Piercings

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
@Enlighten: Τράβα κάνε μια στο αριστερό και στο δεξί άσε φράτζα:P
(Εγώ μπορεί να είμαι κορίτσι αλλά τη διπλή τρύπα την έχω στο αριστερό και τη μονή-με τη φράτζα-στο δεξί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να φορέσω σκουλαρίκι. Είμαι αγόρι 16 χρονών. Είμαι σε δήλημα όμως , να βάλω και στα 2 αυτιά ή μόνο στο αριστερό ? Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα λίγο περισσότερο να βάλω και στα 2. Όσο για τους συμβολισμούς δεν είμαι gay γιαυτό αποκλείω το δεξί αυτί. Όμως μια και τα σκουλαρίκια στα 2 αυτιά σε άνδρα συμβολίζουν και καλά πως είναι αμφιφυλόφιλος με κάνει λίγο σκεπτικό και λέω μήπως στο αριστερό μόνο θα ήταν καλύτερα ? Από την άλλη λέω να τους γράψω τους συμβολισμούς και να κάνω αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Θα ήθελα να ακούσω και απόψεις όμως ( τι βρίσκετε πιο σωστό και πιο όμορφο ? )
δεν το ειχα ξανακουσει αυτο για τους συμβολισμους παντως!:eek:
Κανε οπου θες τρυπα και οσες θες και μην δινεις σημασια σε συμβολισμους και αλλες χαζομαρες λεω εγω!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Enlighten

Νεοφερμένος

Ο Enlighten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
@Enlighten: Τράβα κάνε μια στο αριστερό και στο δεξί άσε φράτζα:P
(Εγώ μπορεί να είμαι κορίτσι αλλά τη διπλή τρύπα την έχω στο αριστερό και τη μονή-με τη φράτζα-στο δεξί)
Αν και πριν 3 χρόνια ( όπως αρκετά αγόρια) είχα μια τρέλα με το μακρύ μαλί τώρα το αντιπαθώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να φορέσω σκουλαρίκι. Είμαι αγόρι 16 χρονών. Είμαι σε δήλημα όμως , να βάλω και στα 2 αυτιά ή μόνο στο αριστερό ? Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα λίγο περισσότερο να βάλω και στα 2. Όσο για τους συμβολισμούς δεν είμαι gay γιαυτό αποκλείω το δεξί αυτί. Όμως μια και τα σκουλαρίκια στα 2 αυτιά σε άνδρα συμβολίζουν και καλά πως είναι αμφιφυλόφιλος με κάνει λίγο σκεπτικό και λέω μήπως στο αριστερό μόνο θα ήταν καλύτερα ? Από την άλλη λέω να τους γράψω τους συμβολισμούς και να κάνω αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Θα ήθελα να ακούσω και απόψεις όμως ( τι βρίσκετε πιο σωστό και πιο όμορφο ? )
Και'λεγα μονο τα δικα μας τα εξυπνα καθονται και λενε τις βλακειες που κυκλοφορουν για τους συμβολισμους.Εγω θα σου πω το εξης εχω 4 τρυπες στο ενα αυτι και στο αλλο 2. Θεωρω οτι πλεον το σκουλαρικι στα αγορια μου ειναι κατι τελειως συνηθες αλλα αν το γουσταρεις δεν βρισκω λογο για να μην το κανεις.Οποτε κανε τρυπα ΟΠΟΥ θες και τις χαζομαρες που λενε μερικοι ταχα μου και δηθεν "βαρβαταντρες" αστες για τους προκατειλημενους.Για να σου δωσω ενα παραδειγμα: τρυπα στη μυτη.Ειναι απο τις αρκετα διαδεδομενες τρυπες στα κοριτσια αν και ξερω οτι την εχουν ολες επειδη την ΘΕΛΩ την εκανα.
Οποτε κανε οτι θες εσυ και μην επιρεαζεσαι απο χαζομαρες;)
Οτι αλλο θες σκουντας (και σε πμ)
Καλο τρυπημα,ευχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Enlighten

