιεργημένος ή οχι , το αν συνεισφέρει στην κοινωνία ή οχι απο το γεγονος οτι δεν του αρεσει να ψωνίζει απ την λαϊκή?
τραγικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν ειναι το θεμα τι με ενοχλει .
Αν εσενα σου ελεγαν να διαλεξεις ενα απο το δυο μερη για ψωνια θα διαλεγες την λαικη?
Αν εμενα με ελεγαν οτι ο μπλουζακι που θες να αγορασεις βρισκετε και στα δυο μερη,δεν θα με ενδιεφερε που θα πηγαινα.Η μαλλον θα με ενδιφερε,εκει που ειναι πιο κοντα στο σπιτι μου

Για την μπλουζα πας,οχι για το περιβαλλον γυρω σου

χαχαχαχαχαχαχαχ κοπελα μου!!! καλα το παππουτσι δεν το δες? :P

οσο για τα αλλα που λες σορρυ αλλα κρινεις εναν ανθρωπο για το αν ειναι καλλιεργημένος ή οχι , το αν συνεισφέρει στην κοινωνία ή οχι απο το γεγονος οτι δεν του αρεσει να ψωνίζει απ την λαϊκή?
τραγικο!
Ισως βιαστικο συμπερασμα.Νομιζα οτι ηταν κοπελα απο εκεινες που ολη την ωρα ειναι για ψωνια,ειναι μαι ψωνισμενη και ολη την ωρα ειναι μεσα στην γκλαμουρια.Ε αφου νομιζα οτι ειναι ετσι μετα υπεθεσα οτι αποριπτει την λαικη και ολους ους ανθρωπους που πανε εκει,οτι αυτη ειναι ανωτερη κτλ κτλ κτλ.Αυτην την εντυπωσου μου εδωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αν εμενα με ελεγαν οτι ο μπλουζακι που θες να αγορασεις βρισκετε και στα δυο μερη,δεν θα με ενδιεφερε που θα πηγαινα.Η μαλλον θα με ενδιφερε,εκει που ειναι πιο κοντα στο σπιτι μου

Για την μπλουζα πας,οχι για το περιβαλλον γυρω σου

Αν μιλας για μπλουζα γενικα τοτε βρισκεται και στα δυο μερη αν μιλας για συγκεκριμενη μπλουζα θα βρισκεται η στο ενα η στο αλλο , αποκλειεται και στα δυο.
Το περιβαλλον καθως και οι ανθρωποι που θα με εξυπηρετησουν ειναι σημαντικα για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
παντως απο καναδα και γαλλια αγγλια κλπ που μου εχει πει η αδελφη μου και εγω ειδα καποτε..

ειναι πιο κακογουστοι στο ντυσιμο ειδικα οι γυναικες απο οτι εδω..

στον Καναδα ειδικα,,το απλο ντυσιμο για εδω,,το θεωρουν πολυτελειας,,και "ευρωπαικο"

το τι ασχετα πολυχρωμα και ατεριαστα φορανε καιοι γυναικες τι αχαρα ρουχα δεν λεγεται..

Πουθενά δεν είναι όλοι καλόγουστοι ή όλοι κακόγουστοι. Αγγλία βλέπεις πολλούς πειραματισμούς και εναλλακτικά ντυσίματα που εδώ σπανίζουν. Γαλλία είναι πιο σικ και κυριλέ, ωραίο στυλ και όχι κραυγαλέο. Εννοείται βέβαια ότι υπάρχουν διαφοροποιήσεις ανάλογα με την περιοχή, το έπαγγελμα και την παιδεία του κάθε ατόμου αλλά εγώ μιλάω συνολικά.

Για Καναδά δεν ξέρω, αλλά για ΗΠΑ που έχω δει μπορώ να πω ότι όντως ντύνονται σαν λέτσοι. Αλλά αν πας στη Νέα Υόρκη αλλάζει το σκηνικό και βλέπεις στυλάτα ντυσίματα αντίστοιχα ή και ανώτερα από Ευρωπαϊκές χώρες. Που και η ταμπέλα "Ευρωπαϊκές χώρες" δεν είναι σωστή, άλλο ντύσιμο θα δεις Ελλάδα, Ιταλία, Ισπανία (με τους Ιταλούς να υπερτερούν αρκετά και τους Ισπανούς να μειονεκτούν με διαφορά), άλλο σε χώρες που φημίζονται για την μόδα τους και άλλο στην Σκανδιναβία ας πούμε που είναι κάπως μονοκόματοι στυλιστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αν μιλας για μπλουζα γενικα τοτε βρισκεται και στα δυο μερη αν μιλας για συγκεκριμενη μπλουζα θα βρισκεται η στο ενα η στο αλλο , αποκλειεται και στα δυο.
Το περιβαλλον καθως και οι ανθρωποι που θα με εξυπηρετησουν ειναι σημαντικα για μενα.
Στο υποθετικο σεναριο οτι η μπλουζα που θες βρισκετε και στα δυο μερη συζηταμε

Αληθεια γιατι ειναι τοσο σημαντικα για σενα?Δεν μπορεις να συγκεντρωθεις και να διαλεξεις την σωστη την μπλουζα?

