Σε ποια σχολή θέλετε να περάσετε;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
δλδ οι ζωγραφιώτες καθηγητές που φέρνουν τα σχολεία εκδρομη στο εμπ παίζουν το κεφάλι τους με βάση το νόμο? :confused::confused::confused::confused:

[αφού αυτοί φέρνουν τα παιδιά εκδρομή αυτοί έχουν την ευθύνη άρα...]
Από όσο ξέρω γίνεται με άδεια συνεπώς και γνώση του Πανεπιστημίου!
Και στην Πάτρα ερχόντουσαν τα σχολεία για εκδρομή αλλά δεν μπαίναν στα κτίρια των σχολών! Στο πάρκο της Ειρήνης ήταν! (μια καφετέρια για φοιτητές με μπόλικο γκαζόν και ανοιχτούς χώρους). Στο ΕΜΠ δεν ξέρω τι κάνουν.

Και να σου πω τι είχε γίνει. Ήταν μια κοπέλα στο πρώτο έτος από άλλη σχολή που έδειχνε για 12 και κάναν παρέα με μιά άλλη που μεγαλοέδειχνε σε φάση ότι έμοιαζε να είναι η μάνα της. σε μια φάση που ήμουν μπροστά έρχεται μια καθηγήτρια και τις λέει πανικοβλημένοι "ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΕΔΩ>?" και προσπαθούσε η κοπέλα να την πείσει ότι είναι φοιτήτρια! Τώρα δεν έχει τόση σημασία αυτό, μπορεί η καθηγήτρια να την είδε για χαμένη μικρή!!

Πιστεύω όμως χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι τα πανεπιστημιακά ιδρύματα δεν είναι ανοιχτά προς το κοινό (οι εγκατάστασεις δηλαδή) γιατί πολλές σχολές έχουν και εργαστήρια μέσα, όχι τόσο ακίνδυνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εγώ στοχεύω στην Ιατρική Θεσσαλονίκης ή στο ΗΜΜΥ στο ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Εγώ στοχεύω στην Ιατρική Θεσσαλονίκης ή στο ΗΜΜΥ στο ΑΠΘ.

Τι ειδικευση θελεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Εγώ στοχεύω στην Ιατρική Θεσσαλονίκης ή στο ΗΜΜΥ στο ΑΠΘ.

Και τι σχέση έχουν αυτά τα 2 εκτός απο την υψηλή βάση;
Ή μήπως απλά "έτυχε" να σου αρέσουν οι δύο σχολές με την υψηλότερη βάση;
Τρομερή σύμπτωση ε; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και τι σχέση έχουν αυτά τα 2 εκτός απο την υψηλή βάση;
Ή μήπως απλά "έτυχε" να σου αρέσουν οι δύο σχολές με την υψηλότερη βάση;
Τρομερή σύμπτωση ε; :whistle:

Λολ. Δεν είναι και απίθανο... Πάντως έχοντας βάλει πλώρη για Ιατρική, ξέρω οτι υπάρχει πιθανότητα να μετανοιώνω μετά που δε θα επιλέξω τεχνικός υπολογιστών ή πληροφορική ή κάτι με τους υπολογιστές τελοσπάντων, με τους οποίους έχω πώρωση, αλλά αναγκαστικά κάνεις επιλογές....... Τεσπά, δεν είναι αδύνατο να είναι κανείς ανάμεσα σε δύο σχολές... ε, και πιθανώς το παιδί να του έτυχε έτσι, ας πούμε... λολ... φταίει και η κοινωνία σε μερικές περιπτώσεις... αλλά όχι πάντα... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η κοινωνία σε επηρεάζει πολύ περισσότερο απ'οτι νομίζεις. Εγώ όταν διάλεξα τη σχολή μου (ΗΜΜΥ ΑΠΘ) πίστευα οτι θα μου άρεσε επειδή είχα κι εγώ μια πόρωση (αλήθεια είναι πόρωση ή πώρωση; ) με τα πισιά, αλλά τελικά αφενός μεν δεν ήταν αυτό που νόμιζα, εφετέρου κατάλαβα κατόπιν εορτής πόσο με είχε επηρεάσει το κύρος στην επιλογή μου, τη στιγμή που εγώ νόμιζα οτι το μόνο που με επηρέαζε ήταν οι προτιμήσεις μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δεν ξερω τι μισθο περνουν οι αξιωματικοι. Μονο οι πιλοτοι ξερω τι περνουν, ομως σε περιπτωση που δεν περασω πιλοτος δεν εχει καπιο επαγκελμα που να πω "αχ, αυτο με ξετρελενει" οποτε θα παω στρατιωτικες σχολες που μου αρεσουν αρκετα και οταν αποφοιτισω θα παρω μια μεταθεση για Ροδο και θα συνεχισω εδω της δραστιριοτιτες του πατερα μου απλα θα ειμαι και στον στρατο για να κανω κατι που μου αρεσει, και αν δω οτι δεν μου αρεσει την κανω με ελαφρα πηδηματακια

