Αποτρίχωση

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόνο εγώ δεν ξέρω τι είναι η κλωστή;
Κάνεις αποτρίχωση με κλωστή. Δηλαδή τραβάς τις τρίχες με την κλωστή. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Οι αισθητικός που έχω μου λέει πως στο πρόσωπο πρέπει να αποφεύγεις το κερί γιατί χαλάει την επιδερμίδα και αυτό θα φανεί μετά τα τριάντα. Για αυτό και μου κάνει κλωστή. Πρόσφατα όμως πήγα σε άλλη αισθητικό και πίασαμε το μπιρι μπιρι. Αυτή μου είπε πως μονο κερί στο πρόσωπο γιατί η κλωστή αγριεύει την τρίχα και είναι μου λέει παλία μέθοδος ακόμα με αυτή θα κάνουμε δουλεία. Γνωρίζει κανείς ποία είναι η αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ζεστό κερί στο πρόσωπο δε κάνει καλό, επειδή κάνει ρυτίδες και χαλαρώνει το δέρμα. Το κρύο κερί είναι οκ και θα έλεγα ίδιο με τη κλωστή, απλά επιλέγεις όποιο σε βολεύει.
Εγώ θα προτιμούσα κλωστή, αλλά δε μπορώ να το κάνω μόνη μου, οπότε κερί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ κάνω κερί και είμαι ευχαριστημένη. Όσο περνάει ο καιρός βγαίνουν πιο αργά δεν μεγαλώνουν τόσο γρήγορα κτλ. Έχω την εντύπωση πως και η κλωστή έχει τα ίδια αποτελέσματα τώρα το θέμα είναι με ποια μέθοδο πονάς λιγότερο νομίζω. :P

Η κλωστή πονάει ελάχιστα και ο ερεθισμός δεν κρατάει πάνω από 1-2 ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αν ξεχειλώνει η επιδερμίδα με το κερί την κάτσαμε :bye:
Δεν ξεχειλώνει όπως το εννοούμε κανονικά, αλλά σίγουρα επηρεάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η κλωστή πονάει ελάχιστα και ο ερεθισμός δεν κρατάει πάνω από 1-2 ώρες
Εγώ πάλι με το κερί δεν πονάω ιδιαίτερα και o ερεθισμός κρατάει λίγα λεπτά. Γενικά εμένα με βολεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ειναι αναλογα την επιδερμιδα. Για παραδειγμα εγώ με το κερί ποναω πολύ και ο ερεθισμος κραταει όλη μέρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
θα προτεινατε την αγορα αποτριχωτικης μηχανης και αν ναι ποιας εταιριας? μεχρι τωρα εκανα ξυραφακι στο σωμα με ξυραφακι ,σπανια με κερι.. εκτος απο τα ποδια ειναι ευχρηστη για αλλα σημεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για την κεριέρα και τα κεριά σιμουν τι γνωμη έχετε? Μου γυάλισε επειδή είναι φυσικά κεριά αλλά δε θέλω να αγοράσω χωρίς να ΄΄εχω ακούσει κριτικές πρώτα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
θα προτεινατε την αγορα αποτριχωτικης μηχανης και αν ναι ποιας εταιριας? μεχρι τωρα εκανα ξυραφακι στο σωμα με ξυραφακι ,σπανια με κερι.. εκτος απο τα ποδια ειναι ευχρηστη για αλλα σημεια?
Εγώ έχω Silk Epil της Braun, και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μπορείς να κάνεις αποτρίχωση σε οποιοδήποτε σημείο του σώματος θες, εγώ κάνω στην μέση χαμηλά και στην κοιλιακή χώρα. Στην αρχή θα σε πονάει, μέχρι να συνηθήσει το δέρμα σου, όμως με τον καιρό θα είναι καλύτερα. Μετά απλά θα βγάζεις κοκκινίλες και σπυράκια που φεύγουν την ίδια μέρα, ειδικά με μία ενυδατική.
Νομίζω κάποια μοντέλα SIlk Epil έχουν κατάλληλη κεφαλή και για αποτρίχωση στο μουστάκι.
Για την κεριέρα και τα κεριά σιμουν τι γνωμη έχετε? Μου γυάλισε επειδή είναι φυσικά κεριά αλλά δε θέλω να αγοράσω χωρίς να ΄΄εχω ακούσει κριτικές πρώτα :redface:
Παλιά την χρησιμοποιούσα για αποτρίχωση στα πόδια και στο μουστάκι, πλέον μόνο στο μουστάκι λόγω του ότι πονούσα υπερβολικά στα πόδια, γιατί είναι και ευαίσθητο το δέρμα μου. Είναι αρκετά καλό πάντως, απλά είναι λίγο βαρετό να κάνεις την διαδικασία ζεστάματος κεριού κλπ κλπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
θα προτεινατε την αγορα αποτριχωτικης μηχανης και αν ναι ποιας εταιριας? μεχρι τωρα εκανα ξυραφακι στο σωμα με ξυραφακι ,σπανια με κερι.. εκτος απο τα ποδια ειναι ευχρηστη για αλλα σημεια?