Νεοφερμένος

Ο Enlighten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και'λεγα μονο τα δικα μας τα εξυπνα καθονται και λενε τις βλακειες που κυκλοφορουν για τους συμβολισμους.Εγω θα σου πω το εξης εχω 4 τρυπες στο ενα αυτι και στο αλλο 2. Θεωρω οτι πλεον το σκουλαρικι στα αγορια μου ειναι κατι τελειως συνηθες αλλα αν το γουσταρεις δεν βρισκω λογο για να μην το κανεις.Οποτε κανε τρυπα ΟΠΟΥ θες και τις χαζομαρες που λενε μερικοι ταχα μου και δηθεν "βαρβαταντρες" αστες για τους προκατειλημενους.Για να σου δωσω ενα παραδειγμα: τρυπα στη μυτη.Ειναι απο τις αρκετα διαδεδομενες τρυπες στα κοριτσια αν και ξερω οτι την εχουν ολες επειδη την ΘΕΛΩ την εκανα.
Οποτε κανε οτι θες εσυ και μην επιρεαζεσαι απο χαζομαρες;)
Οτι αλλο θες σκουντας (και σε πμ)
Καλο τρυπημα,ευχομαι
Thnx ;) Όντως πιστεύω πως θα κάνω και στα 2 αυτιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα ξανακανω την ερωτηση μπας και μου απαντησει καποιος σχετικος με αυτο.
Εγω θελω να κανω μια στο αυτι ψηλα.Αλλα εδω και κατι μηνες ολο κατι με κραταει και δε λεω να παω να την κανω.Θα ηθελα πληροφοριες:
Α)κοσμηματοπωλειο ή τατου στουντιο
Β) ποναει?
Γ) ποσο ευκολα μολυνεται?
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θα ξανακανω την ερωτηση μπας και μου απαντησει καποιος σχετικος με αυτο.
Εγω θελω να κανω μια στο αυτι ψηλα.Αλλα εδω και κατι μηνες ολο κατι με κραταει και δε λεω να παω να την κανω.Θα ηθελα πληροφοριες:
Α)κοσμηματοπωλειο ή τατου στουντιο
Β) ποναει?
Γ) ποσο ευκολα μολυνεται?
Ευχαριστω
Ειναι πολυ καλος ο Χρονης ( Μεσογείων 248 πλησίον του σταθμού μετρό ΧΟΛΑΡΓΟΣ) Η δικη μου τρυπα μολυνθηκε παρολο που η διαδικασια εγινε οπως επρεπε και το φροντιζα τακτικα οποτε την εκλεισα και την ξαναεκανα μετα απο καποιο καιρο στο αλλο αυτι που δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, δεν ποναει οταν την κανεις καθολου αλλα αν ξαπλωνεις παντα απο την μερια που ειναι το σκουλαρηκι η αν το χτυπησεις μετα θα σε ποναει ...το συνηθιζεις ευκολα παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ειναι πολυ καλος ο Χρονης ( Μεσογείων 248 πλησίον του σταθμού μετρό ΧΟΛΑΡΓΟΣ) Η δικη μου τρυπα μολυνθηκε παρολο που η διαδικασια εγινε οπως επρεπε και το φροντιζα τακτικα οποτε την εκλεισα και την ξαναεκανα μετα απο καποιο καιρο στο αλλο αυτι που δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, δεν ποναει οταν την κανεις καθολου αλλα αν ξαπλωνεις παντα απο την μερια που ειναι το σκουλαρηκι η αν το χτυπησεις μετα θα σε ποναει ...το συνηθιζεις ευκολα παντως.
Βασικα δεν ηθελα να μου πεις που ακριβως να παω απλως ειμαι σε διλημμα αν θα πρεπει να παω κοσμηματοπωλειο ή σε επαγγελματια διοτι για τη συγκεκριμενη περιοχη εχω ακουσει τα διαφορα "ωραια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Βασικα δεν ηθελα να μου πεις που ακριβως να παω απλως ειμαι σε διλημμα αν θα πρεπει να παω κοσμηματοπωλειο ή σε επαγγελματια διοτι για τη συγκεκριμενη περιοχη εχω ακουσει τα διαφορα "ωραια"
Θα ελεγα σε επαγγελματια. Παντως αν δεις οτι πονας πολυ τις πρωτες μερες απλα την βγαζεις και κλεινει αμεσως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα ελεγα σε επαγγελματια. Παντως αν δεις οτι πονας πολυ τις πρωτες μερες απλα την βγαζεις και κλεινει αμεσως
Παλιοτερα ειχα κανει τρυπα στη μυτη την 1η φορα μετα απο ενα μηνα μου εκανε νερα πηγα να βγαλω το σκουλαρικι για να βαλω ενα αλλο και η τρυπα εκλεισε,οποτε και αναγκαστηκα να την ξανακανω.Δεν προκειται να καθομαι να παιζω με μια τρυπα. Το ξερω οτι θα ποναει αλλα το ποσο ειναι η απορια μου :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παλιοτερα ειχα κανει τρυπα στη μυτη την 1η φορα μετα απο ενα μηνα μου εκανε νερα πηγα να βγαλω το σκουλαρικι για να βαλω ενα αλλο και η τρυπα εκλεισε,οποτε και αναγκαστηκα να την ξανακανω.Δεν προκειται να καθομαι να παιζω με μια τρυπα. Το ξερω οτι θα ποναει αλλα το ποσο ειναι η απορια μου :hmm:
Δεν ξερω για μυτη αλλα εχω ακουσει πως δεν ποναει πολυ το συγκεκριμενο σημειο, υποθετω πως οπου και να κανεις τρυπα αν ο πονος κρατησει πανω απο δυο βδομαδες δεν ειναι καλο ...αν και συνηθως πρηζεται αν μολυνθει δεν πονας απλα οποτε θα το καταλαβεις αν τρεχει κατι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδια ποσα σκουλαρικια εχετε???(σε αυτια, μυτη, φρυδι κτλ.) και τι γνωμη εχετε για τα σκουλαρικια σε αγορια?

