• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κατάλαβα. Τα κατάφερνες τουλάχιστον να κρατάς ανοικτό το στόμα κατά τη διάρκεια της νύχτας; Γιατί πολύ πιθανό θα ήταν να κλείνει μόνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
το ανοιγεις ασυναισθητα γιατι δεν εχεις αλλο τροπο να παρεις ανασα.δεν σου εχει τυχει ποτε να εχει βουλωσει εντελως η μυτη σου επειδη εχεις κρυωσει και να παιρνεις αναγκαστικα ανασα απο το στομα?το ιδιο πραγμα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
hi panos... επειδή είμαι "καμμένη" από το θέμα ρινοπλαστική, δύο φορές μάλιστα, απλά θα σου πω ότι η μύτη μου δεν είναι απλώς χάλια, είναι πλήρως παραμορφωμένη (σε σημείο που όλοι νόμιζαν ότι είχα πάθει τροχαίο!)....μακάρι να μην το χα κάνει ποτέ για να είμαι απολύτως ειλικρινής....περιττό να σου πω ότι αναπολώ την τεράστια μυτόγκα μου...χαχα....και υποτίθεται ότι πήγα σε δύο απ τους "καλύτερους".....είμαι τρελλό γουράκι, τι να πω!!! :P....πιστεύω ότι θέλει πάααααρα πολύ ψάξιμο, και συγχρόνως πολύ τύχη....100% σίγουρος δεν θα είσαι ποτέ....γτ όλοι οι γιατροί κάνουν λάθη....και βέβαια όταν γίνονται αυτά τα λάθη, το θέμα είναι πώς θα αντιδράσουν.....εγώ είχα άθλια αντιμετώπιση και απ τους δύο.....καθαρά προσωπική άποψη, πλέον, είναι ου μπλέξεις....όπως και να χει, φρόντισε να το ψάξεις πάρα πολύ πριν το κάνεις.....wish u the best of luck! :)
την έκανες μήπως πολύ παλιά? τώρα τι σκοπεύεις να κάνεις, θα την αφήσεις έτσι?

Μέχρι να βγάλετε το νάρθηκα να υποθέσω ότι αναπνέετε από τη μύτη; Πώς τα καταφέρνετε μες στον ύπνο σας;
καλά εγώ την πρώτη μέρα δεν κατάφερα να κοιμηθώ! ξυπνούσα συνέχεια. αυτές είναι οι αναπόφευκτες δυσκολίες. και γω απορούσα πώς θα είναι να κοιμάμαι και να αναπνέω μόνο απτο στόμα. Θα σου βγει φυσιολογικά όμως όταν το κάνεις, μιας και δε θα μπορεις να αναπνεύσεις εναλλακτικά. μακάρι πάντως να ταν μόνο τέτοιες οι ανησυχίες τις ρινοπλαστικης!

την επομενη μερα που βγηκα απο το νοσοκομειο τα βουρτσισα κανονικα...αφαιρεσα ομωσ την γαζα που ειχα κατω απο την μυτη(αυτη που μου σου βαζει ο γιατρος για τυχον αιμα που μπορει να τρεξει) και μετα εβαλα αλλη (ετσι και αλλιιως εκανα κατι αλλαγες κατα διαστηματα τις 2 πρωτες μερες γιατι ετρεχε λιγο αιμα)
εγώ δεν το έχω επιχειρήσει καν ακόμα!! και νιώθω πολύ την ανάγκη να τα βουρτίσω, δεν μπορώ άλλο. θα περιμενω αναγκαστικά να βγει ο νάρθηκας όμως :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
που είστε όλοι ? :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παρουσα...:Pπως πας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
χάλια. πες μου λίγο πόσο δυνατά σε είχε χτυπήσει η νοσοκόμα στη μύτη, γιατί κοντεύω να σκάσω......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
τοσο ωστε να μετακινηθει ο γυψος και να γινει ολοκληρο θεμα στο νοσοκομειο...γιατι κοντευεις να σκασεις?τι επαθες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
σου στέλνω πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
πηρες πμ??δεν την εχω μαθει καλα την σελιδα και δεν ξερω πως να τσεκαρω αν το εστειλα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ναι ,σου στειλα πισω κιολας.ας μας γράψει κάποιος παρακαλω που να εχει ιατρικες γνωσεις, ή κάποιος που να εχει την εμπειρια απο κατι αντιστοιχο τι γινεται σε περιπτωση που χτυπησεις τη μυτη σου σχετικα δυνατα μεσα στην πρωτη εβδομαδα που ναι και ευθραυστη η μυτούλα? μπορει να χαλάσει το σχήμα? να καθυστερίσει η επουλωση? τι ακριβως? ας μας τα εξηγησει κάποιος ιατρικα, γιατί είχα ενα θεματακι, ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ναι ,σου στειλα πισω κιολας.ας μας γράψει κάποιος παρακαλω που να εχει ιατρικες γνωσεις, ή κάποιος που να εχει την εμπειρια απο κατι αντιστοιχο τι γινεται σε περιπτωση που χτυπησεις τη μυτη σου σχετικα δυνατα μεσα στην πρωτη εβδομαδα που ναι και ευθραυστη η μυτούλα? μπορει να χαλάσει το σχήμα? να καθυστερίσει η επουλωση? τι ακριβως? ας μας τα εξηγησει κάποιος ιατρικα, γιατί είχα ενα θεματακι, ευχαριστώ πολύ

