• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ Marylin! εγώ που δεν έχω καθόλου πρόβλημα αναπνοής?

δεν εχει σημασια αυτο. κ οι κογχες να μη πειραχτουν, η μυτη θα εχει εσωτερικο πρηξιμο απο τα υπολοιπα τραυματα, οποτε κ παλι θα παρεμποδιζεται καπως η αναπνοη σου αρχικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
δεν εχει σημασια αυτο. κ οι κογχες να μη πειραχτουν, η μυτη θα εχει εσωτερικο πρηξιμο απο τα υπολοιπα τραυματα, οποτε κ παλι θα παρεμποδιζεται καπως η αναπνοη σου αρχικα.
κρίμα :P!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
κρίμα :P!!!!!!!!
ελα μωρε σιγα..μερικες μερουλες ειναι, περνανε! :P
το πολυ ζορι εχει φυγει μετα τη 2η εβδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Είναι αλήθεια το αποτέλεσμα αξίζει την ταλαιπωρία ! Και μετα απο λίγες μέρες έχεις ξεχάσει τι περάσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια και απο μένα παιδιά. το θέμα με απασχολεί χρονια καθώς νιώθω οτι η μύτη μου χαλαει λιγο την γενικη εικόνα του προσώπου μου.Ελα ομως που μονο και μονο στη σκέψη της αποτυχίας ζαλιζομαι . θΑ ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε οσους εχουν κάνει αποτυχιμένη επεμβαση . Η μύτη σας ειναι πολυ χειροτερη ? ελαφρώς χειρότερη?σε σχεση με πριν , η απλως δεν επυτιχατε το επυθυμητο αποτέλεσμα .Λοιπον για να μην γινομαι κουραστικος θα κανω τυχόν ερωτησεις μου ανα μερες . Αλλα ρε παιδια αφου σας αποσχολεί το θέμα γιατι δεν κάνετε και κανα real meeting , δημιουργήτε αλλου ειδους εμπιστοσύνη . Τωρα τελευταία ειδα μια κοπέλα πού είχε αρκετά μεγαλο πρόβλημα με τη μύτη και ειχε γίνει αλλος ανθρωπος, απλα δεν τη γνωριζω καλα . θα προσπαθησω να μάθω . . Χάρηκα που αρχησα να συμμετεχω στο θέμα και πιστευω να βρεθει λυσει για ολους ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γεια σου!!!οπως εχω ξαναπει εγω εκανα λαθος που μπηκα και διαβασα οοολες τις σελιδες εδω μεσα λιγες μερες πριν κανω την επεμβαση(πανικοβληθηκα)...οι περισσοτεροι που εχουν γραψει μιλανε για αποτυχημενες επεμβασεις.εγω πιστευω πως αν ο γιατρος ειναι εμπειρος το ποσοστο αποτυχιας ειναι ελαχιστο για να μην πω ανυπαρκτο.η ρινοπλαστικη πλεον ειναι μια επεμβαση ρουτινας...οταν θα βρεις τον καταλληλο γιατρο θα σου φυγει εντελως απο το μυαλο το ενδεχομενος της αποτυχιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
η ρινοπλαστικη πλεον ειναι μια επεμβαση ρουτινας...οταν θα βρεις τον καταλληλο γιατρο θα σου φυγει εντελως απο το μυαλο το ενδεχομενος της αποτυχιας!
μελινακι πρεπει να σταματησει να χρησιμοποιειται (τουλαχιστον απο εμας, γιατι απο τους διαφημιστες δε προκειται) αυτη η marketing-ιστικη φραση "επεμβαση ρουτινας" για ενα τοσο λεπτο κ περιπλοκο χειρουργειο οπως αυτο. επεμβαση ρουτινας, ειναι να σου βγαλουν ενα ψαροκοκαλο που σου μπηκε στο δαχτυλο καθως καθαριζες την τσιπουρα. η ρινοπλαστικη σε καμμια περιπτωση δεν ειναι επεμβαση ρουτινας, αντιθετως, οπως παραδεχονται κ οι ιδιοι οι γιατροι παγκοσμιως, ειναι η δυσκολοτερη απο ολες τις πλαστικες επεμβασεις κ τα ποσοστα αποτυχιας ειναι υψηλα, γιατι πολυ ευκολα κ ανετα αναλαμβανει ο οποιοσδηποτε πλαστικος να την κανει, μη εχοντας ομως επαρκεις γνωσεις για την περιπλοκη ρινικη λειτουργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλα το πιο απλο πραγμα σιγουρα δεν ειναι . παντως θα με βοηθουσε πολυ αν ειχα καποιες απαντησεις σχετικα με αθτο που ρωτησα , απο τους ανθρωπους που καναν αποτυχημενη . το προσωπο τους δηλαδη εγινε πολυ χειροτερο . . η απλα τσαμπα τα λεφτα ασ πουμε . !!!!.....γιατι το να κανεις αποπειρα να βελτιωθεις ειναι στεναχωρο . μετα απο τετοια επεμβαση . . αλλα αμα γινεις πολυ χειροτερα . δεν αξιζει ουτε καν να σκεφτεσε την επεμβαση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
πανο εχουμε δει πασης φυσης περιστατικα. ασθενεις που δεν ικανοποιηθηκαν γιατι δεν βγηκαν με την μυτη του Ταδε ηθοποιου, ασθενεις που δεν ικανοποιηθηκαν γιατι η μυτη βγηκε με μια δυσμορφια, αλλους που τους φανηκε οτι η μυτη δεν αλλαξε τοσο οσο θα ηθελαν κ αλλους που μπορει να ικανοποιηθηκαν αισθητικα, αλλα λειτουργικα να ειχαν προβληματα μετα. καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, ο καθενας το εχει βιωσει διαφορετικα, εχει τη δικη του εμπειρια, τα παντα μπορει να συμβουν... κ εδω θα συμφωνησω με το μελινακι, οτι οσο πιο πολυ διαβαζεις για αποτυχιες, τοσο πιο πολυ θα τρελλαινεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
πανο εχουμε δει πασης φυσης περιστατικα. ασθενεις που δεν ικανοποιηθηκαν γιατι δεν βγηκαν με την μυτη του Ταδε ηθοποιου, ασθενεις που δεν ικανοποιηθηκαν γιατι η μυτη βγηκε με μια δυσμορφια, αλλους που τους φανηκε οτι η μυτη δεν αλλαξε τοσο οσο θα ηθελαν κ αλλους που μπορει να ικανοποιηθηκαν αισθητικα, αλλα λειτουργικα να ειχαν προβληματα μετα. καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, ο καθενας το εχει βιωσει διαφορετικα, εχει τη δικη του εμπειρια, τα παντα μπορει να συμβουν... κ εδω θα συμφωνησω με το μελινακι, οτι οσο πιο πολυ διαβαζεις για αποτυχιες, τοσο πιο πολυ θα τρελλαινεσαι.