εγω εχω μεχρι στιγμης 2 αλλα θελω να κανω αλλη μια στο πτερυγιο και αλλη μια στο αυτι διπλα απο τις βασικες...συνολο 5
μου αρεσει το αγορι να εχει σκουρακι στο φρυδι ....:inlove::inlove:

Σημείωση:
Τα μηνύματα 332 έως 340 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Πόσα σκουλαρίκια έχετε; (Αγόρια και Κορίτσια)".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
2(τις κλασικες)..στα αγορια δεν μ πολυαρεσουν οι τρυπες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εχω 3 στο ενα αυτι (στο λοβο) και 2 στο αλλο (πτερυγιο και κανονικη)
και θελω και μια στον τραγο
στα αγορια μου αρεσει ΜΟΝΟ σε οσους παει το labret,στο αυτι και στο φρυδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
3 στο ένα αφτί, 2 στο άλλο, μια στο πτερύγιο και μια στον αφαλό. Δεν ξέρω αν είναι όλες ανοιχτές ακόμα βέβαια...ο boyfriend είχε μια στο αφτί αλλά την έχει κλείσει εδώ και καμιά 15αριά χρόνια. Πάλι καλά δηλαδή γιατί θα ήταν μια βλακεία και μισή αμα φόραγε σκουλαρίκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
έχω 3 στο ένα αυτί και 1 στο άλλο προς το παρόν..θα κάνω κανα 2 ακόμα κάποια στιγμή!;)
τα σκουλαρίκια στα αγόρια μου αρέσουν,αλλά δεν ταιριάζουν σε όλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πόσα σκουλαρίκια έχετε;
Έχω πάρα πολλά σκουλαρίκια. Άπειρα. Και άλλα τόσα μονά που τα χάνω κάπου κάπου, αλλά δε φοράω συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω 2 τρύπες στο αριστερό απο μικρή ηλικία και μία στο δεξί :)
Ναι,στα αγόρια μ'αρέσουν,στο φρύδι κυρίως και στο αυτί (πάνω-πάνω,το helix που λέμε)

Εγώ θέλω να κάνω στη μύτη,κατά προτίμηση septum,όχι πως η κανονική με χαλάει,τεσπα.και δυο helix,ένα στο κάθε αυτί.
Α,και άλλες 2 στο αριστερό.
μου φτάνουν νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω στη μύτη,κατά προτίμηση septum,όχι πως η κανονική με χαλάει,τεσπα.και δυο helix,ένα στο κάθε αυτί.
Α,και άλλες 2 στο αριστερό.
μου φτάνουν νομίζω.

χαχα εε νομίζω φτάνουν:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
xaxa ee nomizw ftanoyn:P:P:P

Μη το λες,μια φίλη μου έχει αυτί σουρωτήρι,monroe,labret,κανονική στη μύτη και δε της φτάνουν:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top