Oι αξιωματικοι περνουν κανονικο βασικο μισθο.Επισης μην νομιζεις οτι στο στρατο θα πηγαινεις οπου θες εσυ.Καθε 5 χρονια η και νωριτερα θα εχεις μεταθεσεις.Πληροφοριακα ο πατερας ενως φιλου μου ειναι αντισυνταγματαρχης στο πεζικο στο τμημα υλικου πολεμου και να φανταστιες καθε 5 χρονια μεταθεσεις εχει και οχι εδω γυρω αλλα μυτιληνη σπαρτη.Ο στρατος δεν ειναι οτι καλυτερο.Ψαξ το πολυ.Εγω το εψαξα και δεν με συμφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επιτέλους κι ένα άτομο που έχει την ίδια νοοτροπία (αν κατάλαβα καλά δλδ) :clapup::clapup:
Σπάνιο στην Ελλάδα...... :/:
Μισελ και εγω μια απ τα ιδια.Μου αρεσουν τα χειρονακτικα επαγγελματα.Για αυτο θ α παω μηχανολογια.Θα ασχοληθω με ηλεκτρολογικες-υδραυλικες εγκαταστασεις και εγκαταστασεις καυστηρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Μισελ και εγω μια απ τα ιδια.Μου αρεσουν τα χειρονακτικα επαγγελματα.Για αυτο θ α παω μηχανολογια.Θα ασχοληθω με ηλεκτρολογικες-υδραυλικες εγκαταστασεις και εγκαταστασεις καυστηρων.
Μα εμένα δεν μου αρέσουν τα χειρωνακτικά επαγγέλματα... :confused:
Τι δεν κατάλαβα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Oι αξιωματικοι περνουν κανονικο βασικο μισθο.Επισης μην νομιζεις οτι στο στρατο θα πηγαινεις οπου θες εσυ.Καθε 5 χρονια η και νωριτερα θα εχεις μεταθεσεις.Πληροφοριακα ο πατερας ενως φιλου μου ειναι αντισυνταγματαρχης στο πεζικο στο τμημα υλικου πολεμου και να φανταστιες καθε 5 χρονια μεταθεσεις εχει και οχι εδω γυρω αλλα μυτιληνη σπαρτη.Ο στρατος δεν ειναι οτι καλυτερο.Ψαξ το πολυ.Εγω το εψαξα και δεν με συμφερει.