Ο προεδρος της Ελληνικης Εταιρειας Πλαστικης Χειρουργικης ΑΜ θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλος στη δουλεια του.
Εχω δει ενα βιβλιαρακι που ειχε φτιαξει με εικονες απο πολλες επεμβασεις του.Είναι στρατιωτικός ιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εχω πολυ δρομο μπροστα μου απο οτι καταλαβαινω . . . .θα ξεκινησω με επισκεψεις . παιδια 100% σιγουρος με αποδειξεις ακομα και εξωτερικο . .μονο τοτε θα παω .....!!!!!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εχω πολυ δρομο μπροστα μου απο οτι καταλαβαινω . . . .θα ξεκινησω με επισκεψεις . παιδια 100% σιγουρος με αποδειξεις ακομα και εξωτερικο . .μονο τοτε θα παω .....!!!!!...


Αχ Πανο δε μπορεις να φανταστεις ποσο πολυ θελω κι εγω να κανω μια ρινοπλαστικη..
Δεν ειναι δα και καμια μελιτζανα η μυτουλα μου αλλα με χαλαει αρκετα..
Εχω σκεφτει απειρα σεναρια ακομα και την συνεργασια ωριλα κ πλαστικου.
Επισης εχω δει σε μια φιλη μου δουλεια του ΒΠ του Μυτιληνιού η οποία
είναι ψιλοάθλια(της έχει κουτσουρεψει αρκετά τη ράχη..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εχω πολυ δρομο μπροστα μου απο οτι καταλαβαινω . . . .θα ξεκινησω με επισκεψεις . παιδια 100% σιγουρος με αποδειξεις ακομα και εξωτερικο . .μονο τοτε θα παω .....!!!!!...
τοτε το πιθανοτερο ειναι να μη την κανεις ποτε, γιατι 100% σιγουρος δε μπορεις να εισαι ποτε οταν μιλαμε για χειρουργειο.
ακομα κ στα χερια του καλυτερου γιατρου του κοσμου να εισαι, παλι μπορει να συμβει ενα λαθος, γιατι ειναι κ αυτος ανθρωπος, η ακομα κ το σωμα σου μπορει να μην ανταποκριθει οπως θα επρεπε...μερικες φορες το σωμα δημιουργει πλεοναζον ιστο η οστο κατα τη διαρκεια της επουλωσης, παρολο που ο γιατρος μπορει να τελειωσε την επεμβαση αφηνωντας τα ολα τελεια.
πρεπει να ενημερωθεις οσο καλυτερα γινεται σχετικα με την επεμβαση αυτη. οσο καλυτερα εισαι ενημερωμενος τοσο πιο σωστες αποφασεις θα παρεις.