Eγώ θα σου έλεγα όχι. Είχα δοκιμάσει μία πριν κάποια χρόνια (δεν θυμάμαι ποια) και δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Οι τρίχες δεν έφευγαν όλες, και πόναγε λίγο. Βέβαια μπορεί να ήταν αποτυχημένο το μοντέλο που χρησιμοποίησα εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για την κεριέρα και τα κεριά σιμουν τι γνωμη έχετε? Μου γυάλισε επειδή είναι φυσικά κεριά αλλά δε θέλω να αγοράσω χωρίς να ΄΄εχω ακούσει κριτικές πρώτα :redface:
Φυσικά κεριά;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Φυσικά κεριά;:confused:

αι θινκ ειναι χαλαουα σε ρολέτα. έχει και γευσεις πχ κεράσι :redface: οπότε φεύγει με ξέπλημα και δεν μπορεί να σου κάψει το πόδι λογικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
αι θινκ ειναι χαλαουα σε ρολέτα. έχει και γευσεις πχ κεράσι :redface: οπότε φεύγει με ξέπλημα και δεν μπορεί να σου κάψει το πόδι λογικά
Μα τη χαλάουα μπορείς να τη φτιάξεις και μόνη σου.:P
Συγγνώμη τη χαλάουα αυτή που λες,τη ζεσταίνεις ή την εφαρμόζεις κατευθείαν; Γιατί αν δε θέλει ζέστεμα,δέχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μα τη χαλάουα μπορείς να τη φτιάξεις και μόνη σου.:P
Συγγνώμη τη χαλάουα αυτή που λες,τη ζεσταίνεις ή την εφαρμόζεις κατευθείαν; Γιατί αν δε θέλει ζέστεμα,δέχομαι!

εγώ δεν ξέρω :redface:
είναι ρολετα που τη βάζεις σε ενα φουξια μηχανηματακι και ζεσταινεται λιγο πρωτου απλώσεις στο ποδι
βαριέμαι τώρα να ψάξω φωτο να σ δειξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εγώ δεν ξέρω :redface:
είναι ρολετα που τη βάζεις σε ενα φουξια μηχανηματακι και ζεσταινεται λιγο πρωτου απλώσεις στο ποδι
βαριέμαι τώρα να ψάξω φωτο να σ δειξω :P
Ξέρω από κεριέρες καλέ. Απλά,αν πχ θέλει 10 λεπτά τότε οκ. Γιατί δε διαθέτω κεριέρα και το κερί το ζεσταίνω στο μπρίκι οπότε κάνει κανά μισάωρο και μετά από λίγο θέλει ξανά..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
κοίτα τα συγκεκριμένα που λεω εγώ δεν είναι χύμα να ζεσταίνεται στο μπρικι. δε νομίζω να μπορείς να τα χρησιμοποιησεις χωρις το μηχανημα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
κοίτα τα συγκεκριμένα που λεω εγώ δεν είναι χύμα να ζεσταίνεται στο μπρικι. δε νομίζω να μπορείς να τα χρησιμοποιησεις χωρις το μηχανημα :worry:

Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς την κεριέρα.
Είναι κάπως έτσι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ μια χαρά το ζεσταίνω το κερί έτσι.:P Απλώς είναι χρονοβόρο συγκριτικά με το κερί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειναι αναλογα την επιδερμιδα. Για παραδειγμα εγώ με το κερί ποναω πολύ και ο ερεθισμος κραταει όλη μέρα .
Ε σίγουρα η επιδερμίδα έχει σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top