Αυτο γινετε στο παιζικο. Αν γινω κατι στην Αεροπορια (εκτος απο μηχανικος η πιλοτος), αστυνομος, αξιωματικος του λιμενικου η αξιοματικος του Ναυτικου θα ειμαι στην Ροδο λογο του οτι ειμαι δηλωμενος ως Ροδιτς και λογο του οτι θεωριτε ακριτικη περιοχη μπορω ν απαρω μεταθεση για εδω. (καλα στο ναυτικο θα πρεπει να κατσω καπια χρονια σε φρεγατες και ετσι αλλα ουτος η αλλως δεν νομιζω να γινω κατι εντος του ναυτικου). Παιζικο για πολου ςκαι διαφορους λογους δεν θελω να παω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μα εμένα δεν μου αρέσουν τα χειρωνακτικά επαγγέλματα... :confused:
Τι δεν κατάλαβα; :redface:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Προτιμώ να μου βγει ο τάκος στη δουλειά παρά να γίνω υπάλληλος, τα χουμε ξαναπει.

..ή δεν καταλαβα καλα?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Προτιμώ να μου βγει ο τάκος στη δουλειά παρά να γίνω υπάλληλος, τα χουμε ξαναπει.

..ή δεν καταλαβα καλα?? :hmm:

Ναι, εννοώ οτι προτιμώ να αναλάβω τα ρίσκα και τον φόρτο εργσίας που έχει τουλάχιστον στην αρχή ένας ελέυθερος επαγγελματίας παρά να γίνω υπάλληλος. Αυτό δεν σημαίνει οτι θέλω να κάνω χειρωνακτική δουλειά. Γραφίστρια θέλω να γίνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και τι σχέση έχουν αυτά τα 2 εκτός απο την υψηλή βάση;
Ή μήπως απλά "έτυχε" να σου αρέσουν οι δύο σχολές με την υψηλότερη βάση;
Τρομερή σύμπτωση ε; :whistle:

Η μαμά μου είναι γιατρός και ο πατέρας μου μαθηματικός(με μεγάλο κόλλημα σε οτιδήποτε σχετίζεται με υπολογιστές/τεχνολογία).Απο την μια μου αρέσει η Ιατρική γιατί θέλω να γίνω χειρούργος και να βοηθάω τον κόσμο (είναι ένα όνειρο που έχω από μικρός όταν συνέβη κάτι).Από την άλλη ασχολούμαι γύρω στα 12 χρόνια με τους υπολογιστές και μου αρέσουν η φυσική και τα μαθηματικά.

Γι αυτό σκασμός.Το ειρωνικό στυλάκι σε αυτούς που έχουν δώσει αφορμή.Το πόστ μου εμένα ήταν απολύτως <<ήσυχο>> και φυσιολογικό.Θα μπορούσες φιλικά να ρωτήσεις γιατί επέλεξα αυτές τις 2 σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Η μαμά μου είναι γιατρός και ο πατέρας μου μαθηματικός(με μεγάλο κόλλημα σε οτιδήποτε σχετίζεται με υπολογιστές/τεχνολογία).Απο την μια μου αρέσει η Ιατρική γιατί θέλω να γίνω χειρούργος και να βοηθάω τον κόσμο (είναι ένα όνειρο που έχω από μικρός όταν συνέβη κάτι).Από την άλλη ασχολούμαι γύρω στα 12 χρόνια με τους υπολογιστές και μου αρέσουν η φυσική και τα μαθηματικά.
Η ιατρική είναι πολύ δύσκολη σχολή όταν θες να είσαι και ηθικά σωστός!(είναι η μόνη σχολή που για μένα το 5 δεν έπρεπε να είναι αποδεκτό σε κάποια μαθήματα). Αλλά κάθε επιτυχία να σου ευχηθώ και πολύ κουράγιο. Επισης επειδή έχω φίλο που τελείωσε ιατρική πέρσυ το χειροργείο είναι δύσκολο πράγμα. Ειλικρινά ποια δεν μπορώ να συνδέσω ουσιαστικά λογικές
είναι ένα όνειρο που έχω από μικρός όταν συνέβη κάτι
. Είδα πολλά παιδιά που το μετάνιωσαν. Αλλά μην σε αποθαρύνω κιόλας. Απλά να είσαι σίγουρος ότι γουστάρεις!