Ο προεδρος της Ελληνικης Εταιρειας Πλαστικης Χειρουργικης ΑΜ θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλος στη δουλεια του.
Εχω δει ενα βιβλιαρακι που ειχε φτιαξει με εικονες απο πολλες επεμβασεις του.Είναι στρατιωτικός ιατρός.
το κακο με τα βιβλιαρακια ειναι οτι δειχνουν μονο το αισθητικο αποτελεσμα κ δε ξερεις τι δουλεια εχει γινει απο μεσα.
τι να την κανεις μια ωραια μυτη αν μετα δεν αναπνεει σωστα η αν ξεραινεται η αν αν "τρεχει" μετα μια ζωη?
πολλοι φοβουνται την αποτυχια στο αισθητικο κομματι κ εστιαζουν εκει κ δε λογαριαζουν την αποτυχια στο λειτουργικο. μια αισθητικη υπολειματικη ατελεια με μια revision φτιαχνεται. μια λειτουργικη ομως βλαβη δεν αποκαθισταται ποτε!
γι'αυτο ειναι πολυ δυσκολο να αξιολογησεις τη δουλεια ενος γιατρου στη ρινοπλαστικη.
επιτυχιες κ αποτυχιες εχουν ολοι στο ιστορικο τους κ οποιος βγει κ πει "εγω δεν εχω καμμια αποτυχια" μαλλον ψευδεται.
βεβαια, αλλο να εχει καποιος 5-10 αποτυχιες στην καριερα του του κ αλλο να εχει 200! :worry: εκει λες "ωχ αμαν, σφαγεας!.."

Αχ Πανο δε μπορεις να φανταστεις ποσο πολυ θελω κι εγω να κανω μια ρινοπλαστικη..
Δεν ειναι δα και καμια μελιτζανα η μυτουλα μου αλλα με χαλαει αρκετα..
Εχω σκεφτει απειρα σεναρια ακομα και την συνεργασια ωριλα κ πλαστικου.
Επισης εχω δει σε μια φιλη μου δουλεια του ΒΠ του Μυτιληνιού η οποία
είναι ψιλοάθλια(της έχει κουτσουρεψει αρκετά τη ράχη..)

η φιλη σου εχει εκφρασει παραπονο για τη μυτη της? εχει πει οτι δεν ειναι ευχαριστημενη με το αποτελεμσα? η εσυ τη βλεπεις κ δε σου αρεσει με τα δικα σου κριτιρια?
διοτι σε πολλες των περιπτωσεων ο ενδιαφερομενος ζηταει μια συγκεκριμενη μορφη μυτης γιατι αρεσει σε αυτον, πχ "γαλλικη"...κ ενω αυτος καμαρωνει, οι αλλοι τον βλεπουν κ λενε αμαν σα τσουληθρα ειναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω να σου τον εχω επισκευτει 2 φορες . ηταν λιγο σαν να μην το ενιαζε ρε γαμωτο . . ηταν στο στυλ μην dont worry κλασικη περιπτωση . μου λεγε κιολας εισαι ωραιος μονο η μυτη σε χαλαει .. ασε που παταει ενα κουμπακι κατεβαζει μπατζουρια , ανοιγει projectori λεω εδω ειμαστε υπερπαραγωγη . και ξαφνικα μου ανοιγει κατι σαν paint . kai πηρε γομα . και μονο που δεν εσβησε κουτελο μαλλια και αυτια . . με τις κινησεις που εκανε. .