Αν μια παρα πολυ καλη μπλουζα που σου αρεσει βρισκοταν μονο στην λαικη και οχι στα μαγαζια πολυτελειας,θα πηγαινες να την αγορασεις η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ισως βιαστικο συμπερασμα.Νομιζα οτι ηταν κοπελα απο εκεινες που ολη την ωρα ειναι για ψωνια,ειναι μαι ψωνισμενη και ολη την ωρα ειναι μεσα στην γκλαμουρια.Ε αφου νομιζα οτι ειναι ετσι μετα υπεθεσα οτι αποριπτει την λαικη και ολους ους ανθρωπους που πανε εκει,οτι αυτη ειναι ανωτερη κτλ κτλ κτλ.Αυτην την εντυπωσου μου εδωσε

οκ απο δω και περα μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα για ατομα που δεν τα ξερεις! :P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Στο υποθετικο σεναριο οτι η μπλουζα που θες βρισκετε και στα δυο μερη συζηταμε

Αληθεια γιατι ειναι τοσο σημαντικα για σενα?Δεν μπορεις να συγκεντρωθεις και να διαλεξεις την σωστη την μπλουζα?

Αν μια παρα πολυ καλη μπλουζα που σου αρεσει βρισκοταν μονο στην λαικη και οχι στα μαγαζια πολυτελειας,θα πηγαινες να την αγορασεις η οχι?

Αν την ειχα δει και μου αρεσε πολυ και ηταν στην λαικη θα την αγοραζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν μιλας για μπλουζα γενικα τοτε βρισκεται και στα δυο μερη αν μιλας για συγκεκριμενη μπλουζα θα βρισκεται η στο ενα η στο αλλο , αποκλειεται και στα δυο.
Το περιβαλλον καθως και οι ανθρωποι που θα με εξυπηρετησουν ειναι σημαντικα για μενα.
Γιατί θεωρείς ότι στη λαϊκή υπάρχουν οι β κατηγορίας άνθρωποι;
Μη μου πεις ότι δεν το θεωρείς γιατί από την τελευταία φράση αυτό καταλαβαίνω.
Και στην λαϊκή να πουλήσουν θέλουν, δε θα σε βρίζουν.
Εκτός βέβαια αν θες πάνω από το κεφάλι σου έναν πωλητή να σου πρήζει τα @@ λες και δεν μπορείς να ψωνίσεις μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γιατί θεωρείς ότι στη λαϊκή υπάρχουν οι β κατηγορίας άνθρωποι;
Μου πεις ότι δεν το θεωρείς γιατί από την τελευταία φράση αυτό καταλαβαίνω.
Και στην λαϊκή να πουλήσουν θέλουν, δε θα σε βρίζουν.
Εκτός βέβαια αν θες πάνω από το κεφάλι σου έναν πωλητή να σου πρήζει τα @@ λες και δεν μπορείς να ψωνίσεις μόνος σου.

Δεν μου αρεσει το περιβαλλον ειπα οχι οι ανθρωποι . Παρακαλω μην βγαζετε δικα σας συμπερασματα.
Απλος οι πωλητες ειναι λιγο καλυτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σιγα να μην πληρωσω 100 ευρω ενα τζιν

Πας στην λαικη και το αγοραζεις με 10 ευρω.Σιγα ποιος θα το καταλαβει???Απο εμφανιση ειναι σχεδον το ιδιο καλα.Απο ποιοτητα δεν εχω προβλημα.Λιγα ειναι αυτα που μου εχουν χαλασει.Τα πιο πολλα κρατανε χρονια

Μεχρι στιγμης ποτε δεν εχω δωσει πανω απο 50 ευρω για ενα ρουχο.Ουτε προκειτε.Αντε για κανα καλο παπουτσι (Adidas) μπορει και να δωσω αλλα θα μου κρατησει και κατι χρονια

Οντως, τα παπουτσια ειναι το μονο πραγμα που αξιζει 100+ ευρω. Ειδικα αν εισαι αθλητης, ενα κακης ποιοτητας παπουτσι μπορει να σου γα***** το ποδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει το περιβαλλον ειπα οχι οι ανθρωποι . Παρακαλω μην βγαζετε δικα σας συμπερασματα.
Απλος οι πωλητες ειναι λιγο καλυτεροι.


εμένα πάντως μου προκαλεί την ίδια αηδία , ο πατατάς που ζυγίζει τις πατάτες που διάλεξα προσθέτοντας 3-4 σάπιες
με
την καλοντυμένη κοπέλα που με κοιτάζει από πάνω ως κάτω
αναρωτώμενη σχεδόν φωναχτά γιατί είμαι σε αυτό το μαγαζί
αφού δεν φαίνεται να έχω λεφτά για να πάρω τίποτα

για να μην δημιουργώ εντυπώσεις , δεν είμαι σίγουρος ότι ξέρω να διαλέγω πατάτες :redface:
να λέω πάντως σίγουρα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν μιλας για μπλουζα γενικα τοτε βρισκεται και στα δυο μερη αν μιλας για συγκεκριμενη μπλουζα θα βρισκεται η στο ενα η στο αλλο , αποκλειεται και στα δυο.
Το περιβαλλον καθως και οι ανθρωποι που θα με εξυπηρετησουν ειναι σημαντικα για μενα.

Δεν μου αρεσει το περιβαλλον ειπα οχι οι ανθρωποι . Παρακαλω μην βγαζετε δικα σας συμπερασματα.
Απλος οι πωλητες ειναι λιγο καλυτεροι.
Yeah!
Ok, δε βρίσκω νόημα να συνεχίσω να μιλάω όταν ο συνομιλητής φάσκει και αντιφάσκει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
την καλοντυμένη κοπέλα που με κοιτάζει από πάνω ως κάτω
αναρωτώμενη σχεδόν φωναχτά γιατί είμαι σε αυτό το μαγαζί
αφού δεν φαίνεται να έχω λεφτά για να πάρω τίποτα

Δεν μου εχει τυχει ποτε.

Yeah!
Ok, δε βρίσκω νόημα να συνεχίσω να μιλάω όταν ο συνομιλητής φάσκει και αντιφάσκει. :)

Σορρυ.
Θελω να πω οτι η παρουσια των πωλητων στα καλα μαγαζια μου αρεσει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top