Το ίδιο και για τους υπολογιστές. Ασχολούμαι με υπολογιστές και κώδικα από την 5η δημοτικού (πράσινες οθόνες, 2 360άρια floppy) και καμιά σχέση ο κώδικας για χόμπυ με τον κώδικα για δουλειά!! Επίσης και μένα μαρέσαν τα μαθηματικά και η φυσικά αλλά του πανεπιστημίου είναι πολύ EVIL θεωρητικά! (δεν κατάλαβα αν το σκέφτεσαι για θετικές επιστήμες να σου πω)

Πάντως να ξέρεται ότι επαγγελματικά από τα πιο έξυπνα πράγματα που υπάρχουν να κάνεις είναι πτυχίο και μεταπτυχιακό σε διαφορετικό θέμα! με κατα προτίμηση πτυχίο υπολογιστών με μεταπτυχιακό κάτι άλλο! πχ ΗΥ-ιατρική!

Επίσης οι διπλωματικές στις σχολές είναι το πιο σημαντικό πράγμα μαζί με τον βαθμό του πτυχιού για συνέχεια σε μεταπτυχιακά! Και όχι ο βαθμός του σχολείου δεν μετράει πουθενά έξω από τις αιτήσεις για τα τηλεφωνικά κέντρα του ΟΤΕ!
(δεν είμαι σίγουρος αν μετράει στον ΑΣΕΠ )από όσο ξέρω μετράει ο βαθμός του πτυχίου αν υπάρχει και του σχολείου ξεχνιέται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Η ιατρική είναι πολύ δύσκολη σχολή όταν θες να είσαι και ηθικά σωστός!(είναι η μόνη σχολή που για μένα το 5 δεν έπρεπε να είναι αποδεκτό σε κάποια μαθήματα). Αλλά κάθε επιτυχία να σου ευχηθώ και πολύ κουράγιο. Επισης επειδή έχω φίλο που τελείωσε ιατρική πέρσυ το χειροργείο είναι δύσκολο πράγμα. Ειλικρινά ποια δεν μπορώ να συνδέσω ουσιαστικά λογικές . Είδα πολλά παιδιά που το μετάνιωσαν. Αλλά μην σε αποθαρύνω κιόλας. Απλά να είσαι σίγουρος ότι γουστάρεις!

Το ίδιο και για τους υπολογιστές. Ασχολούμαι με υπολογιστές και κώδικα από την 5η δημοτικού (πράσινες οθόνες, 2 360άρια floppy) και καμιά σχέση ο κώδικας για χόμπυ με τον κώδικα για δουλειά!! Επίσης και μένα μαρέσαν τα μαθηματικά και η φυσικά αλλά του πανεπιστημίου είναι πολύ EVIL θεωρητικά! (δεν κατάλαβα αν το σκέφτεσαι για θετικές επιστήμες να σου πω)

Πάντως να ξέρεται ότι επαγγελματικά από τα πιο έξυπνα πράγματα που υπάρχουν να κάνεις είναι πτυχίο και μεταπτυχιακό σε διαφορετικό θέμα! με κατα προτίμηση πτυχίο υπολογιστών με μεταπτυχιακό κάτι άλλο! πχ ΗΥ-ιατρική!

Επίσης οι διπλωματικές στις σχολές είναι το πιο σημαντικό πράγμα μαζί με τον βαθμό του πτυχιού για συνέχεια σε μεταπτυχιακά! Και όχι ο βαθμός του σχολείου δεν μετράει πουθενά έξω από τις αιτήσεις για τα τηλεφωνικά κέντρα του ΟΤΕ!
(δεν είμαι σίγουρος αν μετράει στον ΑΣΕΠ )από όσο ξέρω μετράει ο βαθμός του πτυχίου αν υπάρχει και του σχολείου ξεχνιέται!


Σε ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλές σου
:)

Γνωρίζω πως η Ιατρική είναι πολύ δύσκολη σχολή(μου το έχει πει η μαμά μου) και ότι και για το ΗΜΜΥ το βαθμός δυσκολίας είναι πολύ μεγάλος(ο καθηγητής πληροφορικής στο σχολείο έχει περάσει από αυτήν την σχολή και μου πε πως ήταν πολύ ζόρικα.)