οφειλω ομως να πω . το ξεχασα . πως στη δευτερη επισκεψη δεν μου πηρε λεφτα . . απλα σαν να ξεπεταγε τον κοσμο . . μαλλον δεν πρεπει οι γιατροι να επιτρεπουν ραντεβου 2 φορες τη βδομαδα μονο 2 ωρες καθε φορα . . ειναι λογικο μετα να μην καθονται να σου εξηγουν ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δύο φορές στον γιατρό? Γιατί? Εγώ και καμία να μην πήγαινα (απλά να έμπαινα μέσα, να έλεγα "γεια" και να έφευγα) θα ήξερα αν μου κάνει ή όχι. Αν έχεις λεφτά, πήγαινε εξωτερικό όπως λες. 100% τέλεια βέβαια δεν υπάρχει περίπτωση, μιλάμε για επέμβαση και όσο καλή και να είναι σαν το φυσικό δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
christenelle εγω θελω απλα να βελτιωσω τη συμμετρια του προσωπου , φυσικη ωραια μυτη δεν ειχα . οποτε οσο και ωραιο να ειναι το φυσικο για εμενα δεν ισχυει . !! Σε αυτο που λες εχεις δικιο . απλα να βρεις και καλη συμπεριφορα και κατανοηση . και καλο γιατρο ειναι δυσκολο πιστευω . γιατι αυτοι που κανουν καθε μερα ενα σωρο επεμβασεις και θεωρουνται καλοι γιατροι δεν εχουν υπομονη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το φυσικό το έλεγα από λειτουργική πλευρά οτι σχεδόν πάντα είναι καλύτερο. Οι περισσότεροι έτσι κι αλλώς πάμε γιατί δεν μας αρέσει αισθητικά, όχι επειδή έχουμε πρόβλημα.
Εγώ ας πούμε έχω καλύτερη μύτη από πριν αλλά 100% ικανοποιημένη δεν είμαι. Δεν μετανιώνω, αλλά δεν την είχα φανταστεί έτσι και μου φαίνεται ακόμα χοντρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αχ Πανο δε μπορεις να φανταστεις ποσο πολυ θελω κι εγω να κανω μια ρινοπλαστικη..
Δεν ειναι δα και καμια μελιτζανα η μυτουλα μου αλλα με χαλαει αρκετα..
Εχω σκεφτει απειρα σεναρια ακομα και την συνεργασια ωριλα κ πλαστικου.
Επισης εχω δει σε μια φιλη μου δουλεια του ΒΠ του Μυτιληνιού η οποία
είναι ψιλοάθλια(της έχει κουτσουρεψει αρκετά τη ράχη..)
θα σε ρωτησω κι εγω το ιδιο με την brigitte...μηπως η μυτη της ειναι μια χαρα, εκεινης της αρεσει κ απλως εσυ δε την θεωρεις ομορφη, γιατι τα δικα σου προτυπα ειναι αλλα??παρολα αυτα σε εκεινη να ταιριαζει??!!παντως, παιδια, ενα εχω, πλεον, να πω...η ρινοπλαστικη, οπως κι ολες ανεξαιρετως, οι επεμβασεις, πλαστικες η μη, ελλοχευουν τον κινδυνο της αποτυχιας...αυτο ειναι αναντιρρητο γεγονος!!πιστευω, ομως, οτι 2 παραγοντες παιζουν το ρολο για μια επιτυχημενη επεμβαση, οι ικανοτητες του γιατρου κ η τυχη!!50% ο καθε παραγοντας(για μενα!!)!!ΠΟΤΕ δε θα μπορει καποιος να ναι σιγουρος για το αποτελεσμα!!παρολα αυτα, θεωρω οτι το ενδεχομενο μιας αποτυχιας ειναι πιο σπανιο απο αυτο της επιτυχιας!!το ρισκο, ομως, παντα θα υφισταται!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
christenelle εγω θελω απλα να βελτιωσω τη συμμετρια του προσωπου , φυσικη ωραια μυτη δεν ειχα . οποτε οσο και ωραιο να ειναι το φυσικο για εμενα δεν ισχυει . !! Σε αυτο που λες εχεις δικιο . απλα να βρεις και καλη συμπεριφορα και κατανοηση . και καλο γιατρο ειναι δυσκολο πιστευω . γιατι αυτοι που κανουν καθε μερα ενα σωρο επεμβασεις και θεωρουνται καλοι γιατροι δεν εχουν υπομονη .
ειναι λιγο περιεργος ο συνδυασμος αυτος στη σχεση γιατρου-ασθενους: "και καλη συμπεριφορα και κατανοηση και καλο γιατρο"
σε ενα ραντεβου ο ασθενης εχει διαφορετικη ψυχολογια απο τον γιατρο. ο ασθενης ειναι εκει γεματος αγωνια και αγνοια, στοιχεια που δε τα εχει ο γιατρος. εσυ δε ξερεις και φοβασαι. αυτος ξερει και δε φοβαται. για εσενα ειναι κατι πρωτογνωρο, για αυτον ειναι η καθημερινοτητα του. προσεγγιζεται το θεμα απο δυο τελειως διαφορετικα backgrounds οποτε εχουμε εναν ασθενη σε μια καρεκλα που θελει κ λιγο νταντεμα για να χαλαρωσει κ εναν γιατρο πισω απο ενα γραφειο που κοιταει μια ακομα μυτη μετα απο καμμια 5-6 χιλιαδες που εχει δει...
επειδη ειμαι κ εγω απο αυτους που ηθελαν ναταντεμα (... :P ) μου φαινοταν πολυ περιεργο που με αντιμετωπιζαν ως τον ασθενη νουμερο 8,563. ομως η αληθεια ειναι οτι ειμαστε ο ασθενης νουμερο Χ και μη ξεχναμε οτι οι γιατροι δεν εχουν τις ευαισθησιες μας, διοτι αν τις ειχαν θα κατερρεαν καθε φορα που θα επρεπε να ραψουν κ να κοψουν ανθρωπινη σαρκα. "σκληραινουν" αρκετα μετα απο τοσα που βλεπουν. σημαντικο ρολο παιζει βεβαια κ ο παραγοντας του χαρακτηρα κ της προσωπικοτητας που εχει ο καθενας. μερικοι ειναι πιο ομηλιτικοι αλλοι πιο τυπικοι.