mmmm δε μπορει να σου πει κανεις τιποτα εδω σχετικα με αυτο...απο τη στιγμη που το τραυμα εγινε, δεν αλλαζει κατι πια. επισης ολα ειναι πιθανα απο ενα χτυπημα. μπορει να μη γινει τιποτα μπορει να γινουν κ πολλα. σε τετοια περιπτωση πηγαινεις να σε δει ο γιατρος σου. αυτος θα εξετασει τη μυτη κ θα διαπιστωσει εαν εχει γινει ζημια κ τι εκτασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
mmmm δε μπορει να σου πει κανεις τιποτα εδω σχετικα με αυτο...απο τη στιγμη που το τραυμα εγινε, δεν αλλαζει κατι πια. επισης ολα ειναι πιθανα απο ενα χτυπημα. μπορει να μη γινει τιποτα μπορει να γινουν κ πολλα. σε τετοια περιπτωση πηγαινεις να σε δει ο γιατρος σου. αυτος θα εξετασει τη μυτη κ θα διαπιστωσει εαν εχει γινει ζημια κ τι εκτασης.
δίκιο έχεις, το ξέρω..... είχα ανάγκη να το μοιραστώ όμως
τεσπα να προσέχετε όλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ναι ,σου στειλα πισω κιολας.ας μας γράψει κάποιος παρακαλω που να εχει ιατρικες γνωσεις, ή κάποιος που να εχει την εμπειρια απο κατι αντιστοιχο τι γινεται σε περιπτωση που χτυπησεις τη μυτη σου σχετικα δυνατα μεσα στην πρωτη εβδομαδα που ναι και ευθραυστη η μυτούλα? μπορει να χαλάσει το σχήμα? να καθυστερίσει η επουλωση? τι ακριβως? ας μας τα εξηγησει κάποιος ιατρικα, γιατί είχα ενα θεματακι, ευχαριστώ πολύ

Σύμφωνα με τον δικό μου γιατρο απαγορεύεται να χτυπησεις την μύτη, τώρα αν έχει συμβεί ένα χαλαρό χτύπημα πχ σε κουτουλησε κάποιος δεν είναι τόσο σοβαρό ώστε να έχουν μετακινηθεί τα μοσχευματα απο το ακρορινιο , αν όμως έχεις χτυπήσει πολυ δυνατά πρέπει να πας στον γιατρο σου αμέσως να σε δει γιατι υπάρχει ο φόβος της μετακίνησης και επομένως αυτο θα έχει επιπτώσεις στην επούλωση αλλα και στο σχήμα που έχει δώσει ο γιατρός. Μπορει ο γιατρός με μασάζ που θα σου δείξει να κανείς να σώσει ίσως λέω κάποια παραμορφωση . :hmm:
Λυπάμαι πολυ αν σου έχει συμβεί κάτι σοβαρό, περαστικά σου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
δίκιο έχεις, το ξέρω..... είχα ανάγκη να το μοιραστώ όμως
τεσπα να προσέχετε όλοι...
τελικά, τι έγινε βρε κοπέλα μου??όλα καλά??πήγες στο γιατρό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δίκιο έχεις, το ξέρω..... είχα ανάγκη να το μοιραστώ όμως
τεσπα να προσέχετε όλοι...