Θέλω όμως να γίνω χειρούργος,γιατί είναι ένας στόχος που έχω βάλει,και μου αρέσει οτιδήποτε σχετίζεται με την Ιατρική

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλές σου
:)
Παρακαλώ. Είστε τυχεροί που έχετε ποια στην διάθεση σας τέτοια μέσα να μάθετε και όποιος θέλει να σας βοηθήσει. Η γενιά μου δεν είχε και πολλά παιδιά κάναν λάθος επιλογές. Και σήμερα γίνεται αλλά υπάρχει και ένας τρόπος πληροφόρησης γιατί αν περιμένετε από το κράτος!!!
ΤΟ μόνο κακό της μεθόδου είναι ότι δεν γνωρίζεις πόσο αξιόπιστα είναι τα γραφόμενα του άλλου, ο οποίος μπορεί και να κάνει και λάθος εν αγνοία του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Παρακαλώ. Είστε τυχεροί που έχετε ποια στην διάθεση σας τέτοια μέσα να μάθετε και όποιος θέλει να σας βοηθήσει. Η γενιά μου δεν είχε και πολλά παιδιά κάναν λάθος επιλογές. Και σήμερα γίνεται αλλά υπάρχει και ένας τρόπος πληροφόρησης γιατί αν περιμένετε από το κράτος!!!
ΤΟ μόνο κακό της μεθόδου είναι ότι δεν γνωρίζεις πόσο αξιόπιστα είναι τα γραφόμενα του άλλου, ο οποίος μπορεί και να κάνει και λάθος εν αγνοία του!

Γι αυτό συμβουλευόμαι πρόσωπα που θεωρώ πολύ αξιόπιστα.Αλλά κάθε άλλη σωστή συμβουλή ευπρόσδεκτη.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Η μαμά μου είναι γιατρός και ο πατέρας μου μαθηματικός(με μεγάλο κόλλημα σε οτιδήποτε σχετίζεται με υπολογιστές/τεχνολογία).Απο την μια μου αρέσει η Ιατρική γιατί θέλω να γίνω χειρούργος και να βοηθάω τον κόσμο (είναι ένα όνειρο που έχω από μικρός όταν συνέβη κάτι).Από την άλλη ασχολούμαι γύρω στα 12 χρόνια με τους υπολογιστές και μου αρέσουν η φυσική και τα μαθηματικά.

Γι αυτό σκασμός.Το ειρωνικό στυλάκι σε αυτούς που έχουν δώσει αφορμή.Το πόστ μου εμένα ήταν απολύτως <<ήσυχο>> και φυσιολογικό.Θα μπορούσες φιλικά να ρωτήσεις γιατί επέλεξα αυτές τις 2 σχολές.

Ίσως να είσαι η εξαίρεση, αλλά δεν το νομίζω.
Ξέρεις πόσους έχω δει στη σχολή μου που ήρθαν επειδή δεν πέρασαν Ιατρική;
Σε όοολους αυτούς άρεσαν και τα δύο;
Σου εύχομαι απλά να μην καταλάβεις κατόπιν εορτής οτι έκανες λάθος επιλογή επειδή σε επηρέασαν άλλοι παράγοντες.
Όσον αφορά το "σκασμός" ακόμα κι αν το στιλάκι μου ήταν λίγο ειρωνικό (και συγγνώμη γι'αυτό) εσύ πέφτεις σε πολύ χειρότερο επίπεδο μιλώντας έτσι. Ντροπή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν είναι ντροπή η άμυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δεν είναι ντροπή η άμυνα.

Αναλόγως την άμυνα. Το οφθαλμόν αντί κεφαλιού είναι.
Πχ αν πεις κάποιον βλάκα και αυτός σε στείλει στο νοσοκομείο με πολλαπλά κατάγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top