να εμπιστευτεις το ενστικτο σου κ να πας σε οποιον σε κερδισει τελικα. δεν ειναι κακο να δεις ξανα κ ξανα ενα γιατρο, ουτε ειναι κακο να δεις πολλους, ουτε ειναι κακο να απορριψεις. δε μπορουν ολοι να επιλεγουν ανοιγοντας την πορτα κ κοιταζοντας οπως λεει η christinelle :P

η ρινοπλαστικη, οπως κι ολες ανεξαιρετως, οι επεμβασεις, πλαστικες η μη, ελλοχευουν τον κινδυνο της αποτυχιας...αυτο ειναι αναντιρρητο γεγονος!!
so true!
εχεις απολυτο δικιο.
απροβλεπτοι παραγοντες σε σχεση με τις αντιδρασεις του σωματος του καθε ασθενους σε συνδυασμο με το ανθρωπινο λαθος που παντα υπαρχει ως κινδυνος απο πλευρας γιατρου, το ρισκο παντα υπαρχει σε ενα χειρουργειο.


πιστευω, ομως, οτι 2 παραγοντες παιζουν το ρολο για μια επιτυχημενη επεμβαση, οι ικανοτητες του γιατρου κ η τυχη!!50% ο καθε παραγοντας(για μενα!!)!!

επισης true!
εγω παντως ποσοστο γιατρου-τυχης θα εδινα 80-20, αν μιλαμε για εμπειρο γιατρο, οχι 50-50....εσυ τους ξεφτιλισες ρε συ..χαχαχαχαχααααα!! 50-50 θα εδινα για καποιον που μολις τελειωσε το αγροτικο του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εχεις δικιο...μαλλον δεν επρεπε να χρησιμοποιησω αυτη τη φραση γιατι σιγουρα υπαρχει ποσοστο αποτυχιας!ο πρωτος γιατρος που ειχα επισκεφτει μου μιλησε για μια επεμβαση ρουτινας.ο γιατρος που τελικα εκανα την ρινοπλαστικη μου ειχε πει οτι παντα υπαρχει ενα μικρο ποσοστο αποτυχιας και οτι με την ανοιχτη ρινοπλαστικη μειωνεται το ποσοστο αποτυχιας γιατι εχει καλυτερη εικονα της μυτης ο γιατρος.εγω μαλλον ημουν απο τους τυχερους και ολα πηγαν καλα (κλειστη ρινοπλαστικη εκανα) και τωρα που εχουν περασει 3 βδομαδες λεω ελα μωρεεεεε δεν ειναι τιποτα "επεμβασης ρουτινας":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top