Πως πηγαίνει η επούλωση; Πηγές στον γιατρο; Τι σου είπε; Να φανταστείς 2 μήνες μετα την εγχείρηση και κατα λάθος με χτύπησε η μικρή μου κόρη στην μύτη και πετάχτηκαν ως το ταβάνι απο τον πόνο! Έχουν περάσει 2 ημέρες και σήμερα το πρωί σταμάτησε να πονάει το ακρορινιο όταν το πιάνω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
καλημέρα σε όλους! λοιπόν , πήγα στο γιατρό και βγάλαμε και το νάρθηκακι. ομολογώ ότι εκ πρώτης όψεως η μύτη μου φάνηκε πολύ ξένη πάνω στο πρόσωπό μου... την είδα όμως και κατάλαβα ότι πρόκειται για μία πολύ καλή δουλειά. γενικά είναι ακόμα πρησμένη λίγο, αλλά φαίνεται το σχήμα της που είναι πάρα πολυ καλό και φυσικό. συγνώμη για όλο το άγχος που σας μετέδωσα. πραγματικά τετοιο άγχος ουτε στις πανελληνιες δεν είχα. ενα πραγμα θα ήθελα να συμβουλέψω όσους σκέφτονται να κανουν ρινοπλαστική. αν πραγματικά το θέλουν, καταρχας να σταματησουν να διαβάζουν αυτό το φόρουμ. πραγματικά όλο μου το αγχος προεκυψε απο ολα αυτα που διαβαζα εδω μεσα. φυσικα οποιος το θελει πραγματικα θα το κανει και δεν θα τον επηρεασουν ουτε καν αυτα τα ασχημα που διαβααζει εδω. απλά,θα του χαλάσουν την ψυχολογία. πρέπει φυσικά να είστε ενήμεροι για τις πιθανοτητες της εκβασης του αποτελεσματος. πολλοι είναι οι ανθρωποι που δεν είχαν τα επιθυμητά αποτελέσματα και ως εκ τουτου ειναι πιθανοτερο τα ατυχη περιστατικά να προβαλλονται διαδικτυακά. τελοσπάντων, πιστεύω ότι αυτός που το θέλει πολύ,θα προχωρησει στη ρινοπλαστική, ανεξαρτήτως αυτών που διαβάζει εδώ μέσα,επειδη ακριβώς το θελει πολυ, οπως και γω ξέρω ότι θα το εκανα καποια στιγμη στη ζωή μου, αν όχι τώρα. οποτε αποφασισα μια ωρα νωρίτερα. η διαδικασια είναι δυσκολη και ψυχοφθόρα. επισης, δεν είναι κατι που θα το κανεις και την επομενη μερα θα εισαι μια χαρα, θα τρεχεις και θα χοροπηδας. πρεπει να εχεις υπομονη και ΘΕΛΗΣΗ για να δεις το αποτελεσμα όχι άμεσα, αλλά με τον καιρό, αφηνοντας το χρονο να εκτυλισσεται.
προσωπικά είχα και χτυπηματάκια στο νάρθηκα αλλά αποτι είδα η μύτη είναι μια χαρά, έτσι δείχνει τουλάχιστον. εύχομαι για τα καλύτερα. το ιδιο και σε ολους όσους το επιθυμούν. βρείτε έναν γιατρό ΑΝΘΡΩΠΟ πρώτα και να ξέρει καλά τη δουλειά του, να χειρίζεται με αγάπη και υπευθυνότητα αυτό που κάνει.
μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω σε όσους έχουν κάνει την επέμβαση. ο γιατρός μου δεν μου είπε να κάνω μασάζ στη μύτη. είχα διαβάσει πολλοί να αναφέρουν κάτι για μασάζ κλπ. είναι απαραίτητο αυτό? επίσης μου πε να την πλένω μόνο με αγνό νεράκι. τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :clapup:

συγχαρητηρια και με γεια την νεα μυτουλα!!!!!
συντομα θα τη συνηθισεις κ δε θα τη νιωθεις ξενη...θα την νιωθεις δικη σου, καταδικη σου ..κ θα την αγαπησεις πολυ! εγω μεσα απο αυτη την επεμβαση γνωρισα καλυτερα αυτο το θαυμασιο οργανο που εχουμε, εκτιμησα πολυ περισσοτερο καποιες λειτουργιες που θεωρουσα δεδομενες κ γι'αυτο σκοπευω να τηρω δια βιου τις συνηθειες υγιεινης που ειχα στη μετεγχερητικη περιοδο (ποτε δαχτυλα μεσα, καθαρισμος με ορο κτλ)

οσον αφορα το μασαζ, εφοσον ο γιατρος δε σου ειπε να κανεις, τοτε να μην κανεις. ουτε εγω εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου Brigitte!!! μόνο εσύ ξέρεις πόσο άγχος είχα! δόξα τω Θεώ όλα καλά όμως..!!!
λές να μην την πειράζω καθόλου? θα ξεπρηστεί τελείως μόνη της? εσένα πόσο καιρό πήρε να ξεπρηστεί? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου Brigitte!!! μόνο εσύ ξέρεις πόσο άγχος είχα! δόξα τω Θεώ όλα καλά όμως..!!!
λές να μην την πειράζω καθόλου? θα ξεπρηστεί τελείως μόνη της? εσένα πόσο καιρό πήρε να ξεπρηστεί? :)

εμενα ο γιατρος δε μου ειπε να κανω μασαζ... αλλα κ να μου ελγε, δε νομιζω να τολμαγα να κανω. ειμαι της αποψης hands off!! οσο πιο πολυ την πασπατευεις τη μυτη, τοσο πιο πολυ ρισκαρεις να μετακινησεις κατι, ειδικα τωρα που ολα ειναι τρυφερα μεσα κ δεν εχουν "δεσει".

φυσικα κ θα ξεπρηστει τελειως μονη της, αλλα το πρηξιμο κοιτα να το συνηθισεις γιατι θα κανετε παρεα πολυ καιρο!! :hehe:
εγω ειμαι στους 3 μηνες κ το ακρορινιο ειναι ακομα πρησμενο. 6 μηνες με 1 χρονο θελει για να φυγει εντελως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εγώ περιμένω για να βγω έξω να ξεπρηστεί όμως........:P
και γω έτσι λέω να μην την πειράζω, αλλά η μαμά μου λέει να μη φοβάμαι τόσο....!
καμιά κρέμα έβαζες στη μυτούλα ή όχι? αααααααα και κάτι ακόμα scrub και τέτοια δεν βάζω ακόμα, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top